Najnowsze

Najnowsze

Rosjanie w Paradise Papers. "Toksyczna wzmianka"

Dla rosyjskich biznesmenów wzmianka w ujawnionych przez media dokumentach z rajów podatkowych, tak zwanych Paradise Papers, może okazać się "toksyczna". Informacje z tych dokumentów mogą być wykorzystane przez Stany Zjednoczone podczas rozszerzania sankcji - oceniają "Wiedomosti".

Minister: chcemy, by Facebook podlegał polskiemu prawu

Chcemy, by Facebook podlegał polskiemu prawu i nie mógł sam blokować kont i zamieszczanych tam treści - powiedziała w rozmowie z "Gazetą Wyborczą" minister cyfryzacji Anna Streżyńska. Dodała, że po zmianach prawnych, to sami użytkownicy mieliby zgłaszać hejt i fake newsy w internecie.

Resort chce likwidacji deklaracji VAT

Ministerstwo Finansów jest zdecydowane zlikwidować "w niedalekiej przyszłości" odrębne deklaracje podatkowe VAT – zapowiedział dyrektor departamentu podatku od towarów i usług w Ministerstwie Finansów Wojciech Śliż. - To będzie naturalna konsekwencja wprowadzanych przez nas zmian – dodał.

Wolność rozczarowała. Uciekinier z Korei Północnej chce wrócić do domu

Kwon Chol-nam był obywatelem Korei Północnej, któremu udało się uciec na południe. Jednak życiem w Korei Południowej rozczarowało go i Chol-nam chce wrócić na północ. - Żyję w gorszych warunkach niż w reżimie, jest wiele powodów, by tak twierdzić - mówi. Jak podkreśla, w Korei Północnej ludzie mają poczucie wspólnoty, inaczej niż na południu. Powrót do dawnego domu utrudnia fakt, że mężczyzna otrzymał już obywatelstwo Korei Południowej. Materiał programu "24 Godziny".

Milenialsom podoba się socjalizm

Młodym Amerykanom, tak zwanym milienialsom, coraz częściej podoba się socjalizm - wynika z raportu organizacji YouGov. 45 procent osób urodzonych po roku 1980 chciałoby żyć w państwie socjalistycznym. Kapitalizm wybrałoby 42 procent młodych. Jednak aż 70 procent z milenialsów nie zna definicji socjalizmu. Okazuje się, że ich sympatie to wynik rozczarowania obecną sytuacją społeczno - ekonomiczną. Materiał programu "24 Godziny".

Sąsiadom nie podobało się, jak śpiewa. Sąd ukarał go grzywną

Sąsiedzi nie mogli znieść jak śpiewa, dlatego zadzwonili na policję. - Świętowaliśmy z okazji Bożego Narodzenia i Nowego Roku, ktoś zadzwonił na policję. Funkcjonariusze zabrali głośniki i sprzęt do karaoke - opowiada Vedran Orsos, który nie zgodził się na mandat. - Przecież umiem śpiewać - dodaje. Sąd przychylił się jednak do wniosku sąsiadów i ukarał go grzywną w wysokości 80 euro. Dodatkowo, Vedran musi zapłacić za postępowanie sądowe. To pierwsza taka sprawa w Chorwacji. Materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.

Na dwóch kołach przez całe Stany Zjednoczone

- W Ameryce miałam poczucie wolności. To rozległy kraj, w którym można przez godzinę nikogo nie spotkać - opowiada Riana Petanjek, która na motocyklu pokonała słynną trasę Route 66. - Pamiętam jak jechałam 3-4 godziny i nie minął mnie żaden pojazd, to prawdziwa dzicz - wspomina Chorwatka. Riana podkreśla, że jazda na motorze jest w stanie zawsze poprawić jej nastrój. Materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.

