Najnowsze

Najnowsze

Pracownicy delegowani kością niezgody. "Chcemy kontynuować dialog"

Deklaruję pełne zaangażowanie i wolę współpracy w toku dalszych prac nad pakietem mobilności, w ramach którego podjęte zostaną decyzje dotyczące zastosowania reguł delegowania do transportu drogowego - mówiła premier Beata Szydło na wspólnej konferencji z prezydentem Francji. - Nie zgadzaliśmy się w sprawie pracowników delegowanych. Chciałbym kontynuować dialog w tej sprawie - zadeklarował Emmanuel Macron.

Wystartował player+

W czwartek wystartowała nowa oferta na platformie player - player+. Dzięki niej użytkownicy zyskują dostęp do m.in. kanałów CANAL+ i HBO bez długoterminowych zobowiązań. Ponadto rozbudowany został katalog VOD m.in. o treści premium od nc+. W player+ znaleźć można również najlepsze filmy na życzenie prosto z kina. Oferta reklamowana jest hasłem "Rozrywka bez kagańca".

500 plus winduje pozycję Polski w rankingu. Duże wsparcie na dzieci

Średnia kwota pomocy państwa w zakresie ulg na dzieci i świadczeń rodzinnych wynosi w Polsce 8 225 zł - podaje firma konsultingowa PwC. W porównaniu do średniego wynagrodzenia plasuje to Polskę na 4. miejscu w Unii Europejskiej. Przed wprowadzeniem programu Rodzina 500 plus (2015 r. ) Polska zajmowała 9. pozycję od końca.

Awaria terminali w popularnej sieci handlowej. Fikcyjne transakcje na kontach

Awaria terminali w Kauflandzie mogła przyprawić o ból głowy. Za sprawą kłopotów po stronie agenta rozliczeniowego konta bankowe niektórych klientów mogły zostać obciążone wydatkami, których tak naprawdę nie zrobili. "Pieniądze zostały zwrócone" - uspokaja Aneta Filipczak z biura prasowego eService, który obsługuje transakcje w Kauflandzie.

Największe gwiazdy w ogniu krytyki. "Amatorsko brzmiący wokalista"

W latach 60-70. ubiegłego wieku wszyscy początkujący artyści marzyli, żeby wystąpić w kultowych brytyjskich programach: "The Saturday Club" czy "Top Gear" BBC. Swoich sił, z różnymi skutkami, próbowały największe sławy. Elton John czy David Bowie na pierwszych przesłuchaniach przez Radio BBC nie zyskali pozytywnych ocen. "Amatorsko brzmiący wokalista" - tak skrytykowano Bowiego. Początkowo nie zachwyciły także grupy The Who czy T. Rex, za to od razu uznanie zyskał zespół Led Zeppelin. Obecnie BBC publikuje archiwa, gdzie przedstawia ciekawe materiały sprzed kilkudziesięciu lat, na których można zobaczyć młodych wtedy artystów. Szczegóły w programie "24 Godziny" przedstawiał Patrycjusz Wyżga.

Internet w skalnych tunelach

Chiny uruchomiły kolejną trasę dla pociągów dużej prędkości. Licząca ponad 600 kilometrów linia łączącą Xi'an i Chengdu (docelowo Pekin) w większości przebiega w drążonych w skale tunelach. Mimo to, konstruktorzy zadbali, żeby na całej trasie pasażerowie mieli zasięg. Podczas podroży w tunelach mogą korzystać z internetu i rozmów przez komórki. Materiał programu "24 Godziny".

Meksyk ratuje zabytki po trzęsieniu ziemi

Dwa miesiące po trzęsieniach ziemi w Meksyku, kraj szacuje straty. Na wstrząsach ucierpiało około 250 zabytkowych budowli – kościołów, klasztorów. Po 400 latach od ich wzniesienia, budynki wymagają gruntownych napraw i prac konserwatorskich. Materiał programu "24 Godziny".

