Najnowsze

Najnowsze

Na nowojorskich giełdach lekkie wzrosty

Piątkowa sesja na nowojorskich giełdach przyniosła kontynuację wzrostów, a S&P 500 po raz pierwszy w historii przekroczył poziom 2500 punktów. Uwagę zwracają niższe od oczekiwań dane makro, na które wpływ miał m.in. huragan Harvey.

"Biznes dla Ludzi", 15.09

Czy powstanie komisja śledcza do spraw wyłudzeń VAT-u? Na ten temat Robert Stanilewicz rozmawiał w programie "Biznes dla Ludzi" TVN24 BiS z Markiem Jakubiakiem z Kukiz'15 i Jarosławem Urbaniakiem z Platformy Obywatelskiej.

"Bilans", 15.09

Komisja Nadzoru Finansowego zawiesza działalność SKOK "Wybrzeże", propozycja resortu finansów dotyczące ulg związanych z autami elektrycznymi i powracający pomysł Centralnego Portu Lotniczego - oto główne tematy programu "Bilans" w TVN24 BiS. Gościem Roberta Stanilewicza był Adrian Furgalski z Zespołu Doradców Gospodarczych "Tor".

Facebook ukarany, ponieważ "śledził" użytkowników

Hiszpański organ nadzorujący ochronę danych osobowych - AEPD - nałożył karę 1,2 mln euro na Facebooka za naruszanie prywatności użytkowników poprzez śledzenie ich bez wcześniejszego uzyskania zgody. Firma zapowiedziała, że zamierza odwołać się od decyzji.

Fatalny tydzień bitcoina. Inwestorzy pozbywają się wirtualnej waluty

Kryptowaluta wyraźnie traci na wartości i może skończyć tydzień z najgorszym wynikiem od stycznia 2015 roku. W pewnym momencie piątkowych notowań trzeba było za nią zapłacić poniżej 3 tysięcy dolarów, choć jeszcze na początku miesiąca kosztowała prawie 5 tysięcy dolarów. Powodem obniżek są doniesienia z Chin, tamtejsze władze mają bowiem rozważać całkowite wstrzymanie handlu kryptowalutami.

Merkel: mogę sobie wyobrazić europejskiego ministra finansów

Kanclerz Niemiec Angela Merkel powiedziała po spotkaniu z premierem Francji Edouardem Philippe'em w piątek w Berlinie, że może sobie wyobrazić utworzenie stanowiska europejskiego ministra gospodarki, jednak taka zmiana musiałaby być połączona z konkretnymi reformami.

Nowe prowizje od wpłatomatów. Popularny bank zmienia opłaty

Klienci banków powinni powoli przyzwyczaić się do płacenia nie tylko za pobranie pieniędzy ale też za dokonywanie wpłat. Wkrótce mBank wprowadza nowy cennik i regulamin, a w nim znalazły się opłaty za korzystanie z sieci wpłatomatów Euronet. To już kolejny z polskich banków, który decyduje się obciążyć klientów takimi opłatami.

Brexitu się nie boją. Ekskluzywna brytyjska marka ma się lepiej

Zdaniem Christophera Bailey'a, dyrektora domu mody Burberry, potencjał brytyjskiego handlu po brexicie jest "ogromny". - Świat jest dzisiaj o wiele mniejszy niż kiedykolwiek, co ma przełożenie na handel - stwierdził. Firma zaskoczyła latem analityków, notując wzrost przychodów w kraju i za granicą.

Buzek o Nord Stream 2: ta magistrala nie ma poparcia

W Parlamencie Europejskim nie ma dobrego klimatu dla budowy gazociągu Nord Stream 2, który nie jest zgodny ani z duchem, ani z zasadami unii energetycznej - mówił w piątek przewodniczący komisji przemysłu, badań naukowych i energii Jerzy Buzek.

Sejm zdecydował o losie foliówek. Od stycznia nowe opłaty

Posłowie zdecydowali, że od nowego roku wydawane w sklepach jednorazowe torby foliowe nie będą bezpłatne. Zgodnie z przepisami maksymalnie będą mogły one kosztować złotówkę. Resort środowiska zapowiedział jednak, że w rozporządzeniu do ustawy zaproponuje cenę 20 groszy.

