Najnowsze

Najnowsze

Prezydent z biznesmenami poleciał do Wietnamu. "Dużo rzeczy można osiągnąć"

- Wietnam jest jednym z pięciu państw, które polski MSZ wskazał jako jedno z najbardziej perspektywicznych, jeżeli chodzi o ekspansję biznesową z Polski - powiedział prezydent Andrzej Duda tuż przed wylotem do Wietnamu. Wizycie towarzyszy misja gospodarcza 65 polskich przedsiębiorców. - Jest naprawdę bardzo dużo rzeczy, które można osiągnąć - dodał gość "Kawy na ławę" w TVN24.

Prezydent podpisze zakaz handlu w niedziele? "Może to jest rozsądne rozwiązanie"

- Jest to ciekawa wersja wobec wszystkich sporów, które były - mówi prezydent Andrzej Duda o przyjętym przez Sejm projekcie ustawy w sprawie zakazu handlu w niedziele. Gość "Kawy na ławę" w TVN24 zauważa, że "proces będzie rozciągnięty w czasie, więc będzie można obserwować jak to działa na gospodarkę, na sytuację przedsiębiorców, konsumentów". - Kto wie, może to rzeczywiście jest rozsądne rozwiązanie - dodaje.

Planujesz podróż do Portugalii? Sprawdź, ile wydasz

279 złotych - za taką kwotę możemy polecieć z Katowic do Lizbony. Jakub Porada wskazuje, że to ceny biletów lotniczych w obie strony. Nocleg w jednym z hosteli w Lizbonie kosztuje tymczasem 59 złotych za dobę. Ktoś kto woli postawić na zorganizowaną, ośmiodniową wycieczkę do Algarve musi liczyć się z wydatkiem rzędu 1839 złotych. Z lokalnych przysmaków warto spróbować na przykład zapiekankę z dorsza bacalhau.

"Ściągali tam różni szpiedzy". Co ma wspólnego Portugalia z Jamesem Bondem?

- W czasach wojny w Estoril mieszkało wielu ciekawych ludzi. Portugalia była krajem neutralnym, więc ściągali tam różni szpiedzy - opowiada Janusz Stanisław Andrasz, który na Półwyspie Iberyjskim spędził 10 lat. Jedną z osób, którą było można tam spotkać był Ian Fleming, twórca Jamesa Bonda. - Siedział sobie w kasynie. Było to wygodne miejsce spotkań. Myślę, że na miejscu naoglądał się takich niesamowitych akcji między nazistami i aliantami, że na pewno pomysł zakiełkował - wskazuje gość cyklu "Pokaż nam świat" w TVN24 BiS.

Ludzie zmieniają się w bogów. Kulisy niezwykłej ceremonii

Ceremonia ma miejsce w południowych Indiach. - Rytuał tejjam to jedna z wielu tradycji i widowisk religijnych, które odbywają się w Kerali - mówi Katarzyna Mazurkiewicz, podróżniczka. Jak dodaje, ceremonie odbywają się od grudnia do lutego. - Ludzie, którzy pochodzą z najniższej kasty (...) po długim kilkugodzinnym makijażu wpatrują się długo w lustro i nagle dostają olśnienia, stają się bogami - tłumaczy gość cyklu "Pokaż nam świat".

Kopalnie sypną pieniędzmi dla górników

Nawet 25 tysięcy złotych premii zażądała część związków zawodowych w Jastrzębskiej Spółce Węglowej. Spółka określiła to żądanie jako absurdalne i je odrzuciła. Nie ulega jednak wątpliwości, że w górnictwie dzieje się coraz lepiej, czego najlepszym dowodem jest fakt, że w Polskiej Grupie Górniczej wracają częściowo czternastki.

"Cicha noc" już w kinach. "To przewrotne kino świąteczne"

- Mnie ten film zachwycił. To przewrotne kino świąteczne, akcja rozgrywa się w Wigilię, ale tematyką wcale nie jest Boże Narodzenie, tylko skomplikowane relacje rodzinne - mówi o "Cichej nocy" Ewelina Woźnica z TVN24. - Piotr Domalewski pokazał w tym filmie wady i zalety Polaków - dodaje.

Błędy przy tankowaniu zimą. Jak nie uszkodzić auta?

Czy można źle zatankować samochód? Okazuje się, że można i wcale nie chodzi tutaj o nalanie nieodpowiedniego paliwa. Temperatura spada, a w takiej sytuacji warto zwrócić uwagę na swoje nawyki przy dystrybutorze, bo okazuje się, że wielu kierowców popełnia dość istotne błędy. Materiał z programu "Raport" w TVN Turbo.

Porzucają życie w miastach i zostają farmerami. Nowa-stara moda w USA

Drugi raz w ciągu ostatniego stulecia rośnie liczba Amerykanów poniżej 35. roku życia, którzy porzucają życie w miastach i zostają farmerami. W kilku stanach ta liczba wzrosła nawet o 20 procent. W grupie ludzi, którzy zaczynają prowadzić własne gospodarstwa, nawet dwie trzecie ma ukończony college, a zdecydowana większość nie wywodzi się z rolniczych rodzin. Materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.

