Najnowsze

Najnowsze

Problemy po awarii popularnego systemu. Linie lotnicze walczą z opóźnieniami

Problemy z funkcjonowaniem oprogramowania służącego do odprawy pasażerów i bagażu zakłóciły w czwartek odprawę na różnych lotniskach świata, w tym w Paryżu, Zurychu i Frankfurcie - podała telewizja CNN dodając, że usterka została naprawiona. Linie lotnicze na całym świecie walczą z opóźnieniami po tym, jak globalny system obsługi rezerwacji dostarczany przez grupę Amadeus IT uległ awarii związanej z "działaniem sieciowym".

W Sejmie o "podatku Tuska". Fiskus zapowiada bliską reformę przepisów

Sprawa podatku od artystów jest wpisana do prac rządowych i w najbliższych dniach będą podejmowane decyzje o racjonalnej reformie także w tym zakresie - poinformował w czwartek w Sejmie wiceminister finansów Paweł Gruza. Chodzi o przepisy, które zostały zmienione cztery lata temu i uzyskały miano "podatku Tuska".

Mieszkanie plus. Zapytają o pierwsze lokalizacje

Konsultacje publiczne pierwszych lokalizacji lokali z programu Mieszkanie plus ruszą 2 października - poinformował resort infrastruktury i budownictwa. Pierwsze spotkania odbędą się w Bydgoszczy, Opolu, Lublinie i Szczecinie.

Negatywna ocena negocjacji brexitu. Chcą dodatkowych gwarancji

Kierownictwo Parlamentu Europejskiego zatwierdziło w czwartek projekt rezolucji, w którym negatywnie ocenia dotychczasowy postęp w negocjacjach dotyczących brexitu. Tekst sugeruje wstrzymanie się z przejściem do drugiej fazy rozmów. Głosowanie w tej sprawie w przyszły wtorek.

Olechowski: między Polską a Unią Europejską narasta nieufność

Między polskim rządem, a pozostałymi rządami krajów Unii Europejskiej narasta nieufność. Mam nadzieję, że to co się dzisiaj dzieje przejdzie, że jest to choroba - powiedział Andrzej Olechowski, były szef MSZ, który jest gościem Europejskiego Forum Nowych Idei w Sopocie. Jak dodał ewentualne przyczepienie nam etykiety kraju niespełniającego standardów europejskich będzie miało wpływ na decyzje inwestycyjne.

Buzek: nie widzę otwartej i uczciwej dyskusji na tematy strefy euro

W Polsce musimy poważnie porozmawiać o strefie euro, bo w 2003 roku zadecydowaliśmy, że do niej wchodzimy. Dlaczego nie ma żadnych decyzji? Dlaczego nie idziemy w tym kierunku? Nie widzę otwartej i uczciwej dyskusji na ten temat. Tego nam naprawdę najbardziej brakuje - powiedział TVN24 BiS były premier Jerzy Buzek, który jest gościem Europejskiego Forum Nowych Idei w Sopocie.

Potężne utrudnienia dla pasażerów Ryanaira. Brytyjczycy są "wściekli"

Brytyjski urząd lotnictwa cywilnego (Civil Aviation Autority - CAA) wziął pod lupę linie lotnicze Ryanair. Irlandzkiemu przewoźnikowi zarzuca się "uporczywe wprowadzanie w błąd" pasażerów. CAA zwraca uwagę, że Ryanair nie wywiązuje się z obowiązku zapewnienia alternatywnego lotu, nie informuje pasażerów o tym, jakie ma plany dotyczące rejsów.

Dalej bez porozumienia w sprawie rozliczeń po brexicie

Mimo deklaracji brytyjskiej premier Theresy May, że brexit nie będzie oznaczał, iż któryś z krajów unijnych będzie musiał zapłacić więcej, a któryś dostanie mniej z kasy UE, negocjatorom z Londynu i Brukseli nie udało się przezwyciężyć różnic w tej sprawie.

