Najnowsze

Najnowsze

Polityka Unii na lata. Coraz więcej krajów chce Europy dwóch prędkości

W stolicy Włoch rozpoczyna się jubileuszowy unijny szczyt z okazji 60. rocznicy Traktatów Rzymskich. Ma na nim zostać podpisana specjalna deklaracja, która wyznaczy politykę Wspólnoty na najbliższe lata. Coraz mocniej słyszalny jest głos zwolenników Europy dwóch prędkości. W tym gronie są Niemcy, Francja, Włochy, Hiszpania i prawdopodobnie dołączy tu także Belgia. Mówi o tym także szef Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker. Z drugiej strony barykady znajduje się polski rząd. Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk powiedział, że "jedność 27 krajów będzie naszym najcenniejszym dobrem". Materiał z programu "Otwarcie dnia" w TVN24 BiS.z

Koszt pomocy dla frankowiczów? "Obliczenia są na ukończeniu"

Komisja Nadzoru Finansowego planuje w najbliższym czasie przedstawić sejmowej Komisji Finansów Publicznych wyliczenia skutków finansowych trzech projektów ustaw dotyczących kredytów walutowych - poinformował Filip Świtała, zastępca przewodniczącego Komisji.

Wyższe kary dla piratów drogowych. "Wymiar sprawiedliwości nie będzie bezradny"

Zaostrzenie kar za przestępstwa w ruchu drogowym, między innymi podniesienie dolnej granicy więzienia za spowodowanie wypadku z 9 miesięcy do 2 lat - przewiduje nowelizacja Kodeksu karnego, którą przyjął Sejm. "Dotychczasowe przepisy nie pozwalają na skuteczne ściganie sprawców groźnych przestępstw i wykroczeń drogowych, a czasem stanowią wręcz zachętę do zachowań powodujących tragiczne skutki" - podkreśla Ministerstwo Sprawiedliwości.

Samochód za paragon. Został tydzień

To już ostatnie dni na rejestrację paragonów. Wraz z końcem marca kończy się bowiem Narodowa Loteria Paragonowa, w której do wygrania są samochody oraz notebooki i tablety.

Londyn ma zapłacić rachunek za Brexit. Gigantyczna suma

Opuszczając Unię Europejską, Wielka Brytania powinna zapłacić jej około 50 mld funtów (około 58 miliardów euro) z tytułu wspólnych należności - powiedział w piątek w rozmowie z BBC Radio szef Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker.

"Kaczyński nie wyrwał się z myślenia komunistycznego"

- Jarosław Kaczyński nie wyrwał się z myślenia komunistycznego. Jemu ciągle się wydaje, że wola polityczna półboga jest istotniejsza od społeczeństwa - uważa Andrzej Celiński, opozycjonista w czasach PRL. Zdaniem gościa "Rozmowy Poranka" w TVN24 BiS, prezes Prawa i Sprawiedliwości "ma pełną świadomość tego, że na najwyższe stanowiska w państwie mianował ludzi, którzy w żaden sposób nie zagrażają mu intelektualnie". - To jest sposób uprawiania polityki, który w efekcie prowadzi do tego, że trzeba robić to ręcznie - wskazuje Celiński.

Kredyty po nowemu. Sejm dał zielone światło

KNF będzie miała pół roku na rejestracje pośredników kredytowych, zamiast 30 dni - przewidują trzy poprawki Senatu do ustawy o kredycie hipotecznym, które w czwartek przyjął Sejm.

Żarty z problemów obywateli. Seria wpadek prezydenta

Wenezuela jest oburzona zachowaniem Nicolasa Maduro, który żartuje z problemów obywateli kraju. Prezydent, aby ocieplić swój wizerunek spotyka się ostatnio ze zwykłymi ludźmi w programach telewizyjnych i wysłuchuje ich problemów. Zamiast jednak zyskiwać przychylność ludzi, jeszcze bardziej ich zdenerwował kilkoma występami. Materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.

Tweet jako narzędzie zbrodni. Precedensowa sprawa

W Stanach Zjednoczonych toczy się właśnie postępowanie przeciwko człowiekowi, który użył wpisu na jednym z portali społecznościowych jako narzędzia zbrodni. Wysyłał swojej ofierze klip, powodujący atak epilepsji. Zrobił to z rozmysłem, wiedząc, że zaatakowany jest chory na padaczkę i może ucierpieć. Materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.