Podniebne 11 tysięcy kilometrów na biopaliwie

Konstruktorzy i przewoźnicy coraz intensywniej pracują nad wykorzystaniem biopaliw, które emitują mniej dwutlenku węgla. Chińskie linie Hainan przeprowadziły testowy lot z Pekinu do Chicago Boeingiem 787 Dreamliner z silnikami na ekologiczne paliwo. Lot odbył się na dystansie 11 tysięcy kilometrów. Według inżynierów wszystko działało bez zarzutu. Jednak obecnie głównym problemem w stosowaniu takiego rozwiązania na szerszą skalę jest koszt produkcji samego paliwa. Materiał programu "24 Godziny".

Alarmujący raport NIK w sprawie wydatków na ochronę zdrowia

Pod względem wydatków na zdrowie Polska jest w ogonie krajów europejskich – wynika z opublikowanego w czwartek raportu Najwyższej Izby Kontroli. Jak podkreślono w komunikacie NIK, pomimo zwiększenia o ponad 3,2 mld zł w 2016 roku (w stosunku do roku poprzedniego) wartości umów zawartych ze świadczeniodawcami, system ochrony zdrowia w naszym kraju jest wciąż niedofinansowany co powoduje, że dostęp pacjentów do świadczeń medycznych jest wciąż znacznie ograniczony.

Wygaszanie handlu w niedziele. "Zmiany dotkną większość Polaków"

Wprowadzanie ograniczeń dotyczących handlu w niedziele ma odbywać się w trzech etapach – takie poprawki do projektu zgłosiło w środę Prawo i Sprawiedliwość. – Tak naprawdę nie wiemy, jakie będą skutki szykowanych zmian, odkrywamy nowy ląd – ocenił Maciej Ptaszyński, dyrektor generalny Polskiej Izby Handlu (PIH). Jego zdaniem niedzielny zakaz najbardziej uderzy w centra handlowe i markety budowlane, a zmiany dotkną większość z nas.

Wenezuela tonie w długach. Maduro nie spłaca zobowiązań

Agencja ratingowa Standard & Poor's ogłosiła w środę, że Wenezuela znowu nie obsłużyła dwóch długów związanych z obligacjami skarbowymi, co potwierdza "częściową niewypłacalność" państwa. S&P obniżyła rating długu Wenezueli już w połowie listopada.

"Biznes dla Ludzi", 22.11

Wysokość zadośćuczynienia za śmierć bliskiej osoby w wypadku - to główny temat programu "Biznes dla Ludzi" TVN24 BiS. Gośćmi Roberta Stanilewicza byli Marcin Jaworski z Biura Rzecznika Finansowego i Marcin Tarczyński z Polskiej Izby Ubezpieczeń.

"Spóźniona sprawiedliwość" kontra "zbójeckie ustawy". Sejmowy spór o składki ZUS

Klub Prawa i Sprawiedliwości zapowiedział w środę w Sejmie, że poprze rządowy projekt ustawy o zniesieniu górnego limitu składek na Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Przeciwko będą głosowali posłowie Platformy Obywatelskiej, Kukiz'15, Polskiego Stronnictwa Ludowego oraz Nowoczesnej. Zmiany spowodują, że wzrosną koszty pracy oraz zmniejszą się wynagrodzenia - argumentowała opozycja.

"Bilans", 22.11

Zmiany w projekcie dotyczącym ograniczenia handlu w niedziele - to jeden z głównych tematów programu "Bilans" w TVN24 BiS. Gościem Roberta Stanilewicza był Maciej Ptaszyński, dyrektor generalny Polskiej Izby Handlu. Ponadto o dostawach gazu z USA do Polski mówił Maciej Woźniak, wiceprezes Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa do spraw handlowych.

Polski gigant wyzwala się z objęć Gazpromu. "Nasi klienci żądają europejskich cen"

To pierwszy z serii tego typu kontraktów - mówi o umowie na dostawy gazu z USA Maciej Woźniak, wiceprezes PGNiG do spraw handlowych. Jak dodaje, losy wygasającego w 2022 roku kontraktu z Gazpromem nie są przesądzone. - Na pewno nie powtórzymy błędów z lat 90. - zastrzega gość programu "Bilans" w TVN24 BiS. Podkreślił, że spółka będziemy kupować tylko taki gaz, który będzie miał "europejską cenę".