Najnowsze

Najnowsze

"Biznes dla Ludzi", 20.09

Kto pracuje najdłużej? Czy zmiana czasu ma sens? Czy będziemy płacić kaucję za puszki i plastikowe butelki? Na te pytania, w programie "Biznes dla Ludzi", odpowiadali goście Roberta Stanilewicza.

"Zła zmiana". Chcą zatrzymać letni czas, raport czeka u premier

Na zmianie czasu traci transport publiczny i prywatny, sektor bankowy, a nawet inwestorzy giełdowi. Spada wydajność pracy, a na dodatek podupadamy na zdrowiu - przekonywał w programie "Bilans" Tomasz Pułrół ze Stowarzyszenia KoLiber. Raport na ten temat trafił do rąk premier Beaty Szydło, ale na razie bez odpowiedzi.

Zbudują oprotestowaną obwodnicę. Poprowadzi do autostrady A1

Do końca października 2018 roku ma powstać czterokilometrowa obwodnica miejscowości Woźniki w województwie śląskim. Inwestycja wiąże się z budowanym obecnie fragmentem autostrady A1 Częstochowa-Pyrzowice. Nowa droga będzie prowadziła m.in. do autostradowego węzła.

Odwołane loty. Ryanair składa propozycje podróżnym i płaci odszkodowania

Ryanair oferuje ponad 300 tysiącom podróżnych loty zastępcze lub odszkodowania - poinformowała spółka w komunikacie. Irlandzkie linie odwołały 2,1 tys. lotów, co wywołało duże zamieszanie wśród podróżnych w wielu krajach Europy. Polski Urząd Lotnictwa Cywilnego wezwał przewoźnika do wyjaśnienia sytuacji związanej z odwoływaniem jego rejsów do Polski.

Zadłużenie w lipcu spadło. Pomogło umocnienie złotego

Zadłużenie Skarbu Państwa w lipcu spadło o niemal 5,8 miliarda złotych, czyli o 0,6 procent w stosunku do poprzedniego miesiąca i wyniosło prawie 940 miliardów złotych - podało Ministerstwo Finansów. W stosunku do początku roku jest wyższe o 7,8 mld zł.

Kwota wolna od podatku wzrośnie. Skorzysta na tym ponad milion osób

Nie planujemy zmian w podatkach sektorowych i zmian w podatku VAT. Od 1 stycznia 2018 roku zwiększymy kwotę wolną od podatku do 8 tysięcy złotych - powiedział w środę wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki. Jak zapowiedział, dzięki tej zmianie z kwoty wolnej skorzysta od 1,2 do 2,2 miliona osób więcej.

Banki nie chcą płacić na upadające SKOK-i. Morawiecki wypomina grzechy branży

Związek Banków Polskich chciałby, aby proces restrukturyzacji i upadłości spółdzielczych kas oszczędnościowo-kredytowych był finansowany z innych środków zamiast z Bankowego Funduszu Gwarancyjnego. Do tego postulatu odniósł się wicepremier Mateusz Morawiecki, który wskazał, że "również w przypadku Związku Banków Polskich pewne grzechy istniały w dalszej przeszłości, dotyczące chociażby portfeli kredytów we frankach szwajcarskich".

W budżecie wciąż nadwyżka. Wyższe wpływy, mniejsze wydatki

Nadwyżka budżetu po sierpniu tego roku wyniosła 4,9 mld zł - podało w środę Ministerstwo Finansów w komunikacie na temat szacunkowego wykonania budżetu państwa w okresie styczeń - sierpień 2017 roku. To zasługa wyższych wpływów podatkowych, ale też rekordowo niskich wydatków z budżetu.

Zarobić na superlotnisku. Państwo nie chce przepłacać

W miejscowości Stanisławów w gminie Baranów międzykontynentalny ruch lotniczy zostanie w pełni zintegrowany z krajowym systemem transportu kolejowego - uważa pełnomocnik do spraw Centralnego Portu Komunikacyjnego Mikołaj Wild. Dodaje, że to przeważyło przy wyznaczaniu miejsca dla inwestycji. Wkrótce przyjęta ma być specustawa. Co znajdzie się w niej? Między innymi mechanizmy, które mają zapobiegać spekulacjom dotyczącym cen ziemi w Baranowie.

