Najnowsze

Najnowsze

Rzeczniczka PiS pyta o wiek emerytalny dla kobiet. "65, 67 a może 72?"

Pytam polityków PO o ile chcą podnieść wiek emerytalny, czy dla PO realny wiek emerytalny dla kobiety to 65, 67 a może 72 lata? - tak rzeczniczka Prawa i Sprawiedliwości Beata Mazurek odniosła się na Twitterze do deklaracji Grzegorza Schetyny o potrzebie "urealnienia wieku emerytalnego". Lider Platformy Obywatelskiej mówił o tym w czwartek na antenie TVN24.

Drakońskie przepisy dla węgla. Polski głos "został pominięty"

Przedstawiciele państw członkowskich przegłosowali nowe standardy zaostrzające normy emisji dla przemysłu, w tym elektrowni węglowych. Polska i kilka innych państw były temu przeciwne. Według resortu środowiska może nas to kosztować 10 mld zł. Ale nowe normy mają poprawić jakość powietrza i zmniejszyć liczbę zgonów rocznie o 20 tys. w całej Unii Europejskiej.

Ceny w górę. Najnowsze dane

Inflacja w kwietniu bieżącego roku wyniosła 2 procent rok do roku, a w porównaniu z marcem ceny wzrosły o 0,3 procent - poinformował w piątek Główny Urząd Statystyczny w tak zwanym szybkim szacunku wskaźnika cen towarów i usług konsumpcyjnych za kwiecień 2017 roku.

"Przepis na wysokie ceny". Rekordowe stawki na majówkę

Szukanie wolnych miejsc noclegowych na ostatnią chwilę to przepis na wysokie ceny – przestrzegają analitycy. W popularnych miejscowościach turystycznych wynajętych jest już 85 proc. pokoi, a za dobę pobytu dwie osoby zapłacą przeciętnie 327 złotych. Jeśli ktoś chciałby wyjechać poza granice kraju, musi się przygotować na wydatek rzędu nawet 1-2 tysięcy złotych za noc.

Eksperci o "studniówce" Donalda Trumpa

Jak wyglądało pierwsze sto dni prezydentury Donalda Trumpa? O tym w "Otwarciu Dnia" rozmawiali: Małgorzata Zawadka, wieloletnia korespondentka w USA oraz Artur Wróblewski, amerykanista z Uczelni Łazarskiego.

Ceny konsumpcyjne w strefie euro wzrosły

Ceny konsumpcyjne w strefie euro wzrosły o 1,9 proc. w kwietniu ujęciu rdr - podał w komunikacie Eurostat, biuro statystyczne Unii Europejskiej, we wstępnych danych.

Jedziesz na majówkę? Sprawdź, za ile zatankujesz

Za sprawą umocnienia złotego wobec dolara - po niedzielnych wyborach we Francji przy jednoczesnym spadku cen ropy naftowej - na stacjach benzynowych widać kolejne spadki cen paliw - informują analitycy Biura Maklerskiego Reflex.

Przepraszają za oszustwa. Rocznica w posępnym nastroju

Dyrektor generalny chilijskich karabinierów Bruno Villalobos zwrócił się w czwartek do społeczeństwa o wybaczenie z powodu wielomilionowej afery w policji, która obchodzi właśnie 90-lecie. Za zdefraudowanie 25 milionów dolarów zwolniono 60 policjantów.

Ostatni minister wybrany. Znamy cały gabinet Trumpa

Nowy minister w administracji prezydenta USA Donalda Trumpa, Alexander "Alex" Acosta, ma skierować działania Departamentu Pracy na tory zgodne z obecną polityką Białego Domu. Senat USA zatwierdził kandydaturę byłego prokuratora federalnego na stanowisku ministra w czwartek.

"Ta walka wyborcza ma swoje konsekwencje". Macron chce sankcji dla Polski

Emmanuel Macron, zwycięzca pierwszej tury wyborów prezydenckich we Francji i lider sondaży, powiedział, że jeśli zostanie prezydentem, opowie się za sankcjami UE wobec Polski, która "naruszyła wszystkie zasady Unii". - To zwrot obliczony na Francuzów, którzy nie wiedzą, jak takie sankcje się nakłada. Nałożyć je może tylko Rada Europy i to jednomyślnie. Wiadomo, że nigdy do tego nie dojdzie - mówił w TVN24 BiS Marek Borowski, senator.

