Najnowsze

Najnowsze

Premier: Rządy PiS obnażyły brutalną prawdę. Przez osiem lat nie dbano o sprawy Polaków

Od środy, przez dwa tygodnie będzie trwał przegląd resortów; ministrowie przedstawią propozycje nowych działań, które będą realizowane przez rząd - zapowiedziała premier. Beata Szydło pytana była również o listę działaczy Prawa i Sprawiedliwości, Solidarnej Polski i Polski Razem oraz członków ich rodzin i znajomi, którzy za kadencji obecnego rządu objęli stanowiska w spółkach skarbu państwa, agencjach i innych instytucjach państwowych.

Chiny chcą powstrzymać transferowe szaleństwo

Chińskie władze ograniczają możliwość występów zagranicznych piłkarzy w tamtejszej lidze. Uznano, że na transfery zagranicznych graczy poszły już wielkie kwoty, a potrzeba także szkolić i wykorzystywać w rozgrywkach własnych zawodników. W sezonie, który rusza w marcu, na chińskie boiska ligowe wybiegnie maksymalnie po trzech obcokrajowców w jednej drużynie. Materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.

To jest dzień Theresy May. Zdradzi, jaki będzie Brexit

Na Zachodzie rynki pod presją, bo Brexit w Wielkiej Brytanii zapowiada się, że będzie "twardy". We wtorek przewidziane jest wystąpienie premier Wielkiej Brytanii Theresy May poświęcone wyjściu tego kraju z Unii Europejskiej. Początek: 12.45 - podają maklerzy.

Szkolny dziedziniec zamieniony w cmentarz

W czasie ciężkich walk z Państwem Islamskim o Mosul, wyzwolono część miasta, ale kilka tysięcy islamistów wciąż jest bardzo groźnych dla żołnierzy irackich oraz przede wszystkim dla przebywających w mieście cywilów. Ich problemem stało się to, że bojownicy mają pod kontrolą rejon miejskich cmentarzy. Irakijczycy nie mogą tam normalnie pożegnać zabitych lub zmarłych bliskich. W cmentarze zamieniają się więc skwery, szkolne dziedzińce czy po prostu przydomowe posesje. Materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.

Theresa May zapowiada ”twardy Brexit”. Co chce osiągnąć?

Theresa May zapowiedziała, że jest w stanie rozważyć tzw. twardy Brexit. Londyn może zrezygnować z udziału we wspólnym unijnym rynku. W zamian za to chce pełnej kontroli nad swoimi granicami by ograniczyć napływ imigrantów. O szczegółach wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej w „Otwarciu dnia” rozmawiali dr Wioletta Wilk-Reguła z Wyższej Szkoły Studiów Międzynarodowych oraz Agnieszka Kandzia-Poździał z Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Rekomendacje ws. pomocy dla frankowiczów. Eksperci podzieleni

Piątkowe rekomendacje nadzorcze Komitetu Stabilności Finansowej dla banków posiadających kredyty frankowe idą w dobrym kierunku - mówią eksperci. Większość z nich wątpi jednak, czy rekomendacje odniosą skutek i doprowadzą do przewalutowania tych kredytów.

Nadjeżdża nowa "Bestia". Zobacz, co warto wiedzieć

Donald Trump po zaprzysiężeniu na prezydenta USA dostanie do dyspozycji nową limuzynę. Samochód poddano pewnym modyfikacjom w stosunku do modelu którym jeździł Barack Obama. Wszystkich szczegółów oczywiście nie ujawniono, bo to tajemnica, ale o części zmian można już mówić. Przedstawiał to w programie „24 Godziny” Michał Sznajder

Ceny ropy szukają równowagi. Co z porozumieniem OPEC?

Ceny ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku są niemal bez zmian, a na giełdzie paliw ICE w Londynie spadają o 21 centów. Do połowy 2017 roku możliwe jest osiągnięcie równowagi podaż-popyt na rynkach paliw - podają maklerzy.

Powstał portal randkowy dla sympatyków Donalda Trumpa

Po wyborczej wygranej Donalda Trumpa w Ameryce pojawiły się niespotykane od dawna podziały polityczne. Doprowadziły one nawet do konfliktów i rozstań wśród par. Zwłaszcza zwolennicy prezydenta elekta informowali, że czują się wręcz dyskryminowani. Twierdzą, że ponieważ go poparli, to często są wyzywani od rasistów czy głupków. A to wpływa nie tylko na ich samopoczucie, ale i życie miłosne. Na szczęście, dla nich, pewien Amerykanin wymyślił właśnie na to receptę, czyli portal randkowy dla osób, które deklarują się jako zwolennicy Donalda Trumpa. Materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.

Kryzys w Wenezueli. 600 proc. inflacji i puste półki

Pogrążona w kryzysie Wenezuela może przeżywać kolejny bardzo ciężki rok. Ceny według ekonomistów mogą podskoczyć nawet 600 procent. Wprawdzie prezydent Nicolas Maduro podniósł właśnie płace minimalną, ale nie zmienia to faktu, że w sklepach są puste półki, a przed sklepami kolejki. Podwyżki cen mieszkańcy kraju widzą wręcz z dnia na dzień. Materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.

Włoski absurd. Po raz pierwszy zwolnili kogoś, kto unikał pracy

We Włoszech doszło do przełomu w walce z masowym zjawiskiem uchylania się od pracy. Tak media interpretują pierwszą, podjętą na mocy nowych przepisów decyzję o dyscyplinarnym zwolnieniu pracownika, który notorycznie niemal każdy dzień pracy spędzał poza nią.

