Rzecznik Macierewicza w Polskiej Grupie Zbrojeniowej. "Przyjmuje się pewnego rodzaju fikcję prawną"

Gościem TVN24 BiS była prof. Katarzyna Bilewska
Gościem TVN24 BiS była prof. Katarzyna Bilewska
TVN24 BiS
Gościem TVN24 BiS była prof. Katarzyna BilewskaTVN24 BiS

Aby zostać członkiem rady nadzorczej w spółce należącej do skarbu państwa, należy odbyć specjalny kurs oraz mieć wyższe wykształcenie - wynika to z rozporządzenia Rady Ministrów. Choć Bartłomiej Misiewicz, rzecznik MON, nie może się pochwalić ani jednym, ani drugim, to nie przeszkodziło mu to w objęciu podobnej funkcji w Polskiej Grupie Zbrojeniowej. Prawnicy, których zapytaliśmy o zdanie, są podzieleni co do tego, czy człowiek Antoniego Macierewicza mógł zasiąść w radzie nadzorczej PGZ.

Statut Polskiej Grupy Zbrojeniowej został zmieniony 31 sierpnia tego roku i zgodnie z nową wersją osoba zasiadająca w radzie nadzorczej nie musi spełniać wymogów związanych z wykształceniem oraz nie musi zdawać resortowego egzaminu.

Wymogi stawiane przed członkami RN w poprzedniej wersji statutu były zgodne z tymi, które nakłada na spółki Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 7 września 2004 r. w sprawie szkoleń i egzaminów dla kandydatów na członków rad nadzorczych spółek, w których Skarb Państwa jest jedynym akcjonariuszem.

Według prof. Katarzyny Bilewskiej, ekspertki z zakresu prawa handlowego, rozporządzenie RM nie ma zastosowania w przypadku PGZ.

- Polska Grupa Zbrojeniowa nie jest jednoosobową spółką Skarbu Państwa. Byłaby nią, gdyby Skarb Państwa jako osoba prawna miał tutaj 100 proc. akcji. Według informacji powszechnie dostępnych akcjonariat jest złożony. Wymogi dotyczące wykształcenia i kwalifikacji, wynikające z rozporządzenia, tutaj się nie stosują - powiedziała na antenie TVN24 prof. Katarzyna Bilewska z Katedry Prawa Handlowego UW.

PGZ należy kolejno do Ministerstwa Skarbu Państwa (37,13 proc.), Agencji Rozwoju Przemysłu SA (29.36 proc.) oraz Polskiego Holdingu Obronnego Sp. z o.o. (33,50 proc.)

Jak dodała ekspertka, żeby wyeliminować wymogi trzeba było dokonać zmiany statutu. Ale ta zmiana wchodzi w życie w momencie zarejestrowania jej przez sąd rejestrowy. - Taka zmiana nie została zarejestrowana, nie ma obecnie mocy wiążącej i póki co obowiązuje statut w starej wersji - zaznaczyła.

Nikt nie zaskarży uchwały?

Bilewska tłumaczyła jednocześnie, że ostatnie zdanie w tym temacie należy do sądu rejestrowego. A ten - zdaniem gościa TVN24 - powinien bez zastrzeżeń przyjąć nowy statut grupy, a następnie informację o nowym członku rady nadzorczej. - Główne kompetencje należą tutaj do sądu rejestrowego, który bada tzw. podstawy prawnej wpisu. W tym przypadku chodzi o zbadanie, czy powołanie było zgodne ze statutem, czy też nie - wyjaśniała.

Ekspertka podkreśliła też, że Misiewicz został powołany na członka rady nadzorczej uchwałą Walnego Zgromadzenia, która obowiązuje dopóki nie zostanie zaskarżona lub negatywnie zweryfikowana przez sąd rejestrowy.

- W spółkach prawa handlowego jest tak, że uchwały Wlanego Zgromadzenia, nawet wadliwe i sprzeczne z prawem, obowiązują, póki sąd nie wypowie się co do ich prawidłowości. To jest zasada domniemania prawidłowości uchwały. Na razie tej uchwały nikt nie zaskarżył i prawdopodobnie nie zaskarży, skoro w tej spółce jest taki akcjonariat jaki jest - powiedziała Bilewska.

Według niej sąd rejestrowy najpierw odnotuje zmianę statutu, eliminującą wymogi dotyczące uczestnictwa w radzie nadzorczej spółki, a następnie oceni kwestię powołania nowego członka.

