Najnowsze

Najnowsze

Rząd zmienia zdanie w sprawie rachunków za prąd. Nocne taryfy znacznie mniej korzystne

Od stycznia korzystanie nocą z dodatkowych źródeł energii, z piecyków, kaloryferów po niższej taryfie może obniżyć rachunki za ogrzewanie o 20 do 25 procent - tak jeszcze tydzień temu mówił premier Mateusz Morawiecki, powołując się na szacunki resortu energii. Teraz ministerstwo zdecydowało się na poprawki do projektu rozporządzenia, które dla skuszonych rządową propozycją będą znacznie mniej korzystne.

Trzy świąteczne rekordy. Historyczna moc farm wiatrowych, elektrownie zwolniły tempo

Silne wichury przechodzące w ostatnich dniach nad Polską doprowadziły do rekordowej produkcji energii w krajowych farmach wiatrowych - informuje portal Wysokie Napięcie. Dodatkowo, mniejsze zapotrzebowanie na prąd spowodowało, że źródła odnawialne dostarczały niemal połowę energii elektrycznej zużywanej nad Wisłą, a największe elektrownie musiały mocno ograniczyć produkcję prądu.

Polak będzie zarządzał ukraińską spółką

Służba Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU) udzieliła polskiemu menadżerowi Pawłowi Stańczakowi zezwoleń wymaganych do mianowania go na stanowisko prezesa państwowej spółki Ukrtranshaz - podała we wtorek agencja Interfax-Ukraina.

Wiceminister o wyzwaniach dla kolei na 2018 rok

"Wyzwań jest kilka, ale najważniejszym jest inwestycyjny Krajowy Program Kolejowy" - ocenia Andrzej Bittel, wiceminister infrastruktury i budownictwa. Dla kolei realizacja inwestycji w ramach tego programu ma być priorytetem na 2018 rok.

Gdzie łatwo o pracę? Warszawa dopiero czwarta

Blisko dwie trzecie polskich pracowników uważa, że jest w stanie znaleźć nową pracę w krócej niż trzy miesiące. Najłatwiej znaleźć nowego pracodawcę w Krakowie - wynika z badania Confidence Index.

Jak mądrze odpoczywać w święta? "Nie rozmawiać o polityce"

Święta to czas dla rodziny i przyjaciół. Nawet w otoczeniu najbliższych pojawiają się tematy, których nie powinniśmy poruszać. Wśród nich jest na przykład polityka. O tym, jak wyjść obronną ręką z niepożądanych sytuacji i jak odpocząć w przerwie świąteczno-noworocznej rozmawiał z psychologiem dr Leszkiem Mellibrudą Michał Sznajder.

Muzyka na święta. Przegląd Eweliny Woźnicy

- To muzyka, która wprawia w świąteczny nastrój. Największy wybór jest wśród kolęd. Niektóre z nich wykonywane są przez gwiazdy, inne przez chóry. Warto też sięgnąć po płytę Stanisławy Celińskiej, która udowodniła, że jest nie tylko wybitną aktorką, ale również piosenkarką. Jeśli ktoś ma ochotę pośpiewać, to powinien sięgnąć po płytę zespołu Pectus lub Zakopower - mówiła w TVN24 BiS Ewelina Woźnica z TVN24.

Ranking nieudanych prezentów. Radzimy, co z nimi zrobić

Brzydkie skarpetki, rośliny doniczkowe i bony podarunkowe – okazuje się, że to właśnie takie prezenty nie sprawiają radości obdarowanym. O tym, co jeszcze znalazło się na liście najgorszych prezentów świątecznych i co z nimi można zrobić sprawdzał w TVN24 BiS Michał Sznajder.

Tradycja świątecznej szopki. "Powstała, aby wytłumaczyć czym jest Boże Narodzenie"

Grzegorz Kapla, dziennikarz i pisarz opowiedział w programie „Pokaż nam Świat” o tradycji szopki, którą wymyślił św. Franciszek z Asyżu. W Panamie, którą odwiedził warto zobaczyć dwie szopki. - Jedną w katerze, która wygląda podobnie do naszej i drugą, która stoi w dzielnicy Panama Vieja, czyli starej części Panamy zburzonej przez piratów i nigdy już nie odbudowanej - mówił Grzegorz Kapla.

