Najnowsze

Najnowsze

Poważna awaria strony Ministerstwa Sprawiedliwości. Sprawę bada ABW

"Niedostępna jest strona internetowa Ministerstwa Sprawiedliwości oraz wszystkie serwisy. Trwają prace nad usunięciem problemu" - poinformował w czwartek resort. Po kilkunastu minutach otwierała się już strona główna, ale utrzymują się problemy z wejściem w poszczególne treści na niej zawarte. Sprawę bada Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Arabowie przyholują sobie górę lodową? Sposób na wodę pitną

Firma ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich przedstawiła plan przyholowania góry lodowej z Antarktyki. Chodzi o zapewnienie wody pitnej, która w ciągu pięciu lat miałaby być wykorzystywana przez prawie milion ludzi. Przygotowano już finansowanie projektu, a także wytyczono drogę, którą można by ogromną górę lodową przetransportować do znajdującego się na zachodzie półwyspu Arabskiego emiratu Fudżajra.

Bruksela grozi konsekwencjami. "Będziemy się odwoływać"

- Traktaty nie przewidują konsekwencji za nieprzyjmowanie uchodźców - mówił w TVN24 BiS minister Henryk Kowalczyk, szef Komitetu Stałego Rady Ministrów. Dlatego w sytuacji, gdy na Polskę zostaną nałożone jakiekolwiek sankcje ze strony unijnych instytucji, rząd zamierza się od nich odwołać.

Macron powołał nowy gabinet. Będą kolejne napięcia na linii Warszawa-Paryż?

Nowym ministrem spraw zagranicznych Francji został Jean Yves Le Drian. To dotychczasowy szef resortu obrony, który w parlamencie Francji ostro reagował na tezy Antoniego Macierewicza o Mistralach. Czy może to wróżyć kolejne napięcia na linii Warszawa-Paryż? O tym w programie "Otwarcie Dnia" rozmawiali Monika Constant, dyr. generalny Francusko-Polskiej Izby Handlowej oraz Andrzej Byrt, były ambasador Polski we Francji.

Gigantyczna grzywna dla Facebooka

110 mln euro grzywny nałożyła Komisja Europejska na firmę Facebook w związku z niedokładnymi informacjami, jakie ten internetowy gigant dostarczył Brukseli w 2014 roku, kiedy urzędnicy Komisji wydawali zgodę na przejęcie przez niego komunikatora WhatsApp.

Deweloperzy: aby dogonić Europę, musimy budować dwa razy więcej

Jeśli chcemy dojść do średniej europejskiej liczby mieszkań na tysiąc mieszkańców do 2030 r., co zakłada Narodowy Program Mieszkaniowy, deweloperzy muszą oddawać do użytku dwa razy więcej mieszkań niż obecnie - uważa szef Polskiego Związku Firm Deweloperskich Konrad Płochocki. - Nie uda się to bez drastycznej deregulacji - dodaje.

Ta zabawka to prawdziwy hit za oceanem

Wygląda niepozornie. Składa się z trzech skrzydełek przymocowanych do okrągłego środka. Można go wprawić w ruch palcami jednej ręki. Tylko tyle. A mimo to, dzieciaki w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych upodobały sobie Fidget Spinnery. Cała zabawa zaczyna się, gdy opanuje się kilka podstawowych tricków. Więcej o nowym trendzie wśród najmłodszych mówiła Agata Zamęcka w "24 Godziny" w TVN24 BiS.

Mocne spadki na Wall Street. Efekt zamieszania wokół Trumpa

Środowa sesja na Wall Street przyniosła ostre spadki głównych indeksów, a w centrum uwagi inwestorów były kontrowersje wokół ostatnich działań prezydenta USA. Zamieszanie związane z Trupem nie pomagało też dolarowi - kurs amerykańskiej waluty spadł do zaledwie 3,76 zł.

Indonezyjska wojna tytoniowa

W Indonezji, gdzie organizowane są manifestacje, strajkujący domagają się większych ograniczeń w paleniu tytoniu w przestrzeni publicznej. Tymczasem, po przeciwnej stronie ustawia się parlament w Dżakarcie. Ten obraduje nad ustawą mającą w założeniu przyczynić się do zwiększenia produkcji tytoniu. Na mocy nowych przepisów przemysł może wzrosną trzykrotnie. Więcej o racjach zwolenników i przeciwników papierosów w materiale z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.

Ma 53 lata i jest niewidomy. Wreszcie dopiął swego

Ambicji i samozaparcia nigdy dość. Udowodnił to 53-latek ze Stanów Zjednoczonych, który wreszcie ukończył college. Ale niezwykłości sprawie dodaje fakt, że bohater tej historii jest niewidomy. Materiał programu "24 Godziny".

"Bilans", 17.05

Kontrowersje wokół ustawy o aptekach były głównym tematem programu "Bilans", na który zaprasza Robert Stanilewicz. Gośćmi programu byli Elżbieta Piotrkowska-Rutkowska, prezes Naczelnej Rady Aptekarskiej oraz Tomasz Rzymkowski, poseł Kukiz' 15.

Zasiłku pośmiertnego nie będzie. Senat odrzucił projekt

Senat zdecydował o odrzuceniu projektu ustawy różnicującej wysokość zasiłku pogrzebowego. Obecnie wynosi on 4 tysiące złotych i tak pozostanie. Odrzucony projekt zakładał ustanowienie tzw. zasiłku pośmiertnego i podwyższenie go do 6 tysięcy złotych dla pozostających ze zmarłym we wspólnym gospodarstwie domowym.

"Biznes dla Ludzi", 17.05

Polscy operatorzy telekomunikacyjni mają problem ze zlikwidowaniem opłat roamingowych na połączenia w ramach Unii Europejskiej. Tymczasem Urząd Komunikacji Elektronicznej planuje już ich obniżenie także poza Europą. O tym, czy jest to w ogóle możliwe, mówił gość Roberta Stanilewicza - ekspert rynku telekomunikacyjnego Tomasz Kulisiewicz.