Najnowsze

Najnowsze

Skarbówka będzie mogła zablokować konto bankowe. Trzy wątpliwości prawnika

Boję się o osoby, które przypadkowo zostaną poddane procedurze zablokowania rachunku. Jeżeli taki przedsiębiorca będzie miał niefart i jego konto zostanie zablokowane, to nie ma on możliwości odwołania się. A blokada rachunku uniemożliwia prowadzenie działalności gospodarczej - ocenia dr Zbigniew Marek Czarny, specjalista prawa bankowego. Chodzi o nowy projekt autorstwa Ministerstwa Finansów.

Jest tymczasowy szef PZU

Członek Rady Nadzorczej PZU Marcin Chludziński pokieruje tymczasowo zarządem największego ubezpieczyciela w Polsce. Wczoraj z funkcji prezesa odwołano niespodziewanie Michała Krupińskiego.

Porodówki pękają w szwach. Skąd ten baby boom?

W styczniu 2017 roku urodziło się o ponad 7 procent więcej dzieci niż w tym samym miesiącu rok temu. Jeśli ta tendencja się utrzyma, to w tym roku będziemy mieli najwięcej urodzeń od siedmiu lat. Czy możemy już mówić o baby boomie? Oto, co wpływa na dzietność w Polsce.

Najpierw bezpieczeństwo, potem informacja

Działania brytyjskich służb oraz policjanta, który stracił życie podczas akcji antyterrorystycznej komentował w "Otwarciu dnia" w TVN24 BIS Maciej Karczyński, były funkcjonariusz Policji i Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Czy Polska przyjmie Deklarację Rzymską?

Premier Beata Szydło w programie "Jeden na Jeden" w TVN24 oświadczyła, że nie przyjmie Deklaracji Rzymskiej, jeśli nie będzie w niej polskich postulatów. Te słowa w "Otwarciu dnia" komentowali dziennikarze Grzegorz Miecugow z TVN24 oraz Adam Szostkiewicz z "Polityki".

Londyńska policja nie ujawnia personaliów sprawcy, choć je zna. Dlaczego?

Policja nie ujawnia danych sprawcy, choć je posiada. - Tak naprawdę na ten chaos informacyjny wczoraj składały się dość żywe reakcje reporterów - przede wszystkim reporterów z Europy Środkowej i Zachodniej, którzy są nieprzyzwyczajeni do pewnej brytyjskiej kultury podawania informacji na taki temat - mówił Grzegorz Cieślak, z Centrum Badań nad Ryzykami Społecznymi Collegium Civitas. Gość "Otwarcia dnia" w TVN24 BiS dodał również, że personalia nie są ujawniane także z uwagi na to, że śledztwo wciąż jest prowadzone.

Dlaczego "złote dziecko PiS" straciło posadę? Kilka powodów

Miano "złotego dziecka PiS-u", cztery języki, świetne wykształcenie i spore doświadczenie - dlaczego Michał Krupiński musiał odejść ze stanowiska prezesa Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń? To jedna z kwestii, które Robert Stanilewicz poruszył w cyklu "3…2…1…".

Bezrobocie w dół. Tak dobrze na rynku pracy dawno nie było

Stopa bezrobocia w lutym 2017 roku spadła do 8,5 procent z 8,6 procent w styczniu 2017 roku - podał w czwartek Główny Urząd Statystyczny. W urzędach pracy zarejestrowanych było 1 milion 383,4 tysięcy bezrobotnych wobec 1 miliona 397,1 tysiąca osób przed miesiącem.

Słynne brytyjskie taksówki pojadą na prąd

Producent słynnych londyńskich taksówek otworzył w środkowej Anglii nową fabrykę, w której produkować będzie pojazdy elektryczne. Będą oferowane nie tylko na rynku wewnętrznym, ale też poza granicami Wielkiej Brytanii.

Włosi coraz dłużej na garnuszku rodziców

W nieodległej perspektywie Włosi będą osiągać niezależność finansową dopiero w wieku 38 lat - wynika z przedstawionego raportu. Powodem jest, jak podkreślono, chroniczny brak szans życiowych i pracy. Bezrobocie wśród młodzieży wynosi około 40 procent.

Podatek dziesięć razy niższy niż planowano. Nowy plan resortu

Stawka opłaty za użytkowanie gruntów pokrytych wodami ma wynieść 89 groszy, a nie jak wcześniej zapowiadano 8,90 złotych - proponuje Ministerstwo Środowiska. Chodzi o tak zwany podatek denny, który mają wnosić prowadzący porty, przystanie i mariny śródlądowe.

