Najnowsze

Najnowsze

Rząd ogłasza sukces, samorządowcy oburzeni. Koniec gigantycznej inwestycji

W uroczystości otwarcia zbiornika wodnego Świnna-Poręba uczestniczyli premier Beata Szydło, minister środowiska Jan Szyszko oraz minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk. - To inwestycja, która ma chronić region, a także Kraków, przed powodzią - powiedziała premier. Ale miejscowi samorządowcy oceniają, że zbiornik nie jest gotowy. - Inwestycja, która trwa 30 lat nie zasługuje na to, by odbiór przeprowadzić w ten sposób. Z tego powodu jesteśmy oburzeni – powiedział wójt Mucharza Wacław Wądolny.

Przerwa w dostępie do serwisu z aukcjami. Oświadczenie firmy

Brak dostępu do serwisu oraz aplikacji mobilnych - to utrudnienia, które czekają użytkowników serwisu Allegro przez kilka godzin w nocy z środy na czwartek. Wszystko z powodu zaplanowanych w tym czasie prac modernizacyjnych. W ostatnich dniach internauci informowali o problemach - płatności były księgowane i rozliczane, natomiast statusy nie były uaktualniane. "Sytuacja jest już opanowana" - zapewnił tvn24bis.pl Michał Bonarowski z Allegro.pl.

Mieszkania plus w miejscu lasów? Leśnicy piszą do premier, ministerstwo odpowiada

Leśnicy biją na alarm. W liście do premier Beaty Szydło ostrzegają, że Lasy Państwowe będą musiały przekazać ponad 600 tysięcy hektarów gruntów pod budowę lokali w ramach programu Mieszkanie plus. Ich zdaniem rodzi to obawy o masową wycinkę drzew. Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa podkreśla, że o wycince nie ma mowy, a lokale powstaną na gruntach objętych w planach zagospodarowania przestrzennego funkcją mieszkaniową.

Morawiecki prognozuje dużo mniejszą lukę w budżecie

Deficyt budżetowy w 2017 roku może się zamknąć nawet poniżej 49 miliardów złotych wobec planu 59,3 miliardów złotych - powiedział wicepremier Mateusz Morawiecki. Tłumaczył też z czego wynikają niższe niż przed rokiem zwroty VAT dla firm.

Historyczne poziomy na Wall Street

Wtorkowa sesja na nowojorskich giełdach przyniosła rekord indeksu S&P 500. Do dobrych nastrojów inwestorów przyczyniła się publikacja wyższych od oczekiwań danych kwartalnych spółek. W centrum uwagi rynków były też dane makro z Europy i USA.

"Sprawa się nie kończy, ten ruch społeczny musi być dużo silniejszy"

- Ważne, że tyle osób uświadamia sobie, że dochodzi do zamachu na coś, co odróżnia państwo prawa od dyktatury - powiedział Leszek Balcerowicz, oceniając protesty przeciw zmianom w sądownictwie. Jak dodał, "sprawa się nie kończy", a "ruch społeczny musi być dużo silniejszy". - Tak by ci, którzy by chcieli wrócić i pogłębiać zamach na demokratyczną konstytucję, musieli się obawiać - podkreślił w "Faktach po Faktach" w TVN24.

Miliardy złotych zniknęły z polskich banków

Według najnowszych danych NBP czerwiec był kolejnym miesiącem spadku popularności lokat bankowych. Wypłat dokonywali zarówno klienci indywidualni, jak i przedsiębiorstwa. Gospodarstwa domowe wypłaciły od lutego 2016 roku już prawie 24 mld zł. Firmy wypłaty zaczęły później – w grudniu 2016 roku. Ich saldo lokat spadło o blisko 14 mld zł - zauważa analityk Expandera.

To nie science fiction. Firma wszczepi pracownikom czipy

Firma Three Square Market, handlująca maszynami do sprzedaży przekąsek i napojów, jako pierwsza w USA zamierza wszczepiać mikroczipy swoim pracownikom. Jak przekonuje, maleńkie urządzenia umieszczone pod skórą dłoni ułatwią noszącym je ludziom codzienne życie.

"Bilans", 25.07

Apel polskich przedsiębiorców do prezydenta w sprawie zmian w sądach - to główny temat programu "Bilans" w TVN24 BiS. Gośćmi Roberta Stanilewicza były Barbara Nowakowska z Polskiego Stowarzyszenia Inwestorów Kapitałowych oraz Julia Szopa z Fundacji Startup Poland.

"Biznes dla Ludzi", 25.07

Zmiany w kredytach hipotecznych - to temat, który zdominował program "Biznes dla Ludzi" w TVN24 BiS. Gościem Roberta Stanilewicza był Tomasz Pągowski, ekspert finansowy z portalu nieruchomości Morizon.pl.

Rekordowo niskie bezrobocie. Głód pracowników niepokoi ekonomistów

Stopa bezrobocia w czerwcu spadła do kolejnego rekordowo niskiego poziomu do 7,1 procent - podał we wtorek GUS. Zdaniem Moniki Kurtek, głównego ekonomisty Banku Pocztowego, z powodu dużego zapotrzebowania na pracowników "rosną napięcia", które hamować mogą w niedalekiej przyszłości tempo rozwoju gospodarki.

Kiedy szybciej pojedziemy przez Mazury? Kolejne podejście do wyczekiwanej S16

Rozstrzygnięto przetarg na wykonanie projektu 74-kilometrowego odcinka drogi ekspresowej S16 z Mrągowa do Ełku. W przeszłości drogowcy pracowali nad różnymi wariantami przebiegu tej trasy, ale napotkali na sprzeciw, zwłaszcza środowisk ekologicznych. Szesnastka to główny szlak komunikacyjny Warmii i Mazur biegnący na osi wschód-zachód.

'Właśnie robię przelew". Sprawdź popularne zasłony dymne dłużników

W Krajowym Rejestrze Długów widnieje blisko 230 tysięcy dłużników-przedsiębiorców, którzy mają do oddania innym firmom około 7 miliardów złotych - informuje rejestr. Dlaczego nie płacą? Ich wymówki są przeróżne, od śmierci kota, poprzez separację z żoną, do więzienia czy samobójstwa. Okazuje się, że to co mówi dłużnik wierzycielowi, przeważnie jest zasłoną dymną, przez którą doświadczony windykator wciąż widzi całkiem nieźle.

Julio Iglesias sprzedaje kawałek wyspy. Za zawrotną kwotę

Najbardziej pożądane działki w Miami zostają wystawione na sprzedaż za niebagatelną sumę. Za cztery działki o łącznej powierzchni około 30 tysięcy metrów kwadratowych, dotychczasowy właściciel zażyczył sobie 150 milionów dolarów. Sprzedającym jest znany hiszpański piosenkarz Julio Iglesias, który zaznaczył, że chce sprzedać wszystko jako całość.