Najnowsze

Najnowsze

Ponad 300 kilometrów w 29 minut. Jest zgoda na budowę Hyperloop

"Otrzymałem ustną zgodę na budowę tunelu łączącego Nowy Jork, Filadelfię, Baltimore i Waszyngton za pomocą Hyperloop" - napisał na Twitterze Elon Musk. Nowoczesny sposób transportu pozwoliłby na pokonanie ponad 300 kilometrów drogi z Nowego Jorku do stolicy USA w zaledwie 29 minut.

Po wodę do Czech i Niemiec. System podwyżek uderzy w domowe budżety

- Po przyjęciu nowego prawa wodnego bardzo prawdopodobnym scenariuszem jest to, że zaleje nas tania woda nie tylko z Czech, ale również z Niemiec, czy Słowacji - podkreśla Łukasz Czopik, prezes Górnośląskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów. Tymczasem, jak wskazuje Daria Kulczycka, dyrektor Departamentu Energii i Zmian Klimatu Lewiatan, "oprócz tego, że wrosną opłaty za wodę, wzrosną też koszty energii". - To się dodatkowo przełoży na odbiorców - wskazuje gość programu "Biznes dla Ludzi" w TVN24 BiS.

Doinwestują drogi krajowe i ekspresówki w siedmiu regionach

Minister Infrastruktury i Budownictwa zatwierdził do realizacji 16 programów inwestycji dla zadań drogowych, których łączny koszt to ponad 99 milionów złotych. Zadania te będą realizowane w siedmiu województwach - poinformowało ministerstwo infrastruktury w czwartkowym komunikacie.

"Biznes dla Ludzi", 20.07

Reforma sądownictwa i jej wpływ na gospodarkę - to główny temat programu "Biznes dla Ludzi" w TVN24 BiS. Gościem Roberta Stanilewicza był Mariusz Haładyj, wiceminister rozwoju. Ponadto, o potencjalnych podwyżkach cen wody mówili Daria Kulczycka, dyrektor Departamentu Energii i Zmian Klimatu Lewiatan oraz Łukasz Czopik, prezes Górnośląskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów.

"Bilans", 20.07

Czy zmiany w sądach uderzą w biznes w programie "Bilans" w TVN24 BiS zastanawiali się Wojciech Warski, przewodniczący Konwentu Business Centre Club oraz Grzegorz Cydejko, publicysta. Zamieszanie wokół programu Mieszkanie plus komentował zaś Konrad Płochocki, dyrektor generalny Polskiego Związku Firm Deweloperskich.

Bank upadł, główny oskarżony uciekł z pieniędzmi

Bułgarska prokuratura wniosła w czwartek do sądu akt oskarżenia w sprawie największej afery bankowej w kraju - upadłości Korporacyjnego Banku Handlowego (KTB), do której doszło w 2014 roku. Oskarżonych jest 18 osób, wśród nich były właściciel banku.

"Największy protest, jaki polska ochrona zdrowia widziała". Medycy chcą podwyżek

Obywatelskim projektem o minimalnych wynagrodzeniach w ochronie zdrowia zajmą się sejmowe komisje - zadecydowali w czwartek posłowie. Pracownicy medyczni zagrozili strajkiem głodowym od 2 października, jeśli projekt nie zostanie uchwalony. Tymczasem resort zdrowia ocenia propozycje jako zbyt kosztowne dla budżetu i wskazuje na rządową ustawę o minimalnych wynagrodzeniach w służbie zdrowia, którą dziś podpisał prezydent.

Rekin giełdy trafił na czarną listę. Polski milioner odpowiada na ostrzeżenie

Komisja Nadzoru Finansowego wpisała na listę ostrzeżeń publicznych spółki Nova Giełda i Nova Giełda Inwestycje w związku z prowadzeniem działalności maklerskiej bez zezwolenia. Mariusz Patrowicz, prezes Nova Giełda podkreśla, że nie zgadza się z zarzutami. Płocki milioner ocenił, że urzędnicy mogli dopuścić się przestępstwa, działając z przekroczeniem uprawnień.

