Najnowsze

Najnowsze

Wielka Brytania zapewnia o "dobrej woli". Polacy mają dostać gwarancje pobytu i powrotu

Brytyjska wiceminister ds. wyjścia z Unii Europejskiej Joyce Anelay oceniła, że rozbieżności w negocjacjach z UE "można rozstrzygnąć dzięki dobrej woli". - My jesteśmy gotowi i chętni, więc Komisjo Europejska - do roboty - dodała. Jak zaznaczyła, dla Wielkiej Brytanii liczy się gwarancja praw obywateli. - Chcemy, żeby Polacy nie tylko mogli pozostać, ale też by mieli dożywotnią gwarancję możliwości powrotu - zapewniła.

Strzelanina w Las Vegas. Sprowadzili sprawdzoną pomoc dla ratowników

Pracowali wiele godzin bez przerwy, ratując rannych w strzelaninie w Las Vegas. Teraz opiekują się pacjentami pozostającymi w szpitalach. Aby dać im chwilę wytchnienia i zapomnienia o tragedii, działacze organizacji charytatywnej Kościoła luterańskiego sprowadzili do Nevady specjalnie wyszkolone psy. Łagodne i przyjacielskie zwierzęta chętnie dają się głaskać i przytulać, a to pozwala choć na moment wymazać z pamięci przeżytą traumę. Taka terapia sprawdziła się już w poprzednich sytuacjach kryzysowych.

Rosyjscy żołnierze nie mogą już robić selfie. Dostali zakaz

Rosyjscy żołnierze muszą ograniczyć swoją aktywność w sieci. W dobie internetu i smartfonów chętnie publikowali na portalach społecznościowych swoje zdjęcia z miejsc akcji. Ale dowództwo mówi: koniec. Bo przez taką niefrasobliwość wycieka za dużo niepożądanych informacji – argumentują.

Afera w Hollywood. Producent kinowych hitów i jego niemoralne propozycje

Harvey Weinstein ma na koncie m.in. wyprodukowanie takich filmów jak „Pulp Fiction”, "Django" czy "Angielskiego Pacjenta". Teraz na jaw wyszło, że wielu aktorkom czy współpracownicom obiecywał karierę za seks, a ich milczenie miał kupować znacznymi kwotami pieniędzy. Skandal jest tym większy, że choć pogłoski o zachowaniu Weinsteina krążyły w środowisku filmowym od lat, to nikt nie zdecydował się przerwać zmowy milczenia. Sprawa ujrzała światło dzienne po publikacji dziennika "The New York Times". Prawniczka producenta odpiera atak gazety i podkreśla, że ma świadków i materiały, które przeczą sensacyjnym doniesieniom.

Jakie branże płacą najwięcej, jakie najmniej? Zobacz polskie różnice płac

Najwyższe zarobki są w branży informacji i komunikacji, do których należy praca zarówno w wydawnictwie książkowym, muzycznym, jak i telekomunikacji. Średnia płaca w tej branży to 7809 zł brutto na miesiąc. Z kolei najniższe zarobki osiągały w sierpniu osoby pracujące w administracji, gdzie można zarobić 3217 zł brutto miesięcznie. Zobacz, jak wyglądają płace w innych branżach.

Za drzwiami królewskiej jadalni. Były kucharz zdradza tajemnice

Były kucharz brytyjskiej rodziny królewskiej ujawnił niektóre zwyczaje związane z tym co i jak jada się na dworze Elżbiety II. Jak się okazuje, w mniej formalnych sytuacjach sama królowa zjada posiłki podawane na plastikowych naczyniach. Za to księcia Filipa trzeba było dyscyplinować, by do posiłków zakładał bardziej oficjalne ubrania. Te i inne ciekawostki przybliżał w programie "24 Godziny" Michał Sznajder.

Facebook udostępnia nowy czat. Do służbowych rozmów

Facebook po cichu udostępnił oprogramowanie służące do komunikacji w miejscu pracy przy wykorzystaniu aplikacji Workplace - poinformował w piątek serwis The Verge. Nowy czat dostępny jest w wersji na komputery pracujące z systemami Mac OS i Windows.