Przegląd prasy: Wakacje w Polsce drogie jak na Zachodzie

Turyści planujący urlop w kraju muszą przygotować się na większy wydatek. Hotelarze podnoszą opłaty za noclegi. To efekt wysokiej frekwencji w zeszłym roku i rosnąca skala rezerwacji na nadchodzący sezon - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

"Przede wszystkim zadbaj o swoje bezpieczeństwo". Ekspert podpowiada, jak zachować się w razie ataku

- Jeżeli jesteśmy w pobliżu takiego zdarzenia jak to, które miało miejsce w Londynie, przede wszystkim starajmy się zapewnić bezpieczeństwo samym sobie – tak radzi pułkownik Andrzej Kruczyński z Instytutu Bezpieczeństwa Społecznego, były żołnierz GROMU. Ekspert, w rozmowie z Michałem Sznajderem podkreślał, że napastnik, który wjechał samochodem w ludzi na Moście Westminsterskim, wybrał wyjątkowo trudny do wykrycia sposób ataku, ponieważ do końca nie wzbudzał żadnych podejrzeń.

Zmian w Lex Szyszko na razie nie będzie. Posłowie się nie spieszą

Wciąż bez zmian w tak zwanym Lex Szyszko. Na bieżącym posiedzeniu Sejmu komisja środowiska nie zdecyduje o losie projektu noweli dotyczącej wycinki drzew, gdyż ogłosiła przerwę do następnego posiedzenia. Projekt miał zaostrzyć obowiązujące od 1 stycznia liberalne przepisy pozwalające na niemal nieograniczoną wycinkę na gruntach prywatnych.

SKOK Wołomin upada, ale powoli. Minister nie ma zastrzeżeń

W sprawie SKOK Wołomin nie stwierdzono uchybień w pracy sędziego komisarza, a postępowanie prokuratorskie trwa - takie między innymi stwierdzenia znalazły się w stanowisku ministra sprawiedliwości, przedstawionym na posiedzeniu sejmowej komisji finansów. Syndyk wysłał wezwania do zapłaty podwójnych udziałów do około 7 tys. członków kasy, co wywołało wzburzenie udziałowców.

Trzęsienie we władzach polskiego giganta ubezpieczeniowego. Prezes odwołany

Rada Nadzorcza odwołała Michała Krupińskiego z funkcji prezesa zarządu PZU i ze składu zarządu. Jak poinformowała spółka w środowym komunikacie, przestanie pełnić te funkcje od 22 marca. Krupiński jest postrzegany jako człowiek z otoczenia Zbigniewa Ziobry, a tymczasem kontrolę nad PZU przejął resort rozwoju Mateusza Morawieckiego.

Brytyjska waluta zareagowała na ataki w Londynie

Notowania brytyjskiej waluty spadły na rynkach natychmiast po tym, jak podano wiadomość, że na moście przed parlamentem w Londynie doszło do strzelaniny. Straty zostały odrobione w końcówce dnia, gdy uwaga inwestorów skupiała się na amerykańskim rynku.

Artyści piszą do europosłów. Ostrzegają, że muzyka w sieci może być droższa

Polscy artyści wystosowali list do europosłów, w którym protestują przeciwko włączeniu muzyki w rozporządzenie dotyczące zniesienia geoblokowania. Pod protestem podpisało się ponad 170 osób z branży muzycznej - m.in. Ryszard "Peja" Andrzejewski, Kuba Badach, Rafał Blechacz, Dariusz Malejonek, Grzegorz Markowski, Fisz czy Czesław Mozil. Ich zdaniem zmiany spowodują podwyższenie opłat za streaming w serwisach muzycznych oraz powrót słuchaczy do pirackich stron. Zdaniem europosłanki Róży Thun, obawy te są "płonne".

Kosztowny rozwód Brytyjczyków. Ile zapłacą za Brexit?

Mówi się o bardzo różnych kwotach, które Brytyjczycy muszą zapłacić za rozwód z Unią Europejską, od 20 do nawet 70 miliardów euro - przypomniał w programie "Otwarcie Dnia" mecenas Paweł Kowalski, specjalista prawa międzynarodowego. Londyn ma rozpocząć proces negocjacji wyjścia z UE 29 marca. W ciągu dwóch kolejnych dni Rada Europejska chce przygotować projekt wytycznych w tej sprawie dla 27 państw UE.