Najnowsze

Najnowsze

Sprzedaż klasycznych komputerów wciąż spada

Sprzedaż klasycznych komputerów PC wciąż spada. Zdaniem analityków Gartnera, sytuacja ta ma szansę poprawić się w przyszłym roku wraz z masową wymianą komputerów biznesowych na te z wbudowanym systemem Windows 10.

"Biznes dla Ludzi", 18.10

Ceny masła, sytuacja na rynku motoryzacyjnym - to niektóre tematy programu "Biznes dla Ludzi" w TVN24 BiS. Gościem Roberta Stanilewicza był Jakub Faryś, prezes Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego. Ponadto, o tym, gdzie i ile zarabiają studenci mówili Anna Żebrowska z samorządu studentów SGGW oraz Marcin Ganclerz z Work Service.

"Bilans", 18.10

Protest rezydentów, wydatki na ochronę zdrowia - to główne tematy programu "Bilans" w TVN24 BiS. Gośćmi Roberta Stanilewicza byli doktor Dorota Fal, doradca zarządu Polskiej Izby Ubezpieczeń oraz doktor Maciej Piróg z Polskiej Unii Szpitali Specjalistycznych.

Jest nowy odcinek ważnej trasy. Ale kierowcy poczekają

Gotowy jest już ponad sześciokilometrowy odcinek drogi ekspresowej S19 od węzła Świlcza do węzła Rzeszów Południe. Odcinek ten będzie częścią trasy Via Carpatia, a jego budowa kosztowała ponad 340 milionów złotych. Kierowcy na razie jednak nim nie pojadą.

Nowe dane z gospodarki. "Nieco rozczarowują"

Sprzedaż detaliczna we wrześniu wzrosła o 8,6 proc. w ujęciu rocznym, a w ujęciu miesięcznym spadła o 0,3 proc. - podał Główny Urząd Statystyczny. To odczyt lepszy niż spodziewali się analitycy. Rozczarowujące okazały się jednak dane dotyczące produkcji przemysłowej.

Studenci zaprojektują domy przyszłości. Ruszył konkurs

W środę ruszył konkurs dla studentów polskich uczelni w ramach programu Mieszkanie Plus "Dom jutra. Model budownictwa dostępnego". Konkurs jest zorganizowany przez Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej, BGK Nieruchomości i Fundację BGK.

Przegląd prasy: Minister ratuje PKP, grunty nie trafią do gmin

Jest szansa, że PKP nie straci ponad 90 procent nieruchomości z torami, dworcami oraz innymi budynkami i urządzeniami na rzecz gmin. Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa chce w końcu uporządkować bałagan prawny, będący efektem zaniedbań PRL i RP - pisze środowa "Rzeczpospolita".

Soros przekazał swoim fundacjom 18 miliardów dolarów

Finansista i miliarder George Soros przekazał w ostatnich latach niemal 18 miliardów dolarów stworzonym przez siebie Fundacjom Społeczeństwa Otwartego (Open Society Foundations) - podał "Wall Street Journal". Środki te pochodziły z jego prywatnego majątku.

Zwierzęta w sklepie tylko ze schroniska. Nowe prawo w Kalifornii

W kalifornijskich sklepach zoologicznych nie będzie można wkrótce sprzedawać psów, kotów czy królików z innych źródeł niż schroniska. Gubernator stanu podpisał pierwszą tego rodzaju ustawę w całych USA. Prawo ma przeciwdziałać tworzeniu hodowli, w których zwierzęta nie mają dostatecznej opieki. Krytycy zarzucają, że przepisy nie będą dość szczelne, a w dodatku spowodują likwidację miejsc pracy. Ustawa ma obowiązywać od 2019 roku, za łamanie przepisów grozi 500 dolarów grzywny. "Materiał programu 24 Godziny"

Zapasy ropy spadły. Rosną też ryzyka geopolityczne

Ropa na giełdzie paliw w Nowym Jorku podtrzymuje wzrosty z poprzednich dni. Zapasy ropy w USA spadły w ubiegłym tygodniu aż o 7 mln baryłek, a ta informacje wspiera notowania surowca. Są też ryzyka geopolityczne, które również pomagają cenom ropy - podają maklerzy.

Nie mogli zarabiać za granicą. Praca przyjechała do nich

W meksykańskich miastach powstaje coraz więcej biur amerykańskich technologicznych gigantów jak Facebook, Google czy Oracle. Energiczniej zaczynają działać także technologiczne start-upy. Pracują w nich ludzie, którzy planowali jechać do USA, ale ze względu na politykę Donalda Trumpa musieli porzucić te plany. Miejsca pracy mogą też znaleźć osoby, które niedługo zostaną zmuszone do opuszczenia USA. Materiał programu "24 Godziny".

Przegląd prasy. Zakaz podetnie nogi meblom

Sklepy z wyposażeniem wnętrz patrzą na ograniczenie zakupów w niedzielę z obawą. To one mogą na tym ucierpieć bardziej niż sieci spożywcze - informuje w środę "Puls Biznesu".

Zarabiają miliony, zbierają kupony na zakupy. Tak oszczędzają gwiazdy NBA

Koszykarze ligi NBA zarabiają dziesiątki, a nawet setki milionów dolarów. Ale wielu z nich twardo stąpa po ziemi i jeśli tylko mogą to oszczędzają. Zbierają kupony promocyjne na tańsze zakupy w supermarketach, jeżdżą starymi, tanimi autami czy nawet komunikacją publiczną. W tym gronie są najwybitniejsi zawodnicy jak LeBron James, Kawhi Leonard czy Carmelo Anthony. O tym, ile zarabiają i jak oszczędzają mówiliśmy w programie "24 Godziny".