"Biznes dla ludzi", 06.10

W programie "Biznes dla Ludzi" Robert Stanilewicz mówił m.in. o propozycjach zmian w Kodeksie pracy, sposobach na wygranie z rosnącą inflacją oraz aktualnych cenach paliw.

Powstanie film o założycielu "Playboya". Wybrano głównego aktora

Powstanie film biograficzny o założycielu magazynu "Playboy". W główną rolę zmarłego niedawno Hugh Hefnera wcieli się popularny muzyk i aktor Jared Leto, który - według pogłosek - sam miał poprosić o tę rolę. Pomysł na film zrodził się już 10 lat temu, ale dopiero w 2015 roku prawa do historii kupił Brett Ratner, amerykański reżyser, scenarzysta i producent filmowy. Wśród kandydatów do głównej roli wymieniano kilku znanych aktorów.

"Bilans", 06.10

Biznesowy odwrót z Katalonii, problemy linii lotniczych Ryanair, przebudzenie na rynku pracy - to główne tematy wydania programu "Bilans" w TVN24 BiS.

Zaskakująca likwidacja miejsc pracy w USA

Raport z rynku pracy w USA pokazał pierwszą od siedmiu lat likwidację etatów w gospodarce. Uwagę inwestorów zwrócił mocny wzrost presji płacowej. Po opublikowaniu tych danych amerykańska giełda przerwała na początku piątkowych notowań ośmiodniową serię wzrostów, a zoty lekko osłabił się do euro i nieco mocniej do dolara.

Obawiają się ogłoszenia niepodległości. Coraz więcej firm chce opuścić Katalonię

W Katalonii przybywa firm rozważających zmianę siedziby po planowanym ogłoszeniu przez ten region niepodległości. Lawinowe zapytania przedsiębiorców zmusiły regionalny rząd Carlesa Puigdemonta do utworzenia w czwartek "ekonomicznego sztabu kryzysowego”. Rząd Hiszpanii uchwalił w piątek dekret, który ma ułatwić firmom z Katalonii przeniesienie oficjalnej siedziby spółki do innego regionu kraju.

Szybciej do Zakopanego. Ruszy potężna inwestycja kolei

Polskie Koleje Państwowe PLK rozstrzygnęły przetarg na modernizację linii kolejowej numer 99 Chabówka - Zakopane wraz z budową łącznicy w Chabówce. Zadanie zrealizuje firma ZUE SA z Krakowa za 406 milionów złotych brutto. Termin realizacji inwestycji to 42 miesiące od daty podpisania umowy.

Zmiany w urlopach? Minister studzi emocje

Minister Elżbieta Rafalska komentuje zamieszanie wokół planowanych zmian w kodeksie pracy, m.in. dotyczących urlopów. - Komisja kodyfikacyjna pracuje i nie ma żadnych rozwiązań. Komisja ma jeszcze czas na tę pracę, na zakończenie swoich prac - zapewniła.

Polska przedstawi argumenty prawne w sprawie Nord Stream 2

Polski rząd w ciągu kilku dni przedstawi argumenty prawne dotyczące projektu Nord Stream 2. Potwierdzą one konieczność zastosowania do tego projektu zasad unijnego III pakietu energetycznego - powiedział wiceminister energii Michał Kurtyka. Tymczasem, Komisja Europejska podtrzymała w piątek stanowisko, że bez porozumienia z Rosją gazociąg będzie działał w "pustce prawnej".

Zatrzymane przez wichurę pociągi ruszyły w trasę

Na sieci kolejowej nie ma już zatrzymanych pociągów - informuje PKP PLK. Wiele składów utknęło wcześniej na stacjach przez powalone na tory drzewa. W następstwie nawałnic, pasażerowie powinni liczyć się ze zmianami w ruchu pociągów, a niektóre z nich mogą zostać odwołane.