Najnowsze

Najnowsze

93-latek został burmistrzem. W trakcie kampanii zużył dwie pary butów

Podejrzewał, że lokalne władze są skorumpowane i postanowił wziąć sprawy w swoje ręce. Kampania "od drzwi do drzwi" przeprowadzona przez Vito Perillo okazała się na tyle skuteczna, że 93-latek wygrał wyścig o fotel burmistrza miasteczka Tinton Falls w stanie New Jersey w USA. Weteran wojenny w wyborach zdobył 53 procent głosów, a w trakcie "chodzonej" kampanii zużył dwie pary butów. Materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.

Na Wall Street przewaga spadków, ciążyła niepewność podatkowa

Piątkowa sesja na Wall Street przyniosła drugi dzień spadków. Inwestorzy nie są skłonni podejmować ryzyka w obliczu niepewnych losów ustawy podatkowej. Kończący się tydzień zakończył serię ośmiu wzrostowych tygodni z rzędu dla S&P i Dow Jones oraz serię sześciu wzrostowych tygodni dla Nasdaq.

"Bilans", 10.11

Zakaz handlu w niedziele oraz dodatkowa składka na emerytury - to główne tematy programu "Bilans" w TVN24 BiS. Gośćmi Roberta Stanilewicza byli Marek Zuber, ekonomista, Kazimierz Krupa, publicysta ekonomiczny oraz Ignacy Morawski, ekonomista Spotdata. Ponadto, w programie pojawiły się informacje o zarobkach Roberta Lewandowskiego w Bayernie Monachium.

"Być może PiS chce zakazu handlu we wszystkie niedziele"

- Nie będzie zakazu od stycznia, bo okazało się nagle, że trzeba o to pytać Brukselę. Jakoś trudno mi w to uwierzyć, stawiam na coś zupełnie innego - mówi Robert Stanilewicz. Jego zdaniem "być może jest tak, że w szeregach PiS-u wygrywa pomysł, żeby zakaz był we wszystkie niedziele". Prowadzący cykl "3...2...1..." porusza także tematy związane z euro w Polsce oraz gospodarką współdzielenia.

"Biznes dla Ludzi", 11.10

Zmiany w badaniach technicznych samochodów - to główny temat programu "Biznes dla Ludzi" w TVN24 BiS. Gośćmi Roberta Stanilewicza byli Witold Rogowski, prezes Organizacji Pracodawców Motoryzacyjnych Moveo, Leszek Kadelski, ekspert motoryzacyjny oraz Artur Włodarski z "Gazety Wyborczej". Ponadto, pojawiły się tematy dotyczące przeciętnego wynagrodzenia w Polsce oraz robotów w pracy.

Słowacy szukają pracowników w Polsce

Słowackie firmy coraz śmielej szukają pracowników po polskiej stronie Tatr. Mogą na nią liczyć zwłaszcza ci nisko wykwalifikowani, do pracy w zakładach powstałych w związku z inwestycjami koncernów samochodowych na Słowacji. - Mamy zalążek podobnego trendu, jak w przypadku Czech – mówią eksperci.

Opony zimowe znanej firmy z uszkodzeniami. Ostrzeżenie

Goodyear powiadomił prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, że niektóre opony zimowe wyprodukowane w fabryce w Dębicy mogą posiadać uszkodzenia w obrębie stopki. W efekcie, z upływem czasu ciśnienie w nich może się zmniejszać.

Gazprom przyznał, że może zostać podzielony

O możliwości podziału Gazpromu na dwie spółki: wydobywczą i operatora gazociągów mówiło się od kilku lat. Teraz rosyjski koncern przyznał po raz pierwszy, że istnieje możliwość jego „reorganizacji”. Jak poinformował dziennik "Wiedomosti", powołując się na prospekt związany z nową emisją euroobligacji firmy, Gazprom obawia się także, że utraci monopol na eksport gazu rurociągami.