"Powinniśmy spodziewać się obniżki cen". Polska liczy na gaz z USA

Jest to przełom, bo złamaliśmy pewną barierę psychologiczną. Udało się udowodnić, że amerykański gaz skroplony może być sprowadzany do tej części świata w sposób opłacalny - mówił w programie "Bilans" ekspert Wojciech Jakóbik. W połowie czerwca do terminala LNG w Świnoujściu przypłynie gazowiec z Teksasu. To pierwsza dostawa skroplonego gazu z USA nie tylko do Polski, ale Europy Północnej.

Pracują, ale nie mają na życie. "Nikomu tego nie życzę"

Bieda zagląda w oczy coraz większej liczbie Irlandczyków. Organizacje charytatywne alarmują, że po pomoc przychodzi do nich coraz więcej ludzi, którzy mają stałą pracę, ale nie stać ich na przykład na wynajęcie mieszkania. Minimalna płaca w Irlandii nie wystarcza zwłaszcza młodym, dopiero zaczynającym pracę, dla których wynosi ona 7,40 euro za godzinę. Starsi i bardziej doświadczeni pracownicy dostają minimum 9,25 euro. A to też niewiele, dlatego coraz częstsze są apele o podniesienie minimalnego wynagrodzenia. Materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.

Niech żyje król! Wielka feta w kraju

Król Holandii Wilhelm Aleksander 27 kwietnia skończył 50 lat. Z tej okazji w całym kraju wielka feta. Monarcha wraz z rodziną wziął udział w plenerowej imprezie w Tilburgu. Ale Dzień Króla hucznie i kolorowo jest świętowany w całej Holandii. Zaś sam monarcha jest lubiany przez poddanych, choćby dlatego, że nie unika z nimi kontaktu, nie stroni także od wypowiedzi dla mediów. Materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.

Lawina agresji na drodze. Coraz częściej argumentem staje się broń

Road Rage, czyli drogowa przemoc staje się coraz bardziej niepokojące w Ameryce. Według opublikowanych właśnie danych lawinowo rośnie liczba przypadków użycia broni w stosunku do ludzi, którzy czymś narazili się innym użytkownikom dróg. Mieszkańcy USA dają coraz częściej w ten sposób upust swoim frustracjom i odreagowują nieustanny stres. W programie "24 Godziny" problem omawiał Michał Sznajder.

Gaz z USA trafi do Polski. Sprawdź, co to oznacza

Dostawa amerykańskiego gazu do Polski może być historycznym momentem, od którego będziemy liczyć początki energetycznej niezależności naszego kraju. Umowa z Amerykanami może pozwolić nam nie tylko uniezależnić się od dostaw z Rosji, ale też negocjować ceny surowca z innymi graczami. Materiał programu "Polska i Świat" w TVN24.

Milion euro odszkodowania dla Helmuta Kohla

Sąd w Kolonii uznał, że autorzy i wydawca nieautoryzowanej biografii byłego kanclerza Niemiec naruszyli jego dobra osobiste. Milionowe odszkodowanie w takiej sprawie jest najwyższe w historii Niemiec. O szczegółach w programie "24 Godziny" opowiadał Michał Sznajder.

"Mimowolny bojownik o zmiany". Będzie odszkodowanie

69-letni lekarz doktor David Dao, który kilka dni temu został siłą usunięty z samolotu United Airlines zawarł ugodę finansową z przewoźnikiem, której szczegółów nie ujawniono. Linie wcześniej ogłosiły zmianę zasad postępowania wobec pasażerów w przypadku overbookingu.

W Wenecji rozpocznie się liczenie turystów

Turyści w Wenecji będą liczen i- taki pierwszy krok postanowiły wprowadzić władze miasta w ramach działań, których celem jest ograniczenie ich napływu, coraz częściej nazywanego „inwazją”. W strategicznych punktach miasta ustawione zostaną bramki z licznikami.