Najnowsze

Najnowsze

Legendarne programistki. Jaką rolę w IT odgrywają kobiety?

72 lata temu powstał jeden z pierwszych komputerów na świecie. Nosił nazwę ENIAC i został stworzony przez dwóch mężczyzn, ale za sukcesem tej maszyny stały kobiety. Jaką rolę dziś odgrywają programistki? O tym w TVN24 BiS mówiła Ilona Skarbowska, prezeska Fundacji Carrots.

Rząd szykuje zmiany w zatrudnianiu w sektorze finansowym

Podmioty z sektora finansowego i instytucje państwowe zajmujące się tym rynkiem będą miały prawo do sprawdzenia, czy ich obecni lub przyszli pracownicy nie byli karani za określone typy przestępstw. Taki ma być skutek ustawy, której projekt przyjął w środę rząd.

Skargi klientów na bankowe opłaty. Fikcyjne oferty darmowych kart

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów sprawdził, po skargach klientów, czy wydawane przez banki karty płatnicze rzeczywiście nic nie kosztują klientów. W przypadku 13 na 18 banków okazało się, że pobierały one opłaty za kartę, choć konsument dokonał w danym okresie rozliczeniowym płatności kartą w wymaganej liczbie lub wartości transakcji.

Potężny zastrzyk gotówki dla NASA. Następca słynnego Concorde'a nadlatuje

Trzy godziny z Londynu do Nowego Jorku? To całkiem możliwe. NASA właśnie dostała potężne dofinansowanie i już za kilka lat może stworzyć swój własny ponaddźwiękowy samolot. QueSST ma latać na wysokości 16 kilometrów z prędkością 1700 kilometrów na godzinę. A przede wszystkim ma być cichszy niż Concorde, który w 2003 roku odbył swój ostatni lot. Pierwszy lot nowego samolotu miałby odbyć się w 2021 roku. Materiał programu "24 Godziny".

Wakacje z bankrutem. Turyści mają być lepiej chronieni po zmianie prawa

Pierwszy w tym roku touroperator w lutym ogłosił bankructwo. Zasada jest taka, że prawo w takiej sytuacji staje po stronie podróżnych i gwarantuje zwrot pieniędzy za nieudane wakacje. Od lipca, kiedy wejdą w życie nowe przepisy, ochroną ma być objętych jeszcze więcej turystów. Nie jest tak różowo – odpowiadają jednak eksperci.

"Bilans", 13.02

Program Rodzina 500 plus był głównym tematem programu "Bilans", na który zaprasza Robert Stanilewicz. Jego gościem był Bartosz Marczuk, wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej.

Biznes dla Ludzi", 13.02

Kiedy wejdą w życie zmiany w prawie jazdy? Czy Macron zwolni tysiące Polaków? Czy roboty wygrają z ludźmi? Na te pytania, w programie "Biznes dla Ludzi", odpowiedzi szukał Robert Stanilewicz.

Najbardziej egzotyczne przysmaki. Tylko dla odważnych

Oko tuńczyka, żywe ośmiorniczki, smażone pająki. Potrawy, przez jednych cenione i pożądane, w innych częściach świata budzą niesmak, na samą myśl. Goście Rafała Wojdy w programie "Świat" opowiadali o egzotycznych potrawach, których mieli okazję spróbować podczas kulinarnych podróży.

Banki zarobiły mniej niż rok temu

Zysk netto sektora bankowego w 2017 roku wyniósł 13,6 miliarda złotych, czyli spadł o 2,3 procent licząc rok do roku - podała we wtorek Komisja Nadzoru Finansowego.

"Przestarzałe" prawo pracy do kosza. Szykują się duże zmiany dla setek tysięcy osób

Jeśli tylko część zmian szykowanych przez Komisję Kodyfikacyjną Prawa Pracy wejdzie w życie, oznaczałoby to duże zmiany dla setek tysięcy pracowników. Rozważane jest między innymi ograniczenie możliwości dorabiania, zmiany w sprawie umów zlecenia i o dzieło, dotyczące wypowiadania umów o pracę oraz odpracowywanie przerwy na papierosa. Rząd na razie zwraca uwagę, że ostatecznej wersji projektu jeszcze nie ma, ale eksperci stawiają sprawę jasno: obecny kodeks pracy jest przestarzały i niedostosowany do realiów.