- Decyzja Walnego Zgromadzenia obowiązuje, ale jej ewentualna wadliwość musi zostać stwierdzona przez prawidłowy organ, żeby nie zaburzać normalnego funkcjonowania przedsiębiorstwa. To jest taka reguła gwarancyjna i ochronna w spółkach prawa handlowego. Nie można powoływać się na wadliwość bez orzeczenia sądu. Póki takiego orzeczenia nie ma, przyjmuje się pewnego rodzaju fikcję prawną, że nawet nieprawidłowa uchwała obowiązuje. I tu mamy do czynienia z taką sytuacją - wyjaśniała Bilewska.

- Znajdujemy się na szczególnym gruncie. Jesteśmy na styku przepisów dotyczących Skarbu Państwa i przepisów dotyczących spółek handlowych. Ustawodawca wszystkich sytuacji nie przewidział, a podstawowym reżimem dla spółek Skarbu Państwa jest regulacja kodeksu spółek handlowych, obowiązująca wszystkie spółki. I stąd być może zdarzają się takie sytuacje graniczne, które powodują, że mimo wszystko spółki Skarbu Państwa są traktowana tak jak każda inna spółka - mówiła ekspertka. W czwartek popołudniu mecenas Paweł Miłkowski, w rozmowie z tvn24bis.pl, zwracał uwagę na zapis na stronie internetowej Polskiej Grupy Zbrojeniowej (wśród dokumentów pdf u dołu strony) jest wyraźny komunikat, że zmiana statutu z dnia 31 sierpnia 2016 roku, jest dopiero przedmiotem rozpoznania przez sąd rejestrowy.

Cała rozmowa z prof. Katarzyną Bilewską
Cała rozmowa z prof. Katarzyną Bilewskątvn24

Tymczasem zgodnie z treścią art. 430 par. 1 i 2 Kodeksu spółek handlowych zmiana statutu wymaga uchwały walnego zgromadzenia i wpisu do rejestru, który zgodnie z komunikatem zarządu tej spółki i z informacja wynikającą z aktualnego Odpisu z KRS tej spółki, jeszcze nie nastąpił. - A zatem zmiana statutu dokonana w dniu 31 sierpnia b.r. jest jedynie propozycją dokonania tej zmiany ze strony zgromadzenia wspólników tej Spółki, Postanowienie sądu rejestrowego ma charakter konstytutywny czyli prawno-kształtujący tę zmianę statutu. Tym samym nadal obowiązuje statut sprzed dnia 31 sierpnia b.r. i jest to bezsporne - ocenił mec. Miłkowski w rozmowie z tvn24bis.pl.

Rozporządzenie obowiązuje

Mec. Miłkowski dodał, że rozporządzenie obowiązuje niezależnie od tego, czy wzmianka o nim znajdzie się w umowie, bądź statucie. - Rozporządzenie z roku 2004 regulujące konieczne kwalifikacje członków Rad Nadzorczych i wskazane tam wyjątki od zasady konieczności posiadania tych kwalifikacji obowiązuje zawsze i niezależnie od tego czy wzmianka o tym rozporządzeniu znajdzie się czy nie w umowie czy statucie spółki. Umowa czy statut spółki nie może być bowiem nigdy sprzeczna z bezwzględnie obowiązującym prawem, które to prawo ma prymat nad zapisami umów czy statutów spółek handlowych - wyjaśnił prawnik. - Przygotowaną zatem nowelizację statutu należy traktować jako porządkującą zapisy statutu, poprzez wykreślenie zapisów zbędnych, bo nie mających wpływu na obowiązujący stan prawny - dodał mec. Miłkowski. Mec. Paweł Miłkowski nie ma wątpliwości, że decyzja PGZ o zmianie statutu jest bezprawna. - Nie mam wątpliwości, iż wybór do rady nadzorczej tej spółki osoby nie spełniającej wymogów określonych w przywołanym rozporządzeniu z roku 2004, powoduje, iż taka decyzja organów spółki jest decyzją pozbawioną mocy prawnej - podsumował ekspert.

