Najnowsze

Najnowsze

Potężne straty po nawałnicach. Są wstępne szacunki kosztów w energetyce

Oceniamy, że w skali kraju straty energetyczne związane z ostatnią nawałnicą wyniosą między 150 milionów a 200 milionów złotych - powiedział minister energii Krzysztof Tchórzewski. Jak dodał, groziło nam wyłączenie systemu energetycznego z pracy. Spółki energetyczne już niemal całkowicie uporały się z katastrofą, ale nadal bez prądu pozostaje około 13 tysięcy gospodarstw domowych.

Paliwo z Ameryki może trafić na polskie stacje

Lotos jest zainteresowany kupnem ropy z kierunku amerykańskiego, ale raczej trudno zakładać, że taka dostawa testowa trafi do rafinerii w tym roku - poinformował dziennikarzy wiceprezes spółki Jarosław Kawula. Najpierw do Gdańska trafić miałaby dostawa testowa.

"To największa katastrofa w historii Lasów Państwowych"

- Musimy rozwiązać umowy z firmami wykonującymi różne prace, takie jak pozyskiwanie drewna czy sadzenie lasów, bo przedmiot umowy przestał istnieć. Będziemy teraz jeszcze raz szukać firm, które będą dla nas wykonywały już trochę inną pracę - powiedziała w TVN24 rzeczniczka Lasów Państwowych Anna Malinowska. Jak dodała, sprzątnięcie połamanych drzew po nawałnicach, które przeszły nad Polską, potrwa co najmniej dwa lata.

Zamówienia publiczne po nowemu. Państwo ma być "inwestorem inteligentnym"

Ministerstwo Rozwoju i Urząd Zamówień Publicznych pracują nad nowym Prawem zamówień publicznych. Harmonogram prac przewiduje, że pod koniec 2017 r. powstanie koncepcja nowych zamówień publicznych, która zostanie poddana szerokim konsultacjom społecznym. Projekt ustawy powinien być gotowy w pierwszym półroczu 2018 r.

Magnes sposobem na oszustów. Ale nie zawsze się sprawdzi

Włoscy karabinierzy radzą turystom odwiedzających ich kraj, żeby na urlop zabrali ze sobą magnes. Jak wyjaśniają, ma on pomóc rozróżnić fałszywe monety od prawdziwych. - Ale zasada, że magnes przyciąga dwa euro jest raczej wyjątkiem - mówił Paweł Majtkowski, doradca finansowy. W studiu TVN24 BiS przeprowadził test różnych europejskich walut.

Pierścionek za 10 milionów dolarów i tort jak żyrandol. Ślub rosyjskiego oligarchy

Ośmiopiętrowy tort, dwie horrendalnie drogie suknie i pierścionek za miliony dolarów - takiego ślubu się nie zapomina, a że w te wakacje mieliśmy już kilka potencjalnych "ślubów roku" - jak ten dziedziczki rodu Svarowskich czy piłkarza Leo Messiego - to poprzeczka zawieszona była wysoko. Czy udało się ją przeskoczyć rosyjskiemu oligarsze? Materiał programu "24 godziny".

Robaki na talerz. Supermarkety poszerzają ofertę

Na półki jednej z sieci supermarketów w Szwajcarii trafią owady. Wśród nich będzie szarańcza, larwy mączniaka, czy świerszcze. To przekąski cenione w wielu miejscach na świecie, ale w Europie wciąż budzą one obrzydzenie. Materiał programu "24 Godziny".

"Biznes dla Ludzi", 16.08

Włoski sposób na oszustów monetowych w programie "Biznes dla Ludzi" komentuje Paweł Majtkowski, analityk finansowy. Negocjacje umowy handlowej Stanów Zjednoczonych, Kanady i Meksyku, boom na rynku nieruchomości - oto kolejne tematy programu, na który zaprasza Robert Stanilewicz.

"Bilans", 16.08

Burze powodują ogromną skalę zniszczeń. Jak w takiej sytuacji uzyskać odszkodowanie od ubezpieczyciela radził w programie "Bilans" TVN24 BiS Marcin Jaworski z Biura Rzecznika Finansowego. Gościem Roberta Stanilewicza był też prof. Jan Czekaj, były członek Rady Polityki Pieniężnej, który skomentował wyniki wzrostu gospodarczego w drugim kwartale.

Ryanair złożył skargę na niemiecki rząd. Merkel broni decyzji

Irlandzkie tanie linie lotnicze Ryanair zaskarżyły do Federalnego Urzędu Antymonopolowego decyzję rządu Niemiec o udzieleniu niemieckim liniom Air Berlin kredytu w wysokości 150 mln euro. Berlin broni swojej decyzji, argumentując, że przez upadłość Air Berlin tysiące podróżnych mogłoby "zostać na lodzie".

Światowy ranking uczelni. Na liście dwa polskie uniwersytety

Amerykański uniwersytet Harvarda został sklasyfikowany jako najlepszy na świecie. Na kolejnych miejscach znalazły się Uniwersytet Stanforda oraz brytyjski Cambridge - wynika z tak zwanej listy szanghajskiej. Wśród pierwszych 500 najlepszych uczelni świata znalazły się też Uniwersytet Warszawski i Uniwersytet Jagielloński, ale na dalekich pozycjach.

Ktoś rozdzieli Irlandię? Londyn ma plan

Brytyjski rząd przedstawi w środę swoje plany dotyczące relacji pomiędzy Irlandią Północną a Irlandią po wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej, podkreślając sprzeciw wobec przywrócenia fizycznej granicy i kontroli celnej pomiędzy krajami. "Publikacja planów dotyczących przyszłych relacji pomiędzy Irlandią Północną a Irlandią odpowiada na wezwania Dublina o większą klarowność w podejściu Londynu do negocjacji" - ocenił w środę irlandzki rząd.