Broń ma przy sobie zaledwie co dziesiąty policjant

Po środowym zamachu w Londynie w Wielkiej Brytanii powracają pytania o noszenie broni przez brytyjskich policjantów. Ma ją bowiem przy sobie 2800 funkcjonariuszy, co stanowi zaledwie 8,8 procent wszystkich policjantów. Z czego to wynika i w co są wyposażeni policjanci patrolujący na co dzień ulice brytyjskich miast - o tym w programie "24 Godziny" w TVN24 BiS.

Akcyza na samochody zostaje

Nie będzie zmian likwidujących akcyzę na samochody osobowe. Sejm odrzucił projekt nowelizacji ustawy o podatku akcyzowym autorstwa posłów Kukiz'15.

"Biznes dla Ludzi", 23.03

Wniosek o wotum nieufności wobec ministra środowiska Jana Szyszki oraz brak zmian w prawie o wycince drzew - to tematy, które zdominowały "Biznes dla Ludzi" w TVN24 BiS. Gośćmi programu byli Gabriela Lenartowicz z Platformy Obywatelskiej i Józef Brynkus z Kukiz'15.

"Bilans", 23.03

Odwołanie prezesa PZU Michała Krupińskiego - to główny temat programu "Bilans" w TVN24 BiS. Gośćmi Mateusza Walczaka byli Marek Tejchman z "Dziennika Gazety Prawnej" i Kazimierz Krupa z Kancelarii Drawbrigde.

Wzrosną ceny roamingu. Brexit może mocno uderzyć w konsumentów

Organizacje konsumenckie przygotowały listę rekomendacji dla negocjatorów w rozmowach o wystąpieniu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Alarmują, że po Brexicie wzrosną ceny roamingu, zmienią się zasady transgranicznej opieki zdrowotnej czy opłaty za zakup w sklepach internetowych. "Europejscy konsumenci przez ponad 40 lat ogromnie skorzystali na unijnej polityce konsumenckiej, więc dziś wiele naszych praw uznajemy za pewnik. Tymczasem to się może zmienić" - podają europejskie organizacje w stanowisku.

Co piąty Polak uważa, że nie płaci żadnych podatków. Zaskakujące wyniki badań

Wiedza Polaków na temat podatków jest zaskakująco mała - wskazuje Związek Przedsiębiorców i Pracodawców. Jak wynika z najnowszych badań, 21 proc. Polaków uważa, że "nie płaci żadnych podatków, ani PIT-u, ani CIT-u, ani nawet VAT-u". Propozycję wprowadzenia nowego systemu podatkowego, w którym pracownicy nie musieliby się rozliczać na koniec roku, gdyż wszystkie podatki byłyby odprowadzane przez pracodawcę, popiera 91 proc. ankietowanych.

Planujesz emeryturę, złóż wniosek. "Im szybciej, tym lepiej"

Kapitał początkowy ma wpływ na wysokość przyszłej emerytury - przypomina Zakład Ubezpieczeń Społecznych i apeluje, aby już dzisiaj składać wnioski o jego przeliczenie. - Im szybciej, tym lepiej - podkreśla zakład, bo już od października obowiązuje niższy wiek emerytalny. Szacuje się, że w tym roku na emerytury może przejść nawet pół miliona osób.

Nie był z bajki Morawieckiego. Jego usunięcie skrupulatnie zaplanowano, co do godziny

Snuł plany ekspansji, zapowiadał nowości w ofercie PZU i chwalił się najwyższymi w historii przychodami spółki. Tak było kilka dni temu, a wczoraj został odwołany z funkcji prezesa ubezpieczeniowego giganta. Jak podaje "Gazeta Wyborcza", wyznaczenie daty a nawet godziny posiedzenia rady nadzorczej PZU mogło nie być przypadkowe - w tym czasie prezes PiS Jarosław Kaczyński przebywał w Londynie i w razie jakiejkolwiek próby obrony Krupińskiego nie mógłby interweniować. W ostatnim momencie o planach Morawieckiego miała dowiedzieć się premier.

Milionowe zarobki w bankach. Zobacz, ile zgarniają w Polsce prezesi

29 milionów złotych - tyle łącznie w ubiegłym roku zarobiło dziewięciu prezesów największych banków w Polsce. To o 16 procent mniej niż rok wcześniej. Liderem okazał się Włoch Luigi Lovaglio, szef Pekao, który zarobił łącznie 8,34 mln złotych. Podium uzupełniają jeszcze Joao Bras Jorge, kierujący Bankiem Millennium oraz Cezary Stypułkowski z mBanku. Zobacz, jak prezentują się zarobki na szczytach bankowości w Polsce.