Najnowsze

Najnowsze

Rośnie eksport unijnych dóbr. Ale dane wciąż pod kreską

W sierpniu eksport dóbr z Unii Europejskiej osiągnął wartość 145,5 miliarda euro, to o 6,4 proc. więcej, niż przed rokiem - podał Eurostat. Wartość importu wyniosła zaś 150,5 miliarda euro, czyli o 3,9 proc. więcej niż 12 miesięcy temu. Deficyt wyniósł zatem około 5 miliardów euro.

Firmy sięgają po osoby po pięćdziesiątce. Nowy raport

Blisko 23 procent firm zatrudnia i planuje w najbliższych miesiącach zatrudnić pracowników w grupie wiekowej 50 plus - wynika z badania Work Service. Pracodawcy wskazują, że osoby w tym wieku mają duże doświadczenie zawodowe i angażują się w swoją pracę.

Polacy budują najwięcej domów od ośmiu lat

Polacy budują najwięcej domów od ośmiu lat - wynika z danych Open Finance. Głównymi czynnikami, które ich do tego skłania są rosnące ceny mieszkań, wyższe wynagrodzenia oraz mniejsze ryzyko utraty pracy.

Radziwiłł: składka zdrowotna nie będzie wyższa

Absolutnie nie chcemy zwiększać obciążeń obywateli, bo nie ma to zgody - powiedział w programie "Jeden na jeden" w TVN24 Konstanty Radziwiłł pytany, czy składka zdrowotna będzie podwyższona. - To jest między innymi przejawem odpowiedzialności, żeby na nowo podzielić publiczne pieniądze tak, żeby więcej ich dedykować na zdrowie. Ale musi to być robione w warunkach odpowiedzialnego patrzenia na całość zadań państwa - dodał minister zdrowia.

Ulgi, ułatwienia i zachęty. Tak rząd chce namawiać do pojazdów na prąd

Samochody elektryczne będą zwolnione z akcyzy i będą mogły poruszać się po buspasach, a ich parkowanie będzie bezpłatne - w ten sposób resort energii chce promować pojazdy elektryczne. Ministerstwo wprowadziło zmiany w projekcie ustawy o elektromobilności. Jak mówił wiceminister Michał Kurtyka, "generalnie idziemy w kierunku urynkowienia, a mniej będziemy się starali sterować administracyjnie".

Finansowe wsparcie firm. Nowy raport

Kredyt bankowy, z którego korzysta 20,6 proc. przedsiębiorców i limit na koncie firmowym (11,4 proc.) - to główne sposoby finansowania bieżącej działalności przez firmy MŚP - wynika z raportu „Finansowanie działalności przez MŚP w Polsce”. Trzecim wyborem jest faktoring.

Z Karaibów na Antarktydę. "Całe życie na łódce"

Gośćmi programu "Pokaż nam świat" byli Justyna i Tomasz Łopata, którzy swoim katamaranem pływają między Karaibami a Antarktydą. Jak tłumaczą, przebywają głównie w cieplejszych rejonach, od czasu do czasu wyskakują na Antarktydę "dla równowagi". - O łódkę trzeba cały czas dbać - zaznacza kapitan Justyna Łopata.

Pieszo przez Islandię. Niesamowita wyprawa dwóch Polek

Gośćmi programu "Pokaż nam świat" były Joanna Mostowska i Paulina Pilch, które przez 14 dni przeszły 360 kilometrów z północy na południe Islandii. Jak przyznają "było dosyć zimno, ale nie tak bardzo, bo temperatura wynosiła około zera stopni". Podróżniczki wszystkie noce spędziły pod namiotem. Z powodu silnego wiatru musiały też pozostać w namiocie cały jeden dzień.

Wypaleni zawodowo. Zobacz, kto najczęściej jest zagrożony

Wypalenie zawodowe to poważny problem pracowników i firm. Dochodzi do niego, gdy praca przestaje przynosić satysfakcję, a pracownik czuje się przepracowany. Na wypalenie zawodowe najbardziej narażeni są tak zwani zawodowi pomagacze, czyli osoby stale udzielające pomocy innym, jak pracownicy medyczni oraz bliscy przewlekle chorych.

Polacy lubią tanio podróżować. Oto, ile wydajemy i dokąd latamy

Polacy coraz chętniej podróżują samolotem. To efekt większej dostępności tanich, bezpośrednich połączeń do wielu europejskich miast, które cieszą się największą popularnością. Prawie połowa podróżujących Polaków na bilet samolotowy, wraz z kosztami dojazdu na lotnisko, nie wydaje więcej niż 1 tysiąc złotych na osobę.

Tani lot i drogi pobyt. Sprawdź, ile wydasz w podróży na Islandię

Jak sprawdził Jakub Porada, lot z Warszawy do Reykjaviku i z powrotem można znaleźć już za 431 złotych. Sześciodniowa wycieczka z biurem podróży to koszt około 6 tysięcy złotych. Cena za nocleg w Islandii wynosi minimum 300 złotych, drogo jest tez na miejscu. Za litr benzyny trzeba zapłacić 6,70 złotych, burger kosztuje około 65 złotych, a pizza - 50 złotych. Do Polski warto przywieźć jako pamiątkę islandzki chleb wulkaniczny, który można kupić za około 26 złotych. Zobacz materiał programu "Pokaż nam świat".

Rafalska podała, ile pieniędzy poszło na 500 plus. "Budżet ma się znakomicie"

Wydatki na politykę rodzinną wynoszą obecnie ponad 3 procent PKB; jesteśmy w czołówce państw europejskich, które inwestują w rodzinę - powiedziała minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska. Dodała, że na program Rodzina 500 plus wydano dotychczas 33 mld zł. Naszą ambicją jest model rodziny dwa plus trzy - mówiła.