Polski budżet górką stoi. Potężna nadwyżka, jakiej nie było w tym wieku

Po upływie sześciu miesięcy w państwowej kasie znajduje się kilka miliardów złotych więcej, niż zakładano w ustawie budżetowej. Według szacunkowych danych na koniec czerwca nadwyżka budżetu państwa wyniosła 5,9 miliardów złotych - poinformowało Ministerstwo Finansów w komunikacie. Ostatnia taka sytuacja miała miejsce w latach 90. - skomentował Mirosław Gornowicz z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

Wniosek o odwołanie Jurgiela wycofany. Ale PSL zapowiada kolejny

Polskie Stronnictwo Ludowe złoży w najbliższych dniach kolejny wniosek o odwołanie Krzysztofa Jurgiela z funkcji ministra rolnictwa. Ludowcy mają deklaracje, że inne kluby opozycji się pod nim podpiszą - poinformował szef partii Władysław Kosiniak-Kamysz. - Krzysztof Jurgiel to najgorszy minister, to pewnik - dodał.

Przenosimy się do domów. Mieszka w nich więcej Polaków niż w blokach

Budownictwo mieszkalne zdominowały domy. Z danych Głównego Urzędu Statystycznego wynika, że w ciągu ostatnich lat wybudowano prawie 400 tysięcy domów, podczas gdy deweloperzy oddali do użytku o 1/5 mieszkań mniej. Stąd odsetek osób mieszkających w mieszkaniach maleje, a domy stają się coraz bardziej popularne.

Ponad 30 milionów Amerykanów może stracić ubezpieczenie

32 milionów Amerykanów straci w najbliższych latach ubezpieczenia zdrowotne jeśli Republikanom uda się przeforsować ich plan likwidacji Obamacare - oceniło w środę Biuro Budżetowe Kongresu (CBO). Tylko w przyszłym roku ubezpieczenie to może stracić 17 milionów osób.

Koniec darmowych foliówek coraz bliżej

Od nowego roku jednorazowe torby foliowe w sklepach nie będą już oferowane za darmo, ale maksymalnie mogą kosztować złotówkę - stanowi projekt noweli ustawy, który w środę został skierowany do dalszych prac w sejmowych komisjach. Nowe przepisy mają ograniczyć stosowanie takich toreb.

Firma nie umrze wraz z właścicielem. "Otwieramy drzwi, które były zamknięte"

Płynne kontynuowanie działalności firmy po śmierci przedsiębiorcy - taki ma być skutek ustawy o sukcesji firm jednoosobowych, której projekt Ministerstwo Rozwoju skierowało do konsultacji publicznych i uzgodnień międzyresortowych. - Ustawa zwiększa szanse na to, że polskie firmy będą budowane przez pokolenia, powiększając swą wartość i gospodarczy potencjał - powiedział Mateusz Morawiecki.

Ukraina podnosi się po wielkim cyberataku

Niemal miesiąc zajęło Ukrainie usuwanie skutków wielkiego cyberataku. Hakerzy zarazili wirusem tysiące komputerów w przedsiębiorstwach, instytucjach i urzędach. Ofiarami padły też firmy z innych krajów. Użytkownicy widzieli na ekranach komputerów komunikaty z żądaniem okupu. Specjaliści oceniali, że nie chodziło o okup, a o sparaliżowanie państwa. Podejrzenie padło na Rosję, która zaprzeczyła, by miała z tym coś wspólnego. Materiał programu "24 Godziny".

Sądy według PiS. Zmiany niepokoją przedsiębiorców

Prawo i Sprawiedliwość nie rezygnuje z uchwalania ustaw, które mają zmienić sądownictwo w Polsce. W ocenie przedstawicieli przedsiębiorców, partia rządząca dąży do podporządkowania sądów władzy wykonawczej, a tomoże zrazić przedsiębiorców zagranicznych i krajowych - ocenili goście programu "Bilans" w TVN24 BiS.