Najnowsze

Najnowsze

Biorą kije i niszczą wszystko, co się da. Legalnie, tak spędzają czas

Wielka demolka - oto rozrywka, która robi furorę za wschodnią granicą Polski, w Wilnie. Uczestnicy zabawy niszczą wszystko, co wpadnie w ich ręce - od talerzy po... samochody. Jak deklarują organizatorzy, kontrolowane niszczenie ma służyć rozładowaniu emocji i odstresowaniu. - Kiedy otworzyliśmy to miejsce, byliśmy w szoku, że odwiedziło nas tak wiele kobiet. Mężczyźni dają swoim żonom taki prezent - mówi jeden z właścicieli. Zobacz materiał wideo z wielkiego niszczenia.

W tradycyjnych strojach grają i bawią publiczność. Polacy pokochali ich muzykę

Chigaga Grup to grupa marokańskich muzyków z Mhamid - małego miasteczka-oazy, położonego tuż przy Saharze. Ich koncert to show, a muzyka saharyjska w połączeniu z tradycyjnym tańcem Nomadów robi na widzach ogromne wrażenie. Występują w tradycyjnych strojach i w turbanach na głowach. Grupa jest częstym gościem w Polsce. Członkowie Stowarzyszenia Współpracy Polsko - Marokańskiej organizują dla nich co roku trasę koncertową po naszym kraju. W materiale programu "Pokaż nam Świat" możesz posłuchać, jak grają.

"Stop pijanym kierowcom". Ten Polak sam ich ściga i zatrzymuje

Na drzwiach swojego auta ma naklejkę: "stop pijanym kierowcom". Ale na tym nie kończy swojej walki z tymi, którzy siadają za kółko po kilku głębszych. Marek Durdyn z Gliwic ściga nietrzeźwych kierowców, do tej pory udało mu się zatrzymać pięciu. - Podejrzewam, że to nie ostatni raz. Nie chciałbym żeby kiedyś, taki pijany kierowca komukolwiek zrobił krzywdę - mówi. Ostatniego nietrzeźwego za kółkiem pan Marek zatrzymał kilkanaście dni temu w centrum Gliwic. Kierowca seicento miał ponad 2 promile. Materiał z programu "Raport" w TVN Turbo.

Spora kumulacja w totku. Nikt znów nie rozbił banku

W sobotnim losowaniu Lotto, aż 143 osoby trafiły "piątkę" i otrzymają tak zwaną wygraną drugiego stopnia wartą nieco ponad 5,7 tysiąca złotych - poinformował w komunikacie Totalizator Sportowy. Żadnemu z graczy nie udało się zgarnąć głównej wygranej.

Gigantyczny rachunek dla Londynu za brexit? "To nonsens"

Minister do spraw wyjścia z Unii Europejskiej David Davis odrzucił w niedzielę doniesienia "Sunday Timesa" o tym, że rząd Wielkiej Brytanii jest skłonny wpłacić do 50 miliardów funtów w ramach rozliczeń dotyczących wyjścia ze Wspólnoty. - To nonsens - powiedział.

Tu mogły powstać trzy boiska. Zamiast tego, wybudowano gigantyczne rzeźby

W Chinach otwarto największy w kraju park rzeźb z piasku. Znajduje się w prowincji Shaanxi i zajmuje powierzchnię 20 tysięcy metrów kwadratowych, czyli tyle co 3 duże boiska piłkarskie. Jak dotychczas, na terenie parku wybudowano 70 różnych rzeźb, wszystkie powstałe bez użycia kleju. Są pryskane dopiero po wybudowaniu, żeby przedłużyć ich trwałość. Najpotężniejsza z nich to imitacja starożytnego królestwa Lulan, która ma 25 metrów wysokości i 400 metrów w obwodzie. Zwiedzający park mogą zapoznać się też z podstawami tak zwanego budownictwa piaskowego. Materiał programu "Pokaż nam Świat".

Polacy myślą o pracy w kosmosie. Coraz więcej firm w branży

Wskaźnik sukcesu podmiotów gospodarczych zajmujących się działalnością kosmiczną jest największy spośród wszystkich innych firm jakie są w Polsce - podkreśliła wiceminister rozwoju Jadwiga Emilewicz. Przygotowany przez resort projekt ustawy o działalności kosmicznej oraz Krajowym Rejestrze Obiektów Kosmicznych to - jak przyznała - konieczność.

Oto najpotężniejsze gangi świata

Narkotyki, hazard, handel ludźmi - to tylko niektóre z działalności, z których gangi czerpią potężne zyski. Przedstawiamy pięć największych organizacji przestępczych na świecie.

