Najnowsze

Najnowsze

Za Meksykanina, Indiankę lub Japonkę. W Halloween lepiej się tak nie ubieraj

Jak nie obrazić kogoś swoim kostiumem na Halloween? Takie pytanie coraz częściej pada w Stanach Zjednoczonych, gdzie to święto obchodzone jest wyjątkowo hucznie. Ponieważ fantazja uczestników zabawy nie zna granic, to wiele instytucji czy organizacji przygotowało zalecenia odnośnie do strojów. Należy uważać na rasizm, zawłaszczanie cudzej kultury, stereotypy i niemożliwe standardy piękna. O tym, jakie stroje są niewskazane, w programie "24 Godziny", opowiedział Michał Sznajder.

Unia Europejska zakwalifikuje cyberataki jako akty wojny

Unia Europejska zakwalifikuje cyberataki jako akty wojny - wynika ze wstępnych wersji dokumentów dyplomatycznych, które wyciekły do mediów. Według analityków podłożem mogą być ostatnie prowokacyjne, związane z cyberatakami deklaracje Korei Północnej oraz Rosji.

"Biznes dla Ludzi", 31.10

Bezrobocie w Polsce, decyzje emerytalne, zniesienie górnego limitu składek na ZUS to główne tematy programu "Biznes dla Ludzi", na który zaprasza Robert Stanilewicz.

"Bilans", 31.10

Nadwyżka w budżecie oraz dalsze losy lotniska w Radomiu to główne tematy programu "Bilans", na który zaprasza Robert Stanilewicz.

Tankowiec z USA dostarczył ropę dla Orlenu

Do portu w Gdańsku dopłynął tankowiec Almi Explorer z blisko 100 tysiącami ton ropy naftowej WTI z USA, która zostanie skierowana do przerobu w rafinerii PKN Orlen w Płocku, największym tego typu kompleksie w Polsce. Surowiec trafi tam rurociągiem, po wyładunku w Naftoporcie.

Polska w dół w raporcie "Doing Business"

Polska spadła na 27. miejsce w rankingu "Doing Business" - wynika z raportu opublikowanego przez Bank Światowy. Rok temu Polska zajmowała 24. pozycję. Gorzej niż przed rokiem wypadamy pod względem dostępności kredytów, ochrony inwestorów, dostępu do sieci energetycznej i łatwości płacenia podatków.

Na Zachodzie odkładają sto razy więcej niż w Polsce. Ten raport może szokować

Statystyczna trzyosobowa rodzina z Warszawy, w której oboje rodzice pracują powinna być w stanie odłożyć miesięcznie niecałe 140 złotych - wynika z szacunków Open Finance opartych o dane portalu Numbeo. W Zurychu, Luksemburgu, Kopenhadze czy Helsinkach statystyczna rodzina może co miesiąc odłożyć nawet ponad sto razy więcej niż w stolicy Polski.

Chcą zmian w Kodeksie pracy. "Utrzymywanie fikcji nie jest korzyścią dla nikogo"

Ograniczenie roli "umów śmieciowych" i uporządkowanie rynku pracy przez wprowadzenie dwóch form zatrudnienia: etatowej i nieetatowej - w tym kierunku zmierzają prace nad nowym Kodeksem pracy. Według profesor Moniki Gładoch, wiceprzewodniczącej Komisji Kodyfikacyjnej Prawa Pracy, która była gościem programu "Bilans" w TVN24 BiS, potrzebne są zmiany prawne, które dostosują przepisy do tego, jak wygląda dziś rynek.

Ofiary strzelaniny w Las Vegas zbierają pieniądze na leczenie

"Ofiary strzelaniny w Las Vegas nie radzą sobie z płaceniem rachunków za leczenie" - tak brzmi tytuł artykułu zamieszczonego na jednym z amerykańskich portali. Wszystko z powodu systemu opieki zdrowotnej jaki obowiązuje za oceanem. Materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.

Niewielkie spadki na Wall Street

Poniedziałkowa sesja na nowojorskich giełdach przyniosła niewielkie spadki głównych indeksów po informacji, że redukcja podatków korporacyjnych może być stopniowa. Tydzień wypełniony jest publikacjami istotnych danych makro i wydarzeniami z pogranicza polityki i gospodarki.