Od 55 lat pracuje w szpitalu. "Dobrze, że ciągle mogę robić karierę"

Marian Ehrenberg ukończyła szkołę pielęgniarską w 1962 roku. Od tego czasu wciąż pracuje w szpitalu w Madison w stanie Wisconsin. - To fascynująca podróż. To dobrze, że mając takie doświadczenie ciągle mogę robić karierę - mówi Marian Ehrenberg. Mimo 81 lat kobieta nie zamierza odchodzić na emeryturę - zresztą nikt jej do tego nie namawia, bo jej wieloletnie doświadczenie jest bezcenne. Nawet mimo tego że, jak sama przyznaje, "mało wie o komputerach". Materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.

Nie "Pan Bóg", lecz po prostu "Bóg". Kontrowersyjny pomysł szwedzkiego Kościoła

Tak chce, aby mówić w nauce religii i nabożeństwach Kościół Ewangelicko-Luterański w Szwecji. Jak wskazano, Bóg nie jest istotą ludzką, więc nie można mówić o płci, a słowo "Pan" sugeruje, że ma płeć męską. Sprawa wywołała kontrowersje, niektórzy teologowie zarzucają, że to podważenie chrześcijańskiego dogmatu Trójcy Świętej. Inicjatywa dotycząca religii, która wzbudziła emocje, pojawiła się także w Belgii. Materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.

Basen, spa i fryzjer. Otwarto pięciogwiazdkowy hotel dla psów

Hotel ma być symbolem zmian w podejściu do zwierząt w Indiach. Oferuje zwierzętom basen, spa, fryzjera i oczywiście opiekę weterynarza. - To nie luksus, to spełnianie podstawowych potrzeb - mówi Deepak Chawla, właściciel hotelu. Jedna doba kosztuje 60 złotych, ale na indyjskie warunki to niemałe pieniądze. Właściciele zapowiadają, że otworzą wkrótce także oddział dla kotów. Materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.

Wzrost sprzedaży w polski czarny piątek

Czarny piątek, powoli przebija się na polski rynek. Z roku na rok obserwujemy wyższą sprzedaż w tym czasie, nawet o około 5 procent - powiedziała prezes Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji Renata Juszkiewicz. Jednak, jak podał instytut GfK, niemal 2/3 polskich konsumentów twierdzi, że nie spotkało się wcześniej z określeniem Black Friday czy czarny piątek.

"Bilans", 24.11

Zakaz handlu w niedzielę i jego skutki były głównym temat programu "Bilans" TVN24 BiS. Gośćmi Roberta Stanilewicza byli posłowie: Arkadiusz Marchewka z Platformy Obywatelskiej oraz Jarosław Sachajko z Kukiz'15.

"Biznes dla Ludzi", 24.11

Sejm opowiedział się za zakazem handlu w niedziele. W programie "Biznes dla Ludzi" sprawę komentowali Justyna Samolińska z Partii Razem oraz Wojciech Warski z Business Centre Club. Gościem Roberta Stanilewicza był też Piotr Krupa, który otrzymał tytuł Przedsiębiorca Roku EY.

Brexitowy zegar tyka coraz głośniej. Ważna zapowiedź Tuska

Postęp w rozmowach na temat brexitu przed grudniowym szczytem jest możliwy - napisał na Twitterze szef Rady Europejskiej Donald Tusk po spotkaniu z premier Theresą May. Przypomniał jednocześnie, że na rozwiązanie wszystkich spornych kwestii zostało 10 dni. I choć we wpisie Tusk przypomina, że do załatwienia pozostaje sprawa Irlandii, to równie ciężką przeszkodą w zamknięciu pierwszego etapu rozmów jest brak porozumienia w najbardziej drażliwej politycznie kwestii, czyli "rachunku rozwodowego".

Duże kontrowersje po decyzji Sejmu. "Upominamy się o najgorzej traktowanych pracowników"

Upominamy się o tych pracowników, którzy dziś są najgorzej traktowani, którzy przez 28 lat byli wykorzystywani przez korporacje - komentował w programie "Tak jest" przyjęcie przez Sejm ustawy ograniczającej handel w niedziele Alfred Bujara z NSZZ "Solidarność". - Nie chodzi o pracowników. To jest ustawa robiona na polityczne zamówienie - przekonywał Adam Szłapka z Nowoczesnej.

Ogromna szansa dla fabryki Opla w Gliwicach

Zamiast rozbudowywać w tym celu fabrykę w słowackiej Trnavie francuski koncern PSA do produkcji 200 tys. silników benzynowych wykorzysta zakłady Opla w polskich Gliwicach lub w węgierskim Szentgotthardzie - podała francuska gazeta "Les Echos".