Zakaz handlu w niedziele. Zapadła "decyzja polityczna"

Od przyszłego roku zakupy będą możliwe tylko w co drugą niedzielę. - Jest już w tej sprawie polityczna decyzja - powiedział w rozmowie z radiem Tok Fm Janusz Śniadek, przewodniczący sejmowej podkomisji do spraw rynku pracy. W czwartek projektem mają zająć się parlamentarzyści.

Co z cenami ropy? Zapasy surowca spadły, a eksport jest rekordowy

Ropa na giełdzie paliw w Nowym Jorku tanieje o 0,3 proc., po wzroście notowań w środę o 0,5 proc. Zapasy surowca w USA niespodziewanie spadły, pierwszy raz od przejścia nad Teksasem w sierpniu huraganu Harvey. Za to eksport ropy z USA jest rekordowo wysoki - podają maklerzy.

Z bronią w ręku trafił do domu z małymi dziećmi. Później wrócił z pluszakami

- Nie jesteśmy tylko policjantami, większość z nas jest też rodzicami - mówi Copelen Taylor, funkcjonariusz policja w Northwest. To jeden z głównych bohaterów akcji w Karolinie Północnej. Podczas pościgu za bandytami, służby trafiły do domu, gdzie były małe dzieci. Te bardzo się wystraszyły. - Uklęknąłem i powiedziałem tym dziewczynkom, że wszystko będzie dobrze, że złapaliśmy złego człowieka - opowiada Copelen Taylor. To jednak nie koniec tej historii, policjant następnego dnia przyniósł dzieciom pluszowe maskotki. Materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.

Przyszedł na egzamin z największą ściągą świata. Zamiast nagany otrzymał pochwałę

Wykładowca księgowości z Anne Arundel Community College w Maryland w USA pozwolił studentom przynieść na egzamin ściągawki i nawet podał ich wymiary. Nie sprecyzował jednak jednostki. Jeden ze studentów stworzył więc jednostronicową encyklopedię i zebrał pochwały za kreatywność. - Zgoda na korzystanie z takich materiałów, to nie jest zgoda na ściąganie lub obniżenie poprzeczki. Student nie odniesie sukcesu, jeśli nie umie zastosować tej wiedzy, nawet jak ma taką pomoc naukową - argumentuje adiunkt Reb Beatty. Materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.

Podniebna rewolucja. Chcą używać samolotów o napędzie elektrycznym

Cicho, ekologicznie i ekonomicznie. Brytyjskie linie lotnicze Easy Jet zapowiadają rewolucję. Za 10 lat chcą używać samolotów pasażerskich o napędzie elektrycznym. Razem z amerykańskim start-upem projektują 120-miejscowy samolot na krótkie trasy, do 500 kilometrów. Materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.

Rośnie fala zainteresowania krykietem. Dzięki imigrantom

Popularność tego sportu w Niemczech rośnie w niespotykanym tempie. Tylko w ostatnim roku liczba drużyn krykietowych w tym kraju wzrosła za 100 do 300. Wszystko za sprawą imigrantów, głównie z Afganistanu i Pakistanu, gdzie krykiet to wręcz sport narodowy. - Niektóre drużyny funkcjonują w ramach niemieckich klubów. To oznacza, że imigranci mogą uczyć się języka i podstawowych cech, takich jak punktualność. To pierwszy krok do asymilacji - uważa Brian Mantle, prezes Niemieckiego Związku Krykieta. Materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.

Pracodawcy sprawdzą, czy jesteś "snowflake". Zaskakujące pytania rekrutacyjne

Co myślisz o broni, czy należy ostrzegać ludzi nim opublikuje się coś kontrowersyjnego - to tylko niektóre z pytań, które padły podczas rekrutacji przeprowadzonej przez Kyle'a Reyesa, szefa firmy Silent Partner. W Stanach Zjednoczonych mamy do czynienia z nowym trendem przy zatrudnianiu pracowników. Szefowie upewniają się, że przyjmują do pracy zdecydowanych, patriotycznie nastawionych ludzi, a nie "snowflakes", jak określa się za oceanem ludzi o poglądach lewicowych i liberalnych. Materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.