Najnowsze

Najnowsze

Naukowcy odkryli nową planetę. Jest gorętsza od niejednej gwiazdy

Naukowcy z NASA dokonali niezwykłego odkrycia. Badacze kosmosu znaleźli planetę, która jest gorętsza od niejednej gwiazdy. Temperatura na niej jest tak wysoka, że zaczyna wyparowywać. KELT-9b - bo o niej mowa - jest niemal trzykrotnie większa od największej planety w naszym układzie słonecznym, czyli Jowisza.

Bezrobocie najniższe od 26 lat. Najnowsze dane

7,5 procent - tyle według szacunków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej wyniosła stopa bezrobocia w maju. To o 0,2 procent mniej niż miesiąc wcześniej i o 1,6 procent mniej niż rok temu. Tak niskiego bezrobocia w maju nie było od 26 lat; to najniższy wynik odnotowany w tym miesiącu od 1991 roku - podkreślił resort.

PZU przejął popularny bank. Powstał finansowy gigant

Powszechny Zakład Ubezpieczeń i Polski Fundusz Rozwoju sfinalizowały w środę zapowiadany od dawna zakup 32,8 procent akcji Banku Pekao SA za łączną kwotę 10,6 miliardów złotych - poinformowało w komunikacie PZU. Cena nabycia jednej akcji wynosi 123 złote.

Zmiany na szczycie w dużym banku

Rada nadzorcza Banku Ochrony Środowiska powołała nowy zarząd banku. Do 15 czerwca obowiązki prezesa będzie pełnił Emil Ślązak, delegowany członek rady nadzorczej, zaś od 16 czerwca do zarządu dołączy Bogusław Białowąs, który zostanie p.o. prezesa banku.

Impeachment Trumpa? "Nie można tego wykluczyć"

- Obserwatorzy w Stanach Zjednoczonych sugerują, że przesłuchanie szefa FBI przed amerykańskim Kongresem może skończyć się impeachmentem Donalda Trumpa - mówił w programie "Rozmowa Poranka" w TVN24 BiS Michał Kamiński, poseł Europejskich Demokratów.

Dlaczego trzeba zdelegalizować taksówki? Tłumaczy Robert Stanilewicz

- Oj słabiutko, słabiutko. To nie jest chyba to, czego się spodziewaliśmy - tak Robert Stanilewicz w swoim cyklu "3...2...1..." komentuje przyjętą przez rząd propozycję podniesienia minimalnego wynagrodzenia w 2018 roku do 2080 złotych. Mówi też o pracowniczych programach kapitałowych oraz o tym, dlaczego jedynie zdelegalizowanie taksówek przyczyni się do równych zasad w branży przewozów osób.

To miała być szansa na lepsze życie, ale jest horror

Mają po kilkanaście lat, ale ani jednego dnia swojego życia nie spędzili w szkole. Przez całe swoje dzieciństwo pracują. To haitańskie dzieci oddane do wychowania do zamożniejszych domów przez żyjących w skrajnym ubóstwie rodziców. Miała to być przepustka do lepszego życia, ale dla wielu z nich ono nigdy nie nadejdzie. Stają się bowiem domową służbą pracującą za kromkę chleba i kawałek podłogi do spania. Nieznana dokładnie liczba dziecięcych służących jest przy tym bita, molestowana i pozbawiana prawa do edukacji. Materiał programu "24 Godziny".

Apel do Hongkongu. W sprawie kości słoniowej

Do Hongkongu przybyli przedstawiciele Demokratycznej Republiki Konga, żeby pokazać skutki okrutnego procederu, jakim jest kłusownictwo. Hongkong, podobnie jak kilka innych krajów Azji, jest dużym odbiorcą kości słoniowej, z której wyrabia się wiele ozdób. Sprzedawana tam kość słoniowa musi pochodzić sprzed 1990 roku, ale to fikcja, bo pełno jest tej przemycanej, pochodzącej od właśnie zabitych zwierząt. Propozycja całkowitego zakazu obrotu sprawia, że handlarze starają się ocalić dotychczasowe, wielkie zyski. Materiał z programu "24 Godziny".

Pierwszy taki warsztat samochodowy. "Świetnie dobierają rodzaj oleju"

Chciała zostać politykiem, ale nie uzyskała wystarczającej liczby głosów w wyborach parlamentarnych. Postanowiła więc zająć się czymś innym, ale też czymś, co ma znaczenie dla lokalnej społeczności. I tak oto Shadia Hassan jako pierwsza kobieta w Kurdystanie otworzyła... warsztat samochodowy. Shadia zapewnia miejsce pracy innym kobietom, dając im szansę na równość w tym społeczeństwie. Materiał programu "24 Godziny".

Podaj swój zawód i sprawdź, kiedy zastąpi cię robot

Coraz częściej pojawiają się badania pokazujące, jak wielką część zawodów wkrótce zdominują roboty. Okazuje się, że zautomatyzować można choćby fryzjerstwo czy… procesy rekrutacji. Kto może stracić pracę na rzecz robotów, a kto nie powinien tego się obawiać. Na to pytanie, w programie "24 Godziny" odpowiadał Michał Sznajder.

Do granicy z Litwą za ponad pół miliarda złotych. Jest umowa

Ponad 605 milionów złotych będzie kosztował projekt i budowa ponad 24-kilometrowego odcinka trasy S61 Via Baltica na odcinku od Suwałk do granicy z Litwą w Budzisku. We wtorek po południu w Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Białymstoku podpisano umowę w tej sprawie.

Źródła: Bruksela przedłuży sankcje wobec Rosji

Ambasadorowie państw członkowskich UE podjęli we wtorek w Brukseli decyzję o przedłużeniu o rok sankcji wobec Rosji - poinformował anonimowo jeden z urzędników Rady Europejskiej. Decyzję musi jeszcze potwierdzić Rada UE.