Najnowsze

Najnowsze

Sudan Południowy i Somalia umierają z pragnienia. Polska Akcja Humanitarna zwiększa pomoc

Prawie połowa ludzi w Somalii nie ma dostępu do czystej wody. Dramatycznie jest też w Sudanie Południowym, gdzie problem dotyka większość populacji. Sprostać tym potrzebom próbuje także Polska Akcja Humanitarna. Z okazji Światowego Dnia Wody rusza z akcją w mediach społecznościowych. Jej celem jest nagłośnienie potrzeb obywateli państw, którzy bez wody nie mają szans na zdrowie i godne życie. O akcji w rozmowie z TVN24 BiS opowiadała szefowa akcji Janina Ochojska.

"Uległa, wierna, pracowita". Awantura o seksizm po programie o kobietach z Europy Wschodniej

Skandal po emisji programu we włoskiej państwowej telewizji. Dyskutowano w nim, dlaczego warto na żonę wybrać kobietę z Europy Wschodniej. Autorzy przygotowali zestawienie zalet, którymi odznaczają się panie z naszej części kontynentu. Ich dobór zbulwersował jednak widzów, ponieważ użyto sformułowań jawnie seksistowskich. Jeden z komentatorów orzekł, że to retoryka sprzed 60 lat, gdy za główną rolę kobiet uchodziły macierzyństwo i dbanie o dom. Po fali krytyki szefostwo stacji przeprosiło za kontrowersyjny program. O szczegółach w "24 Godzinach" mówił Michał Sznajder.

"Moja cela to mój dom". Obawy po ustanowieniu zakazu palenia

W Danii ma zostać wprowadzony zakaz palenia w więzieniach i aresztach. Całkowity - przynajmniej we wnętrzach, na zewnątrz zaś tylko przez godzinę dziennie. Nowe przepisy mają obowiązywać od 1 kwietnia, ale obawy są już teraz i to po dwóch stronach barykady - to jest więźniów i strażników. Więźniowie mówią: "moja cela to mój dom, a w domu można palić". Strażnicy zaś boją się konfliktów, bo pozbawieni papierosów więźniowie mogą być bardzo nerwowi.

Dzieci uczą się rezygnować z dojazdu samochodem do szkoły

"Urodziliśmy się po to, by chodzić" – to hasło inicjatywy w Mediolanie, gdzie 20 tysięcy dzieci przez 5 dni chodzi do szkoły na piechotę, jeździ na rowerze, skateboardzie czy hulajnodze albo korzysta z komunikacji miejskiej. Dzieci rezygnują z dojazdu samochodem.

Szykuje się praca dla 400 osób. Sprawdź, kogo szukają

Około 400 nowych miejsc pracy w centrum logistycznym w podłódzkim Strykowie zaoferuje w tym roku Grupa Geis. W lutym firma uruchomiła tam sortownię paczek i hub drobnicowy, planuje również przeniesienie do tej lokalizacji całego swojego zaplecza biurowego.

Inwestorzy ciągną nad Wisłę. "Jesteśmy na wznoszącej"

Wartość napływających do Polski inwestycji, ich liczba oraz tworzonych dzięki nim miejsc pracy wzrosła o około 5 procent, a rok 2016 był pod tym względem rokiem rekordowym - powiedział we wtorek prezes Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu Tomasz Pisula.

"Bilans", 21.03

Obywatelski projekt dotyczący zakazu handlu w niedziele - to główny temat programu "Bilans" w TVN24 BiS. Jaki będzie ostateczny kształt nowych przepisów? Jakie będą ich skutki? Gośćmi Roberta Stanilewicza byli: Alfred Bujara, szef Sekcji Krajowej Pracowników Handlu NSZZ Solidarność, Renata Juszkiewicz, prezes Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji oraz Jan Guz, przewodniczący Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych.

"Biznes dla Ludzi", 21.03

W programie "Biznes dla Ludzi" dyskutowano na temat zakazu handlu w niedziele. Rząd we wtorek zarekomendował bowiem dalsze prace nad obywatelskim projektem. Gośćmi Roberta Stanilewicza w tym temacie byli: Marek Zuber, ekonomista, Kazimierz Krupa z Kancelarii Drawbrigde, Adam Abramowicz, poseł Prawa i Sprawiedliwości oraz Robert Krzak, członek rady nadzorczej Piotr i Paweł.

To może być wielki powrót tatara. Sąsiedzi porozumieli się w sprawie mięsnego dania

Dramatyczne starcie smaku i przepisów, a jego ofiarą był tatar. To na Słowacji. Tam bowiem tatar przez blisko 10 lat w restauracjach był dozwolony, ale tylko, jeśli był przygotowany w ściśle określony sposób - z mięsa, które wcześniej było mrożone. Teraz jest jednak szansa na wielki powrót świeżego mięsa dania na słowackie stoły, bo eksperci do spraw bhp doszli do porozumienia, jak pogodzić wszystkie strony. - Nowe przepisy będą obowiązywać wszystkich hodowców i producentów, którzy dostarczają mięso i kurze jaja - mówi Iveta Truskowa z Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego. Materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.