Zwrócił także uwagę na brak jakichkolwiek dokumentów publikowanych na stronie PGZ, które formalnie świadczyłyby o powołaniu Misiewicza na członka rady nadzorczej. - Na marginesie pragnę wskazać, iż wśród aktualnych dokumentów opublikowanych na stronie Polskiej Grupy Zbrojeniowej nie ma uchwały Zgromadzenia Wspólników o powołaniu Bartłomieja Misiewicza do rady nadzorczej tej spółki, choć inne dokumenty publikowane są w hierarchii czasowej ich uchwalania - wspominał Misiewicz.

Co było, co jest?

31 sierpnia br. Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie (NWZA) Polskiej Grupy Zbrojeniowej zmieniło swój statut. Porównaliśmy treść obu dokumentów grupy.

Zobacz Statut Polska Grupa Zbrojeniowa Spółka Akcyjna z 10 czerwca 2015 roku

Zobacz Statut Polska Grupa Zbrojeniowa Spółka Akcyjna z 31 sierpnia 2016 roku

Zmiany dotyczą głównie punktu 4. paragrafu 26, który traktuje właśnie o wymogach stawianym członkom rady nadzorczej.

W statucie z 10 czerwca 2015 roku widniał zapis dotyczący wymogów wskazanych w rozporządzeniu Rady Ministrów (z dnia 7 września 2004 roku). Reguluje ono, jakiego rodzaju szkolenia i egzaminy powinni odbyć kandydaci na członków rad nadzorczych.

Fragment statutu PGZ SA z 10 czerwca 2015 roku pgzsa.pl

Ale ten zapis zniknął z nowej wersji statutu uchwalonego 31 sierpnia 2016 roku:

Fragment statutu PGZ SA z 31 sierpnia 2016 roku pgzsa.pl

Co mówi rozporządzenie?

Rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie szkoleń i egzaminów dla kandydatów na członków rad nadzorczych spółek, w których Skarb Państwa jest jedynym akcjonariuszem przewiduje odbycie przez kandydata specjalnego kursu (z wyszczególnionym przez rozporządzenie programem), który kończy się egzaminem państwowym przed komisją "wyznaczoną przez ministra właściwego do spraw Skarbu Państwa". Paragraf 3. rozporządzenia wskazuje także, że "kandydaci na członków rad nadzorczych, z wyjątkiem kandydatów wybieranych przez pracowników, rolników i rybaków, powinni mieć ukończone studia wyższe". Rozporządzenie przewiduje również sytuacje, w których kandydaci z obowiązku zdawania egzaminów są zwolnieni. Są to m.in. sytuacje, w których posiadają tytuł naukowy doktora habilitowanego nauk prawnych i ekonomicznych, bądź posiadają wpis na listę radców prawnych, adwokatów, bądź biegłych rewidentów księgowych. Misiewicz nie odpowiada żadnej z tych sytuacji.

Tekst Rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie szkoleń i egzaminów dla kandydatów na członków rad nadzorczych spółek, w których Skarb Państwa jest jedynym akcjonariuszem

"Uważamy tę decyzję za słuszną"

- My, jako zarząd Polskiej Grupy Zbrojeniowej zostaliśmy poinformowani o zmianie składu rady nadzorczej PGZ w ten sposób, że do jej składu został wprowadzony pan Bartłomiej Misiewicz jako reprezentant MON. Uważamy tę decyzję za słuszną. To jest kolejny element zacieśniania tych więzi między MON a PGZ. Ten proces został rozpoczęty przez ministra Antoniego Macierewicza, który objął cały polski przemysł zbrojeniowy swoim nadzorem - mówił Maciej Lew-Mirski, członek zarządu PGZ w rozmowie z TVN24. Lew-Mirski dodał, że kandydatów na członków rady nadzorczej "oceniają po czynach". Jego zdaniem obowiązki rzecznika MON nie będą kolidowały z zadaniami członka rady nadzorczej, ponieważ posiedzenia rady nadzorczej odbywają się średnio co dwa, trzy tygodnie.

