Najnowsze

Najnowsze

Londyn miastem miliarderów. Bracia na szczycie rankingu najbogatszych

David i Simon Reuben to - jak wynika z rankingu przygotowanego przez "Sunday Times" - najbogatsi ludzie w Wielkiej Brytanii. Na podium znaleźli się ponadto bracia Sri i Gopi Hinduja oraz Len Blavatnik. Spore powody do zadowolenia ma również gwiazda muzyki Adele oraz mistrz Formuły 1 Lewis Hamilton.

Palmira odbita z rąk dżihadystów. Niezwykłe zdjęcia

Zniszczone monumenty, posągi i gruzy. Tak teraz wygląda Palmira, którą uznawano za najlepiej zachowane starożytne miasto. A także jedno z najpiękniejszych dziedzictw europejskiej kultury. O tym, jak wyglądała Palmira po odbiciu jej z rąk dżihadystów z tzw. Państwa Islamskiego mówili archeologowie Bartosz Markowski i Robert Żukowski. Polacy jako jedni z pierwszych zobaczyli odbite miasto. Materiał z programu "Świat w południe" w TVN24 BiS.

Minister pracy się wkurzyła. Chce "elastycznego" wieku emerytalnego

- Mój ojciec był murarzem. Zmarł w wieku 70 lat. Gdy ktoś mi wyjeżdża z pomysłem pracy do 70. roku życia, to się wkurzam - powiedziała niemiecka minister pracy Andrea Nahles. I opowiedziała się na łamach niedzielnego "Bilda" za "elastycznym" wiekiem emerytalnym dopasowanym do indywidualnych warunków. Obecnie Niemcy realizują program stopniowego podnoszenia do 67 lat wieku emerytalnego.

Znikną bilety ulgowe? Jest ważna zmiana w przepisach

Od 1 stycznia 2017 roku wchodzą w życie przepisy ustawy o publicznym transporcie zbiorowym. W ich wyniku znikną bilety ulgowe na przejazdy koleją i autobusami np. dla osób niepełnosprawnych, studentów i dzieci dojeżdżających do szkół - ostrzega portal Nie-pelnosprawni.pl.

E-węgiel i leśne gospodarstwa węglowe. Polskie pomysły na walkę z CO2

Porozumienie klimatyczne zostało już podpisane, teraz Polska musi zakasać ręce i zabrać się do walki z globalnym ociepleniem. I ma własne, nowatorskie pomysły, jak to robić. Portal "e-węgiel", czyli system aukcyjny, na którym od 2020 r. miałby odbywać się handel emisjami CO2 pochłoniętymi przez las - to pilotażowy program Lasów Państwowych. Pieniądze z aukcji byłyby przeznaczane na inwestycje proekologiczne, a system mógłby pomóc Polsce realizować cele redukcyjne UE.

Masz telefon na kartę? Uważaj, wkrótce może zostać wyłączony

Koniec z anonimowym zakupem kart do telefonu. Tak może być już wkrótce, a wszytko z powodu ustawy o działaniach antyterrorystycznych, której projekt poznaliśmy w tym tygodniu. Ma ona wejść w życie już 1 czerwca br. Podobne przepisy obowiązują w 10 na 28 państw Unii Europejskiej, w których jest obowiązek rejestracji telefonicznych kart pre-paid.

30 lat po Czarnobylu. Grozi nam powtórka katastrofy?

To największa katastrofa w historii energetyki jądrowej, i jedna z największych katastrof przemysłowych XX wieku. Od wybuchu reaktora jądrowego w Czarnobylu mija właśnie 30 lat. Czy świat odrobił tamtą lekcję i dziś jesteśmy bezpieczni?

Klasa o profilu call center? "To może być dobry początek kariery"

Jesteśmy o krok od rewolucji na rynku pracy. A wszystko przez pomysł, dzięki któremu w szkołach pojawić miałyby się klasy o profilu "pracownik call center". - Dla niektórych ludzi może to być dobry początek kariery - ocenia w TVN24 BiS Milena Bogucka, uczestniczka Akademii Liderów Rynku Kapitałowego. Choć sama teraz pracuje w innej branży, to taki start jej zdaniem daje dobre doświadczenie na przyszłość.

Czytanie, pisanie, programowanie. To podstawowe umiejętności niedalekiej przyszłość

- Nauka pisania, czytania i programowania, już wkrótce będą trzema podstawowymi umiejętnościami, które będziemy musieli posiąść - mówi w TVN24 BiS Kamila Sidor, założycielka Geek Girls Carrots. Jej zdaniem, "osoby, które za parę lat nie będą znały prostego programowania będą się czuły jak osoby, które teraz nie umieją korzystać z internetu". - Nowe technologie na co dzień nam pomagają i przyspieszają procesy, które dotychczas trwały bardzo długo - dodaje Amanda Waliszewska, programistka, organizatorka Geek Girls Carrots. I jak przekonują, kodowania może nauczyć się niemal każdy.

