Najnowsze

Najnowsze

20 godzin w samolocie non stop. Chcą złamać "ostatnią granicę lotnictwa"

Australijskie linie lotnicze Qantas ogłosiły, że do 2022 roku uruchomią loty non stop do Londynu, Paryża i Nowego Jorku z miast położonych na wschodnim wybrzeżu kontynentu. Podniebna podróż z Sydney do brytyjskiej stolicy potrwałby ponad 20 godzin i byłby to najdłuższy komercyjny lot bez międzylądowania na świecie. Jest jeden warunek; Boeing lub Airbus muszą dostarczyć przewoźnikowi samolot, który będzie w stanie pokonać tak długi dystans.

Wystarczy wcisnąć jeden przycisk. Tak parkuje się rowery w Japonii

Jeśli ktoś marzy o podróży do Tokio i chce poruszać się po tym mieście rowerem to warto, aby skorzystał z nowoczesnego podziemnego parkingu, który mieści nawet tysiąc jednośladów. Parking znajduje się 11 metrów pod ziemią i zajmuje zaledwie 8 metrów kwadratowych. Parkowanie jest niezwykle proste, wystarczy wstawić rower, nacisnąć przycisk, a maszyna zrobi resztę. Cała operacja zajmuje tylko 20 sekund, a rozwiązanie spodobało się tak bardzo, że podobne parkingi chce wprowadzić u siebie kolejnych 18 japońskich miast. Materiał programu "Pokaż nam świat".

Kraj siedmiu tysięcy wysp. Zobacz, ile kosztuje podróż na Filipiny

Skaliste brzegi, piaszczyste plaże, imponujące rafy koralowe oraz łańcuchy górskie. Takie krajobrazy znajdziemy na Filipinach, które mieszczą się na archipelagu złożonym z aż siedmiu tysięcy wysp. A ile kosztuje podróż do tego kraju? Lot z Warszawy do Manili, z przesiadką z Frankfurcie, to wydatek około 2 tysięcy złotych. Za 20-dniową wycieczkę z biurem podróży zapłacimy około 7,6 tysiąca złotych. Z kolei najtańszy nocleg w hostelu kosztuje około 40 złotych. Materiał programu "Pokaż nam świat".

Miliony jaj na plażach. Żółwie zatrzęsły piaskiem w Meksyku

Ponad 200 tysięcy żółwi oliwkowych wyszło z wody na meksykańskie plaże, aby złożyć tam łącznie 15 milionów jaj. To ich coroczny rytuał, odbywający się pomiędzy sierpniem a wrześniem. Wyjście gadów z Oceanu Spokojnego przyciąga rzesze turystów, którzy chcą obejrzeć to niezwykłe wydarzenie z bliska. Duża liczba złożonych jaj nie oznacza jednak takiej samej liczby maluchów. Tylko z co dziesiątego jajka wykluwa się młody żółw, reszta pada łupem lokalnych rybaków. Materiał programu "Pokaż nam świat" w TVN24 BiS.

W poszukiwaniu szczęścia ruszyli do mroźnej Rosji. Polka bada ślady rodaków na Syberii

Syberia kojarzy się nam przede wszystkim z przymusowymi przesiedleniami, ale mało kto wie, że Polacy ruszali w tamten rejon również dobrowolnie, w poszukiwaniu ziemi i szczęścia. Jedną z osad założonych przez nich pod koniec XIX wieku jest Białystok. Śladami Polaków, którzy wyjechali na Syberię, podążała Agnieszka Kaniewska, gość programu "Pokaż nam świat" w TVN24 BiS. - W zimie jest 45 stopni mrozu. Można chodzić po ulicy, chociaż trzeba zasłaniać usta i nie można rozmawiać przez komórkę, bo zamarzają telefony - opowiada. Jak dodaje miejscowi są gościnni, serdeczni i zawsze pomagają.

Mają dość brutalnych gwałtów. Zakonnice dają kobietom lekcje Kung-fu

Przemoc seksualna wobec kobiet to jeden z największych problemów w Indiach. Co godzinę w tym kraju gwałcone są cztery kobiety. W walce przeciwko tej pladze postanowiły pomóc mniszki z prowincji Ladakh, które udzielają kobietom lekcji samoobrony. Zazwyczaj mniszki zajmują się gotowaniem i sprzątaniem, nie zezwala im się na uprawianie sztuk walki. Ale te z buddyjskiej szkoły Drukpa mają szczególny status. Same rozpoczęły naukę Kung-fu już dziesięć lat temu, a teraz chcą dzielić się zdobytą wiedzą. Jak deklarują, chcą pokazać, że "mniszki nie tylko mówią, ale też robią". Na zajęcia zgłaszają się kobiety świadome zagrożenia, między innymi takie, które mieszkają lub podróżują samotnie. Materiał programu "24 Godziny".

