Kupisz tanio, sprzedasz z zyskiem. Pięć rzeczy, w które warto zainwestować

Ze świata

db | tvn24bis.plOto 5 rzeczy, które można kupić tanio i sprzedać z zyskiem

Żeby łatwo zarobić dodatkowe pieniądze, nieraz wystarczy wykazać się sprytem. Oto pięć przedmiotów, które można kupić tanio, a potem sprzedać z zyskiem. Wśród nich królują "odświeżone" klasyki.

5. Pierwsze edycje gier planszowych.

Najbardziej wartościowe są oczywiście te w najlepszym stanie. Im mniejszy stopień zużycia i im mniej dostępna wersja, tym większa cena gry w przyszłości. Jeśli w szafie trzymasz pierwszą edycję "Magii i Miecza", w przyszłości możesz na niej sporo zarobić.

4. Zabawki i figurki

Pojedyncze minifigurki LEGO potrafią kosztować od kilkuset do kilku tysięcy złotych. To samo tyczy się lalek Barbie czy figurek G.I. Joe. Najdroższe są te najrzadziej spotykane.

3. Klasyczne auta i motocykle

Nostalgia za starą motoryzacją nabiera rozpędu, a wraz z nią ceny aut starych aut. Odnowienie klasycznego auta czy motocykla może okazać się dobrą inwestycją.

2. Konsole do gier

PSX, Sega Mega drive, NES czy SNES - to tylko niektóre z konsol, których ceny już rosną. Kolekcjonerzy szczególnie chętnie kupują edycje limitowane. Konsole, które są jeszcze nierozpakowane, kosztują najwięcej.

1. Pierwsze edycje książek i komiksów

Te warto trzymać w ochronnym opakowaniu. Ceny białych kruków na rynku międzynarodowym potrafią przyprawić o zawrót głowy. Na polskim rynku ceny unikatowych wydań oscylują zazwyczaj wokół kilkuset złotych. Z czasem będą jednak rosnąć.

Autor: db/gry / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: shuterstock