Obama ponownie ostrzegł przed Brexitem

W udzielonym na zakończenie wizyty w Wielkiej Brytanii wywiadzie dla BBC prezydent USA Barack Obama ponownie ostrzegł Brytyjczyków przed wyjściem ich kraju z UE oświadczając, że wynegocjowanie odrębnego dwustronnego układu handlowego z USA może zająć 5, a nawet 10 lat.

Budować czy nie? Ostry spór o polską elektrownię atomową

Dyskusja o elektrowni atomowej wywołała gorącą dyskusję na antenie TVN24 BiS. - Powinniśmy budować elektrownie atomową, ale w Polsce jej nie będzie z powodu indolencji władz, każdej po kolei - uważa prof. Łukasz A. Turski z Centrum Fizyki Teoretycznej, Centrum Nauki Kopernik. Przeciwne zdanie na ten temat ma Iwo Łoś, ekspert ds. energetyki w Greenpeace. - Polski nie stać na budowę elektrowni atomowej. Powinniśmy budować bezpieczeństwo energetyczne oparte na odnawialnych źródłach energii - mówił Iwo Łoś.

Barack Obama podpadł Brytyjczykom. Bo skrytykował Brexit

Aż 53 proc. Brytyjczyków uważa, że piątkowa wypowiedź amerykańskiego prezydenta Baracka Obamy ws. ewentualnego wyjścia W. Brytanii z UE była niewłaściwa - wskazuje opublikowany w sobotę sondaż firmy badawczej YouGov. Przeciwnego zdania jest 36 proc. ankietowanych.

Mieszkanie dla młodych. Był tłum chętnych, a teraz lista jest pusta

Nie ma już osób na liście oczekujących na dopłatę ze środków programu Mieszkanie dla Młodych na 2016 r., choć początkowo na liście rezerwowej było 1700 wniosków - poinformował Bogusław Białowąs, przedstawiciel BGK. Wyjaśnił, że chętni negocjują harmonogram wpłat z deweloperami, by skorzystać z MdM w kolejnych latach.

Efekt uboczny Rodziny 500 plus. Przybywa rodziców chcących odzyskać dzieci

W ostatnich tygodniach do biura Rzecznika Praw Dziecka trafia więcej próśb o interwencję w sprawie odzyskania dzieci z pieczy zastępczej - informuje RPD Marek Michalak. Podkreśla jednak, że w takich sprawach decyzje wydają sądy, a nie ma sygnałów, by częściej niż wcześniej uwzględniały takie wnioski.

Ksiądz Stryczek: pracodawcy w duchu katomarksizmu są wyzyskiwaczami

Jeżeli ktoś stara się i stara, ale mu nie wychodzi, to nie jest winny cały świat, tylko widocznie ten człowiek jakoś niewłaściwie się stara - mówił w programie "Fakty z Zagranicy" w TVN24 BiS ksiądz Jacek Stryczek, prezes Stowarzyszenia Wiosna i pomysłodawca akcji "Szlachetna Paczka". Trzeba podejmować wyzwania i wygrywać - dodał.

Problemy z 500 plus. Ustawa dopiero weszła w życie, a już jest jej nowelizacja

Pieniądze uzyskanie w ramach programu Rodzina 500 plus mogą wpływać na wysokość innych świadczeń. - Niektóre sądy już zaczęły obniżać alimenty - mówiła w TVN24 prawniczka Magdalena Matusiak-Frącczak. - Kiedy jednocześnie daje się dodatkowe środki, ale zabiera się alimenty, to w zasadzie cel ustawy nie jest spełniony - oceniła. I tłumaczyła, jakie zmiany należałoby w niej wprowadzić.

Polacy podbijają Ukrainę. Balcerowicz w rządzie, Balczun szefem kolei

Historia zatoczyła koło. Leszek Balcerowicz na początku lat 90. miał doradcę z Zachodu - Jeffrey'a Sachsa. Teraz sam stał się "doradcą z Zachodu". Były wicepremier został nominowany przez prezydenta Petra Poroszenkę na szefa doradców ds. reform na Ukrainie. Inny Polak - Wojciech Balczun - otrzymał wysokie stanowisko u naszych sąsiadów i pokieruje kolejami państwowymi. Materiał "Faktów z Zagranicy" TVN24 BiS.