Przegląd prasy. Polskie firmy wyruszają na podbój kosmosu

Projekt Polskiej Strategii Kosmicznej został zaakceptowany przez Stały Komitet Rady Ministrów - poinformowała "Rzeczpospolitą" Aleksandra Serkowska z Ministerstwa Rozwoju. Rząd ocenia, że segment kosmiczny może być jednym z filarów nowoczesnej gospodarki.

"Biznes dla Ludzi", 16.01

Komitet Stabilności Finansowej przyjął uchwałę w sprawie rekomendacji dotyczącej restrukturyzacji portfela kredytów mieszkaniowych w walutach obcych - ten temat zdominował rozmowę Roberta Stanilewicza i Pawła Blajera w programie "Biznes dla Ludzi".

Ośmiu najbogatszych jak połowa ludzkości. Balcerowicz: to emocjonalne brednie

Osiem najbogatszych osób na świecie ma tyle, co druga biedniejsza połowa ludzkości - wynika z raportu Oxfam. - To prostacka analiza pod publiczkę, emocjonalne brednie. Ci, którzy tak się zajmują bogatymi, żerują na zawiści - ocenił w "Faktach po Faktach" w TVN24 prof. Leszek Balcerowicz, przewodniczący Forum Obywatelskiego Rozwoju. Odniósł się także do propozycji PiS dotyczących wprowadzenia kadencyjności w ordynacji wyborczej.

"Bilans", 16.01

Zakładanie firmy przez telefon, ulga inwestycyjna dla przedsiębiorców, kredyty frankowe i raport Oxfamu o dysproporcjach w rozdziale światowego majątku - m.in. takie tematy poruszył Robert Stanilewicz w programie TVN24 BiS "Bilans". Jego gośćmi byli wiceprezes Związku Banków Polskich Jerzy Bańka oraz wiceminister rozwoju Jadwiga Emilewicz.

Rosnące nierówności oczami młodych. Debata w TVN24 BiS

Międzynarodowa organizacja humanitarna Oxfam opublikowała raport, z którego wynika, że drastycznie rosną dysproporcje - majątek ośmiu najbogatszych osób świata jest równy pieniądzom posiadanym przez połowę ludzkości. Uczestnicy Debaty Młodych TVN24 BiS - Michalina Kobla z Inicjatywy Polskiej, Anna Kuropatnicka z Młodych Demokratów, Jan Krukowski z Młodych Nowoczesnych i Krystian Kotlarczyk z Forum Młodych Ludowców komentowali raport i dyskutowali na temat możliwych sposobów walki z dysproporcjami w zarobkach i nierównościami społecznymi.

Lunch u Google i Clooney Foundation. Morawiecki jedzie do Davos

We wtorek wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki udaje się do szwajcarskiego Davos na Światowe Forum Ekonomiczne (WEF). Weźmie tam udział m.in. w spotkaniach najważniejszych decydentów państw i firm oraz dyskusjach, np. o międzynarodowym unikaniu opodatkowania.

Będzie czwarty pojemnik na śmieci i wyższe opłaty na wysypiskach

Od lipca zmienią się zasady selektywnej zbiórki odpadów. Będą one zbierane z podziałem na cztery frakcje: szkło, papier, metale i tworzywa sztuczne oraz obowiązkowo do brązowego pojemnika na odpady ulegające biodegradacji. Ma to podnieść poziom recyklingu, który prawie nie rusza z miejsca. A bez poprawy Polska może stracić 1,3 mld zł unijnych funduszy. By poprawić poziom recyklingu drastycznie wzrosnąć mają od przyszłego roku opłaty za składowanie.

Prognozy gospodarcze dla świata. MFW ocenia wpływ Trumpa

Międzynarodowy Fundusz Walutowy (MFW) przedstawił prognozy wzrostu gospodarczego na świecie. Dla Wielkiej Brytanii, Chin i Stanów Zjednoczonych są lepsze od poprzednio przedstawianych. Według MFW zapowiadane przez przyszłą administrację Donalda Trumpa bodźce fiskalne pomogą amerykańskiej gospodarce, ale tylko nieznacznie.

Ośmiu mężczyzn ma bogactwo połowy globu. Ale skrajne ubóstwo spada

Drastyczne dysproporcje w podziale światowego majątku stale rosną. Jeszcze w 2010 roku pieniądze porównywalne z kapitałem połowy wszystkich ludzi na świecie były skupione w rękach 43 najbogatszych osób, teraz - zaledwie ośmiu. Oznacza to, że światowe bogactwo rozdzielane jest na coraz mniejszą liczbę osób, a przepaść między bogatymi i biednymi się pogłębia. Międzynarodowa organizacja humanitarna Oxfam, która sporządziła raport, bije na alarm, wskazując, że z obecnego - wypaczonego - systemu gospodarczego korzyści czerpie zaledwie 1 procent ludzkości. O raporcie rozmawiali goście TVN24 BiS Agata Szczęśniak z OKO.press i przewodniczący rady nadzorczej Bakallandu Marian Owerko.

Czy jest przyzwolenie na niepłacenie alimentów? Debata Kobiet TVN24 BiS

O społecznym przyzwoleniu na niepłacenie alimentów, sposobach na ich egzekwowanie i skali problemu dłużników alimentacyjnych w Polsce rozmawiały uczestniczki Debaty Kobiet TVN24 BiS - adwokat Anna Gręda-Adamczyk, komornik sądowy Małgorzata Groszek-Kuszyk, Monika Bieniek z Wydziału ds. Międzynarodowego Dochodzenia Alimentów i Joanna Łukaszewicz ze stowarzyszenia "Alimenty to nie prezenty".