Pobili rekord tańcząc rytualny taniec. Tak chcą ratować tropikalny las

Indonezyjczycy pobili rekord. Ponad 10 tysięcy osób wzięło udział wykonaniu tańca ludowego saman, zwanego też tańcem tysiąca rąk. To wynik lepszy o 3 tysiące od zeszłorocznego. Wszyscy uczestnicy, ustawieni w równych rzędach i ubrani w tradycyjne stroje, poruszali się w rytm coraz szybszej muzyki. Happening miał zwrócić uwagę na problemy parku narodowego na Sumatrze. Mieszkają w nim rzadkie gatunki tygrysów i słoni, którym między innymi przez kłusowników zagraża wyginięcie. Sam las jest karczowany pod plantacje oleju palmowego. 6 lat temu też indonezyjski taniec trafił na listę niematerialnego dziedzictwa UNESCO. Materiał programu "Pokaż nam Świat".

Za jabłka zapłacisz sporo. Bo jest ich mniej

W tym roku zbiory jabłek w Polsce mogą wynieść około 3 milionów ton, to jest o 25 procent mniej niż w 2016 roku - prognozuje prezes Towarzystwa Rozwoju Sadów Karłowych Eberhard Makosz. Oznacza to wyższe ceny dla przetwórców i konsumentów.

Jest niewielka, ale ma unosić dziesiątki domów. Naukowcy testują sztuczną wyspę

Poziomy wód stale rosną, a w związku z tym ubywa terenu pod zabudowę. Jest to szczególnie problematyczne na przykład w Holandii. Jednym z rozwiązań tego problemu mogą być pływające sztuczne wyspy. Holenderscy inżynierowie właśnie zakończyli testowanie jednej z nich. Platforma składa się z 87 połączonych ze sobą trójkątnych elementów, zakotwiczonych o dno basenu. Konstrukcja jest odporna na działanie prądów morskich, fal czy wiatrów. Konstruktorzy chcą, żeby - niewielka jak dotąd - powierzchnia została rozbudowana co najmniej do 5 kilometrów długości i mogła unosić budynki mieszkalne. Materiał programu "Pokaż nam Świat".

Renifery, mróz i zorze polarne. "Do Laponii trzeba pojechać"

Mroźny klimat, renifery i zorze polarne. Tak wygląda Laponia, region w północnej Europie, leżący na terenie czterech państw. - To jest przepiękne miejsce, które trzeba odwiedzić - powiedziała w programie "Pokaż nam świat" Emilia Długa, pochodząca z Bieszczad blogerka podróżnicza, która przez 10 miesięcy mieszkała w Laponii.

W lipcu minimalny spadek przewozów kolejowych

Z usług polskich kolei w lipcu tego roku zdecydowało się skorzystać 25,2 mln pasażerów, to zaledwie o 0,8 proc. mniej niż rok wcześniej, kiedy to pociągami pojechało 25,4 mln osób - poinformował Urząd Transportu Kolejowego (UTK) i zaznaczył, że rok wcześniej na wyniki przewozowe wpływ miały miedzy innymi Światowe Dni Młodzieży.

Własny dom od rządu. W ramach programu Mieszkanie plus

W programie Mieszkanie plus będą mogły być budowane także domy jednorodzinne - powiedział wiceminister infrastruktury i budownictwa Tomasz Żuchowski. Jak dodał, budynki powstaną w miejscowościach, gdzie nie będzie zapotrzebowania na budynki wielorodzinne.

Zmiany w rozkładzie jazdy pociągów. Sporo utrudnień i nowe połączenia

Nowe połączenia, wydłużony czas przejazdu, a niekiedy zastępcza komunikacja autobusowa. Tego wszystkiego mogą spodziewać się podróżni w związku z korektą rozkładu jazdy pociągów, która zostanie wprowadzona w niedzielę. Zmiany obejmą między innymi linie Warszawa Włochy - Grodzisk Mazowiecki, czy Białystok - Warszawa. Pojawią się także nowe połączenia do Ełku i Zakopanego.

Straci tytuł i bogactwo, bo wybrała miłość. Zaręczyny księżniczki

Księżniczka Mako, najstarsza wnuczka cesarza Akihito, straci cesarski tytuł, bo wbrew tradycji zamierza poślubić kogoś "z ludu". Wybrankiem 25-latki jest młody prawnik Kei Komuro, a oficjalne zaręczyny mają odbyć się w najbliższą niedzielę. Mimo że nie ustalono jeszcze konkretnej daty ślubu, plany księżniczki już wywołały debatę na temat przyszłości cesarstwa. Materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.

Historyczna zmiana w brytyjskiej armii. "To dla nas wielka chwila"

Elitarna jednostka brytyjskiego lotnictwa otwiera się na kobiety. - To dla nas wielka chwila, bo tego dnia Royal Air Force staje się całkowicie otwartą jednostką, w której kobiety mogą wcielać się we wszystkie role - mówi Chez Davis, dowódca dywizjonu lotniczego w Królewskich Siłach Lotniczych. Regiment RAF-U to jednostka bojowa ochraniająca bazy wojskowe również te w Iraku czy Afganistanie. Często jej członkowie muszą bezpośrednio konfrontować się z wrogiem. Do tej pory służyć w niej mogli tylko mężczyźni, teraz ma to się zmienić. Materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.