Święta w Etiopii. "Niektórzy poszczą nawet kilka miesięcy"

Jak wyglądają święta Bożego Narodzenia w Etiopii? W programie Pokaż nam Świat w TVN24 BiS opowiedział o tym Mariusz Jachimczuk, podróżnik i fotograf. - Do miasta Lalibella, w którym jest kilkanaście kościołów wykutych w skale, pochodzących z XI i XII wieku, pielgrzymując tysiące wiernych. Etiopczycy są bardzo religijni. Wielu z nich pości nawet kilka miesięcy przed świętami - mówił Mariusz Jachimczuk.

Polacy odchodzą na emeryturę. Prawie 380 tysięcy decyzji

Na podstawie przepisów obniżających wiek emerytalny Zakład Ubezpieczeń Społecznych do 15 grudnia wydał decyzje emerytalne już dla 379,2 tysiący osób. To 92,5 procent ze wszystkich 410 tysięcy osób, które do końca roku mogą złożyć taki wniosek.

Tunezja zawiesiła loty przewoźnika z Dubaju

Tunezja zawiesiła wszystkie loty linii lotniczej Emirates do Tunisu. To odpowiedź władz Tunezji na decyzje przewoźnika, który w ubiegłym tygodniu zakazał Tunezyjkom podróżowania na pokładzie swoich samolotów.

Od stycznia sklepy wprowadzą opłaty za torby. Możemy ich "łatwo uniknąć"

Od stycznia trzeba będzie płacić za jednorazowe torby we wszystkich sklepach. W rozporządzeniu Ministerstwo Środowiska ustaliło opłatę na 20 groszy za sztukę. Jak podkreśla wiceminister Sławomir Mazurek, nie jest to podatek. - Podatek jest rzeczą nieuchronną. Natomiast opłaty recyklingowej możemy łatwo uniknąć, zabierając na zakupy torbę wielokrotnego użytku - podkreślił.

Polska opodatkuje handel bitcoinem? "Bylibyśmy zapewne pionierami"

Warto pracować nad stworzeniem ram prawnych dotyczących obrotu kryptowalutami - mówi poseł Wojciech Murdzek (PiS), przewodniczący nadzwyczajnej komisji sejmowej ds. deregulacji. Jego zdaniem, mogłyby wziąć w tym udział podmioty zajmujące się obrotem kryptowalutami. - Ludzie zaangażowani w ten rynek chcieliby być w porządku wobec państwa i płacić od tych zysków podatki - ocenił.

Święta w Sydney. Plaża, grillowanie i nutka tradycji

Święta w Australii to stroje kąpielowe, japonki i tradycyjne czapki Mikołaja na głowie – mówi Kamila Kowalewska, podróżniczka i blogerka, która spędzała święta w Sydney. - Australijczycy uwielbiają spędzać czas na świeżym powietrzu. W czasie świąt grillują w parkach, plażach i wyjeżdżają poza miasto - tłumaczyła. Mikołaj przychodzi w nocy z 24 na 25 grudnia - opowiadała Kowalewska. Jak wyjaśniała, święty zostawia prezenty pod choinką lub na parapecie. Na świątecznym stole najpopularniejszy jest indyk i krewetki. Rodzinny z innych kultur przygotowują również swoje tradycyjne dania. Zobacz materiał programu "Pokaż nam świat".

Gwałtownie hamują, zmieniają pasy. Tak wyglądają próby wyłudzania odszkodowań z OC

Ubezpieczyciele wypłacili w dziewięciu miesiącach tego roku już 6,3 miliarda złotych odszkodowań i świadczeń z OC komunikacyjnego, czyli o o 8,3 proc. więcej niż rok wcześniej. Z całej składki OC do kieszeni kierowców może wpłynąć w tym roku nawet ok. 9 mld zł. Większość pieniędzy wypłacono słusznie, jednak nie brakuje także prób wyłudzania odszkodowań. Co dziesiąty wniosek o wypłatę pochodzi od nieuczciwego kierowcy. Oszuści mają różne metody, nie tylko zgłoszenia swingowanych kradzieży i wypadków. - Wyłudzacze czyhają na nieświadomych kierowców na rondach, przy zmianach pasa ruchu, gwałtownie hamują na autostradzie, wykorzystują nieuwagę ludzi, którym się spieszy - mówił Marcin Taraszewski z TVN Turbo. Powstała nawet nieoficjalna lista samochodów, na które trzeba uważać. Zobacz materiał programu "Raport" TVN Turbo.

Skarb Państwa sprzeda pakiet w Warsie? Jest chętny

PKP Intercity planuje odkupić należący do Skarbu Państwa pakiet spółki Wars, która zajmuje się między innymi obsługą wagonów restauracyjnych - poinformował wiceprezes PKP Intercity i przewodniczący rady nadzorczej spółki Wars Artur Resmer.