Kończy licencjat

Kwestia wykształcenia rzecznika MON Bartłomieja Misiewicza od dawna budziła zainteresowanie. Misiewicz z wykształcenia jest technikiem farmacji. Na pytanie o jego wykształcenie we wczorajszych "Faktach po Faktach", Bartłomiej Misiewicz zapewniał, że "kończy studia licencjackie". Wyjaśniał także, skąd potrzeba pełnienia przez niego tej funkcji w PGZ. - Od listopada minister obrony narodowej sprawuje nadzór nad Polską Grupą Zbrojeniową. Zależało ministrowi, żeby w radzie nadzorczej zasiadał ktoś z kierownictwa resortu. Ponieważ wiceministrowie nie mają takiej możliwości prawnej, to dlatego minister powołał do tej rady mnie - odpowiedział Misiewicz. Mówiąc o swoim doświadczeniu, wskazywał na fakt, że od 10 lat współpracuje z Macierewiczem. Na pytanie o wykształcenie odpowiedział krótko: - Kończę studia licencjackie. - W Polskiej Grupie Zbrojeniowej nie jest wymagane uczestnictwo w takim kursie - odpowiedział zaś na pytanie, czy ma ukończony kurs zezwalający na zasiadanie w radach nadzorczych spółek skarbu państwa.

Nie jedyna taka funkcja

Okazało się, że to nie jedyna funkcja w państwowej spółce, którą pełnił Misiewicz. Jego nazwisko jeszcze dziś rano widniało na stronie internetowej spółki Energa Wytwarzanie - Ciepło Ostrołęka. Misiewicz pełnił tam funkcję sekretarza rady nadzorczej. Jednak już po godzinie 10.00 jego nazwisko zniknęło z listy władz spółki. Jak ustaliliśmy Bartłomiej Misiewicz złożył rezygnację z rady nadzorczej spółki Energa Ciepło Ostrołęka. Jego dymisja została przyjęta, jak informują politycy Prawa i Sprawiedliwości, jakiś czas temu.

Rzecznik MON, bliski współpracownik

Bartłomiej Misiewicz ma 26 lat i, jak sam zaznacza, od 10 lat jest bliskim współpracownikiem szefa MON Antoniego Macierewicza. Oprócz kierowania obsługą prasową resortu obrony jest też m.in. szefem Biura Zespołu Parlamentarnego Ds. Zbadania Przyczyn Katastrofy Smoleńskiej, szefem Biura Zespołu Parlamentarnego Ds. Skutków Likwidacji Wojskowych Służb Informacyjnych, członkiem Krajowej Komisji Rewizyjnej PiS, czy społecznym doradcą ds. politycznych prezydenta Radomska. Jak opowiada o sobie, działalność polityczną rozpoczął na przełomie 2006 i 2007 roku. Po katastrofie smoleńskiej zapisał się do PiS. Dwa lata później został członkiem Rady Politycznej tej partii. W 2015 r. wystartował bez powodzenia w wyborach parlamentarnych. Zdobył 1992 głosy. O Misiewiczu zrobiło się głośno 15 sierpnia br., kiedy otrzymał od szefa MON Antoniego Macierewicza medal "Za Zasługi dla Obronności Kraju". Zdaniem opozycji dostał medal nie za propagowanie obronności Polski, ale za bronienie Antoniego Macierewicza. W proteście przeciwko przyznaniu złotego medalu rzecznikowi MON swój medal zwrócił major Bogusław Pawlak.

Zobacz: Misiewicz w radzie nadzorczej PGZ. Ze statutu wykreślono zapis o szkoleniach

Misiewicz w radzie nadzorczej PGZ. Ze statutu wykreślono zapis o szkoleniach
Misiewicz w radzie nadzorczej PGZ. Ze statutu wykreślono zapis o szkoleniach

Autor: msz,ag,tol//km,gry//km / Źródło: tvn24bis.pl,

Pozostałe wiadomości

Nasza gospodarka przygotowuje się do kolejnych sankcji po objęciu władzy przez Donalda Trumpa - przekazał prezydent Kuby Miguel Diaz-Canel. W przemówieniu zaznaczył, że kończący się rok był "jednym z najgorszych w ostatnim dziesięcioleciu".

"Praktycznie żyjemy z dnia na dzień"

"Praktycznie żyjemy z dnia na dzień"

Źródło:
PAP

22 grudnia przypada ostatnia w tym roku niedziela handlowa. Na podpis prezydenta czeka ustawa zakładająca wolne od pracy 24 grudnia oraz trzy niedziele handlowe przed świętami Bożego Narodzenia.

Dziś jest niedziela handlowa

Dziś jest niedziela handlowa

Źródło:
PAP

W sobotnim losowaniu Lotto żaden z graczy nie trafił szóstki. Oznacza to, że w najbliższym losowaniu można będzie wygrać dwanaście milionów złotych. Oto wyniki Lotto i Lotto Plus z 21 grudnia 2024 roku.

