Najnowsze

Najnowsze

"Biznes dla Ludzi", 06.06

Konsekwencje zerwania stosunków dyplomatycznych z Katarem - to główny temat programu programu "Biznes dla Ludzi" w TVN24 BiS. Gościem był Andrzej Romaniuk, Polak mieszkający w Katarze.

TVN24 liderem wśród stacji informacyjnych w maju

W maju 2017 roku TVN24 był najchętniej oglądanym kanałem informacyjnym w Polsce zarówno wśród wszystkich widzów, jak i w grupie komercyjnej 16-49 lat - wynika z danych Nielsen Audience Measurement. Dużym wzrostem oglądalności może pochwalić się też TVN24 BiS.

"Bilans", 06.06

Skrócenie handlu w niedziele - to jeden z głównych tematów programu "Bilans" w TVN24 BiS. Gośćmi Roberta Stanilewicza byli Radosław Knap, dyrektor generalny Polskiej Rady Centrów Handlowych oraz Dariusz Paczuski z NSZZ Solidarność. O podwyżce płacy minimalnej w 2018 roku mówili zaś Wojciech Warski z Business Centre Club oraz Janusz Jankowiak, główny ekonomista Polskiej Rady Biznesu.

Ukraiński minister chce dymisji Polaka. "Pobiłem już kilka rekordów przetrwania"

Minister infrastruktury Ukrainy Wołodymyr Omelan wyraził nadzieję, że polski menedżer Wojciech Balczun straci stanowisko szefa ukraińskich kolei państwowych Ukrzaliznycia. Według ministra kontrakt Balczuna wygasł 5 czerwca i rząd nie powinien go przedłużać. Balczun oświadczył, że decyzja w sprawie jego dalszej pracy na Ukrainie nie należy do Omelana, lecz do premiera Wołodymyra Hrojsmana.

Ban na laptopy. Dla nich to miliardowe straty

Blisko 1,4 miliarda dolarów rocznie kosztowałoby europejskie linie lotnicze wprowadzenie zakazu wnoszenia laptopów i innego większego sprzętu elektronicznego przez pasażerów na pokład samolotów lecących z Unii Europejskiej do USA - poinformował dyrektor generalny Zrzeszenia Międzynarodowego Transportu Lotniczego, Alexandre de Juniac.

Polska czeka na ważny statek z Kataru. Wiceminister energii uspokaja

PGNiG nie widzi zagrożenia dla dostaw LNG z Kataru w związku z ostatnimi wydarzeniami wokół emiratu - powiedział wiceprezes ds. handlowych spółki Maciej Woźniak. W podobnym tonie wypowiada się też wiceminister energii Michał Kurtyka. Szereg państw regionu zerwało stosunki dyplomatyczne z Katarem, zarzucając władzom emiratu wspieranie terroryzmu.

Pełne portfele, ale puste półki. Brakuje wielu ważnych produktów

Katar ma duże problemy z zaopatrzeniem. Wszystko dlatego, że mieszkańcy tego jednego z najbogatszych państw świata, w obawie przed wojną handlową, robią zakupy spożywcze na zapas. Półki w sklepach zaczynają powoli świecić pustkami. Obawy pojawiły się po tym, jak cztery państwa arabskie zerwały stosunki dyplomatyczne z Katarem.

Lista tysiąca. Ich Trump nie odstraszył od ochrony klimatu

Były burmistrz Nowego Jorku, miliarder i filantrop Michael Bloomberg przekazał Organizacji Narodów Zjednoczonych wspólne zobowiązanie ponad tysiąca amerykańskich gubernatorów, burmistrzów, firm i instytucji w sprawie przestrzegania wymogów paryskiego porozumienia klimatycznego.

Mały kraj i potężna siatka powiązań. Sprawdź, dokąd płyną pieniądze z Kataru

Według niektórych to małe państewko jest najbogatszym krajem świata. Majątek Kataru jest lokowany na całym świecie. W kontekście blokady politycznej emiratu powstaje pytanie o przyszłość inwestycji krajowych i zagranicznych. Szczególnie że państwo obecnie przygotowuje się do organizacji mistrzostw świata w piłce nożnej w 2022 r. Na pytanie, co tak naprawdę należy dziś do Katarczyków w kraju i za granicą próbuje odpowiedzieć Mateusz Walczak w programie "Otwarcie Dnia" TVN24BiS.

