Najnowsze

Najnowsze

Obietnice pod lupą ekspertów. Co dla przedsiębiorców?

Kandydaci dwoją się, troją i obiecują. Tylko w czwartek w wyborczym kalendarzu było prawie 40 spotkań, konferencji, wizyt. Barbara Nowacka objeżdżając województwo śląskie przyznała, że nie widzi sprzeczności między działaniami związkowców oraz samych górników i na 17 października zapowiedziała konferencję. Przekonywała, że Zjednoczona Lewica ma pomysł na Śląsk. Tymczasem, Prawo i Sprawiedliwość robi ukłon w stronę przedsiębiorców. Wiceszefowa partii Beata Szydło obiecała stworzenie think tanku Narodowego Forum Przedsiębiorczości. Gośćmi programu byli prof. Elżbieta Mączyńska z SGH oraz dr Małgorzata Starczewska-Krzysztoszek, główna ekonomistka Konfederacji Lewiatan.

UE uwalnia usługi bankowe. Zamiast karty zapłacimy aplikacją

PE poparł przepisy, które umożliwiają niezależnym od banków operatorom oferowanie usług płatniczych, które teraz realizujemy zwykle przez karty kredytowe. Dzięki autoryzowanemu dostępowi będą oni mogli dokonywać płatności bezpośrednio z naszego konta. Bankowcy są przeciwni zmianom, bo mogą stracić część zysków.

Azja rezygnuje ze sportu, zamyka szkoły, ewakuuje niemowlęta. Przez trujący smog

Czasami zamiast uprawić sport, zdrowiej jest zarzucić jego uprawianie, szczególnie wtedy, kiedy zanieczyszczenie powietrza daleko wykracza poza przyjęte normy. W Chinach chorują grający na turnieju tenisiści. Zawody pływackie w Malezji trzeba było odwołać. W Indonezji, nad którą od tygodni wiszą kłęby trującego dymu z ogromnych pożarów, władze zamknęły szkoły i zarządziły ewakuację niemowląt. Gigantyczne skażenie środowiska, to cena za dynamiczny wzrost gospodarczy Chin i krajów Azji Południowo-Wschodniej.

NATO szkoli Ukraińców. Zobacz manewry pod Lwowem

Na Ukrainie w ostatnich tygodniach ucichły walki. Obie strony wycofały ciężki sprzęt, separatyści odwołali wybory samorządowe. Teraz ukraińskie siły ratunkowe ministerstwa do spraw nadzwyczajnych uczą się od ekspertów NATO jak zwalczać zagrożenia z czasu pokoju. Wśród nich katastrofy górnicze, eksplozje niebezpiecznych materiałów czy zagrożenie chemiczne i biochemiczne. Nowością jest test systemu telemedycyny. Umożliwia on lekarzom satelitarny kontakt ze specjalistami z całego świata i konsultacje najcięższych przypadków.

"Biznes dla Ludzi", 08.10

Chcesz wziąć kredyt? Jaki strój na rozmowę o pracę? Jak uniknąć opłat w umowach z TFI? Jak zatrudnić cudzoziemca? Odpowiedzi w programie "Biznes dla Ludzi".

Jedzenie na lotniskach kosztuje majątek? "Ruszyła promocja albumu Kayah"

Jedzenie na polskich lotniskach jest drogie? Tak twierdzi piosenkarka Kayah, która oburzyła się wysokością rachunku w restauracji na Lotnisku Chopina. Władze portu odpowiadają, że czekając na samolot możemy zjeść obiad nawet za 16,90 zł. Sprawdzamy, za ile można zjeść na lotniskach w Polsce i u naszych sąsiadów. Okazuje się też, że Kayah jest mistrzynią buzz marketingu.

Smutek, szok, złość. Facebook testuje nowe przyciski

Smutek, szok, złość - to emocje, które już niedługo będzie można graficznie wyrazić za pośrednictwem Facebooka. Serwis społecznościowy rozpoczyna bowiem testy nowej funkcji, które w swym rozwiązaniu mają przypominać przycisk "lubię to!".

