Najnowsze

Najnowsze

Błoto, piach, ogień i woda. Niezwykły wyścig traktorów

Błoto, piach, ogień i woda - takie przeszkody czekały na uczestników tradycyjnego wyścigu traktorów, który odbył się w Rostowie nad Donem w Rosji. Nic dziwnego, że impreza, której celem jest promocja rolnictwa, przyciągnęła tysiące kibiców. Sygnał do rozpoczęcia wyścigu dała salwa z armaty, a jego zwycięzca odjechał z Rostowa nowym traktorem.

Borowski: premier Szydło nie rozumie tego, co się dzieje w Europie

Pani premier nie rozumie albo nie chce zrozumieć istoty tego, co się dzieje w zachodniej Europie. Jeżeli w tak historycznym tonie wznosi okrzyki "Europo, wstań z kolan", to ja rozumiem, że za chwilę przedstawi jakieś propozycje - powiedział w "Rozmowie Poranka" w TVN24 BiS senator Marek Borowski.

Katar a ropa. Rynkiem rządzą dziś inne dane

Ceny ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku pogłębiają spadki. Ropie przez krótki czas pomagał w poniedziałek fakt, że Arabia Saudyjska, Egipt, Bahrajn i Zjednoczone Emiraty Arabskie zerwały kontakty dyplomatyczne z Katarem, co spowodowało wzrost napięcia geopolitycznego w tym regionie świata. We wtorek już liczą się dane o zapasach ropy - podają maklerzy.

Nie dali się przekonać, że to dziewczynka. I zdyskwalifikowali jej drużynę

Mili Hernandez to bardzo zdolna 8-letnia piłkarka. Gra odkąd pamięta i jest już tak dobra, że wzięto ją do drużyny 11-latek. Ale podczas ostatniego turnieju piłkarskiego, zamiast radości z gry były nerwy i smutek, bo drużynę dziewczynki zdyskwalifikowano. Organizatorzy upierali się że Mili to chłopiec i na nic zdało się nawet pokazanie przez rodzinę dokumentu ubezpieczenia z potwierdzeniem płci. Młoda zawodniczka bardzo to przeżyła, ale nie rezygnuje i chce grać w kolejnych zawodach. Materiał programu "24 Godziny".

Nowy pomysł na zakaz handlu w niedzielę

Jest plan odejścia od zakazu handlu na rzecz skrócenia czasu pracy sklepów. W TVN24 BiS mówił o tym poseł Prawa i Sprawiedliwości Adam Abramowicz. Wtorkowa "Rzeczpospolita" pisze o proponowanych godzinach, w jakich handel byłby dozwolony.

Brytyjscy lekarze po zamachach w Londynie

Brytyjscy lekarze są w pełnej gotowości do niesienia pomocy. Odmawiają sobie imprezowania nawet, gdy mają wolne. I nie robią tego z nakazu, ale z poczucia obowiązku. Jeden z nich w sobotni wieczór wracał właśnie do domu, gdy usłyszał o zamachu w Londynie. Natychmiast wrócił do szpitala, by ratować ludzi. O postawie brytyjskiej służby zdrowia w obliczu ataków, w programie "24 Godziny", opowiadał Michał Sznajder.

Lekkie spadki na Wall Street

Poniedziałkowa sesja na nowojorskich giełdach zakończyła się lekkimi spadkami najważniejszych indeksów, choć wciąż pozostają blisko historycznych szczytów. Dane makro z USA nie wpłynęły istotnie na notowania.

"Bilans", 5.06

Protesty taksówkarzy i dyplomatyczna izolacja Kataru to główne tematy programu "Bilans", na który zaprasza Robert Stanilewicz. Gościem programu był Adam Balcer z Instytutu WiseEuropa.

"Biznes dla Ludzi", 5.06

Wielki protest taksówkarzy, nowa Zakopianka z opóźnieniem i reforma emerytalna do zmiany - to główne tematy programu "Biznes dla Ludzi", na który zapraszają Agata Zamęcka i Robert Stanilewicz.

