Najnowsze

Najnowsze

Ceny będą rosnąć, PKB też. Eksperci prognozują

Prognoza centralna dla wskaźnika CPI z najnowszej ankiety makroekonomicznej Narodowego Banku Polskiego to 1,6 proc. dla tego roku oraz 2 proc. w 2018 roku. W przypadku PKB jest to odpowiednio 3,1 proc. i 3,3 proc.

Ceny konsumpcyjne w strefie euro wzrosły

Ceny konsumpcyjne w strefie euro wzrosły o 1,1 proc. w grudniu 2016 r. w ujęciu rdr - podał w komunikacie Eurostat, biuro statystyczne Unii Europejskiej, w końcowych danych.

Prezydent o Trybunale Stanu za budżet: ja niczego się nie boję

Podpisałem budżet na 2017 r. w pełnym przekonaniu, że został on uchwalony prawidłowo - mówił w środę w rozmowie z RMF FM prezydent Andrzej Duda. Ocenił również, że marszałek Sejmu Marek Kuchciński w trakcie głosowań nad budżetem 16 grudnia zrobił wszystko, aby Sejm mógł sprawnie pracować.

Podpaliła własną córkę. Teraz usłyszała wyrok

W Pakistanie zapadł wyrok dla kobiety, która spaliła żywcem własną córkę. To było tzw. honorowe morderstwo. Rodzina nie godziła się na to, aby 18-letnia dziewczyna wyszła za mąż za człowieka, którego sama wybrała. Matka pobiła dziewczynę, a potem oblała ją naftą i podpaliła. Sąd orzekł karę śmierci. Materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.

Szydło będzie rozmawiać z May. O Brexicie i propozycjach dla Polaków

- W środę będę rozmawiać telefonicznie z premier Wielkiej Brytanii Theresą May nt. Brexitu - zapowiedziała premier Beata Szydło. Jak dodała, dla rządu najważniejsze jest to, aby Polacy w Wielkiej Brytanii mieli zagwarantowane dotychczasowe prawa. - Pani premier Theresa May zapewne powie mi dzisiaj coś więcej na temat tych propozycji dlatego, że poprosiła o rozmowę telefoniczną i będziemy dzisiaj rozmawiały - wyjaśniała w programie "Jeden na jeden" w TVN24. We wtorek szefowa brytyjskiego rządu przedstawiła główne priorytety negocjacyjne Wielkiej Brytanii w procesie wyjścia z Unii Europejskiej.

Morawiecki w Davos. Lista rozmówców i tematów

Rozmowy w Davos będą dotyczyć m.in. szans i wyzwań związanych z przemysłem przyszłości - powiedział w Davos wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki. Wicepremier nie ma obaw, jeśli chodzi o konsekwencje deklaracji Theresy May nt. Brexitu.

Piłkarzom płacą krocie, innym pracownikom grosze. Burmistrz wzywa do zmiany

Piłkarskie gwiazdy w londyńskich klubach zarabiają po kilkaset funtów za godzinę. Ale inni pracownicy często nie dostają nawet londyńskiej płacy minimalnej, która wynosi niecałe 10 funtów za godzinę. Burmistrz miasta Sadiq Khan wezwał więc publicznie właścicieli klubów, aby wreszcie przestały traktować pracowników po macoszemu i podniosły zarobki. Materiał programu "24 Godziny".

Znana marka zapłaci miliony. W ramach ugody ws. korupcji

Koncern Rolls-Royce zapłaci 671 mln funtów w ramach ugody z władzami Wielkiej Brytanii, USA i Brazylii kończącej dochodzenia dotyczące korupcji - podał portal BBC News. Ugodę musi zatwierdzić jeszcze brytyjski wymiar sprawiedliwości.

Kościół kowbojów na inauguracji Trumpa

Ameryka odlicza godziny do zaprzysiężenia Donalda Trumpa na prezydenta. Jego inauguracja odbędzie się 20 stycznia w Waszyngtonie. Podczas wielkiej ceremonii przed Kapitolem pojawią się członkowie pewnego kościoła z Georgii. Kościoła... kowbojów. Materiał programu "24 godziny" w TVN24 BiS.

Przegląd prasy. Polska zaprosi imigrantów. I postawi warunki

Szykuje się wielka zmiana w polskiej polityce migracyjnej. Przyjeżdżający do nas ze Wschodu łatwiej znajdą pracę i szybciej uzyskają pobyt stały. Pod warunkiem, że spełnią warunki stawiane przez rząd – informuje "Dziennik Gazeta Prawna".

Oto najbardziej ekscentryczny podatek na świecie

Podatek od cienia rzucanego na ziemię przez szyldy sklepów wprowadzono w miejscowości koło Treviso na północy Włoch. Sklepikarze protestują przeciwko dodatkowemu obciążeniu, które uznano za najbardziej ekscentryczne w kraju.

