Najnowsze

Najnowsze

Plaża wróciła na wyspę. Po ponad 30 latach

To dopiero niespodzianka. Na jednej z irlandzkich wysepek po ponad trzech dekadach znów pojawiła się plaża. Władze liczą, że wrócą też turyści. Plaża w miejscowości Dooagh na wyspie Achill zniknęła po sztormie w 1984 roku. Potężne fale zmyły cały piasek, pozostawiając skaliste podłoże. Okazało się jednak, że dzięki kilku sztormowym dniom morze wyrzuciło tysiące ton piasku, tworząc tym samym 300-metrowy pas złotej plaży. Materiał programu "Pokaż nam świat".

Ulice miasta zamieniają w ring. To integruje mieszkańców

W Boliwii to dopiero wiedzą, jak powyjaśniać sobie pewne sprawy. Robią to podczas festiwalu Tinku organizując powszechną, kontrolowaną bijatykę. W czasie imprezy ulice miast zamieniają się w jeden wielki ring, na którym bije się każdy z każdym. Nie do końca wiadomo, skąd wzięła się ta niecodzienna rozrywka. Według jednych źródeł to upamiętnienie dawnych walk plemiennych. Zdaniem innych wspomnienie walk z kolonizatorami. Z kolei według prezydenta kraju Evo Moralesa, który uczestniczy w festiwalu, powstał on w celu integracji mieszkańców kraju oraz oddania hołdu Matce Naturze. Materiał programu "Pokaż nam Świat".

Tanie linie chcą szkolić pilotów w Polsce

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Chełmie podpisała porozumienie o partnerstwie z liniami lotniczymi Wizz Air. Studenci, którzy będą zainteresowani stanowiskiem pilota będą przygotowywani do podjęcia tej pracy jeszcze na studiach.

Dostaniesz auto w dwie minuty. Oto niezwykły automat

Większość z was z pewnością korzystało z automatów z kanapkami, napojami czy batonami. A gdyby tak w takim urządzeniu można było kupić samochód? W Singapurze stoi automat, w którym można wybrać luksusowe auta, takie jak Bentley, Ferrari czy Lamborghini. Materiał programu "Świat technologii".

Namiętny pocałunek w Cannes i święto książki w Warszawie. Co słychać w kulturze?

70. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Cannes oficjalnie rozpoczęty. To nie tylko walka o Złotą Palmę, ale również o tytuł królowej czerwonego dywanu. O tym, kto ma największe szanse w obu tych kategoriach opowiadała w TVN24 BiS Ewelina Woźnica w cotygodniowym przeglądzie kulturalnym. Będzie też o pocałunku Moniki Bellucci, wynikach konkursu Grand Press Photo 2017, Warszawskich Targach Książki i nowej płycie Katy Perry.

Polacy kupują mniej tanich mieszkań. Więc ceny rosną

Koniec programu Mieszkanie dla Młodych spowodował, że Polacy kupują mniej tanich mieszkań, co skutkuje wzrostem cen transakcyjnych. Przeciętna cena w Warszawie wynosi aktualnie 7124 zł za metr kwadratowy. Pierwszy raz od listopada jest to kwota wyższa niż 7 tysięcy złotych.

"Piąta Strona Świata", 20.05

Czy Polska jest krajem homofobicznym? Jak religia wpływa na politykę? Jaka jest rola religii w życiu Polaków? Na te pytania odpowiadali goście księdza Kazimierza Sowy w programie "Piąta Strona Świata" w TVN24 BiS: redaktor Ewa Czaczkowska, były dyplomata Michał Klinger, publicysta "Rzeczpospolitej" Jędrzej Bielecki oraz Kamil Wyszkowski z United Nations Global Compact.

"Odłóżcie spory, pomóżcie dzieciom". Apel w sprawie małych uchodźców

Lawinowo rośnie liczba dzieci, które same, bez opieki dorosłych, uciekają z rejonów konfliktów. W dwóch ostatnich latach było ich nawet 300 tysięcy. UNICEF apeluje do polityków o odłożenie politycznych sporów o migrację i spojrzenie na dzieci jako na wrażliwe, bezbronne istoty. Tym bardziej, że prawie 1/3 z małych uchodźców pada ofiarami handlarzy żywym towarem. O szczegółach w programie "24 Godziny" mówiła Patrycja Stockinger.

