Najnowsze

Najnowsze

Wojna transportowa trwa. Polscy kierowcy mają ostatnie godziny na wyjazd z Rosji

Dziś polscy przewoźnicy, którzy poruszają się po terenie Federacji Rosyjskiej muszą opuścić teren tego kraju. Jeśli tego nie zrobią grożą im kary. - I Polacy i Rosjanie mają jeszcze kilkanaście godzin na opuszczenie krajów sąsiada. Jeśli tego nie zrobią, muszą mogą dostać kary wynoszące nawet około miliona rubli, czyli ok. 50 tys. złotych - mówi Mateusz Grzymkowski, reporter TVN24. W wojnę włączyli się Ukraińcy z Prawego Sektora, którzy przetrzymują rosyjskie ciężarówki i zapowiedzieli, że oddadzą je w zamian za ukraińskich zakładników przetrzymywanych przez prorosyjskich separatystów. Rosyjski transport na terenie Ukrainy zawiesił też oficjalnie dziś rząd w Kijowie.

Ile tak naprawdę kosztują raty 0 proc.? Sprawdź to w czterech prostych krokach

Rynek zalewa nas ofertami kupna wielu produktów z ratami 0 proc. Paweł Blajer podpowiada, jak sprawdzić ich prawdziwy koszt, zanim skusimy się na taką propozycję. W pierwszej kolejności powinniśmy poprosić sprzedawcę o ustalenie miesięcznej opłaty. Następnie, pytamy o dodatkowe koszty (np. ubezpieczenia, karty czy prowadzenia rachunku). Warto doprecyzować także jaki jest okres kredytowania - liczba proponowanych do spłaty miesięcy może się bowiem często różnić. Mnożymy ją przez miesięczną ratę, dodając przy tym ewentualne koszty dodatkowe. Otrzymaną sumę porównujemy z tradycyjną ceną produktu. Czy te wartości rzeczywiście są identyczne?

Amerykański bank: Polska wygrywa na taniej ropie

Ceny ropy notują spadki kolejne miesiące, a to cieszy przede wszystkim kierowców. Ale powody do radości mają wszyscy Polacy - wg wyliczeń Bank of America Merill Lynch w naszych kieszeniach zostało ok. 1360 zł. I to właśnie Polska, obok Hiszpanii czy Indii jest największym beneficjentem niskich cen surowca.

Polscy przewoźnicy do jutra muszą opuścić teren Federacji Rosyjskiej

Ogłoszona przez aktywistów na Ukrainie blokada rosyjskich samochodów ciężarowych rozszerza się o kolejne regiony kraju. Do blokady przyłączył się obwód rówieński – poinformowała w niedzielę gazeta internetowa „Ukrainska Prawda”. W ten sposób Ukraińcy włączają się w polsko-rosyjski spór. Rosyjskie zezwolenia drogowe z 2015 roku wygasły i polscy przewoźnicy mają czas do 15 lutego, aby bez problemów opuścić teren Federacji Rosyjskiej na podstawie ubiegłorocznych zezwoleń.

Św. Walenty niezłym pracodawcą. Komu i ile pomoże zarobić?

Nie tylko Święty Mikołaj jest liczącym się pracodawcą. Święty Walenty, choć ma dużo mniejszy wpływ na rynek pracy, to i tak daje sporo okazji do dodatkowych zarobków. A jest o co powalczyć, bo w tym okresie w branży usługowej i handlowej zarobki mogą sięgnąć nawet do 66 zł brutto za godzinę - wynika z analiz firmy Work Service.

Na Walentynki Polacy wydają coraz więcej. Jak spędzą je w tym roku?

Prezenty dalekie od banału i niskiej jakości, ale tematycznie wciąż powiązane z "miłosną" okazją. Właśnie takich walentynkowych podarunków będą szukać polscy e-klienci - wynika ankiety przeprowadzonej przez Ceneo.pl. Tradycyjnie znajdą się jednak tacy, którzy zbojkotują amerykańskie święto.