Przeszukania w biurach Volkswagena. Trwa szukanie winnych

Prokuratura w Brunszwiku przeprowadziła w czwartek przeszukania w biurach Volkswagena. Celem przeszukań było zabezpieczenie dokumentów i nośników pamięci związanych z manipulowaniem przez koncern pomiarem emisji spalin w silnikach dieslowskich.

Widmo recesji wisi nad Niemcami. Najgorsze dane z eksportu od 6 lat

Słabe dane z Niemiec. Największa gospodarka Europy zanotowała w sierpniu największy spadek eksportu od 2009 roku. To znak, że skutki osłabienia światowego handlu dotknęły naszych zachodnich sąsiadów. Niemcy są największym i najważniejszym partnerem handlowym Polski.

FIFA to maszynka do zarabiania pieniędzy. Sprawdź, skąd czerpie zyski

W 2014 roku przychody FIFA wyniosły 2,1 mld dolarów. Składają się na nie przede wszystkim prawa do transmisji i licencje marketingowe. Zyski organizacji to 141 mln dolarów. W czwartek Komisja Etyczna FIFA zawiesiła na 90 dni prezydenta Josepha Blattera oraz kandydata na jego sukcesora, szefa UEFA Michela Platiniego. Od kilku dni rezygnacji Szwajcara domagali się najważniejsi sponsorzy współpracujący z piłkarską federacją: Coca-Cola oraz McDonald's.

Paryż tonie w śmieciach. Z powodu strajku

W związku ze strajkiem pracowników służby oczyszczania miasta, na ulicach Paryża od poniedziałku piętrzą się cuchnące śmieci. Protestujący domagają się podwyżek i zagwarantowania możliwości awansu szeregowym pracownikom firmy.

Syryjska gra Moskwy. "Zachód już nie wierzy Putinowi"

Rosja bombarduje cele na terytorium Syrii już nie tylko z powietrza ale i z morza. Zdaniem gen. Marka Dukaczewskiego nie ma większych szans na współpracę na linii Rosja-USA, bo Zachód już nie wierzy w dobre intencje prezydenta Władimira Putina.

Jak wychować małego geniusza?

Jak wychować małego geniusza i poszerzać horyzonty naszego dziecka? Na te pytania w "Otwarciu Dnia" próbowały odpowiedzieć Małgorzata Krasowska z Fundacji Edukacyjnej Perspektywy oraz psycholog dr Aleksandra Piotrowska.

Z Pyrzowic polecisz na Dominikanę. Dzięki nowej drodze startowej

W lipcu przyszłego roku jedno z biur podróży uruchomi wakacyjne bezpośrednie rejsy na Dominikanę z lotniska w podkatowickich Pyrzowicach. Będzie to pierwsze dalekodystansowe połączenie czarterowe z polskiego portu regionalnego realizowane samolotem szerokokadłubowym.

Kosiniak-Kamysz w TVN24 BiŚ: bezrobocie do końca roku poniżej 10 proc.

Dynamika spadku bezrobocia, która utrzymuje się od wielu miesięcy jest już tendencją trwałą. To jest bardzo dobra informacja dla polskich pracodawców i polskich pracowników. Przyszedł czas, gdzie najczęściej zadawanym pytaniem nie jest już: "Czy będzie praca?" tylko "Jaka będzie praca?". To pracownik zajmuje teraz dominującą pozycję na rynku pracy - mówił w "Otwarciu Dnia" minister pracy i polityki społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz.

Bilety do Disneylandu będą rekordowo drogie

Disney planuje kolejną podwyżkę cen wejściówek do swoich parków rozrywki. Wizyta w jednym z najszczęśliwszych miejsc na świecie może kosztować nawet 1000 dolarów w skali rocznego karnetu. Droższe bilety oznaczają też większe przywileje dla odwiedzających. Cena wejściówki obecnie obejmuje wejście do parku wodnego oraz na pole golfowe. Zwiększenie cen zapewni gościom „darmowe” zdjęcia z disnejowskimi postaciami. Do tej pory za jedną fotografię trzeba było zapłacić aż 199 dolarów. Tańsze karnety roczne będą możliwe w przypadku wybrania terminu wizyty poza weekendem. Na niższe ceny mogą również liczyć osoby mieszkające w pobliżu parku Disney’a.