Najnowsze

Najnowsze

Dwa ministerstwa, trudny podział zadań. Strategiczne spółki w rękach premiera

Przedsiębiorczość, czyste powietrze i nowe technologie - to trzy obszary, którymi będzie się zajmować Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii. Głównym zadaniem Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju będzie zaś koordynacja polityki rozwoju kraju. Jak poinformował szef tego resortu Jerzy Kwieciński, nadzór nad spółkami strategicznymi - takimi jak PKO BP, Giełda Papierów Wartościowych przechodzi pod Kancelarię Prezesa Rady Ministrów.

Ferrero przejmuje część słodyczy Nestle

Popularny producent czekoladowych słodyczy Ferrero przejmuje amerykańską część Nestle. Za 2,8 miliarda dolarów firma zapewniła sobie możliwość produkowania słodyczy pod 20 markami, należącymi dotąd do szwajcarskiego przedsiębiorstwa.

"Elektrownia jądrowa będzie w Polsce budowana"

Elektrownia jądrowa będzie w Polsce budowana – to jest mój pogląd i ja go podtrzymuję - powiedział w czwartek minister energii Krzysztof Tchórzewski. - Jesteśmy dosyć blisko od tego, żeby powstał model finansowy - dodał.

Mieszkanie plus? "To nie wypali"

Mieszkanie plus dotyczy jedynie kilku problemów nękających polskie mieszkalnictwo. To kolejny program, który tak naprawdę nie rozwiązuje podstawowego problemu – dostępności mieszkań o umiarkowanych czynszach, mieszkań przeznaczonych na wynajem – mówi w rozmowie z tvn24bis.pl Irena Herbst, była wiceminister budownictwa oraz gospodarki.

Nowy resort w Wielkiej Brytanii. Minister zajmie się samotnością

Brytyjska premier Theresa May powołała w środę wiceminister ds. cyfrowych, kultury, mediów i sportu Tracey Crouch na stanowisko pełnomocnika rządu ds. walki z samotnością. Według statystyk samotnych czuje się regularnie aż 9 mln Brytyjczyków. Zobacz więcej w programie "24 godziny".

"Biznes dla Ludzi", 17.01

Wysokość średniej pensji w sektorze przedsiębiorstw w Polsce oraz rosnący popyt na nowe auta w Europie - oto główne tematy programu "Biznes dla Ludzi" TVN24 BiS. Gościem Mateusza Walczaka był Paweł Gos, prezes firmy Exact Systems.

Lotnisko w Radomiu może zmienić właściciela

Przedsiębiorstwo Państwowe "Porty Lotnicze" (PPL) podpisało w środę list intencyjny z prezydentem Radomia w sprawie ewentualnego przejęcia lotniska w tym mieście - poinformował prezes PPL Mariusz Szpikowski.

"Bilans", 17.01

Polityka mieszkaniowa państwa pod nadzorem premiera - to główny temat programu "Bilans" w TVN24 BiS. Gościem Mateusza Walczaka był Bartosz Turek z Open Finance. Ponadto w programie pojawiły się informacje o ostrzeżeniach agencji Moody's oraz o tym, ile kosztuje nas członkostwo w Unii Europejskiej.

"Rodzinny bonus plus". Austria zmienia wsparcie rodziców z dziećmi

Rząd Austrii wprowadza program wsparcia dla rodzin, tak zwany rodzinny bonus plus (Familienbonus plus), w ramach którego rodziny z dziećmi będą mogły w ciągu roku odliczyć od podatku 1500 euro na każde dziecko. Ulga obowiązywać ma od 1 stycznia 2019 roku. Programem nie będą objęte dzieci mieszkające za granicą.

Mniej niż filiżanka kawy dziennie. Oto, ile kosztuje członkostwo w Unii Europejskiej

Komisja Europejska stwierdziła, że członkostwo w Unii Europejskiej kosztuje każdego obywatela mniej niż równowartość jednej kawy dziennie. Serwis "Politico" postanowił to sprawdzić. Z wyliczeń zebranych pod nazwą "Indeksu Cappuccino" wynika, że najwięcej do budżetu Unii płacą mieszkańcy Luksemburga – 1,56 euro dziennie na osobę, najmniej - Bułgarii - 0,18 euro. Polska, której obywatele płacą dziennie 0,31 euro (około 1,30 zł) do wspólnego budżetu, zajmuje czwartą pozycję od dołu. Szczegóły na antenie TVN24 BiS przedstawiał Janek Niedziałek.