Najnowsze

Najnowsze

Najlżejszy materiał na świecie. Zrewolucjonizuje przemysł lotniczy?

Mikroklatka - tak nazywa się najlżejszy materiał na świecie. Składa się w 99,99 proc. z powietrza. Swoją strukturą przypomina ludzką kość. Z zewnątrz jest twardy, a w środku dziurawy niczym szwajcarski ser. Dzięki takiej konstrukcji materiał jest nie tylko lekki, ale i wytrzymały. Niezwykły wynalazek będzie wykorzystany w przemyśle lotniczym. W przyszłości pozwoli on "odchudzić" samoloty, a więc przyniesie też duże oszczędności w zużyciu paliwa.

Muzułmański biznes w centrum Moskwy. Blogerka modowa trafiła w rynek

Aleksandra Gołowkowa, muzułmańska blogerka modowa, nie mogąc znaleźć odpowiednich ubrań, zaczęła projektować własne. Jej pomysł na biznes spodobał się jednej z firm, która wspiera modowe startupy. Dzięki temu jej projekty można kupić w sklepie w centrum Moskwy. Nie mają do niego wstępu mężczyźni.

KRUK ostrzega przed fałszywymi listami. "To działanie przestępcze"

Grupa KRUK ostrzega przed fałszywymi listami i wiadomościami e-mail. Chodzi o wezwania do zapłaty za abonament radiowo-telewizyjny. "Listy zostały wysłane przez oszustów, którzy wykorzystują nazwę i zniekształcone logo firmy KRUK. Jest to działanie przestępcze" - czytamy w komunikacie firmy.

Kopacz: zarząd ANR zawieszony. Ministerstwo prostuje: odwołano kierownictwo oddziału w Szczecinie

Zarząd Agencji Nieruchomości Rolnych zostaje zawieszony; na jego miejsce zostanie wyznaczony pełnomocnik z Warszawy, który będzie zarządzał Agencją - poinformowała we wtorek w Szczecinie na konferencji prasowej po posiedzeniu rządu premier Ewa Kopacz. Z kolei rzecznik ministerstwa rolnictwa poinformował, że odwołane zostało kierownictwo oddziału ANR w Szczecinie a nie zarząd Agencji.

Szkolenia NATO w Polsce. Główna siedziba będzie w Krakowie

Kontrwywiad NATO będzie szkolił polskich agentów. W Krakowie powstaje centrum szkolenia dla oficerów kontrwywiadu służących w sojuszu. Komandor rezerwy Maksymilian Dura liczy, że wpłynie to na poprawę przepływu informacji oraz wykwalifikowanie agentów specjalizujących się m.in. w obronie cybernetycznej.

Rząd na wyjeździe m. in. o nowej ordynacji podatkowej

Rząd na rozpoczętym we wtorek po godz. 12. wyjazdowym posiedzeniu w Szczecinie zajmuje się m.in. kierunkowymi założeniami do nowej Ordynacji podatkowej; przewidziane jest m.in. wprowadzenie klauzuli przeciw unikaniu opodatkowania. Ministrowie omówią też koncepcję rozwoju branży przewozów promowych.

Sawicki poręcza za zatrzymanych rolników. Pisze list do prokuratora

Minister rolnictwa Marek Sawicki poręcza za rolników zatrzymanych 6 października. Jak poinformował resort, Sawicki wystosował w tej sprawie list do Prokuratora Okręgowego w Szczecinie. Sawicki "wskazuje na wątpliwości i zwraca uwagę na konieczność prowadzenia przez zatrzymanych rolników pilnych prac polowych".

"Nie ma nic, z tego o czym pisał Alfred Nobel". Za kulisami nagrody

Tegoroczne nominacje do nagrody Nobla rozdane. Jednak zdaniem dra Tomasza Rożka, publicysty "Gościa Niedzielnego", "dzisiejsza nagroda Nobla nie ma praktycznie nic, z tego o czym pisał Alfred Nobel". - Gdyby trzymać się tych kryteriów, żaden z tegorocznych noblistów nie dostałby tej nagrody - stwierdził gość "Otwarcia dnia".

Turcja pogrąża się w terrorze. Oddala się od UE?

Ankara drży przed falą terroryzmu - można wyczytać w międzynarodowej prasie. Wraz z gościem TVN24 BiŚ pytaliśmy w jakim punkcie jest teraz Turcja? Zdaniem Karola Wasilewskiego z Centrum Inicjatyw Europejskich krajowi coraz dalej do Unii Europejskiej. Jak twierdzi są małe szanse, by w najbliższych latach kraj wszedł do grona wspólnoty. - Merkel i Sarkozy, to osoby, które powstrzymały tureckie dążenia do Europy - mówił Wasilewski.

Wirtualna debata prezydencka. Amerykański eksperyment telewizyjny

Wirtualna rzeczywistość wdziera się szturmem nie tylko do świata gier, czy kina. Teraz czas na telewizję. Osoby posiadające okulary do wirtualnej rzeczywistości będą mogły oglądać amerykańską debatę kandydatów partii demokratycznej na prezydenta USA. Na taki eksperyment zdecydowała się telewizja CNN.

InPost zadebiutował na warszawskiej giełdzie

Niezależny operator pocztowy InPost zadebiutował na rynku głównym warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych. W pierwszej ofercie publicznej spółka sprzedała 42 proc. akcji - podał In Post we wtorek. Pierwsze notowania spółki na minusie.

Orlen na zakupach w Ameryce. Przejmuje kolejną spółkę wydobywczą w Kanadzie

PKN ORLEN, za pośrednictwem spółki zależnej Orlen Upstream Canada podpisał umowę, która rozpoczyna zakup 100 proc. akcji spółki Kicking Horse Energy. Ich wartość uzgodniono na poziomie 293 mln dolarów kanadyjskich (około 842 mln zł), czyli 13,65 zł za jedną akcje. Finalizacja transakcji planowana jest w czwartym kwartale roku. PKN Orlen zawarł też umowę, która rozpoczyna procedurę przejęcia całościowego pakietu akcji FX Energy, spółki notowanej na nowojorskiej giełdzie NASDAQ.

Megafuzja na rynku piwa coraz bliżej. Transakcja warta 68 mld funtów

Największa piwowarska firma na świecie, AB InBev zgodziła się kupić jednego ze swoich największych rywali, koncern SABMiller za około 68 mld funtów. Po ogłoszeniu tego porozumienia, do sfinalizowania transakcji pozostały już tylko formalności, a powstała spółka będzie kontrolowała jedną trzecią produkcji piwa na całym świecie.

Gorąco wokół Volkswagena. "Zasługuje na cierpienie"

- Pierwszy samochód wyposażony w oprogramowanie, które pozwalało na manipulowanie pomiarem emisji spalin sprzedano w 2008 roku - poinformował w poniedziałek Paul Willis, prezes VW w Wielkiej Brytanii. - Nic nie wiedziałem na ten temat aż do 19 września tego roku, kiedy po raz pierwszy usłyszałem o doniesieniach ze Stanów Zjednoczonych - powiedział.