W ten weekend utrudnienia w trzech bankach

Utrudniony dostęp do rachunków przez internet, niedostępność aplikacji mobilnej i infolinii - to tylko część utrudnień, które czekają klientów niektórych banków. Powodem są zaplanowane na najbliższy weekend prace serwisowe.

Chiny mocniej uchylą drzwi dla zagranicznych inwestorów

Chiny zmniejszą restrykcje dla zagranicznych inwestycji w sektorze finansowym oraz obniżą cła na importowane auta – powiedział chiński wiceminister finansów w piątek, po zakończonej tego dnia pierwszej wizycie w Pekinie prezydenta USA Donalda Trumpa.

Potężne zatory płatnicze w budowlance. Tysiące niezapłaconych faktur

W trzecim kwartale zatory płatnicze najmniej dotknęły przedsiębiorstwa przemysłowe, najgorszą sytuację pod tym względem miały natomiast firmy budowlane - informuje Krajowy Rejestr Długów (KRD). 61 tys. notowanych w KRD przedsiębiorstw budowlanych ma łącznie prawie 263 tys. niezapłaconych faktur na ponad 2,2 mld zł.

Zaimprezował i obudził się 2,5 tysiąca kilometrów od domu

Rumuński bezrobotny nadal nie wie, jak to się stało. Po imprezie w rodzinnym mieście Albesti, obudził się w… Londynie. Prawdopodobnie po pijanemu, z pomocą znajomych, wsiadł do autobusu jadącego do stolicy Wielkiej Brytanii. Miał szczęście, że w szpitalu, do którego trafił, gdy został znaleziony na londyńskiej ulicy, pracowała rumuńska pielęgniarka, która pomogła mu się zorientować w sytuacji. Władze jego ojczyzny obiecały nietypowemu podróżnikowi pomoc w powrocie do domu. Materiał programu "24 Godziny".

Gazoport będzie powiększony

Rozbudowa systemu regazyfikatorów, powstanie drugiego nabrzeża dla małych i średnich jednostek oraz uruchomienie przeładunku kolejowego to najbliższe plany dotyczące terminala LNG w Świnoujściu - podali przedstawiciele Grupy Kapitałowej Gaz-System, w skład której wchodzi spółka Polskie LNG.

Uwiedziony, upity i okradziony. Duża wpadka agenta FBI

Agent, który nadzoruje grupę antyterrorystyczną na terenie Środkowego Zachodu Stanów Zjednoczonych był na szkoleniu w Karolinie Północnej a wieczorem postanowił nieco się rozerwać – w towarzystwie poznanej w barze kobiety. Najpierw siedzieli właśnie w hotelowym barze, potem impreza przeniosła się do pokoju, który zajmował agent. Ale finał historii okazał się dla funkcjonariusza przykry. Obudził się z wielkim kacem, bez gotówki i służbowego pistoletu. Więcej w materiale programu "24 godziny".

Zabezpieczenia na amerykańskich lotniskach dziurawe jak sito

Władze wprowadziły dużo obostrzeń dla pasażerów latających do USA, ale w samych Stanach z zabezpieczeniem lotnisk nie jest idealnie. Kolejne testy prowadzone przez Federalną Administrację ds. Transportu wykazują, że wciąż dość łatwe jest tam przemycenie niebezpiecznych materiałów do samolotów. Jak duży to problem – o tym w programie "24 godziny" mówił Michał Sznajder.

Śmiertelne zmiany klimatu. Zabiły tysiące, a będzie jeszcze gorzej

Przez ostatnich 20 lat żywioły, takie jak huragany czy powodzie, zabiły w sumie na świecie ponad pół miliona osób. Z raportu przedstawionego podczas konferencji klimatycznej w Bonn wynika, że w kolejnych latach może być jeszcze gorzej. Krajem, który został najbardziej dotknięty zmianami klimatu, ogłoszono systematycznie nawiedzane przez huragany Haiti. Wysoko znalazły się także Stany Zjednoczone.