Kto zapłaci za polskie superlotnisko? "Żadna z form nie jest wykluczona"

Żadna z form finansowania Centralnego Portu Komunikacyjnego nie jest wykluczona - powiedział pełnomocnik rządu do spraw CPK Mikołaj Wild. Dodał, że w grę wchodzi zarówno finansowanie budżetowe, jak i partnerstwo z podmiotami prywatnymi, w tym z zagranicznym akcjonariatem. Projektem w sprawie koncepcji superlotniska ma we wtorek zająć się rząd.

Mieszkanie to nie biuro? Głos zabrało ministerstwo

Nic się nie zmienia, mieszkanie może być biurem - uspokaja Ministerstwo Finansów. Tysiące przedsiębiorców może więc odetchnąć z ulgą i dalej odliczać koszty prowadzenia działalności we własnych czterech kątach. Materiał "Faktów" TVN.

"Więcej cudzych pieniędzy do podglądania". Robert Stanilewicz mówił w "3…2…1…"

Jeśli ustawa przygotowana przez ministra od służb specjalnych wejdzie w życie to do internetu trafią oświadczenia majątkowe setek tysięcy ludzi. Cel jest szczytny: bardziej skuteczna walka z korupcją - tłumaczył Robert Stanilewicz mówił w programie "3…2…1…". Dodał jednak, że wygląda to tak, jakby służby, zamiast usprawniać swoje własne działanie, pokładały nadzieję we wścibstwie i w zawiści obywateli.

Kierowcy zaczekają na nowy odcinek S1 co najmniej cztery lata

Mam nadzieję, że do końca bieżącego roku wojewoda śląski wyda zezwolenie na budowę fragmentu drogi S1 - tak zwanego obejścia Węgierskiej Górki, co umożliwi ogłoszenie w 2018 roku przetargu na wykonawcę prac – powiedział w poniedziałek wiceminister rodziny Stanisław Szwed. Najwcześniej droga mogłaby powstać w okolicach 2021 roku.

Szykują się kolejne zmiany w budżecie? Morawiecki nie wyklucza

Nie wykluczam ponownej nowelizacji tegorocznego budżetu - poinformował w poniedziałek wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki. Wskazał, że resort finansów chce wykorzystać dobrą sytuację budżetu do "realizacji zobowiązań z przeszłości". Nad "pierwszą" nowelizacją tegorocznego budżetu pracuje obecnie Sejm.

"Bilans", 6.11

Efekty śledztwa Paradise Papers to główny temat programu "Bilans" TVN24 BiS. W rozmowie z Robertem Stanilewiczem sprawę komentowali Marek Kolibski z KNDP Doradcy podatkowi oraz ekonomista Marek Zuber.

Biznes dla Ludzi", 6.11

Ekspansja polskiej muzyki i wydłużony czas "małego ZUS-u" to główne tematy programu "Biznes dla Ludzi", na który zaprasza Robert Stanilewicz.

Zakaz handlu w niedzielę nie tak szybko? Opinia MSZ to problem dla rządu

Ministerstwo Spraw Zagranicznych przesłało do Sejmowej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny opinię dotyczącą zgodności projektowanej ustawy ograniczającej handel w niedzielę z unijnymi przepisami. Z dokumentu wynika, że tak skonstruowane przepisy wymagałyby notyfikacji w Komisji Europejskiej. A to oznacza, że nie będą mogły one obowiązywać od 1 stycznia 2018 roku.

Bez górnego limitu składek do budżetu trafią miliardy złotych. Ale to "zysk na krótką metę"

Na zniesieniu górnego limitu składek na ubezpieczenie emerytalne i rentowe budżet państwa może zyskać w przyszłym roku ponad 5 miliardów złotych – wyliczyło Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, które zaprojektowało nowe przepisy. Zdaniem ekspertów związanych z organizacjami przedsiębiorców, reforma może doprowadzić do wzrostu nierówności wypłacanych świadczeń. - Nasili się presja na podwyższenie niskich emerytur i rent. Efektem będzie dalsze zwiększenie deficytu Funduszu Ubezpieczeń Społecznych – uważa Jeremi Mordasewicz z Konfederacji Lewiatan.