Najnowsze

Najnowsze

Sobowtóry Trumpa i Kima na ulicach Pjongczangu. Aktorzy dają przykład

Wcielający się w przywódców aktorzy wzbudzili duże zainteresowanie. Wierzą, że w ten sposób mogą dać dobry przykład. - To, co chciałbym osiągnąć, podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich, to pokazać światu, jak może wyglądać pokój - porozumienie między dwoma przywódcami - powiedział sobowtór Kim Dzong Una. Ludzie licznie robili obu postaciom zdjęcia i także wyrażali nadzieję, że uda się doprowadzić do unormowania relacji między USA i Koreą Północną. Materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.

Znowu ostre spadki na Wall Street

Czwartek na Wall Street przyniósł powrót ostrych spadków. Dow Jones stracił ponad 1000 punktów i przełamał poziom 24.000 pkt. Był to już trzeci raz w ciągu pięciu ostatnich sesji, gdy indeks ten zniżkował jednego dnia co najmniej 500 punktów. Od styczniowych szczytów główne indeksy straciły już po 9-10 proc.

Kolizja samochodu autonomicznego. Kto zapłaci mandat? Eksperci o postępie w motoryzacji

Mandat za kolizję samochodu autonomicznego należy się temu, kto go uruchomił. Tak w programie "Świat" w TVN24 BIS mówi nadkom. Radosław Kobryś z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji. Goście Rafała Wojda rozmawiali o szansach i zagrożeniach związanych z rozwojem motoryzacji, którym prędzej czy później wszyscy będziemy musieli stawić czoła. W studiu programu "Świat" o samochodach przyszłości mówili między innymi Klaudia Podkalicka, Maciej Wisławski, Michał Kościuszko i Adam Klimek.

"Biznes dla Ludzi", 08.02

O propozycjach zmian w Kodeksie pracy dyskutowali goście programu "Biznes dla Ludzi" w TVN24 BiS. Byli nimi Joanna Torbe, ekspert Business Centre Club oraz Andrzej Radzikowski z Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych.

"Bilans", 08.02

Zmiany w Kodeksie pracy - to główny temat programu "Bilans" w TVN24 BiS. Gościem Roberta Stanilewicza była profesor Monika Gładoch, wiceprzewodnicząca Komisji Kodyfikacyjnej Prawa Pracy. Ponadto w programie pojawiły się informacje o zmianach dotyczących niemieckich pracowników.

"Telegraph": Soros wspiera kampanię przeciw brexitowi

Brytyjski dziennik "The Telegraph" poinformował w czwartek, że amerykański finansista węgierskiego pochodzenia George Soros zaangażował się we wspieranie kampanii, mającej na celu powstrzymanie wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej.

Rekordowy rok kolejowego przewoźnika. Wyniki lepsze od prognoz

PKP Intercity przewiozło w 2017 roku o 4,3 miliona pasażerów więcej niż rok wcześniej. Z usług przewoźnika skorzystało w ubiegłym roku 42,8 miliona pasażerów, a zysk netto sięgnął poziomu 270 milionów złotych - poinformowała spółka w czwartkowym komunikacie.

Klienci będą mogli skorzystać z niższych cen. Europosłowie za zmianą prawa

Jeszcze przed Bożym Narodzeniem 2018 roku mogą wejść w życie przepisy, które sprawią, że klient będzie mógł korzystać bez problemu ze wszystkich ofert sprzedaży przez internet. Dotąd większość działających na terenie całej Unii Europejskiej firm korzysta z geoblokady - nabywca jest przekierowany na stronę dedykowaną jedynie jego krajowi, choć w innych krajach cena może być niższa. Wprowadzający przepisy politycy uznają, że skoro w realnym świecie nie ma barier i można swobodnie pojechać na zakupy za granicę to ograniczenia w e-handlu też należy zlikwidować. Przepisy musi jeszcze zatwierdzić Rada Unii Europejskiej.

Odkrycie naukowców może zaskakiwać. Tak wyglądał Brytyjczyk 10 tysięcy lat temu

Zaskakujące wyniki badań DNA najstarszych szczątków ludzkich znalezionych na terenie Wielkiej Brytanii. Okazało się, że żyjący w mezolicie (ponad 9 tysięcy lat temu) Prabrytyjczyk miał ciemną karnację, ale niebieskie oczy. Naukowcy mówią, że to niezwykle ważne dla badań nad przemieszczaniem się ludów w tym czasie. Szkielet "Człowieka z Cheddar" znaleziono w pobliży wsi Cheddar na początku XX wieku. Pierwsze badania genetyczne szkieletu zaczęto prowadzić ponad 20 lat temu. Materiał programu "24 Godziny".

Pokojówki z alarmem w razie molestowania. "Przychodząc do pracy, czujemy strach"

Pracownicy hoteli i moteli w kalifornijskim hrabstwie Sacramento wywalczyli ważne dla siebie prawo. Decyzją lokalnych władz, właściciele ośrodków będą musieli wyposażyć personel w alarmy antynapadowe. Chodzi o możliwość szybkiej reakcji i wezwania pomocy w przypadku napastowania przez gości. A takie sytuacje w hotelach nie należą niestety do rzadkości. Materiał programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.

"Biznes dla Ludzi", 7.02

Ułatwienia przy dziedziczeniu przedsiębiorstw to temat rozmowy Roberta Stanilewicza z dr Adrianną Lewandowską z Instytutu Biznesu Rodzinnego. Kolejny temat programu "Biznes dla Ludzi" TVN24 BiS to drożejące grunty pod zabudowę. Sprawę komentowali Katarzyna Kunewicz, partner w firmie doradczej REAS oraz Konrad Płochocki, dyrektor Polskiego Związku Firm Deweloperskich.