Rząd zwleka ze stanowiskiem w sprawie Brexitu. "Pojawi się wkrótce"

Stanowisko rządu w sprawie Brexitu pojawi się wkrótce na posiedzeniu Rady Ministrów; musi być jeszcze uzupełnione o pewne przepisy przejściowe dotyczące relacji pomiędzy Wielką Brytanią a Unią Europejską - powiedział rzecznik rządu Rafał Bochenek. Dopytywany, kiedy to się stanie, Bochenek odpowiedział, że w tym momencie jest to ciężko określić. - Myślę, że na pewno wkrótce, bo sprawa jest pilna - ocenił. We wtorek punkt ten został zdjęty z obrad rządu.

Po tych uczelniach zarabia się najwięcej. Absolwenci dostają nawet 10 tysięcy złotych

Edukacja to świetna inwestycja, a liczby to potwierdzają. Mediany wynagrodzeń magistrów z blisko 30 polskich uczelni są znacznie wyższe od mediany wynagrodzeń w Polsce. Oto przygotowany przez firmę Sedlak&Sedlak ranking szkół wyższych, po których zarabia się najlepiej. Na pierwszym miejscu znalazła się znana warszawska uczelnia handlowa, ale tuż za nią znajdują się uczelnie techniczne z wielu polskich miast.

Drogie OC dzieli prawników i ubezpieczycieli. Pokryje straty po "latach wojny cenowej"

Firmy zrzeszone w stowarzyszeniu Pomoc Poszkodowanym - Ogólnopolska Izba Pośredników i Przedstawicieli Firm Odszkodowawczych odzyskały dla swoich klientów ponad miliard złotych. Jak ocenia prezes stowarzyszenia mec. Joanna Smereczańska-Smulczyk, nie jest to jednak przyczyną drastycznych podwyżek OC, a jedyną racjonalną przesłanką jest "chęć pokrycia strat odnotowanych przez towarzystwa ubezpieczeniowe w latach wojny cenowej".

Europa wielu prędkości stanie się faktem? Debata w TVN24 BiS

Sześćdziesiąta rocznica podpisania Traktatów Rzymskich - to główny temat debaty TVN24 BiS. Czy Unia Europejska przetrwa zmiany? Czy Europa wielu prędkości staje się faktem? To tylko niektóre pytania, z którymi mierzyli się: Marta Golbik z Nowoczesnej, Michał Szczerba z Platformy Obywatelskiej oraz Jakub Kulesza z Kukiz'15.

Prezydencki wyścig we Francji. Zobacz, kto liczy się w grze

Marine Le Pen, Emmanuel Macron i Francois Fillon - to jak wynika z sondaży trójka między, którymi rozegra się walka o fotel prezydenta Francji. Wydaje się, że szans na wejście do drugiej tury nie mają za to kandydaci lewicy Jean-Luc-Melenchon oraz Benoit Hamon. Wybory prezydenckie nad Sekwaną zaplanowano na 23 kwietnia.

Dwa pytania dotyczące Brexitu będa miały duże znaczenie dla Polaków

Premier Theresa May wyśle list rozpoczynający procedurę wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej w środę 29 marca - poinformowało Downing Street. Ile będzie trwał cały proces? Co to oznacza dla obcokrajowców na Wyspach? To jak mówił w programie "Otwarcie dnia" w TVN24 BiS Mateusz Walczak, dwa kluczowe pytania dotyczące Brexitu.

Pierwsza taka sytuacja w historii. "Przed nami negocjacje, jakich nie znaliśmy"

- Przed nami negocjacje jakich jeszcze nie znaliśmy - mówi o rozmowach dotyczących Brexitu dr Katarzyna Pisarska z Europejskiej Akademii Dyplomacji. - Po raz pierwszy Unia Europejska nie negocjuje zniesienia barier gospodarczych, ale ich nałożenie - dodaje. Zdaniem gościa programu "Otwarcie dnia" w TVN24 BiS, "dzisiaj musimy się zastanowić, gdzie te bariery będą nakładane".

Pięć rzeczy, które powinna zrobić Polska. Bank Światowy chwali, ale też doradza reformy

Rozwój gospodarczy Polski był w ostatnich latach ogromnym sukcesem, jednak potrzebne są kolejne reformy, które pozwoliłyby spełnić oczekiwania obywateli na dalsze doganianie Unii Europejskiej, wynika z raportu Banku Światowego "Lekcje z Polski, wnioski dla Polski". - Wnioski Banku Światowego są zbieżne z działaniami polskiego rządu - skomentował raport wiceminister rozwoju Jerzy Kwieciński.

Rosyjska pralnia brudnych pieniędzy rozpracowana. System na ogromną skalę

Jest wiele sposobów na wypranie brudnych pieniędzy, ale ten był wyjątkowy. Twórcy schematu rosyjskiej pralni wykorzystali wymiar sprawiedliwości w kilku krajach. Pieniądze z fikcyjnych spółek wpływały też na konta polskich firm. Międzynarodowy system prania pieniędzy na wielką skalę odkryła grupa dziennikarzy śledczych, w tym reporterzy "Newsweeka" i "Superwizjera" TVN24.