Najnowsze

Najnowsze

Poprawa na rynku pracy. Ubywa bezrobotnych w Polsce

Stopa bezrobocia w Polsce w kwietniu wyniosła 9,5 proc. - podał w środę Główny Urząd Statystyczny. W marcu było to 10 proc. Także według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności sytuacja na rynku pracy poprawiła się.

Francuscy pracownicy zaostrzają strajk. Odetną Paryż od prądu?

Członkowie francuskiej centrali związkowej CGT opowiedzieli się w głosowaniu za rozpoczęciem o godz. 21 w środę 24-godzinnego strajku w elektrowni atomowej Nogent-sur-Seine pod Paryżem, która dostarcza prąd do stolicy kraju. To kolejny wyraz protestu przeciwko rządowej reformie prawa pracy.

Transport przyszłości: Hyperloop, samochód bez kierowcy, autobus-tunel

Czym będziemy jeździć w przyszłości? Mamy wysyp futurystycznych pomysłów a wśród nich takie, które przeszły już do fazy testów próbnych. Adrian Furgalski z Zespołu Doradców Gospodarczych TOR ocenia, które z nich mają największe szanse na realizację i które mogą znaleźć swoje zastosowanie nad Wisłą.

Spędził 30 lat w celi śmierci. Przez intrygę śledczych?

W Stanach Zjednoczonych wybuchła burza po tym, gdy na jaw wyszła manipulacja składem ławy przysięgłych. Wykluczono z niej czarnoskórych orzekających, by nie sprzyjali czarnoskóremu oskarżonemu. Timothy'ego Fostera skazano na śmierć. Czy nowe fakty doprowadzą do powtórki procesu? O szczegółach tej sprawy w programie "24 godziny" mówił Michał Sznajder.

Mocne wzrosty na Wall Street

Wtorkowa sesja na nowojorskich giełdach przyniosła mocne wzrosty, którym przewodziły banki, firmy IT, a także deweloperzy zyskujący po dobrych danych z rynku nieruchomości.

Koniec kłopotów Grecji? Dostanie pomoc od strefy euro

Ministrowie finansów państw strefy euro osiągnęli w środę porozumienie z Grecją i po wielogodzinnych negocjacjach zgodzili się na wypłacenie temu krajowi kolejnej transzy pomocy w wysokości 10,3 miliarda euro - poinformowała agencja dpa.

Nie będzie megaprzejęcia? Monsanto odrzuca ofertę giganta

Międzynarodowy koncern biotechnologiczny Monsanto podał we wtorek, że odrzucił złożoną w poniedziałek ofertę przejęcia go przez niemiecki koncern chemiczny i farmaceutyczny Bayer za 62 miliardy dolarów. Jednocześnie podał, że "jest otwarty na negocjacje".

Rosja skusiła inwestorów. Pierwszy raz od dawna

Po raz pierwszy od nałożenia przez Zachód sankcji z powodu udziału w konflikcie ukraińskim, Rosja wypuściła we wtorek na rynek 10-letnie euroobligacje wartości 1,75 mld dol. Informację tę potwierdziło rosyjskie ministerstwo finansów.

Fuzja dwóch piwnych gigantów. Bruksela mówi "tak"

Komisja Europejska zgodziła się na przejęcie browaru SABMiller, do którego należy Kompania Piwowarska, przez największą firmę browarniczą na świecie Anheuser-Busch InBev. Warunkiem jest jednak sprzedanie praktycznie całego biznesu w Europie przez SABMillera.

Rewizja w paryskiej siedzibie Google’a

Policjanci i urzędnicy skarbowi przeszukali we wtorek paryską siedzibę Google'a w ramach wstępnego dochodzenia w sprawie oszustw podatkowych. Źródła zbliżone do śledztwa podały, że francuski fiskus domaga się zapłacenia 1,6 mld euro zaległych podatków.

Energa zbuduje elektrownię w Ostrołęce

Zarząd Grupy Energa SA uchylił decyzję o wstrzymaniu budowy elektrowni w Ostrołęce - podała spółka. Celem ponownego uruchomienia projektu jest osiągnięcie gotowości przetargowej oraz wyłonienie generalnego wykonawcy elektrowni węglowej o mocy 1000 MW.

"Biznes dla Ludzi", 24.05

W "Biznesie dla Ludzi" rozmawialiśmy m.in. o polisie od zamachu terrorystycznego, walce pielęgniarek o wyższe pensje oraz płatniczej rewolucji na poczcie.

Złoty utkwił na mieliźnie

Złoty nadal wydaje się tkwić na mieliźnie. Ciążąca mu kotwica w postaci spodziewanej oceny Komisji Europejskiej w sprawie polskiej praworządności z jednej strony oraz niedowartościowania waluty z drugiej, nie pozwalają mu ruszyć w konkretnym kierunku - pisze analityk tvn24bis.pl Jakub Tomaszewski.

Mija rok, a frankowicze nadal bez pomocy. Co z obietnicą prezydenta?

Pomoc dla frankowiczów była jedną z głównych obietnic wyborczych prezydenta Andrzeja Dudy. Mimo że od wygranych przez niego wyborów minął już rok, to w Kancelarii Prezydenta nadal trwają prace nad założeniami ustawy. Na stole pojawiają się różne scenariusze. Mateusz Walczak przypomina najważniejsze z nich.

Prawdziwa rewolucja. Na Poczcie zapłacimy kartą

Od czerwca rusza pilotaż akceptacji kart płatniczych w 200 placówkach pocztowych w całej Polsce; na przełomie lipca i sierpnia br. klienci będą mogli zapłacić kartami w 4,7 tys. placówkach Poczty - poinformowała we wtorek Poczta Polska.