Ściana Płaczu oczyszczona z modlitw wiernych

Dziś o zachodzie słońca żydzi przywitają Nowy Rok. W środę rozpoczyna się bowiem święto Rosz ha-Szana, które upamiętnia stworzenie świata i przypomina o sądzie Bożym. Poprzedziło to wielkie sprzątanie Ściany Płaczu, która została oczyszczona z modlitw wiernych wciśniętych w jej szczeliny.

Gigantyczne zainteresowanie papierami polskiej spółki

Polski Koncern Naftowy Orlen przydzielił 2 miliony obligacji 1188 inwestorom w ramach swego nowego programu emisji papierów dłużnych. Obligacje detaliczne były obejmowane po cenie emisyjnej 100 złotych za jedną obligację. Wartość emisji wyniosła 200 milionów złotych - podał płocki koncern.

Artykuł sponsorowany. Cztery najciekawsze usługi, które zmienią Twój biznes

Temat outsourcingu przeżywał już swój boom. Wszyscy doskonale wiemy, jak duże niesie korzyści i zdążyliśmy oswoić się z ich efektami. Może się wydawać, że w tej materii zrobione i powiedziane było już wszystko. Po przeczytaniu setek artykułów o firmach outsourcingowych byłem pewien, że nic nie jest już w stanie mnie zaskoczyć.

Bank pożyczy rodzinie na trzy pokoje. Ale jest jeden problem

466 tysięcy złotych - tyle może pożyczyć na mieszkanie trzyosobowa rodzina. Jak wynika z najnowszej analizy Open Finance, aż trzy instytucje chciałyby familii dać przynajmniej pół miliona złotych na zakup "czterech kątów". Problem w tym, że aby zadłużyć się na taką kwotę należy posiadać gotówkę na wkład własny w wysokości około 100-150 tysięcy złotych.

Ropa drożeje. Dwie przyczyny

Ropa na giełdzie paliw w Nowym Jorku drożeje o 0,8 proc. w reakcji na powolniejszy wzrost zapasów surowca w USA. Kraje OPEC myślą o końcu 2018 r. rozważając dalsze przedłużenie cięć dostaw - podają maklerzy.

Wsparcie dla doktorantów w Polsce i Europie. Różnice są gigantyczne

13 tysięcy złotych rocznie, czyli ponad trzy tysiące euro - tyle wynosi wysokość stypendium na jakie mogą liczyć doktoranci w Polsce. To jednak kwota niska w porównaniu do innych krajów Europy Zachodniej. W Niemczech stypendium wynosi bowiem 15600 euro, we Francji jest to 24800 euro, zaś w Danii aż 34800 euro. Minister Nauki Jarosław Gowin zapowiada jednak reformę szkolnictwa wyższego, co ma oznaczać między innymi wyższe wsparcie dla doktorantów. Materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.

Skasowali loty, muszą się tłumaczyć. Jest pierwsza reakcja

Włoski Urząd Lotnictwa Cywilnego wezwał w trybie pilnym przedstawicieli linii Ryanair w związku z odwołaniem przez nią w tym kraju 700 lotów. Włoskie media podają, że urząd uświadomi przewoźnikowi w czwartek powagę sytuacji, w jakiej znaleźli się pasażerowie.

Zbiórka dla poszkodowanych przez huragan. Niezwykła inicjatywa sześciolatki

Gdy dowiedziała się o kataklizmie, który nawiedził Houston postanowiła pomóc i zaczęła zbierać książki dla dzieci, które ucierpiały z powodu huraganu. - Pomyśleliśmy, że zebranie książek będzie dobrym pomysłem, ponieważ mieszkańcy stracili swoje domy, portfele, wszystko - mówi Brooklyn. - Dzieci potrzebują książek, są czymś, co pozwoli im powrócić do normalności - dodaje Kate Murray, mama dziewczynki. Materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.