Najnowsze

Najnowsze

"Zachłystujemy się niskim poziomem bezrobocia". Gdzie leży problem?

Zachłystujemy sę niskim poziomem bezrobocia. Ale jest to radość, uśmiech półgębkiem, bo przy rzeczywiście niskim bezrobociu, które na koniec grudnia 2017 roku wyniosło w naszym kraju 6,6 procent, mamy równocześnie niski poziom zatrudnienia - wskazała prof. Elżbieta Mączyńska, szefowa Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego.

Koniec z utrudnieniami w ING. Awaria usunięta

Posiadacze konta maklerskiego w ING Banku Śląskim mieli przed południem problemy z korzystaniem z usługi ING Makler umożliwiającej inwestowanie na giełdzie. Jak po południu poinformowało tvn24bis.pl biuro prasowe banku, awaria została już usunięta.

Fatalne nastroje na rynkach. Warszawska giełda mocno krwawi

Największy od sześciu lat spadek indeksu S&P 500 zbiera żniwa na europejskich parkietach. Zniżki widać między innymi na Giełdzie Papierów Wartościowych. We wtorek około godziny 13:40 indeks 20 największych spółek na warszawskim parkiecie tracił 3,18 procent pod kreską.

Wypożyczalnia na dwa samochody. Car sharing w wiejskich gminach

W Niemczech usługa działa w coraz większej liczbie małych miejscowości, a nawet na wsiach. W landzie Szlezwik-Holsztyn wprowadziło ją już 10 gmin. Na tej liście jest między innymi Klixbuell, gdzie dostępne są dwa samochody. Koszt wypożyczenia to 3,5 euro za godzinę. W małych miastach problemem jest wprawdzie opłacalność systemu, ale jego organizatorzy szukają różnych rozwiązań, aby przychody pokrywały koszty. Materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.

Zaskakujące odkrycie zmienia wyobrażenia o miastach Majów

Nowoczesne metody badań przy użyciu technologii laserowych pozwoliły naukowcom w Gwatemali stwierdzić, że pozostałości miast Majów w rejonie Tikal to jedynie coś w rodzaju wierzchołka góry lodowej. Dużo więcej budowli jest zasypanych i zarośniętych dżunglą. Dzięki nowoczesnej technologii nie trzeba było kopać, by dokonać zaskakujących ustaleń. Istniała tam metropolia, w której mogło mieszkać kilka milionów ludzi, a poziom rozwoju tej cywilizacji przewyższał to, co istniało w starożytnej Grecji czy Rzymie. Materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.

Jedno z najpilniej strzeżonych miejsc na świecie. Niezwykłe muzeum

Koreańska Strefa Zdemilitaryzowana to jedno z najpilniej strzeżonych miejsc na świecie. Przez 24 godziny na dobę strażnicy bacznie strzegą, by nikt nie próbował przedostać się na terytorium sąsiada. Strefa ma szerokość czterech kilometrów, długość ponad 230 kilometrów i doczekała się nawet swojego muzeum, które znajduje się po stronie Korei Południowej. Kurator placówki Noh Yeonsoo ma nadzieję, że pewnego dnia istnienie linii demarkacyjnej przejdzie jednak do historii. - Zimowe Igrzyska Olimpijskie mogą przyczynić się poprawy relacji - uważa. Materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.

Miliarder wyśle auto na Marsa. "Czerwony samochód dla Czerwonej Planety"

Na wtorek zaplanowano pierwszy lot rakiety Falcon Heavy. Zabierze ona na pokład nietypowy ładunek, czerwoną sportową Teslę Roadster. W tak efektowny sposób ma zostać zainaugurowana eksploatacja największej obecnie rakiety w Stanach Zjednoczonych. Misji ma przyświecać hasło "Czerwony samochód dla Czerwonej Planety", które wymyślił Elon Musk, właściciel firm SpaceX i Tesla. Według zapowiedzi miliardera, za pomocą Falcon Heavy w przyszłości mają odbywać się loty na Księżyc i na Marsa. Materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.

Prezydent podpisał ustawę o elektromobilności

Prezydent Andrzej Duda podpisał w poniedziałek ustawę o elektromobilności - podała prezydencka kancelaria. Ustawa zakłada rozbudowę infrastruktury dla aut elektrycznych, zwolnienie ich z akcyzy, zwiększony odpis amortyzacyjny, darmowe parkowanie i możliwość korzystania z buspasów przez kierowców elektrycznych pojazdów.

"Biznes dla Ludzi", 5.02

Najbardziej zapracowane narody świata oraz nowy pomysł na 500 plus Nowoczesnej - to główne tematy programu "Biznes dla Ludzi", na który zaprasza Robert Stanilewicz. Gośćmi programu byli: ekonomista Ignacy Morawski oraz poseł Nowoczesnej Jerzy Meysztowicz.

Polska się bogaci. Będziemy mieli mniej pieniędzy z Brukseli

- Będziemy się zdecydowanie opowiadali przeciwko powiązaniom Funduszy Europejskich z praworządnością - podkreśla w programie "Bilans" w TVN24 BiS Jerzy Kwieciński, minister inwestycji i rozwoju. Jak jednak dodaje, Polska i tak dostanie w przyszłej perspektywie mniej pieniędzy z Brukseli. - Tych pieniędzy będzie do nas płynęło mniej, bo się bogacimy - wskazuje minister, jednocześnie zwracając także uwagę na brexit i wydatki na politykę migracyjną.

"Bilans", 05.02

Kolejny budżet Unii Europejskiej, kwestie praworządności oraz konsekwencje brexitu - to główne tematy programu "Bilans" w TVN24 BiS. Gościem Roberta Stanilewicza był Jerzy Kwieciński, minister inwestycji i rozwoju.

"Ubodzy energetycznie" dostaną pomoc. Minister podaje termin

Nowelizacja ustawy o termomodernizacji będzie gotowa do końca marca - poinformowała minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz. Pozwoli ona na wsparcie mieszkańców domów jednorodzinnych, których nie stać na wymianę pieców i ocieplenie budynków. Minister zapowiedziała też, że normy węgla, którym będzie można palić w domowych piecach, będą obowiązywać w przyszłym sezonie grzewczym.

Odkryto nowe zasoby gazu w największym złożu w Polsce

Nowe zasoby gazowe odkryto w eksploatowanym od 60 lat złożu Przemyśl. Jak się okazało, pozyskiwany surowiec jest najwyższej jakości. Odkrycie nowego horyzontu gazowego było możliwe dzięki zastosowaniu najnowszych technologii w badaniach złoża i wierceniach.

Powstaną nowe odcinki trasy ekspresowej S19

Via Carpatia to priorytet rządu PiS – powiedział w poniedziałek w Rzeszowie szef resortu infrastruktury Andrzej Adamczyk. Minister uczestniczył w uroczystym podpisaniu umowy na wykonanie koncepcji programowej odcinka S19 od węzła Babica do węzła Domaradz. Zapowiedział, że wkrótce też zostaną podpisane umowy na budowę sześciu odcinków tej trasy.