"Piąta Strona Świata", 26.08

W programie "Piąta Strona Świata" gośćmi ks. Kazimierza Sowy byli: Halina Radacz, diakon Kościoła Luterańskiego, Michał Broniatowski z Politico Onet, Kamil Wyszkowski z Global Compact oraz Mohamed Adham Abd El Aal, przedstawiciel muzułmanów w Polsce.

Film przepełniony erotyzmem. Na co wybrać się do kina?

Na jakie filmowe premiery warto wybrać się do kina? Co nowego wydarzyło się w świecie filmu w ostatnim czasie? W kulturalnym przeglądzie w TVN24 BiS Ewelina Woźnica poleca film "Podwójny kochanek" w reżyserii Francoisa Ozona. - Obraz jest przepełniony erotyzmem. To produkcja, która mogłaby przyprawić o rumieńce Pedro Almodovara - wyjaśnia Woźnica. Zabiera nas również na plan filmu "Zabawa, zabawa", gdzie właśnie kręcono jego najbardziej spektakularną scenę.

Radio z licznikiem od poloneza. Konstruktor amator tworzy niezwykłe eksponaty

Lampka nocna z funkcją radia to najnowszy gadżet konstruktora amatora Macieja Mikuły. Zbudował je między innymi z... licznika od Poloneza. Drewniana obudowa kryje również elektronikę, kable i komputerowe głośniki. Smykałkę do majsterkowania pan Maciej odkrył w sobie w wieku 9 lat. Wtedy swojego dwukołowego składaka przerobił na rowerowy samochód. Zbudował również lampkę nocną z reflektora od ciągnika i przycisku od tarpana. Materiał programu "Raport" w TVN Turbo.

Dłuższe "życie" polskich banknotów

Banknot w Polsce zużywa się średnio po 341 dniach zanim z powrotem trafi do Narodowego Banku Polskiego - wynika z informacji NBP za drugi kwartał tego roku. Zgodnie z danymi banku centralnego w pierwszym kwartale tego roku było to 333 dni, a w końcówce ubiegłego roku - 325 dni.

Nie można odwrócić od niej wzroku. Żywa lalka sensacją w Japonii

Jej profile w mediach społecznościowych śledzi setki tysięcy osób, a wszędzie tam, gdzie się pojawia, wzbudza ogromną sensację. Mowa o żywej lalce imieniem Lulu Hashimoto. Osobliwy kostium zaprojektowała 29-letnia Hitomi Komaki, dla której lalki są uosobieniem słodyczy. Jak podkreśla, Lulu to pierwsza na świecie żywa lalka, która robi karierę w modelingu. Dzięki swojej popularności i wyglądowi, Lulu stała się twarzą corocznego pokazu piękności Miss ID, na którym prezentowane są modelki tworzone przez grafików i programy komputerowe.

Coraz więcej turystów w Iranie. To najtańszy kierunek w tym roku

Iran jest coraz bardziej popularny wśród turystów. Tylko w zeszłym roku ten kraj odwiedziło pięć milionów osób z zagranicy, czyli ponad dwa razy więcej niż w 2009 roku. W 2016 roku, dzięki wydatkom turystów, Iran odnotował blisko 8 miliardów dolarów przychodu. A to da kraju, przez lata objętego sankcjami gospodarczymi, znacząca liczba. Przyjezdni z wielu zachodnich państw mogą łatwo uzyskać wizę. Nie dotyczy to jednak obywateli Stanów Zjednoczonych, Kanady i Wielkiej Brytanii. Według raportu Światowego Forum Ekonomicznego Iran to najtańszy kierunek podróży w 2017 roku.

Palą kukły na pustyni. Oto najdziwniejszy festiwal na świecie

Futurystyczne stroje, mnóstwo żelastwa, błota i pyłu. Tak wygląda Burning Man, jedna z najbardziej niezwykłych imprez na świecie, która rozpocznie się w poniedziałek 28 sierpnia. Uczestnicy festiwalu mieszkają na pustyni Black Rock w stanie Nevada w tymczasowym miasteczku, które po ośmiu dniach znika bez śladu. Punktem kulminacyjnym imprezy jest spalenie gigantycznej kukły. Mimo, że nie grają tam światowe gwiazdy muzyki, to wydarzenie cieszy się ogromną popularnością. Wśród jego wiernych fanów znajdują się między innymi Elon Musk, Mark Zuckerberg, Katy Perry i Kim Kardashian. Materiał programu "24 Godziny".

Oto najbardziej niezwykłe hotele na świecie. 10 propozycji

Hotel Montana Magica w Chile, Southern Ocean Lodge w Australii, czy Oberoi Udaivilas w Indiach - to tylko niektóre z najciekawszych hoteli na świecie. Oprócz wypoczynku w luksusowych warunkach, na gości w tych miejscach czekają również malownicze krajobrazy. Przedstawiamy dziesięć propozycji, gdy cena nie gra roli.