Spadki na Wall Street. Polityka przyczyną niepokoju rynków

Wtorkowa sesja na nowojorskich giełdach zakończyła się spadkami głównych indeksów. W centrum uwagi znalazła się polityka. Inwestorów niepokoją zarówno niejasne plany nowego prezydenta USA, jak i założenia Brexitu przedstawione przez premier Wielkiej Brytanii.

Maksymalnie cztery apteki i tylko dla farmaceutów. Branża protestuje, komisja popiera

Prowadzenie nowych aptek będzie zastrzeżone dla farmaceutów lub spółek, w których wspólnikami odpowiedzialnymi za prowadzenie spraw spółek będą farmaceuci - wynika z poselskiego projektu nowelizacji Prawa farmaceutycznego, tzw. "Apteka dla aptekarza". We wtorek komisja zdrowia pozytywnie zaopiniowała go dla komisji nadzwyczajnej ds. deregulacji. Projekt nie dotyczy właścicieli już działających aptek.

"Biznes dla Ludzi", 17.01

Premier Beata Szydło zapowiedziała, że w środę rozpocznie się dwutygodniowy przegląd resortów; jego celem będzie wyznaczenie nowych kierunków działań rządu. Pierwsze spotkania szefowa rządu odbędzie z ministrami: obrony, spraw wewnętrznych, pracy i zdrowia. Więcej na ten temat, w programie "Biznes dla Ludzi" rozmawiali Paweł Blajer i Robert Stanilewicz.

Prezydent Chin: nikt nie wyjdzie zwycięsko z wojny handlowej

Wystąpienie prezydenta Chin Xi Jinpinga otworzyło 47. Światowe Forum Ekonomiczne w Davos. Xi ostrzegł, że "nikt nie wyjdzie zwycięsko z wojny handlowej", jeśli świat odrzuci globalizację i zdecyduje się na blokowanie międzynarodowej wymiany handlowej.

"Bilans", 17.01

Przegląd resortów w Polsce, plany na Brexit oraz walka ze smogiem to główne tematy programu "Bilans", na który zaprasza Robert Stanilewicz.

Przyszłość UE po Brexicie. Debata Młodych w TVN24 BiS

Premier Theresa May zapowiedziała. że Wielka Brytania wraz z wyjściem z Unii Europejskiej opuści także wspólny rynek UE i będzie chciała wynegocjować nowe porozumienie o wolnym handlu, bez zachowania dotychczasowych swobód unijnego rynku. Jak będzie wyglądała Europa po Brexicie? Na to pytanie odpowiadali w Debacie Młodych w TVN24 BiS: Robert Koralewski (Kukiz'15), Dawid Liszka (Forum Młodych PiS) oraz Krzysztof Grochowski (Partia Razem).

Ile pieniędzy wypłacono na 500 plus? Rafalska podaje dane

Wsparciem z programu "Rodzina 500 plus" do końca grudnia 2016 r. objęto ponad 3,8 mln dzieci, tj. 55 proc. dzieci do 18 lat. Do 2,78 mln rodzin trafiło ponad 17 mld zł - poinformowało Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej (MRPiPS).

Funt mocno w górę, dolar w dół. Reakcja rynków na polityczne deklaracje

Brytyjska waluta umacnia się w reakcji na przemówienie premier Wielkiej Brytanii Theresy May, która przedstawia szczegóły rządowej strategii negocjacyjnej ws. Brexitu. Złoty we wtorek stracił na wartości wobec funta, ale umacniał się do dolara - poinformowali analitycy. Ich zdaniem elementem szkodzącym notowaniom dolara jest niepewność związana z prezydenturą Donalda Trumpa.

Brytyjska premier ma plan wyjścia z UE. Co on przyniesie Polakom?

Zagwarantowanie praw imigrantom, kontrola przepływu osób oraz opuszczenie wspólnego europejskiego rynku to główne priorytety negocjacyjne Wielkiej Brytanii w procesie wyjścia z Unii Europejskiej, jakie we wtorek przedstawiła szefowa brytyjskiego rządu Theresa May. Tłumaczymy, co oznaczają one dla Polaków.

Obniżka cen energii w nocy i zakaz kopciuchów. Rząd podał listę działań przeciw smogowi

Rada Ministrów zapoznała się z rekomendacjami działań, jakie trzeba podjąć w związku z wysokim stężeniem zanieczyszczeń powietrza. Propozycje przygotował minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki. Znalazła się wśród nich m.in. obniżka cen energii elektrycznej w okresach zmniejszonego na nią zapotrzebowania, wprowadzenie norm jakości węgla i pieców czy zwolnienie samochodów elektrycznych z akcyzy. Nie do wszystkich działań wskazano, kiedy zostaną wprowadzone.

"Destrukcja systemu". Petru ocenia politykę emerytalną rządu

Lider Nowoczesnej Ryszard Petru ocenia, że "rząd stosuje bardzo krótkowzroczną strategię w przypadku systemu emerytalnego". Jego zdaniem system ten przechodzi kolejny etap destrukcji - stwierdził Petru podczas zorganizowanych przez jego ugrupowanie konsultacji społecznych w sprawie emerytur.