Najnowsze

Najnowsze

"Bilans", 13.09

Podwójne standardy żywności, Polska w strefie euro, optymistyczne prognozy agencji Moody's - to główne tematy programu "Bilans", na który zaprasza Robert Stanilewicz.

W sklepie zapłacisz za reklamówkę. Ministerstwo ma propozycję opłaty

Jednorazowe torby foliowe w sklepach od przyszłego roku nie będą już dostępne za darmo. Wiceminister środowiska Sławomir Mazurek zapowiedział, że w rozporządzeniu zaproponuje, by opłata za jedną torbę foliową wynosiła 20 groszy. Dodał, że na podobnym poziomie obowiązująca opłata w części UE, przyczyniła się do ograniczenia stosowania foliówek.

Program Mieszkanie Plus. Tak wyglądają modelowe domy

W konkursie na dom modelowy w programie Mieszkanie Plus, zorganizowanym przez BGK Nieruchomości, przyznano cztery równorzędne nagrody. Autorzy zwycięskich prac zostaną zaproszeni do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówień na projekty pierwszych inwestycji Mieszkania Plus.

Państwo stawia na "insourcing". Giganci informatyki czekają na kontrakty

Spółki IT od początku roku radzą sobie słabo na tle całej Giełd Papierów Wartościowych, głównie ze względu na niedużą liczbę zamówień ze strony administracji publicznej - oceniają analitycy. Do końca roku może dojść do wzrostu liczby podpisywanych umów na usługi IT w sektorze publicznym, ale pozostaje pytanie, czy ceny na przetargach nie będą niskie.

Będą zmiany w przyznawaniu rent i najniższych emerytur

Rencistom z orzeczeniem o całkowitej niezdolności do pracy będzie przysługiwało prawo do najniższego świadczenia emerytalnego w wysokości tysiąca złotych - zakłada projekt, który pozytywnie zarekomendowała w środę sejmowa komisja polityki społecznej i rodziny. Według wyliczeń Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej sprawa dotyczy około 105 tysięcy osób.

Polska poprawia wyniki zatrudnienia i produkcji

Europejski urząd statystyczny oszacował stan przemysłu i zatrudnienia w krajach należących do Unii Europejskiej. Zatrudnienie w drugim kwartale w Polsce wzrosło o 1,9 proc. rok do roku i o 0,8 w ujęciu kwartalnym - podał Eurostat. Produkcja przemysłowa w Polsce wzrosła w lipcu o 6,4 proc. rok do roku.

Pierwszy krach wywołały tulipany. Szef dużego banku porównuje i ostrzega: bańka pęknie

Za bitcoina wciąż trzeba zapłacić niewyobrażalne pieniądze, ale cena tej wirtualnej waluty spadła w ostatnich dniach poniżej 4 tysięcy dolarów, podczas gdy jeszcze na początku miesiąca kosztowała prawie 5 tys. Do osłabienia kryptowaluty mogła przyczynić się wypowiedź Jamie Dimona, dyrektora generalnego banku inwestycyjnego JP Morgan, który określił bitcoina mianem "oszustwa".

"Negocjacje w sprawie Nord Stream 2 powinna przejąć Komisja Europejska"

Władze Niemiec powinny zgodzić się, by negocjacje z Rosją o warunkach budowy gazociągu Nord Stream 2 przejęła Komisja Europejska - pisze w środę niemiecki dziennik "Sueddeutsche Zeitung". Budowa magistrali niepokoi kraje z Europy Środkowo-Wschodniej - przypomina gazeta. Tego samego dnia gazociąg był też przedmiotem zainteresowania podczas środowej debaty w Parlamencie Europejskim

"W Unii nie może być pracowników drugiej kategorii". Sześć wyzwań stojących przed Europą

Szef Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker w dorocznym przemówieniu w Parlamencie Europejskim o stanie Unii Europejskiej kreślił wizje, jaką stawia przed Wspólnotą. Poruszył najbardziej palące kwestie, jak temat pracowników delegowanych, oddzielny budżet strefy euro, cyberbezpieczeństwo. Jak deklarował, "mamy dwa wybory, albo połączymy się we wspólnocie europejskiej, albo każdy wycofa się do swojego narożnika".

Przełomowy rok w motoryzacji. Producenci aut nie mają wyjścia

We Frankfurcie ruszyły 67. targi motoryzacyjne. Impreza, jak co roku przyciąga wielkie zainteresowanie, bo koncerny prezentują swoje najnowsze modele. W tym roku uczestnicy targów są zgodni, dominującym hasłem targów jest elektryfikacja. - Rok 2017 jest rokiem przełomu - ocenia w rozmowie z TVN24 BiS Kamil Wyszkowski z UN Global Compact. Materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.

Podają kawę w bikini. Władze mówią dość

Nawet rok więzienia i 5 tysięcy dolarów grzywny grozi kobietom, które złamią zakaz podawania kawy w strojach bikini. Wszystko z powodu przepisów, które wprowadzono w amerykańskim Everett (stan Waszyngton). Władze uznały bowiem, że choć kawiarnie są bardzo popularne, to taka forma jest niestosowna i wprowadziły zasady ubioru dla pracowników gastronomii. Bikini-baristki w odpowiedzi złożyły pozew z żądaniem wycofania przepisów. Uważają, że to naruszenie ich wolności osobistej, bo im taka praca odpowiada. Materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.

Są laptopy, będą smartfony. Mają pomóc w nauce

Smartfony wejdą legalnie do klas szkolnych we Włoszech jako pomoce naukowe - ogłosiła minister oświaty Valeria Fedeli. Jej zdaniem telefon komórkowy w szkole daje wielkie szanse. Media zauważają, że to przełom w nauczaniu i zniesienie kolejnego tabu.

Nadal nie wyobraża sobie "Hiszpanii bez Katalonii"

Rafael Nadal ledwo wrócił z Nowego Jorku, gdzie wygrał wielkoszlemowy turniej US Open, a już został zasypany pytaniami o sytuację w swoim kraju. Tenisista mówi, że nie wyobraża sobie "Hiszpanii bez Katalonii" i apeluje o dialog, który pozwoli wypracować korzystne dla wszystkich rozwiązania. - Jestem zaniepokojony jak wszyscy Hiszpanie. Mamy konflikt, który powinien zostać rozwiązany, ale sprawa jest skomplikowana i może zakończyć się nieprzyjaźnie - mówi Nadal. Materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.