Polska grupa chce zastąpić Francuzów w energetyce. "Zagrożenie dla konkurencji"

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów zgłosił zastrzeżenia do przejęcia przez Polską Grupą Energetyczną kontroli nad EDF Polska. Zdaniem UOKiK, może to stanowić zagrożenie dla konkurencji. PGE będzie mogła bowiem sprzedawać większość prądu w ramach własnej grupy kapitałowej, co jednocześnie utrudni zakup jej konkurentom. Strony mają dwa tygodnie na odniesienie się do zastrzeżeń.

Jest szansa na koniec wzrostów cen paliw

Jest szansa, że w przyszłym tygodniu ceny paliw na stacjach benzynowych przestaną rosnąć, a benzyna może nawet stanieć - oceniają analitycy. Wskazują na wyhamowanie wzrostów i początek obniżek cen hurtowych.

Więcej zapłacisz za prąd. Przez nowe przepisy o rynku mocy

- Ustawa ma gwarantować wytwórcom, że będą mieli przychody, które pozwolą im na utrzymanie mocy w systemie energetycznym - mówi o projekcie ustawy o rynku mocy Joanna Maćkowiak-Pandera z Forum Energii. Jak dodaje, na ten cel będziemy płacić w sumie 4 miliardy złotych rocznie. - Cały ciężar transformacji i uzupełnienia brakujących przychodów spadnie na małe i średnie przedsiębiorstwa - wskazuje gość programu "Bilans" w TVN24 BiS. Rafał Zasuń z portalu "Wysokie Napięcie" zauważa jednak, że podwyżki opłat czekają również gospodarstwa domowe. - Będziemy więcej płacić (...) 40 złotych rocznie - mówi. Projektem w najbliższym czasie ma zająć się Sejm.

Solarium jak alkohol. Tylko dla dorosłych

Osoby, które nie ukończyły 18 lat, nie będą mogły korzystać z solariów - przewiduje ustawa, którą w piątek uchwalił Sejm. Dozwolone wobec niepełnoletnich ma być lecznicze stosowanie lamp ultrafioletowych.

Sejm uchwalił ustawę o "Portach Lotniczych"

Sejm uchwalił w piątek ustawę autorstwa posłów PiS o Przedsiębiorstwie Państwowym "Porty Lotnicze" (PPL), zgodnie z którą dotychczasowe organy zarządzania, czyli naczelny dyrektor, zebrania delegatów i rada pracownicza - zostaną zastąpione prezesem PPL oraz radą nadzorczą.

SKOK "Wybrzeże" zawieszony. "Głęboka niewypłacalność"

Komisja Nadzoru Finansowego zawiesiła w piątek działalność Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo-Kredytowej "Wybrzeże" w Gdańsku i wystąpiła do sądu z wnioskiem o ogłoszenie upadłości tej spółdzielczej kasy. W ocenie KNF jest ona "głęboko niewypłacalna".

Ropa blisko 50 dolarów za baryłkę, mimo lekkich spadków

Ceny ropy na giełdzie paliw w Nowym Jorku niewiele dzieli od 50 dolarów za baryłkę. Choć w piątek lekkie spadki, to w tym tygodniu surowiec zdrożał o 4,8 proc. dzięki podwyższeniu prognoz popytu na ropę i wznawianiu pracy przez rafinerie wTeksasie - podają maklerzy.

Ukraińcy kupują coraz więcej nieruchomości w Polsce

Minister spraw wewnętrznych w 2016 roku wydał 356 zezwoleń na zakup przez cudzoziemców nieruchomości. Najwięcej zgód dostali obywatele ukraińscy. Najczęściej kupowane były nieruchomości w województwach dolnośląskim i mazowieckim.

Chińczyków nie stać na więcej dzieci. Choć władze zachęcają

Prawie 2 lata po ogłoszeniu przez władze końca polityki jednego dziecka, w Chinach odnotowano największą liczbę urodzeń od 17 lat. Ale demografowie ostrzegają: to może być przejściowy efekt, bo mimo wzrostu poziomu życia w Chinach, większość małżeństw deklaruje, że nie stać ich na utrzymanie większej rodziny. Dlatego prognozy wciąż mówią o starzeniu się i zmniejszaniu chińskiego społeczeństwa. Materiał z programu "24 Godziny".