Najnowsze

Najnowsze

Polacy w ogonie Europy. Lekarzy jest mało, rezydenci pokazują skalę problemu

Lekarze rezydenci kolejny dzień prowadzą protest głodowy w Dziecięcym Szpitalu Klinicznym w Warszawie. Jak mówią, walczą o przeznaczenie większych pieniędzy z budżetu na system zdrowia w Polsce. Nie ukrywają, że zależy im także na podwyżkach, bo ich obecne pensje są dla nich upokarzające. Sprawdzamy, ile mogłoby to kosztować.

Produkty w Polsce gorsze niż na Zachodzie. "Niedopuszczalne"

Podwójna jakość produktów konsumenckich jest niedopuszczalna, takie praktyki trzeba ukrócić - mówili w piątek w Bratysławie premierzy krajów Grupy Wyszehradzkiej. Premier Beata Szydło zwracała uwagę, że problem jest szczególnie widoczny w państwach Europy Środkowej. - Nie spocznę, dopóki te niesprawiedliwe praktyki nie zostaną całkowicie usunięte z jednolitego unijnego rynku - wtórował Robert Fico, premier Słowacji.

Media: umowa NAFTA może przestać istnieć

Kanada musi być przygotowana na to, że NAFTA przestanie istnieć – w takim tonie kanadyjskie media podsumowują stan negocjacji w sprawie przyszłości północnoamerykańskiej umowy o wolnym handlu z USA i Meksykiem.

Morawiecki w USA. "Nasz rząd przyciąga inwestycje"

Wicepremier Mateusz Morawiecki odwiedza Stany Zjednoczone, gdzie spotka się z przedstawicielami m.in. Międzynarodowego Funduszu Walutowego i Banku Światowego oraz amerykańskiego biznesu. - Nasz rząd przyciąga inwestycje do Polski. Mam szereg spotkań, które mam nadzieję i tym razem skończą się podpisaniem kontraktów - mówił Mateusz Morawiecki.

Dostała płatny urlop. Aby zająć się chorym psem

Po raz pierwszy we Włoszech osoba zatrudniona otrzymała w pracy refundowany urlop opiekuńczy, by zająć się psem po operacji. To precedensowe wydarzenie na drodze do uznania zwierząt za członków rodziny - mówią ich obrońcy.

Szefowa MFW ostrzega przed globalnym kryzysem

Szefowa Międzynarodowego Funduszu Walutowego (MFW) Christine Lagarde oceniła w czwartek, że wiele zagrożeń politycznych może zakłócić odbudowę światowej gospodarki, pomimo oznak, że 2017 będzie najlepszym rokiem dekady.

Druzgocący raport i długa lista błędów po zamachu w Berlinie

Prawie 10 miesięcy po tym, jak Tunezyjczyk zabił polskiego kierowcę i wjechał ukradzioną mu ciężarówką w berliński jarmark, opublikowano pełny raport o tym, dlaczego terrorysta mógł zaatakować. Niestety, wnioski są bardzo pesymistyczne. Policja miała wiele poważnych powodów, aby zatrzymać Anisa Amriego i potwierdzić jego związki z terroryzmem. Nie zrobiono jednak tego, a lista błędów jest długa. Nie wiadomo jeszcze, czy w związku z zaniedbaniami ktoś będzie pociągnięty do odpowiedzialności.

Lufthansa przejmuje znaczną część Air Berlin

Lufthansa przejęła znaczną część niewypłacalnej niemieckiej linii lotniczej Air Berlin, podpisując kontrakt o wartości 210 milionów euro. Na wieść o przejęciu akcje Lufthansy wzrosły w czwartek o około 3 procent i osiągnęły najwyższą cenę od 16 lat.

Batalia w sprawie Nord Stream 2. Kolejny ruch Polski

Prawo unijne powinno być stosowane wprost do gazociągu Nord Stream 2, również w jego morskiej części - to główny wniosek z opinii prawnej, jaką zaprezentował w czwartek polski rząd na forum Unii Europejskiej. Opinia ta jest odmienna niż wnioski ekspertów Rady UE. Tymczasem na spotkaniu przedstawicieli niemieckiego biznesu z prezydentem Rosji Władimirem Putinem uczestnicy projektu zapewnili, że chcą nadal brać w nim udział. Wyrazili też nadzieję, że nie przeszkodzą w tym czynniki zewnętrzne.

Naftowy gigant inwestuje w "elektryki"

Koncern petrochemiczny Shell podpisał umowę w sprawie zakupu firmy NewMotion - operatora punktów ładowania elektrycznego, z których mogą korzystać właściciele pojazdów elektrycznych - podała w czwartek agencja AP.

Negocjacje w sprawie brexitu na ostrym zakręcie

Zamierzony postęp w rozmowach na temat wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej nie został osiągnięty - oświadczyli w czwartek główni negocjatorzy obydwu stron, Michel Barnier i David Davis. Sfinalizowanie pierwszej fazy rozmów w sprawie brexitu przesuwa się tym samym na grudzień.

Pluskwa milenijna bis? Pytania o skutki rezygnacji ze zmiany czasu

Rezygnacja ze zmiany czasu w Polsce może nas sporo kosztować i spowodować wiele problemów. Według Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji, jej skutki odczują zarówno osoby prywatne, jak i firmy, które będą musiały wymienić stary i nienadający się do aktualizacji sprzęt. Autor ustawy znoszącej czas letni uspokaja.

"Biznes dla Ludzi", 12.10

Zmiana czasu na zimowy oraz polskie baterie do aut elektrycznych - to główne tematy programu "Biznes dla Ludzi", na który zaprasza Robert Stanilewicz.

"Bilans", 12.10

Ograniczenie handlu w niedziele to główny temat programu "Bilans", na który zaprasza Robert Stanilewicz.

Paryż chce zakazać aut spalinowych. Władze podały datę

- Władze Paryża planują zakazać od 2030 r. używania wszystkich samochodów z silnikiem spalinowym – zarówno tych napędzanych benzyną, jak i olejem napędowym - poinformował w czwartek odpowiedzialny za transport zastępca mera Paryża Christophe Najdovski.

Ceny znów w górę. Inflacja drenuje nasze portfele

We wrześniu inflacja wyniosła 2,2 procent w ujęciu rocznym, a w porównaniu z sierpniem tego roku ceny wzrosły o 0,4 procent - poinformował Główny Urząd Statystyczny. Tym samym GUS potwierdził wcześniejsze dane przekazane w tzw. szybkim szacunku.