Wielka kumulacja w Lotto

Wielka kumulacja w Lotto

Źródło:
tvn24.pl

Sztuka ręcznej produkcji oraz zdobienia bombek powoli zanika - stwierdził Zbigniew Bartuzi, szef firmy produkującej bombki choinkowe Szkła-Dekor. Dodał, że "rynek i sieci handlowe zostały zdominowane przez ozdoby z Chin".

Branża zanika. "To wszystko jest już chińskie"

Branża zanika. "To wszystko jest już chińskie"

Źródło:
PAP

W trakcie spotkania unijnych przywódców kanclerz Niemiec Olaf Scholz z irytacją zareagował na propozycję prezydenta Andrzeja Dudy dotyczącą rosyjskich aktywów - podał "Financial Times". Według relacji dziennika niemiecki polityk "warknął" na polskiego prezydenta, zaskakując tym pozostałych przywódców.

Media: Scholz "warknął" na Dudę. "Nawet nie używacie euro!"

Media: Scholz "warknął" na Dudę. "Nawet nie używacie euro!"

Źródło:
"Financial Times", PAP

Podwyższenie wieku emerytalnego to jedno z podstawowych działań - uważa dyrektorka Instytutu Statystyki i Demografii Szkoły Głównej Handlowej (SGH) profesor Agnieszka Chłoń-Domińczak. Według niej niski wiek emerytalny jest dyskryminujący szczególnie dla kobiet, które ze względu na krótszy czas pracy, otrzymują później niższe świadczenia.

Polska w obliczu kryzysu. "Już naprawdę jesteśmy w ogonie Europy"

Polska w obliczu kryzysu. "Już naprawdę jesteśmy w ogonie Europy"

Źródło:
PAP

Średnie wydatki na święta Bożego Narodzenia w 2024 roku wyniosą 1460 złotych - wynika z badania BIG InfoMonitor. Dodano, że mimo inflacji i tak 47 procent badanych nie zamierza rezygnować z żadnych wydatków świątecznych.

Tyle wydamy na święta

Tyle wydamy na święta

Źródło:
PAP

2,2 miliona turystów przybyło na Kubę w 2024 roku. To o milion urlopowiczów mniej, niż spodziewał się rząd w Hawanie. Od kilku lat w kubańskiej turystyce widoczny jest kryzys.

Turystyczna zapaść na popularnej wyspie

Turystyczna zapaść na popularnej wyspie

Źródło:
PAP

Ekonomia jest bolesnym nauczycielem i to widać w różnych naszych badaniach, w których Polacy deklarują kupowanie mniejszej ilości żywności - stwierdził na antenie TVN24 dyrektor biura Federacji Polskich Banków Żywności Norbert Konarzewski. Dodał, że wśród społeczeństwa rośnie świadomość w kwestii marnowania żywności.

"W koszu na śmieci ląduje około 4-5 tysięcy złotych"

"W koszu na śmieci ląduje około 4-5 tysięcy złotych"

Źródło:
tvn24.pl

Kapusta kwaszona jest równie dobra co kiszona, a owoce na susz mogą zawierać konserwanty - ostrzegają eksperci. Radzą też klientom, by nie kupowali produktów na Wigilię w pośpiechu i starannie czytali etykiety na opakowaniach.

Jak kupić dobre produkty na Wigilię? "Dwutlenek siarki jest stosowany w celu zachowania jasnej barwy"

Jak kupić dobre produkty na Wigilię? "Dwutlenek siarki jest stosowany w celu zachowania jasnej barwy"

Źródło:
PAP

W niedzielę 22 grudnia sklepy będą otwarte, a w Wigilię handel będzie dozwolony ustawowo do godziny 14.00. Na podpis prezydenta czeka ustawa przewidująca, że od przyszłego roku 24 grudnia będzie dniem wolnym dla wszystkich pracowników, a trzy niedziele poprzedzające Wigilię będą handlowe.

Czy w najbliższą niedzielę sklepy będą otwarte?

Czy w najbliższą niedzielę sklepy będą otwarte?

