Najnowsze

Najnowsze

Szef Tesli zapowiada nowy projekt. Akcje mocno w górę

We wrześniu Tesla zaprezentuje swój nowy projekt. Tym razem ma to być elektryczny samochód ciężarowy. Jak zapowiedział na Twitterze szef Tesli, Elon Musk, auto pojawi się na rynku w ciągu 2 lat. Tweet Muska mocno wywindował cenę akcji Tesli.

Ważna zmiana dla właścicieli mieszkań. Użytkowanie wieczyste do likwidacji

Ministerstwo infrastruktury kończy prace nad projektem nowelizacji ustawy o użytkowaniu wieczystym. - Proponowane rozwiązanie ma na celu automatyczne przekształcenie użytkowania wieczystego w prawo własności - wskazuje mecenas Przemysław Buczkowski z Kancelarii Gorzkiewicz & Buczkowski Adwokaci. Przeciwne szybkiemu wejściu nowych przepisów mogą być jednak samorządy.

Ostrzegają przed kupowaniem żywych maskotek

Rumuńscy weterynarze i pracownicy ogrodów zoologicznych apelują, aby nie kupować dzieciom na Wielkanoc żywych królików. Ta moda, która od pewnego czasu zapanowała w Rumunii, sprawia, że porzucane po świętach zwierzęta niepotrzebnie cierpią. - Króliki potrzebują wody i specjalnego jedzenia, nie mogą jeść na przykład resztek z obiadu. Taka dieta może być śmiertelnie niebezpieczna dla ich zdrowia. Kupiony dziecku królik zamiast wielką niespodzianką, może stać się wielkim rozczarowaniem - przestrzega Parashiva Injunghiatu, weterynarz. Materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.

Ośmiolatek za kółkiem. Pojechał z czteroletnią siostrą do fast fooda

Policja w stanie Ohio bada sytuację, do której doszło w jednym z tamtejszych miasteczek. 8-letni chłopiec zabrał kluczyki do auta swoich rodziców i razem z 4-letnią siostrą pojechał do fast fooda. Wezwani na miejsce funkcjonariusze byli w szoku. - Zapytałem go w jaki sposób nauczył się jeździć. Odpowiedział, że oglądał filmy w internecie - mówi policjant. Chłopiec w sumie przejechał cztery ulice i stosował się do zasad ruchu drogowego. Cała trasa liczyła około 4 kilometrów. Materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.

Mama się spóźniała, o pomoc poprosili prezydenta

Prezydent Islandii Gudni Johannesson wyciągnął pomocną dłoń do dwóch 13-latków. Gdy mama jednego z chłopców, która miała odebrać nastolatków z basenu, spóźniała się, ci nie zawahali się poprosić o pomoc głowę państwa. Prezydent, który akurat rozdawał tam medale na imprezie sportowej, zaprosił chłopców do swojego samochodu i odwiózł do domów. Ale to nie jedyny przykład niezwykłej osobowości islandzkiego prezydenta. W programie "24 Godziny" opowiadała o tym Kamila Kalińczak.

"Biznes dla Ludzi", 13.04

Likwidacja użytkowania wieczystego, futurystyczna dzielnica w stolicy Korei Północnej, nowy właściciel kluby AC Milan oraz rewolucja w transporcie, która może uderzyć w Ubera. Tymi tematami, w programie "Biznes dla Ludzi", zajmował się Robert Stanilewicz.

"Bilans", 13.04

Rezygnacja Bartłomieja Misiewicza z członkostwa w PiS-ie i polityka zatrudniania w spółkach Skarbu Państwa to główne tematy programu "Bilans", na który zaprasza Robert Stanilewicz.

Znajomości, nie kompetencje. Zobacz, jak wielu obsadzono "Misiewiczów"

"Misiewicze", czyli ludzie obsadzani na wysokich stanowiskach przez partię rządzącą, gdzie głównym kluczem są nie kompetencje, ale przynależność do partii, rodziny, znajomych. Bartłomiej Misiewicz, były rzecznik resortu obrony i szef gabinetu Antoniego Macierewicza stał się twarzą i synonimem zjawiska, które pod rządami PiS nabrało niespotykanych dotąd rozmiarów. "Obsadzają" jednak wszyscy, a zjawisko to jest znane i powszechne nie od dziś. Zobacz, jak to działa.

Duży koncern przenosi fabrykę do Polski. Francuzi: zawiedziecie się

Związkowcy z przenoszonej z Francji do Łodzi fabryki suszarek do prania Whirlpool ostrzegają polskich pracowników, by nie ufali obietnicom przyszłego pracodawcy. Mieszkańcy Amiens, skąd przenoszona jest produkcja, od 2008 roku byli świadkami zamknięcia 24 przedsiębiorstw, a miasto straciło prawie 5 tys. miejsc pracy w przemyśle.

Polacy na potęgę kupują towary z zagranicy. "Dobrze, że nie mamy euro"

Wzrost importu jest zwiastunem ożywienia polskiej gospodarki - uważają ekonomiści, komentujący dane GUS za pierwsze miesiące roku. - Dobrze, że nie mamy euro, że mamy polskiego złotego. Dzięki temu, w oparciu o korzystne relacje kursowe, możemy osiągać pewną przewagę konkurencyjną w eksporcie - ocenił Janusz Szewczak, ekonomista, poseł PiS.

To może być próba jądrowa. W stronę Korei płynie amerykańska flota uderzeniowa

Linia Pjongjang - Waszyngton wciąż pozostaje napięta. Wiąże się to z gotowością Korei Północnej do przeprowadzenia kolejnych prób jądrowych. Zdjęcia satelitarne ukazują próby nuklearne zaplanowane w północno-zachodniej części kraju. W stronę Korei płynie amerykańska flota uderzeniowa, m.in. lotniskowiec USS Carl Vinson. O zagrożeniu kolejną próbą rakietową mówił w programie "Otwarcie dnia" Łukasz Kijek.

Czym różni się sektor prywatny od państwowego? "Płaci się za kompetencje, a nie lojalność"

- Nie wyobrażam sobie, żeby w sektorze prywatnym osoba, która nie ma wyższego wykształcenia mogła pełnić eksponowane funkcje - mówi pytana o sprawę Bartłomieja Misiewicza, Grażyna Piotrowska-Oliwa, prezes Virgin Mobile. Jak dodaje, "w sektorze prywatnym płaci się za kompetencje, a nie za lojalność". Anna Garwolińska z Glaubicz Garwolińska Consultants zauważa, że w spółkach Skarbu Państwa bywa z tym różnie.Polemizował z nimi Piotr Kuczyński z Domu Inwestycyjnego Xelion. - Istnieje swoista nomenklatura. Jeżeli ktoś wpadnie w krąg zatrudnieniowy na wyższych stanowiskach, to już później krąży - wskazuje gość programu "Otwarcie dnia" w TVN24 BiS.