Najnowsze

Najnowsze

Dość wymówek i manipulacji koncernów! Płomienne przemówienie Leonardo di Caprio

- Po 21 latach debat i konferencji nadszedł czas, żeby zadeklarować: żadnych wymówek i kolejnych rozmów, żadnych kolejnych dziesięcioletnich badań. Nie pozwólmy na to, aby koncerny paliwowe manipulowały światową nauką i polityką, które wpływają na naszą przyszłość. Jesteście ostatnią nadzieją Ziemi - mówił na forum ONZ Leonardo di Caprio, aktor i hollywoodzki gwiazdor.

Kobiety i Afroamerykanie na banknotach. Rewolucja, która budzi kontrowersje

Portret Harriet Tubman, czarnoskórej abolicjonistki, wcześniej niewolnicy, będzie figurował na nowym banknocie 20-dolarowym. Zastąpi na nim siódmego prezydenta USA Andrew Jacksona. A to nie koniec rewolucji na banknotach. Także Abrahama Lincolna zastąpi Eleanor Roosevelt. I nie wszyscy Amerykanie są zachwyceni tymi zmianami.

Zawiła droga ku elektrowni atomowej. Wyprzedzili nas Białorusini

Polacy od lat zastanawiają się, czy budować elektrownie atomowe, czy też nie. W 1972 roku zdecydowano, że elektrownia powstanie w Kartoszynie. Dziesięć lat później zdecydowano, że nie w Kartoszynie, a w Żarnowcu. Kolejne siedem lat później zatrzymano budowę w Żarnowcu, sześć lat temu zdecydowano, że budowa jednak ma ruszyć, a elektrownia powstanie do 2020 roku. I co? I nic. A w tym czasie Białorusini robili swoje i ich elektrownia jądrowa już wkrótce zacznie działać.

Nie wypełniliście jeszcze PIT-a? To ostatnia szansa

Aby ułatwić podatnikom rozliczenie z fiskusem, w przyszły czwartek i piątek urzędy skarbowe będą pracować dłużej, uruchomiony zostanie też specjalny dyżur telefoniczny, można także zadawać pytania online. Ministerstwo Finansów namawia do rozliczeń przez internet.

Czysta energia, czysty zysk. Pierwsza wyspa samowystarczalna energetycznie

Porozumienie klimatyczne podpisane, świat zwiera szeregi, aby zredukować emisje dwutlenku węgla. A tymczasem najlepszym przykładem jak to zrobić jest Samso. Jeszcze niedawno całkowicie uzależnione od importu paliw kopalnych. Niewielka duńska wyspa może pochwalić się wyjątkowym sukcesem. Do zera zredukowała bowiem emisję gazów cieplarnianych. Mieszkańcy dokonali tego używając starych, sprawdzonych sposobów. Energię pozyskują wyłącznie ze słońca, biomasy i wiatru. I to dzięki małym elektrowniom postawionym przez samych rolników. I szukają nowych, niekonwencjonalnych źródeł energii. Materiał z programu "Świat o czwartej" w TVN24 BiS.

Volkswagen z rekordową stratą. Pogrążyła go afera spalinowa

Największy niemiecki producent samochodów Volkswagen zamknął rok 2015 rekordową stratą w wysokości 1,4 mld euro - poinformowały w piątek władze koncernu w Wolfsburgu. Główną przyczyną złego wyniku są koszty związane z tzw. skandalem spalinowym.

Unijne sankcje na raje podatkowe. Jest pierwszy krok

Ministrowie finansów państw UE poparli na nieformalnym posiedzeniu w Amsterdamie utworzenie wspólnej listy tzw. rajów podatkowych, czyli krajów, których jurysdykcje nie przekazują informacji o transferowanych do nich dochodach obywateli państw trzecich.

"Biznes dla Ludzi", 22.04

W "Biznesie dla Ludzi" Paweł Blajer mówił o podróżach na majówkę, taryfach energetycznych, a także zapowiadanych podwyżkach cen za napoje. Przedstawił także najnowszy raport paliwowy.

Złoty "pod formą". Przez złą atmosferę wokół Polski

W piątek złoty nadal słabł, co analitycy tłumaczyli m.in. nie najlepszą atmosferą wokół Polski i oczekiwaniem obniżenia ratingu przez agencje Moody's. - Złoty jest zdecydowanie najsłabszą walutą w naszym regionie zarówno dziś, jak i w całym tygodniu - powiedział Kamil Maliszewski z DM mBanku.

