Najnowsze

Najnowsze

Wall Street zaczyna rok od wzrostów

Wtorkowa sesja na nowojorskich giełdach zakończyła się wzrostami głównych indeksów, po tym jak wskaźnik ISM wzrósł najwyżej od 2 lat. W centrum uwagi znalazły się także koncerny Ford i GM, m.in za sprawą twitterowych komentarzy prezydenta elekta Donalda Trumpa.

"To jest rok walki o pracownika" vs. "szukanie pracy to trauma"

- Nawet, jeśli dzisiaj nie wszyscy w to wierzą, to gwarantuje, że 2017 rok na pewno pokaże nam, jaka jest siła deficytu pracowników - przekonywał w programie "Bilans" Krzysztof Inglot z Work Service. Jego entuzjazm studziła Hanna Więcewicz z Manpower Group, która oceniła, że sytuacja na rynku jest pozytywna jedynie dla określonej grupy stanowisk. Z kolei Ignacy Morawski ze Spotdata zgadzał się z tym, że "rynek pracy przesuwa się w kierunku pracownika", jednak zauważył zjawisko "wysokiego odsetka niezajętych miejsc pracy" wywołany brakiem odpowiedniej kadry.

Węgrzy obniżają VAT na niektóre towary

Podatek VAT na świeże mleko, jajka i drób został na Węgrzech obniżony od początku roku. Przedstawiciel Ministerstwa Rolnictwa nie wykluczył dalszych obniżek w przyszłości.

"Biznes dla Ludzi", 03.01

W "Biznesie dla Ludzi" Michał Krajkowski z DK Notus mówił o programie Mieszkanie dla Młodych. Pojawił się także temat odszkodowania dla Disneya po śmierci Carrie Fisher. Gościem Pawła Blajera w tym temacie był Marcin Broda z "Miesięcznika Ubezpieczeniowego". Nie zabrakło także najnowszych informacji z polskich gór.

Europa produkuje coraz mniej energii

W UE - w przeciwieństwie do reszty świata - spada produkcja energii. Jednocześnie rośnie jej zależność od importu nośników energii - wynika z małego rocznika statystycznego KE, poświęconego sektorowi energetycznemu UE.

"Bilans", 03.01

Oskładkowanie umów o dzieło oraz sytuacja na rynku w Polsce - to tematy, które zdominowały program "Bilans" w TVN24 BiS. Gośćmi Pawła Blajera byli Hanna Więcewicz z Manpower Group, Ignacy Morawski, ekonomista, dyrektor SpotData oraz Krzysztof Inglot z Work Service.

Rząd oskładkuje umowy o dzieło? Rafalska: decyzja za pół roku

Umowy o dzieło mogą zostać częściowo oskładkowane - wynika z przyjętego przez Radę Ministrów dokumentu rekomendującego zmiany w systemie emerytalnym. Rząd Beaty Szydło chce w ten sposób ograniczyć zjawisko sięgania przez przedsiębiorców po takie formy zatrudnienia, przy których koszt jest dla nich najniższy. Minister pracy Elżbieta Rafalska w rozmowie z RMF FM, powiedziała, że na ostateczną decyzję o tym, czy umowy o dzieło będą "ozusowane" rząd potrzebuje pół roku.

Królik Karol zbiera pieniądze na schronisko. Wyjątkowa akcja

Królika o tak wielkim sercu jeszcze nie widzieliście. Karol The Rabbit od sześciu lat zbiera pieniądze dla zwierząt w schronisku w Korabiewicach oferując w zamian kalendarze ze zdjęciami ze swoich małych i dużych podróży. Dotychczas udało mu się zebrać ponad 10 tys. złotych, jednak to nie koniec. O inicjatywie w programie "Otwarcie Dnia" mówiły Elżbieta Borsuk, twórczyni projektu "Karol The Rabbit" oraz Katarzyna Sławińska, wolontariuszka Fundacji Viva Akcja Dla Zwierząt.

To miasto przyciąga filmowców, ale mieszkańcy mają dosyć. "Trwa spór"

"Gra o Tron", czy "Gwiezdne Wojny" - to tylko niektóre światowe hity kręcone w Dubrowniku. - Wiele miejsc na świecie cieszyłoby się, gdyby takie superprodukcje wybrały ich lokalizacje, ale w Dubrowniku od mniej więcej roku trwa spór, czy potrzebne są kolejne - mówił w wTVN24 BiS Tomasz-Marcin Wrona, dziennikarz kulturalny tvn24.pl, - Część ludzi ma dosyć, że musi się przebijać przez kolejne plany filmowe - dodawał. Kolejną ekranizacją w chorwackiej miejscowości ma być "Robin Hood".

Trump coraz bliżej Białego Domu. "Najtrudniejszy dzień całej prezydentury"

Inauguracja Donalda Trumpa w Białym Domu coraz bliżej, a to oznacza, że do jego opuszczenia szykuje się Barack Obama. - Przeprowadzka i wprowadzka jest dla personelu najtrudniejszym dniem w trakcie całej prezydentury nie tylko ze względu na wszystkie detale, ale również emocjonalnie - mówi Dorota Malesa, dziennikarka, autorka bloga "50shadesofstates". - Odchodzący prezydent tuż przed opuszczeniem Białego Domu żegna się z personelem i tam zawsze leją się łzy - dodaje.

Rekordowe transfery Chińczyków. Takich pieniędzy w futbolu jeszcze nie było

Około 38-39 mln dolarów rocznie - tyle w Shanghai Shenhua otrzyma Argentyńczyk Carlos Tevez. W historii futbolu nie było zawodnika zarabiającego tak ogromne pieniądze. To jednak nie koniec zakupów Chińczyków, którzy za gigantyczne kwoty ściągają również Axela Witsela oraz Oscara. Zdaniem Andrzeja Strejlaua, byłego trenera m.in. chińskiego Shanghai Shenhua, "ta ekspansja cały czas powolutku kroczyła".

Podwyżki w gliwickim Oplu. Jest porozumienie

Związki zawodowe działające w General Motors Manufacturing Poland podpisały z pracodawcą porozumienie płacowe na lata 2017-2020. Wyższe wynagrodzenia pracownicy gliwickiej fabryki Opla otrzymają od stycznia tego roku - podała we wtorek śląsko-dąbrowska Solidarność.

Punkty zapalne w 2017 roku. Debata kobiet w TVN24 BiS

Jaki jest świat, w którym żyjemy? Gdzie są punkty zapalne? Na co trzeba zwrócić największą uwagę? To tylko niektóre pytania, z którymi mierzyły się uczestniczki Debaty kobiet w TVN24 BiS: Patrycja Sasnal z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych, dr hab. Małgorzata Zachara z Instytutu Amerykanistyki i Studiów Polonijnych UJ oraz Agnieszka Wiśniewska z Krytyki Politycznej.