Najnowsze

Najnowsze

Polskie górnictwo uratowane? Jest porozumienie

Górnicze związki podpisały we wtorek porozumienie z zarządem Kompanii Węglowej, godząc się m.in. na 2-letnie zawieszenie wypłat nagrody rocznej. Od 1 maja kopalnie KW przejmie Polska Grupa Górnicza, której powołanie, z udziałem inwestorów i banków, nastąpi za tydzień.

"Biznes dla Ludzi", 19.04

O ile zdrożeje ubezpieczenie OC? Ile wynosi odszkodowanie za spóźniony lot? Czy Polacy są zadowoleni z wykonywanej pracy? Na te pytania odpowiedzieliśmy w programie "Biznes dla Ludzi".

Gigantyczne zainteresowanie loterią paragonową

Łącznie ponad 78 mln paragonów, średnio ponad 400 tysięcy dziennie. To liczby związane z loterią paragonową, która jest na półmetku. - Cieszymy się, że loteria spotkała się z tak dobrym przyjęciem i dużym zainteresowaniem - mówi minister finansów Paweł Szałamacha.

Rząd zetnie pensje prezesom. Projekt przyjęty

Rząd przyjął projekt ustawy o zasadach kształtowania wynagrodzeń osób kierujących niektórymi spółkami - poinformował szef Komitetu Stałego RM Henryk Kowalczyk. Pensje menedżerów spółek z udziałem SP mają zależeć m.in. od sytuacji i wielkości spółki oraz realizacji celów inwestycyjnych.

Dżungla, capoeira i luksus po sąsiedzku z biedotą. Oto szlaki Brazylii

Miłośnik capoeiry i podróżnik - Łukasz Kęska był gościem TVN24 BiS. W Brazylii spędził dwa miesiące. W programie "Otwarcie Dnia" opowiadał m.in o tym, jak ten kraj przygotowuje się do igrzysk olimpijskich. Wspomina też dżunglę, w której mieści się pewna "samowystarczalna wioska". Mieszkańcy tej osady wspólnie żyją, pracują i trenują capoeirę. Mogą się tam zatrzymać w zamian za pracę. W relacji gościa TVN24 BiS pojawiają się także gorzkie spostrzeżenia - potężne różnice społeczne.

Uber ogranicza działalność. Chce być bardziej efektywny

Uber ogranicza swoją działalność. - Od 18 kwietnia nie będziemy już oferować natychmiastowych dostaw lunchu - napisała spółka w komunikacie przesłanym do Quartz. Popularna spółka technologiczna okroiła zatem swoją usługę UberEATS.

Podatkowy "jeden worek". PiS proponuje rewolucję

Dziś podczas rozliczeń musimy osobno uwzględniać: podatek dochodowy (PIT), składkę emerytalną, rentową, chorobową, wypadkową, NFZ oraz fundusz pracy. Tymczasem propozycja rządu o „jednolitym podatku” powoduje, że wszystkie te opłaty „wpadają do jednego worka”. Nie oznacza to jednak, że wartość podatku spadnie. Dyskusja na temat struktury tego podatku wciąż się toczy. Przyjdzie nam zatem poczekać z odpowiedzią na pytanie, czy ta konsolidacja sprawi, że będziemy płacić mniej. O tym pomyśle w TVN24 BiS opowiadał Paweł Blajer.

Ważny dzień dla górnictwa. Pięć rzeczy, o których musisz wiedzieć

Na wtorek zaplanowano podpisanie porozumienia, którego efektem będzie powstanie Polskiej Grupy Górniczej, w której skład wejdzie Kompania Węglowa. Aby jednak tak się stało niezbędna jest zgoda wszystkich związków zrzeszonych w KW. Poniżej przedstawiamy pięć najważniejszych punktów treści porozumienia.

"Sekretna armia" buduje auto dla Apple. Powstaje blisko Polski

Apple dysponuje "sekretną armią" ds. badań i rozwoju, która zlokalizowana jest w Niemczech. Zespół będzie pracować nad rozwinięciem Apple Car, o którym plotkowano już od dawna - donosi niemiecki dziennik "Frankfurter Allgemeine Zeitung".

Rosjanie prowokują Amerykanów? Napięcia przed szczytem NATO

Ostatnie incydenty na Bałtyku z udziałem rosyjskich samolotów nie mogą pozostać bez odpowiedzi - mówili goście TVN24 BiS. Zdaniem rozmówców programu "Otwarcie Dnia", którymi byli Piotr Pyzik z PiS oraz Michał Jaros z PO, zachód powinien jednak unikać ostrej reakcji.

NBP: kondycja firm dobra i stabilna w pierwszym kwartale

W I kwartalne 2016 r. przedsiębiorstwa utrzymały dobrą kondycję. Nie widać jednak sygnałów dalszej poprawy sytuacji w II kwartale - wynika z cokwartalnej informacji NBP o sytuacji sektora przedsiębiorstw opublikowanej we wtorek.

Biedny jak Musk? Twórca Tesli zarabia średnią krajową

Wynagrodzenie Elona Muska, prezesa firmy Tesla Motors wyniosło w zeszłym roku zaledwie 37 584 dol. To o wiele mniej niż zarobki wielu dyrektorów, które sięgają nawet ośmiu cyfr i zawierają takie elementy, jak przydział akcji .

Podatek od supermarketów. Kto zapłaci za to?

Jeśli duże sieci handlowe po wprowadzeniu podatku od handlu nie zmienią cen dla klientów, to wtedy podatek w praktyce może obciążyć dostawców, głównie polskie firmy - mówi prof. Piotr Krajewski. To byłoby sprzeczne z celami, które przyświecają rządowej propozycji - dodaje.

Zadłużony jak rolnik. Gwałtowny wzrost

426 mln zł wynosi obecnie zadłużenie rolnictwa. W ciągu zalewie roku w Krajowym Rejestru Długów liczba zadłużonych firm działających w sektorze rolniczym znacznie zwiększyła się, a ich kwota ich zadłużenia wzrosła o blisko połowę - informuje Krajowy Rejestr Długów.