Najnowsze

Najnowsze

Długa przerwa w dostępie do popularnego banku

Klientów Alior Banku czekają trudne chwile. Od 24 piątku marca do poniedziałkowego poranku 27 marca nastąpi przerwa w dostępie do bankowości internetowej i mobilnej, infolinii oraz placówek. Będzie to jedna z najdłuższych takich przerw w bankowości.

Polki uważają się za grube i brzydkie. Debata o kobiecym pięknie

Jak wynika ze światowych badań, młode Polki mają wyjątkowo niską samoocenę własnego wyglądu. Uważają się za grube i brzydkie, bardziej niż dziewczyny z innych krajów. Skąd bierze się tak surowa samokrytyka? W TVN24 BiS zapytaliśmy o to Tamarę Gonzalez Pereę, autorkę bloga macademiangirl.com, Urszulę Lolę z agencji Maxilook oraz psycholog Dorotę Mintę.

Nadciągają roboty. Na ich celowniku nawet co trzecie miejsce pracy

Do lat 30-tych tego wieku technologie robotyki i sztucznej inteligencji mogą wywrzeć wpływ na ponad 30 proc. miejsc pracy w Wielkiej Brytanii, podczas gdy w Stanach Zjednoczonych i Niemczech będzie to jeszcze więcej - wynika z raportu firmy doradczej PwC. Największe zagrożenie trend ten niesie dla zawodów w przemyśle i handlu.

60 lat zjednoczonej Europy. Co zawierały Traktaty Rzymskie?

60 lat temu doszło podpisania Traktatów Rzymskich, które zapoczątkowały integrację europejską. Stopniowe pogłębianie współpracy gospodarczej krajów europejskich doprowadziło do realizacji idei integracji politycznej na Starym Kontynencie. 25 marca 1957 roku w Rzymie przywódcy sześciu państw: Francji, Republiki Federalnej Niemiec, Włoch, Holandii, Belgii i Luksemburga złożyli podpisy pod traktatami powołującymi Europejską Wspólnotę Gospodarczą (EWG) oraz Europejską Wspólnotę Energii Atomowej. Traktaty weszły w życie 1 stycznia 1958 roku. O tym, co zawierały, opowiadał w TVN24 BiS Łukasz Kijek.

Nowy wiceminister finansów wesprze skarbówkę

Premier Beata Szydło powołała Piotra Walczaka na stanowisko podsekretarza stanu w Ministerstwie Finansów i zastępcę szefa Krajowej Administracji Skarbowej - poinformowało w piątek Ministerstwo Finansów w komunikacie.

Polityka Unii na lata. Coraz więcej krajów chce Europy dwóch prędkości

W stolicy Włoch rozpoczyna się jubileuszowy unijny szczyt z okazji 60. rocznicy Traktatów Rzymskich. Ma na nim zostać podpisana specjalna deklaracja, która wyznaczy politykę Wspólnoty na najbliższe lata. Coraz mocniej słyszalny jest głos zwolenników Europy dwóch prędkości. W tym gronie są Niemcy, Francja, Włochy, Hiszpania i prawdopodobnie dołączy tu także Belgia. Mówi o tym także szef Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker. Z drugiej strony barykady znajduje się polski rząd. Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk powiedział, że "jedność 27 krajów będzie naszym najcenniejszym dobrem". Materiał z programu "Otwarcie dnia" w TVN24 BiS.z

Koszt pomocy dla frankowiczów? "Obliczenia są na ukończeniu"

Komisja Nadzoru Finansowego planuje w najbliższym czasie przedstawić sejmowej Komisji Finansów Publicznych wyliczenia skutków finansowych trzech projektów ustaw dotyczących kredytów walutowych - poinformował Filip Świtała, zastępca przewodniczącego Komisji.

