Najnowsze

Najnowsze

Szczyt sezonu na prace świąteczne. Ile można zarobić?

Pracownicy do obsługi sezonu świątecznego poszukiwani są już od wielu tygodni, ale wraz z rozpoczęciem grudnia nadchodzi szczyt zapotrzebowania na pracę tymczasową. Pod koniec roku prawdziwy boom przeżywają sektor handlowy, logistyczny i promocyjny, co powoduje powstanie tysięcy nowych miejsc pracy.

Premia dla porządkujących lasy po nawałnicach. Nie zapłacą podatku

Pieniądze, które otrzymają osoby, zajmujące się porządkowaniem lasów, zdewastowanych przez sierpniowe nawałnice, będą zwolnione z podatku dochodowego - zakłada projekt rozporządzenia ministra rozwoju i finansów, zamieszczony w poniedziałek na stronie Rządowego Centrum Legislacji.

Minister: kto próbuje ograniczyć wydobycie węgla, działa na szkodę Polski

Górnicy są społecznością wyjątkową, tak jak wyjątkowy jest ich zawód – podkreślił prezydent Andrzej Duda w liście skierowanym do uczestników centralnych uroczystości z okazji Dnia Górnika w Bełchatowie. Zdaniem premier Beaty Szydło, "podstawą silnej polskiej gospodarki jest silne górnictwo". Z kolei minister obrony narodowej Antoni Macierewicz uważa, że "każdy, kto próbuje ograniczyć wydobycia węgla brunatnego działa na szkodę Polski".

Flagowa reforma Morawieckiego pod lupą. Eksperci: całość rozczarowuje

W środę Sejm zajmie się Konstytucją Biznesu, czyli flagową reformą szykowaną przez wicepremiera Mateusza Morawieckiego. Wbrew oczekiwaniom, firm nie czekają przełomowe zmiany. Eksperci Grant Thornton mówią wręcz o "Konstytucji nihil novi", czyli "nic nowego". "Choć wiele propozycji należy ocenić pozytywnie, to jako całość reforma rozczarowuje" - napisali w najnowszym raporcie.

Polscy kierowcy masowo korzystają z autogazu. Jesteśmy światową potęgą

Niska stawka podatku akcyzowego sprawiła, że Polska stała się światową potęgą, jeżeli chodzi o korzystanie przez kierowców z autogazu. W 2016 roku instalację gazową posiadały trzy miliony pojazdów nad Wisłą, a cena tego paliwa wynosiła zaledwie 42 procent ceny benzyny i 44 procent oleju napędowego - wynika z raportu Światowej Organizacji Gazu Płynnego.

Rząd chce powołać nowy urząd. Ma czuwać nad środowiskiem

Zastąpienie Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska i Regionalnych Dyrekcji Ochrony Środowiska, Dyrekcją Ochrony Środowiska wraz z jej oddziałami regionalnymi - przewiduje projekt ustawy, którym we wtorek ma zająć się rząd. Zgodnie z nim minister środowiska określi liczbę tych oddziałów.

Dziwny obiekt z kosmosu. Niezwykłe odkrycie naukowców

Wygląda na to, że to pierwszy tego typu obiekt, który zaobserwowano w naszej galaktyce, pochodzący z innego układu planetarnego. Oumuamua, bo tak go nazwano, przypomina ogromne, skaliste cygaro i porusza się po hiperbolicznej orbicie. Dziwny obiekt odkrył na niebie 19 października Rob Weryk z Instytutu Astronomii Uniwersytetu Hawajów. O szczegółach w TVN24 BiS mówi Jan Niedziałek.

Bankrutująca Wenezuela szuka ratunku w kryptowalucie

Prezydent Wenezueli Nicolas Maduro powiedział, że aby walczyć z finansową "blokadą" kraju wprowadzi kryptowalutę "petro", mającą pokrycie w rezerwach surowców. Wenezuela dotknięta jest poważnym kryzysem mimo największych na świecie rezerw ropy.

"Jesteśmy tak różni, że to jest pociągające"

Zamiast do Nowej Zelandii trafiła do Tajlandii. - W ogóle się tego nie spodziewałam, bo miałam zostać tylko pół roku, a zostałam trzy lata - opowiada Ewelina Thepphaboot, podróżniczka. Polka w Tajlandii poznała swoją miłość. Jej mężem został Phonsupachit Pook Thepphaboot, lider zespołu "The Sticky Rice". - Jesteśmy tak różni, że to jest pociągające - dodaje gość cyklu "Pokaż nam świat" w TVN24 BiS.

Wysokie premie za dobrowolny wyjazd z Niemiec

By uniknąć kosztownych deportacji, niemieckie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych chce za pomocą bodźców finansowych skłonić migrantów, których wnioski o azyl zostały odrzucone, do dobrowolnego wyjazdu. Rodzina z dzieckiem, która do lutego zdecyduje się na wyjazd, otrzyma nawet 6 tysięcy euro.

Tani kredyt podbija cenę. Mieszkania są coraz droższe

Rynek nieruchomości w Polsce jest rozgrzany. Zainteresowanie kupujących sprawia, że ceny mieszkań w niektórych polskich miastach są wyższe nawet o 10 procent niż w ubiegłym roku. Zdaniem ekspertów obecne poziomy nadal jednak pozwalają przeciętnemu Kowalskiemu na zakup własnych czterech kątów z pomocą kredytu.

Dyskonty walczą o pracowników. Lidl odpowiada Biedronce

Trudności ze znalezieniem chętnych do pracy w handlu skłaniają największe sieci do rywalizacji o pracowników. W grę wchodzą przede wszystkim wyższe wynagrodzenia i lepsze pakiety socjalne. Kilka dni temu kolejne podwyżki dla swoich pracowników zapowiedziała sieć Biedronka. Na te informacje zareagował jej największy konkurent - Lidl.

Emiraty zapraszają na spacer po Marsie. Zobacz film o mieście przyszłości

Już za niespełna trzy lata, w 2020 roku ma się odbyć pierwsza arabska międzyplanetarna misja kosmiczna. Rząd Zjednoczonych Emiratów Arabskich przygotował film, który już teraz przenosi widzów do Miasta Mądrości, czyli pierwszej ludzkiej kolonii na Marsie. Twórcy skorzystali z technologii wirtualnej rzeczywistości. Na początku oglądających wita hologram przedstawiciela marsjańskiego rządu. Wizja przedstawia planetę jako miejsce, które ludzie dzielą z robotami. Materiał programu "24 Godziny".

Sprzedano 66 milionów egzemplarzy. Płyta wszech czasów ma 35 lat

Mija 35 lat od wydania płyty "Thriller" Michaela Jacksona, która okazała się najlepiej sprzedającą się płytą wszech czasów. To był szósty album w kolekcji Króla Popu. Sprzedaż płyty wynosi 66 mln egzemplarzy. Jej producentem był Quincy Jones. Koszt produkcji albumu wyniósł zaledwie 75 tysięcy dolarów, a znalazło się na nim 9 piosenek, z których 4 były napisane przez Jacksona. Pięć kolejnych miejsc z rankingu najlepiej sprzedających się płyt zajęły: AC/DC, Pink Floyd, Meat Loaf, Eagles, Whitney Houston. Materiał programu "24 Godziny".