Piwo najpopularniejsze, ale nie na imprezach. Zobacz, jak Polacy piją alkohol

Jeśli piwo, to podczas kameralnych spotkań z przyjaciółmi. Jeśli wino, to w rodzinnym gronie. Jeśli zaś wódka, to najczęściej na imprezie - tak w świetle wyników najnowszych badań CBOS piją alkohol dorośli Polacy. Choć najpopularniejszym napojem alkoholowym w naszym kraju jest piwo, Polakom najczęściej zdarza się upijać wódką.

Tajemnicze i straszne. Jest pomysł na ratowanie tego symbolu

Jeszcze niedawno tętniły życiem, teraz przerażają czyli puste centra handlowe. Jeszcze niedawno takie galerie były symbolem Stanów Zjednoczonych, ale przez rozwijający się w błyskawicznym tempie handel w internecie upadają jedno po drugim. Pojawiają się jednak pomysły, jak ożywić tętniące jeszcze niedawno życiem miejsca. Jeden z przykładów pokazaliśmy w programie "24 Godziny".

Nawet 9 złotych za butelkę wody. Na lotnisku ma być taniej

Warszawskie Lotnisko Chopina deklaruje, że udostępni pasażerom wodę butelkowaną w przystępnej cenie oraz umożliwi dostęp do źródeł bezpłatnej wody pitnej - wynika z odpowiedzi na poselską interpelację, której udzielił prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów Marek Niechciał.

Odkryli nowy raj podatkowy. Wyniki wielkiego śledztwa

Trzynaście europejskich tytułów prasowych należących do sieci European Investigative Collaborations (EIC) rozpoczęło w piątek publikację "Malta files" - ponad 150 tys. poufnych dokumentów, które mają pokazać, że Malta - najmniejszy kraj UE - jest rajem podatkowym.

Ponad tysiąc miejsc pracy. Powstanie nowa fabryka

W Brzeskiej Strefie Gospodarczej koło Włocławka powstanie fabryka firmy motoryzacyjnej Kongsberg Automotive, która zatrudni do 2020 roku ponad tysiąc osób - poinformowali w piątek marszałek województwa kujawsko-pomorskiego Piotr Całbecki oraz przedstawiciel norweskiego koncernu.

Rząd ujawnia, ile ma samochodów i ile na nie wydał

Ponad 2,5 miliona złotych - tyle w latach 2016-2017 rząd Prawa i Sprawiedliwości wydał na zakup nowych pojazdów służbowych. Jak poinformowała szefowa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Beata Kempa, koszt serwisowania wszystkich aut wyniósł łącznie ponad 12 tysięcy złotych.

"Biznes dla Ludzi", 19.05

Program "Biznes dla Ludzi" w TVN24 BiS zdominował temat dotyczący geoblokowania w Unii Europejskiej. Parlament Europejski zagłosował bowiem za przepisami łagodzącymi ograniczanie użytkownikom dostępu do treści i usług internetowych ze względu na to, w jakim kraju się znajdują.

"Bilans", 19.05

Propozycja podwyżki minimalnego wynagrodzenia - to główny temat programu "Bilans" w TVN24 BiS. Gośćmi Roberta Stanilewicza byli Beniamin Krasicki, prezes City Security oraz Grzegorz Ilnicki, prawnik, Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych Konfederacja Pracy. Na ten temat w programie mówili również Marek Zuber, ekonomista, a także Kazimierz Krupa z Kancelarii Drawbridge.

Rozczarowujące dane z gospodarki. Wskaźniki poniżej oczekiwań

Sprzedaż detaliczna w kwietniu wzrosła o 8,1 procent w ujęciu rocznym, a w ujęciu miesięcznym spadła o 1,2 procent - podał Główny Urząd Statystyczny. To dane gorsze od prognoz. W piątek poznaliśmy również rozczarowujące dane dotyczące produkcji przemysłowej. Wicepremier Mateusz Morawiecki zapewnił jednak, że "nie ma powodu do zmartwień".