Wyższe kary dla piratów drogowych. "Wymiar sprawiedliwości nie będzie bezradny"

Zaostrzenie kar za przestępstwa w ruchu drogowym, między innymi podniesienie dolnej granicy więzienia za spowodowanie wypadku z 9 miesięcy do 2 lat - przewiduje nowelizacja Kodeksu karnego, którą przyjął Sejm. "Dotychczasowe przepisy nie pozwalają na skuteczne ściganie sprawców groźnych przestępstw i wykroczeń drogowych, a czasem stanowią wręcz zachętę do zachowań powodujących tragiczne skutki" - podkreśla Ministerstwo Sprawiedliwości.

Samochód za paragon. Został tydzień

To już ostatnie dni na rejestrację paragonów. Wraz z końcem marca kończy się bowiem Narodowa Loteria Paragonowa, w której do wygrania są samochody oraz notebooki i tablety.

Londyn ma zapłacić rachunek za Brexit. Gigantyczna suma

Opuszczając Unię Europejską, Wielka Brytania powinna zapłacić jej około 50 mld funtów (około 58 miliardów euro) z tytułu wspólnych należności - powiedział w piątek w rozmowie z BBC Radio szef Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker.

"Kaczyński nie wyrwał się z myślenia komunistycznego"

- Jarosław Kaczyński nie wyrwał się z myślenia komunistycznego. Jemu ciągle się wydaje, że wola polityczna półboga jest istotniejsza od społeczeństwa - uważa Andrzej Celiński, opozycjonista w czasach PRL. Zdaniem gościa "Rozmowy Poranka" w TVN24 BiS, prezes Prawa i Sprawiedliwości "ma pełną świadomość tego, że na najwyższe stanowiska w państwie mianował ludzi, którzy w żaden sposób nie zagrażają mu intelektualnie". - To jest sposób uprawiania polityki, który w efekcie prowadzi do tego, że trzeba robić to ręcznie - wskazuje Celiński.

Kredyty po nowemu. Sejm dał zielone światło

KNF będzie miała pół roku na rejestracje pośredników kredytowych, zamiast 30 dni - przewidują trzy poprawki Senatu do ustawy o kredycie hipotecznym, które w czwartek przyjął Sejm.

Żarty z problemów obywateli. Seria wpadek prezydenta

Wenezuela jest oburzona zachowaniem Nicolasa Maduro, który żartuje z problemów obywateli kraju. Prezydent, aby ocieplić swój wizerunek spotyka się ostatnio ze zwykłymi ludźmi w programach telewizyjnych i wysłuchuje ich problemów. Zamiast jednak zyskiwać przychylność ludzi, jeszcze bardziej ich zdenerwował kilkoma występami. Materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.

Tweet jako narzędzie zbrodni. Precedensowa sprawa

W Stanach Zjednoczonych toczy się właśnie postępowanie przeciwko człowiekowi, który użył wpisu na jednym z portali społecznościowych jako narzędzia zbrodni. Wysyłał swojej ofierze klip, powodujący atak epilepsji. Zrobił to z rozmysłem, wiedząc, że zaatakowany jest chory na padaczkę i może ucierpieć. Materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.

Broń ma przy sobie zaledwie co dziesiąty policjant

Po środowym zamachu w Londynie w Wielkiej Brytanii powracają pytania o noszenie broni przez brytyjskich policjantów. Ma ją bowiem przy sobie 2800 funkcjonariuszy, co stanowi zaledwie 8,8 procent wszystkich policjantów. Z czego to wynika i w co są wyposażeni policjanci patrolujący na co dzień ulice brytyjskich miast - o tym w programie "24 Godziny" w TVN24 BiS.

Akcyza na samochody zostaje

Nie będzie zmian likwidujących akcyzę na samochody osobowe. Sejm odrzucił projekt nowelizacji ustawy o podatku akcyzowym autorstwa posłów Kukiz'15.

"Biznes dla Ludzi", 23.03

Wniosek o wotum nieufności wobec ministra środowiska Jana Szyszki oraz brak zmian w prawie o wycince drzew - to tematy, które zdominowały "Biznes dla Ludzi" w TVN24 BiS. Gośćmi programu byli Gabriela Lenartowicz z Platformy Obywatelskiej i Józef Brynkus z Kukiz'15.