Źródło:
PAP

- Przyszłoroczny deficyt wynika chociażby z tego, że na obronę wydamy w przyszłym roku 4,7 procent PKB. Wiemy, że jesteśmy w takim miejscu w historii i w takim miejscu na mapie, że te wydatki na obronę muszą być wysokie albo nawet bardzo wysokie - powiedział w czwartek w "Faktach po Faktach" minister finansów Andrzej Domański.

Gigantyczna dziura w budżecie. Minister tłumaczy

Gigantyczna dziura w budżecie. Minister tłumaczy

Źródło:
tvn24.pl

W weekend ruszają na terenie całego kraju wzmożone kontrole policji - przekazał komisarz Antoni Rzeczkowski z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji. Policjanci będą sprawdzać między innymi trzeźwość, prędkość, a także sposób przewożenia dzieci i stan techniczny pojazdów.

Wzmożone kontrole na drogach. Apel policji

Wzmożone kontrole na drogach. Apel policji

Źródło:
PAP

W piątkowym losowaniu Eurojackpot nie padła główna wygrana. W Polsce najwyższe były wygrane czwartego stopnia w wysokości niemal 270 tysięcy złotych każda. Oto liczby, które wylosowano 20 grudnia 2024 roku.

Kumulacja w Eurojackpot rośnie

Kumulacja w Eurojackpot rośnie

Źródło:
tvn24.pl

W 2025 roku wchodzą w życie zmienione przepisy dotyczące podatku od nieruchomości w zakresie miejsc postojowych i garaży. Za ich sprawą stawka daniny w przypadku części właścicieli spadnie dziesięciokrotnie. Warunek jest następujący: są to wyodrębnione prawnie (oddzielna księga wieczysta) miejsca postojowe stanowiące część budynku mieszkalnego. Stawka w przypadku wolnostojących garaży zostaje po staremu.

Dziesięciokrotna obniżka podatku. Jest warunek

Dziesięciokrotna obniżka podatku. Jest warunek

Źródło:
tvn24.pl

Od 1 stycznia 2025 roku wzrośnie płaca minimalna. Ostateczna stawka najniższej krajowej ustalona przez rząd jest wyższa niż wynagrodzenie zaproponowane pierwotnie na Radzie Dialogu Społecznego.

Tysiące Polaków z podwyżką od stycznia

Tysiące Polaków z podwyżką od stycznia

Źródło:
tvn24.pl

Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację likwidującą obowiązek naliczania składki zdrowotnej od zbycia środków trwałych. Nowela obniża też minimalną podstawę wymiaru składki płaconej przez przedsiębiorców. Nowe przepisy mają obowiązywać od 2025 roku.

Zmiany w składce zdrowotnej. Jest decyzja prezydenta

Zmiany w składce zdrowotnej. Jest decyzja prezydenta

Źródło:
PAP

Biedronka przeznaczy prawie 450 milionów złotych w skali roku na podwyżki dla pracowników na podstawowych stanowiskach - poinformowała w piątek spółka. Średni wzrost wynagrodzenia zatrudnionych na stanowisku sprzedawca-kasjer ma wynieść 10,5 procent. Wcześniej o podwyżkach wynagrodzeń informował Lidl.

Podwyżki w kolejnej wielkiej sieci

Podwyżki w kolejnej wielkiej sieci

Źródło:
PAP, tvn24.pl
Jak zapłacić niższy podatek

Jak zapłacić niższy podatek

Źródło:
tvn24.pl

System rozliczeniowy Elixir, obsługujący przelewy międzybankowe w złotych przez kilka najbliższych dni będzie miał przerwę w standardowym funkcjonowaniu - poinformowała Krajowa Izba Rozliczeniowa. Chodzi o dni ustawowo wolne od pracy - 25 i 26 grudnia oraz 1 stycznia. Realizacja przelewów będzie działać także nieco inaczej 24 i 31 grudnia.

Na przelew trzeba będzie poczekać. Ważny komunikat

Na przelew trzeba będzie poczekać. Ważny komunikat

Źródło:
tvn24.pl

- Trwają prace koncepcyjne nad obniżeniem VAT na transport publiczny, ale nie ma planów redukcji stawki VAT na żywność - poinformował w czwartek minister finansów Andrzej Domański. Minister oczekuje, że w czwartym kwartale gospodarka będzie rosła w tempie 2,8-2,9 procent.

Możliwe zmiany w podatku. Minister finansów wyjaśnia

Możliwe zmiany w podatku. Minister finansów wyjaśnia

Źródło:
PAP