Grecja dostanie kolejny zastrzyk pieniędzy. Jest jedno "ale"

Przedstawiciele kredytodawców Grecji są blisko porozumienia z władzami tego kraju, które ma otworzyć drogę do wypłaty kolejnej transzy pomocy oraz umożliwić restrukturyzację zadłużenia. Strefa euro nie chce się jednak zgodzić na jego nominalne zmniejszenie.

Dyrektorzy przedsiębiorstw w dobrych nastrojach

W kwietniu dyrektorzy przedsiębiorstw z większości branż pozytywnie oceniają koniunkturę - podał w czwartek Główny Urząd Statystyczny. Ogólny klimat koniunktury w przetwórstwie przemysłowym w b.m. ukształtował się na poziomie plus 5,4 (plus 4,9 w marcu).

Mleko, parówki i jajka z automatu. Popularny dyskont testuje nowe urządzenie

Biedronka testuje nowe możliwości. "Przed jednym z wrocławskich sklepów został zamontowany automat do sprzedaży produktów dystrybuowanych przez naszą sieć" - informuje biuro prasowe Jeronimo Martins Polska S.A. w komunikacie przesłanym tvn24bis.pl. W automacie można kupić m.in. mleko, serek wiejski, jajka, wodę, parówki, a nawet karmę dla psa.

Początek końca ery węgla. O co chodzi w porozumieniu klimatycznym?

W głównej siedzibie ONZ w Nowym Jorku trwa dziś ceremonia podpisywania globalnego porozumienia klimatycznego wynegocjowanego w Paryżu pod koniec 2015 roku. Bierze w tym udział ok. 60 szefów państw i rządów, wśród nich premier Beata Szydło. Oto porozumienie w pięciu najważniejszych punktach.

Premier podpisała porozumienie klimatyczne. "Nie uderza w naszą gospodarkę"

Porozumienie klimatyczne wynegocjowane w Paryżu spełnia nasze oczekiwania. Wracamy do polityki, która z jednej strony ma chronić klimat, a z drugiej nie uderza w naszą gospodarkę - powiedziała w piątek w Nowym Jorku premier Beata Szydło. Przed polską premier porozumienie podpisali m.in. prezydent Francji Francois Hollande i sekretarz stanu USA John Kerry. Pod dokumentem mają złożyć podpisy przedstawiciele 171 krajów - ogłosił na początku ceremonii sekretarz generalny ONZ Ban Ki Mun.

"Głęboka niewypłacalność". Upada kolejny SKOK

Komisja Nadzoru Finansowego podała, że 25 kwietnia br. wystąpi do sądu o ogłoszenie upadłości SKOK Jowisz w Czeladzi w związku z nieprzekazaniem tej kasie przez Kasę Krajową SKOK we wskazanym terminie środków powodujących "usunięcie stanu niewypłacalności".

Leszek Balcerowicz zasiądzie w ukraińskim rządzie

Leszek Balcerowicz będzie przedstawicielem Petra Poroszenki w ukraińskim rządzie - poinformowała oficjalna strona prezydenta. - Rozwój Ukrainy jest dużo większy, niż wydaje się to za granicą. Muszę pokazać te osiągnięcia, które nie zawsze są dostrzegane przez Zachód - powiedział Leszek Balcerowicz.

Chińczycy przejmą LOT? Ministerstwo wydało oświadczenie

Szukamy inwestora dla LOT, a także perspektyw zacieśnienia współpracy na dalekowschodnim i europejskim rynku lotniczym - mówi wiceszef MSP Mikołaj Wild, który będzie towarzyszył szefowi MSZ Witoldowi Waszczykowskiemu w czasie jego wizyty w Chinach pod koniec kwietnia.

Urzędnik za złą decyzję ma zapłacić sam. Tłumaczył, że "nie miał czasu jechać na miejsce"

Prokuratura Okręgowa w Elblągu chce, aby urzędnik z Ostródy (woj. warmińsko-mazurskie) zapłacił ponad 45 tys. złotych za podjęcie decyzji niezgodnej z prawem. To równowartość jego rocznej pensji. Pieniądze mają pokryć straty spowodowane wydaniem złej decyzji ws. jednego z inwestorów. Starosta ostródzki Andrzej Wiczkowski mówił TVN24, że urzędnik, którego pozwała prokuratura, uważa, iż nie tylko on ponosi winę w tej sprawie.