Najnowsze

Najnowsze

Bruksela bierze się za plastikowe opakowania. "Część czwartej rewolucji przemysłowej"

Komisja Europejska przedstawiła we wtorek strategię dotyczącą tworzyw sztucznych. Chce, by za 12 lat wszystkie opakowania plastikowe na rynku unijnym podlegały recyklingowi. Cel to nie tylko ochrona środowiska, ale też stworzenie nowych możliwości biznesowych. Z danych wynika, że Europejczycy wytwarzają co roku 25 milionów ton odpadów z sztucznych, ale recyklingują około 1/3 z nich.

Bank przegrywa z frankowiczem. "Rażące naruszenie interesów konsumenta"

Bank nie mógł wypowiedzieć umowy kredytu hipotecznego bez wcześniejszego wezwania do zapłaty; musiał też określić w umowie warunki ustalania kursu walut dla potrzeb spłaty tego kredytu - uznał we wtorek Sąd Apelacyjny w Białymstoku, oddalając apelację banku. Sąd podtrzymał tym samym orzeczenie Sądu Okręgowego w Olsztynie. Wyrok jest prawomocny.

"Biznes dla Ludzi", 16.01

Jakie są sposoby opodatkowania najmu mieszkań? Na to pytanie w programie "Biznes dla Ludzi" TVN24 BiS odpowiadał Andrzej Marczak, doradca podatkowy KPMG. Program poprowadził Mateusz Walczak.

"Bilans", 16.01

Zmiany w programie Rodzina 500 plus oraz wybór lotniska regionalnego w Polsce - to główne tematy programu "Bilans", na który zaprasza Mateusz Walczak.

Przełom dla świecącego pustkami lotniska w Radomiu? "Szykuje się bratobójcza walka"

Na koniec marca ma być gotowy dokument wskazujący port wspomagający warszawskie Lotnisko Chopina, a po jego zamknięciu Centralny Port Komunikacyjny - powiedział we wtorek prezes Przedsiębiorstwa Państwowego "Porty Lotnicze" (PPL) Mariusz Szpikowski. W grę wchodzi lotnisko w Radomiu. - To decyzja, która rozpocznie bratobójczą walkę pomiędzy lotniskami - ocenił w TVN24 BiS Adrian Furgalski z Zespołu Doradców Gospodarczych TOR.

Naciski w sprawie chińskiego producenta smartfonów. W tle poważne oskarżenia

Amerykański Kongres wywiera naciski na firmę telekomunikacyjną AT&T, aby zerwała więzi handlowe z chińską spółką Huawei i sprzeciwiła się planom ekspansji China Mobile na rynek lokalny - podała we wtorek agencja Reutera, powołując się na pracowników Kongresu. Jeszcze kilka lat temu Huawei było przedmiotem amerykańskiego śledztwa pod zarzutem między innymi szpiegostwa.

Rekordowy wynik portów w Szczecinie i Świnoujściu

Porty w Szczecinie i Świnoujściu przeładowały w 2017 roku 25 milionów 400 tysięcy ton towarów - poinformowały w środę władze Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście. To rekordowy wynik, o ponad 5 procent lepszy niż w roku 2016.

Co trzeci Polak liczy na podwyżkę. Kadra kierownicza ustawia się w kolejce po premie

Pracodawcy na początku roku muszą zmierzyć się z presją załogi. Co trzeci Polak oczekuje podwyżki, mniej więcej tyle samo osób spodziewa się noworocznej premii – wynika z badania Instytutu Badawczego Randstad. Firmy muszą liczyć się z tym, że jeśli nie spełnią oczekiwań finansowych pracowników, ci pójdą do konkurencji. Zmianę pracy rozważa co drugi inżynier i robotnik niewykwalifikowany.

Kowalski pożycza rządowi na potęgę. Wynik najwyższy od dekady

Niskie oprocentowanie bankowych rachunków zmusza Polaków do szukania innych sposobów lokowania oszczędności. Ku zadowoleniu rządu wiele osób skusiło się w ubiegłym roku na rządowe obligacje. Ubiegłoroczna oferta Ministerstwa Finansów skierowana do zwykłego Kowalskiego cieszyła się popularnością największą od dekady.

Co dalej z Ministerstwem Cyfryzacji? "Jest decyzja pana premiera"

W tej chwili nie ma planów likwidacji Ministerstwa Cyfryzacji - podkreślił szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Jacek Sasin. W najbliższych dniach zapewne poznamy nazwisko nowego ministra cyfryzacji - zapowiedział z kolei szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk. - Jest decyzja pana premiera, pozwólmy mu ją w stosownym czasie zakomunikować - dodał.

ING ma zgodę na nowy bank w Polsce. Raiffeisen dostał odmowę

Komisja Nadzoru Finansowego zezwoliła na utworzenie banku hipotecznego przez ING Bank Śląski i zatwierdziła skład zarządu ING Banku Hipotecznego - poinformowała we wtorek KNF. Odmówiła natomiast austriackiemu Raiffeisen Bank International utworzenia banku RBI Bank Polska.

Najbardziej zaludnione miasto świata ma już tylu mieszkańców, co cała Polska

Trzy i pół miliarda - tyle ludzi mieszka w miastach na całym świecie. Niektóre z nich mogą poszczycić się taką liczbą mieszkańców, jaka występuje w średniej wielkości państwie. W Tokio żyje 38 milionów ludzi, czyli tyle co w całej Polsce. Stolica Japonii jest tym samym najludniejszym miastem na świecie. Jednak według prognoz do 2050 roku ranking najbardziej zaludnionych miast zostanie przewrócony do górny nogami. Jak wskazują najnowsze badania z Uniwersytetu w Toronto, w 2050 roku najludniejszym miastem będzie Mumbaj w Indiach. Będzie tam mieszkać blisko 42 miliony ludzi. Podium uzupełnią Nowe Delhi (Indie) i Dhaka (Bangladesz). Materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.

Bez opłat za wjazd do centrum miasta. "To nie byłaby kara"

Sejmowe komisje infrastruktury oraz energii i skarbu wykreśliły z projektu ustawy o elektromobilności opłaty za wjazd do tzw. stref czystego transportu, które mogą tworzyć samorządy. - Taka opłata nie byłaby karą dla kierowcy - uważa Piotr Siergiej z Polskiego Alarmu Smogowego.