Bugaj o 500 plus: Będą skutki uboczne. Dużo biednych nie dostanie nic

Adresatem i beneficjentem polityki, także społecznej i demograficznej PiS, ma być przede wszystkim rodzina, nie jednostka. To ma różne skutki, które raczej nie są dobre, np. to, że pieniędzy nie dostanie dużo biednych ludzi, a dostaną lepiej sytuowane rodziny - mówi Ryszard Bugaj, który jest ekonomistą, prof. PAN.

Głęboka recesja na rynku węgla. Poprawy nie widać

Początek 2016 roku przyniósł dalsze spadki cen węgla we wszystkich międzynarodowych terminalach węglowych; światowy rynek tego surowca wciąż jest w stanie głębokiej recesji – wynika z opracowania katowickiego oddziału Agencji Rozwoju Przemysłu (ARP).

Duda w Monachium: Nord Stream 2 nie ma ekonomicznego sensu

Nie ma ekonomicznego powodu dla budowy gazociągu Nord Stream 2 – mówił w sobotę w Monachium prezydent Andrzej Duda. Podkreślał, że partnerstwo w Unii Europejskiej oznacza dla niego wzajemny szacunek dla interesów krajów. W krytyce tego planu wtóruje mu Petro Poroszenko, który jest zdania, że budowa drugiej nitki gazociągu przyczyni się do uzależnienia Europy od rosyjskiego gazu.

Brudne powietrze zabija 5 mln ludzi rocznie

Z powodu zanieczyszczenia powietrza umiera rocznie 5 mln ludzi. Połowa z nich to mieszkańcy Indii i Chin, czyli krajów, które odnotowały wysoki wzrost gospodarczy – wynika z raportu opublikowanego przez Instytut Badań nad Konsekwencjami Zdrowotnymi w Bostonie.

Górnicy tracą cierpliwość i wysyłają list do ministra. Chcą porozumienia na swoich warunkach

Związkowcy z Kompanii Węglowej przedstawili zarządowi spółki własny projekt porozumienia w sprawie wypłaty 14. pensji i ustalenia przeciętnego wynagrodzenia w spółce. Wysłali także oficjalny list do ministra energii Krzysztofa Tchórzewskiego, wymagając spełnienia obietnic wyborczych - a zatem takiego uzdrowienia stanu polskiego górnictwa, które nie odbędzie się ich kosztem. Materiał "Faktów TVN".

"Świat", 12.02

- Jan Paweł II przecież mówił o tych dwóch płucach i miał na myśli, moim zdaniem, te dwa płuca chrześcijaństwa - tak spotkanie zwierzchników Kościołów na Kubie - papieża Franciszka oraz patriarchy Cyryla komentował Michał Kamiński. - To ma znaczenie symboliczne i ma oczywiście znaczenie polityczne - mówił zaś Paweł Kowal twierdząc, że cerkiew jest "miękką siłą Kremla". Goście programu "Świat" odnieśli się również do wizyty Beaty Szydło w Berlinie, polskiego wizerunku w niemieckiej prasie i działań Komisji Weneckiej w Polsce.

Szydło w Berlinie: niepokoi nas wsparcie udzielane Nord Stream 2

Niepokoi nas wsparcie udzielane przez niektóre kraje projektowi Nord Stream 2, który jest sprzeczny z celami UE - mówiła w Berlinie premier Beata Szydło. Ostrzegła, że skutkiem realizacji tej inwestycji może być osłabienie proeuropejskich reform na Ukrainie.

Biden i Poroszenko rozmawiali o reformach na Ukrainie

Biały Dom poinformował w piątek, że wiceprezydent USA Joe Biden ponownie rozmawiał telefonicznie z prezydentem Ukrainy Petro Poroszenko na temat konieczności wdrożenia przez Kijów reform gospodarczych. Przywódcy rozmawiali na ten temat również w czwartek.