Najnowsze

Najnowsze

Jest nowy prezes Grupy Lotos

Rada nadzorcza Grupy Lotos powołała Marcina Jastrzębskiego na stanowisko prezesa zarządu oraz Jarosława Kawulę na stanowisko wiceprezesa zarządu ds. produkcji. Jednocześnie Jastrzębski złożył rezygnację z funkcji wiceprezesa ds. operacyjnych - podała spółka w czwartkowym komunikacie.

Uzdrowiska, opłaty klimatyczne i smog. Dochodów raz zdobytych nie oddadzą nigdy

O ile władze lokalne - w związku ze smogiem - same nie zrezygnują z opłat klimatycznych, albo rząd im tego nie nakaże, to jedynym sposobem - aby to na nich wymóc - jest sąd. Lokalne samorządy raczej nie palą się do tego, żeby z powodu przekroczeń norm zanieczyszczenia powietrza, dobrowolnie rezygnować z dochodów wynikających z tych opłat.

Wpadki polskiej dyplomacji. Debata Młodych w TVN24 BiS

Minister Waszczykowski przyznał w poniedziałek, że Polska nawiązała relacje z krajami karaibskim, w tym z San Escobar. Problem na tym, że taki kraj nie istnieje. Jak wpadka szefa MSZ może wpłynąć na postrzeganie Polski na arenie międzynarodowej? Na to pytanie w Debacie Młodych w TVN24 BiS odpowiadali: Grzegorz Drobiszewski (Młodzi Demokraci), Robert Koralewski (Kukiz'15) oraz Karol Jankowski (Forum Młodych PiS).

"Biznesowe Oscary" na półmetku. Kostrzewa: polski przedsiębiorca da sobie radę ze wszystkim

Organizatorzy konkursu na zgłoszenia czekają do końca miesiąca. Laureaci zostaną wyłonieni w trzech kategoriach. Do udziału w konkursie zachęcał w TVN24 BiS przewodniczący Kapituły Nagrody Polskiej Rady Biznesu im. Jana Wejcherta. - Mamy coraz więcej firm, które korzystają z tego z wiedzy i kapitału ludzkiego, znajdującego się w Polsce. Coraz częściej sprzedaż produktów następuje na arenie europejskiej - mówił Wojciech Kostrzewa. To już 6. edycja konkursu, potocznie nazywanego "Biznesowymi Oscarami".

Pomoc dla frankowiczów. Prace w Sejmie ruszą "niebawem"

Na kolejnym posiedzeniu sejmowej komisji finansów ma dojść do powołania podkomisji, która zajmie się trzema projektami ustaw, dotyczącymi kredytów frankowych - poinformował szef komisji Jacek Sasin. Komisja przyjęła w czwartek plan pracy na pierwsze półrocze 2017 roku.

Tej wody lepiej nie pić. Niepokojący raport NIK

Działania realizowane przez przedsiębiorstwa wodociągowe i gminy nie gwarantują należytej ochrony jakości wody w sieciach wodociągowych przeznaczonej do spożycia przez ludzi - wynika z kontroli NIK.

Morawiecki zapowiada skuteczniejszą walkę ze smogiem

Zachęty finansowe do wymiany kotłów, zmiany w prawie dot. jakości kotłów grzewczych, czy program "Czyste powietrze" - to niektóre mechanizmy do walki ze smogiem, które zapowiada wicepremier, minister rozwoju Mateusz Morawiecki.

Austria chce zmian ws. rynku pracy. Mogą na tym stracić Polacy

Kanclerz Austrii Christian Kern zapowiedział, że poprosi Unię Europejską, aby ta pozwoliła lokalnym pracodawcom na zatrudnianie w pierwszej kolejności rodaków, a nie obywateli innych krajów UE. Wyjątek miałaby stanowić sytuacja, w której nie byłoby odpowiednich kandydatów wśród Austriaków.

Czy jawność płac może pomóc w zwalczaniu "szklanego sufitu"?

Rząd Niemiec przyjmuje projekt ustawy o równości płac kobiet i mężczyzn. A jak sytuacja wygląda w Polsce? Prezes Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego prof. Elżbieta Mączyńska, Katarzyna Witkowska z Kancelarii radców prawnych i adwokatów Lubasz i wspólnicy oraz Paulina Piechna-Więckiewicz z Inicjatywy Polskiej dyskutowały w programie TVN24 BiS "Debata Kobiet" o sytuacji Polek na rynku pracy i sposobach na przebicie "szklanego sufitu", czyli wyeliminowanie dyskryminacji ze względu na płeć.

Szykują przetarg za 3,2 mld zł. Na ostatni odcinek A1

Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa zapowiada, że w ciągu miesiąca lub dwóch Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosi przetargi na budowę autostrady A1 Piotrków Trybunalski - Częstochowa. Wartość umów może sięgnąć 3,2 mld zł - poinformował w czwartek dziennikarzy wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit.

Nieodkryta Indonezja. Oto rzadziej uczęszczane szlaki

- Większość turystów wybiera się tylko na Bali - stwierdziła podróżniczka i autorka bloga nalewoodcentrum.pl Jolanta Lisicka, która była gościem TVN24 BiS w programie "Pokaż nam Świat". Podróżniczka przez cztery miesiące podróżowała przez Indonezję, robiąc zdjęcia wyłącznie analogowym aparatem i opowiadał o rzadziej odwiedzanych przez turystów miejscach, które warto odwiedzić. Pokazała też pamiątki, które przywiozła z wyprawy, na przykład drewnianą maskę wykorzystywaną w indonezyjskim teatrze tańca i lalkę z teatru cieni.

Premiera płyty U2 opóźniona z powodu Trumpa. "Świat stał się zupełnie inny"

U2 przekłada premierę nowego albumu, bo "świat stał się innym miejscem", m.in. po wyborach w USA. Zespół potrzebuje czasu do przemyślenia tekstów i skompletowania nowego albumu. O politycznym manifeście Bono w programie "Otwarcie Dnia" w TVN24 BiS mówili Krzysztof Materna, reżyser, aktor, Piotr Stelmach z Programu Trzeciego Polskiego Radia oraz Zbigniew Hołdys, muzyk.

Zmiana totalna za oceanem. "Zderzenie Obamy z konferencją Trumpa jest szokujące"

- Zderzenie porywającej mowy pożegnalnej Baracka Obamy z pierwszą konferencją od pół roku Donalda Trumpa jest szokujące - uważa Katarzyna Sławińska z "Faktów" TVN. Jak wskazuje, "totalnie zmienia się styl rządzenia i komunikowania ze społeczeństwem i politykami". - Wszyscy ci, którzy myśleli, że Trump dorośnie do roli prezydenta, muszą przetrzeć oczy ze zdumienia i strzepnąć resztki snu - wtóruje Dorota Warakomska, korespondentka TOK FM w Stanach Zjednoczonych.