"Rosja podniosła gotowość sił zbrojnych". Potencjał militarny Europy

W ciągu ostatniej dekady Rosja zmniejszyła liczbę wojsk i pozbyła się przestarzałego sprzętu, ale jednocześnie podniosła gotowość sił zbrojnych oraz dostosowała je do udziału w konflikcie na obszarze Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie - wynika z raportu Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych. Jak wskazuje Anna Maria Dyner, analityk PISM, "wojna na Ukrainie uzmysłowiła państwom europejskim, że muszą zająć się zbrojeniami". - Muszą odwrócić trendy, które były obserwowane w poprzedniej dekadzie, które rozpoczęły się wraz z kryzysem finansowym, to znaczy obcinanie budżetów armii - podkreśla gość programu "Otwarcie dnia" w TVN24 BiS.

Europa po serii zamachów. Jak walczyć z terroryzmem?

- Zarówno służby brytyjskie jak i innych krajów zachodnich powinny mieć większe możliwości działań operacyjnych. Jeżeli posiadaliby takie uprawnienia jak polska policja, na pewno byłoby im o wiele łatwiej - mówi o walce z terroryzmem Andrzej Mroczek z Centrum Badań nad Terroryzmem Collegium Civitas. Doktor Jacek Raubo z Defence24, by zminimalizować ryzyko kolejnych zamachów potrzeba działania w trzech płaszczyznach: taktycznej, operacyjnej i strategicznej.

Meksykańskie specjały przed meczetem. "To najgorszy koszmar Trumpa"

Dwie społeczności, które w Stanach Zjednoczonych są często piętnowane przez obecną administrację Białego Domu pokazują, że potrafią żyć w pokoju, wzajemnym szacunku i razem świętować. W Kalifornii powstał projekt "Tacos w meczecie". W jego ramach furgonetki, z których sprzedaje się meksykańskie specjały podjeżdżają pod meczety. Właśnie teraz, w czasie Ramadanu, odbywają się spotkania przedstawicieli obu społeczności, które są okazją do pokazania, że więcej je łączy niż dzieli. Materiał programu "24 Godziny".

Błoto, piach, ogień i woda. Niezwykły wyścig traktorów

Błoto, piach, ogień i woda - takie przeszkody czekały na uczestników tradycyjnego wyścigu traktorów, który odbył się w Rostowie nad Donem w Rosji. Nic dziwnego, że impreza, której celem jest promocja rolnictwa, przyciągnęła tysiące kibiców. Sygnał do rozpoczęcia wyścigu dała salwa z armaty, a jego zwycięzca odjechał z Rostowa nowym traktorem.

Borowski: premier Szydło nie rozumie tego, co się dzieje w Europie

Pani premier nie rozumie albo nie chce zrozumieć istoty tego, co się dzieje w zachodniej Europie. Jeżeli w tak historycznym tonie wznosi okrzyki "Europo, wstań z kolan", to ja rozumiem, że za chwilę przedstawi jakieś propozycje - powiedział w "Rozmowie Poranka" w TVN24 BiS senator Marek Borowski.

Katar a ropa. Rynkiem rządzą dziś inne dane

Ceny ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku pogłębiają spadki. Ropie przez krótki czas pomagał w poniedziałek fakt, że Arabia Saudyjska, Egipt, Bahrajn i Zjednoczone Emiraty Arabskie zerwały kontakty dyplomatyczne z Katarem, co spowodowało wzrost napięcia geopolitycznego w tym regionie świata. We wtorek już liczą się dane o zapasach ropy - podają maklerzy.

Nie dali się przekonać, że to dziewczynka. I zdyskwalifikowali jej drużynę

Mili Hernandez to bardzo zdolna 8-letnia piłkarka. Gra odkąd pamięta i jest już tak dobra, że wzięto ją do drużyny 11-latek. Ale podczas ostatniego turnieju piłkarskiego, zamiast radości z gry były nerwy i smutek, bo drużynę dziewczynki zdyskwalifikowano. Organizatorzy upierali się że Mili to chłopiec i na nic zdało się nawet pokazanie przez rodzinę dokumentu ubezpieczenia z potwierdzeniem płci. Młoda zawodniczka bardzo to przeżyła, ale nie rezygnuje i chce grać w kolejnych zawodach. Materiał programu "24 Godziny".

Nowy pomysł na zakaz handlu w niedzielę

Jest plan odejścia od zakazu handlu na rzecz skrócenia czasu pracy sklepów. W TVN24 BiS mówił o tym poseł Prawa i Sprawiedliwości Adam Abramowicz. Wtorkowa "Rzeczpospolita" pisze o proponowanych godzinach, w jakich handel byłby dozwolony.