Izolacja Kataru. "To się może odbić na kontrakcie z Polską"

- Jeśli coś by się stało z gospodarską katarską, to pewnie mogłoby się to odbić na tym kontrakcie. Natomiast ja zakładam, że Amerykanie będą robić wszystko, żeby zakulisowo uspokoić nastroje - mówił w programie "Bilans" Adam Balcer z Instytutu WiseEuropa. W poniedziałek Arabia Saudyjska, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Bahrajn oraz Egipt zerwały stosunki dyplomatyczne i konsularne z Katarem z powodu "wspierania przez to państwo terroryzmu". Polska sprowadza z Kataru skroplony gaz ziemny (LNG) na mocy kontraktów, zawartych przez PGNiG z państwową firmą Qatargas.

Nowa pomoc dla frankowiczów w przyszłym roku. Będą to "dobrowolne działania"

Komitet Stabilności Finansowej jest zgodny, że dobrowolna restrukturyzacja kredytów w walutach jest skuteczniejsza niż rozwiązania ustawowe - podano w komunikacie. Ministerstwo Finansów przygotowało nowelę ustawy o wsparciu kredytobiorców znajdujących się w trudnej sytuacji finansowej. Projekt przewiduje środki na dobrowolną restrukturyzację kredytów. Nowe rozwiązania mogłyby zacząć obowiązywać od 1 stycznia 2018 r.

Szukają rozwiązań antyterrorystycznych. "Inwigilacja nie jest odpowiedzią"

Jak wyprzedzać ruchy terrorystów? - Wszechobecna inwigilacja nie jest odpowiedzią na terroryzm i nie stanowi sama w sobie rozwiązania tego problemu. Potrzebne są do tego rozwiązania kompleksowe - powiedziała w programie "Otwarcie Dnia" dr Katarzyna Maniszewska, ekspert do spraw bezpieczeństwa z Collegium Civitas. Zdaniem Grzegorza Ćwieka, z Koalicji na rzecz Bezpieczeństwa, w takich działaniach "należy znaleźć odpowiednią równowagę".

Wybuch paniki. Jak zachować się w takiej sytuacji?

- Jeżeli dochodzi do paniki starajmy się zachować spokój. Nie dajmy się ponieść emocjom. Nie pchajmy się w sam środek tylko odchodźmy w boczne uliczki. Jeżeli się potkniemy to zostaniemy bardzo szybko stratowani. Ludzie po prostu tak działają w strachu - powiedział w programie "Otwarcie Dnia" Mariusz Sikora, ekspert do spraw bezpieczeństwa z Uniwersytetu Szczecińskiego. W sobotę w wyniku wybuchu zbiorowej paniki w strefie kibica na piazza San Carlo w Turynie, gdzie oglądano mecz finałowy Ligi Mistrzów, rannych zostało ponad 1500 osób. Cztery z nich, wśród nich 7-letni chłopiec, są w stanie ciężkim. W szpitalach pozostaje około 50 rannych.

Ekspert: po zamachach Brytyjczycy będą się radykalizować

Biorąc pod uwagę to, że Brytyjczycy za chwilę będą wybierać nowych posłów do Izby Gmin, zamachy w Londynie mogą wpłynąć na ich decyzje - mówiła w programie "Otwarcie Dnia" dr Wioletta Wilk-Reguła, politolog i specjalistka ds. brytyjskich z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej we Włocławku. Jak dodała, "Brytyjczycy będą się radykalizować". - Będą wybierać te partie i tych polityków, którzy głośno mówią o konieczności ukrócenia takiego łatwego dostępu obcokrajowców do Wielkiej Brytanii - tłumaczyła.

Debiutuje nowa marka na polskim rynku stacji paliw

W poniedziałek 5 czerwca 2017 roku została otwarta pierwsza w Polsce stacja paliw pod marką Avia. To początek realizacji umowy pomiędzy Unimotem a Avia International, na mocy której Unimot zbuduje w Polsce sieć stacji paliw. Do 2020 roku firma planuje posiadać około stu stacji, co dałoby jej pozycję nieznacznie mniejszą od obecnej w Polsce sieci Lukoil.

Inspekcja sprawdza płacę minimalną w firmach. Posypały się kary

W 28 proc. skontrolowanych firm inspektorzy Państwowej Inspekcji Pracy stwierdzili nieprawidłowości przy stosowaniu przepisów o minimalnej stawce godzinowej - poinformował w poniedziałek główny inspektor pracy Roman Giedrojć. Jak dodał, stawkę zaniżano w nie więcej niż 10 proc. skontrolowanych firm.