Najnowsze

Najnowsze

Wielokulturowość wpisana do konstytucji. "Emigracja jest tam robiona mądrze"

Kanada to państwo wielokulturowe, a wielokulturowość jest wpisana do konstytucji. Ludzie różnych narodowości żyją tam w zgodzie. Nie ma gett, jak w wielu europejskich miastach. Emigracja w Kanadzie jest robiona mądrze. Wpuszczani tam są ludzie, którzy są w stanie się zintegrować - mówiła w TVN24 BiS Katarzyna Wężyk, autorka książki "Kanada. Ulubiony kraj świata".

Ile kosztuje podróż do Kanady?

2,3 tysiąca złotych - tyle kosztuje najtańszy lotniczy bilet w obie strony do Kanady. Za nocleg w hostelu w Vancouver zapłacimy około 100 złotych. Natomiast litr benzyny to wydatek rzędu 3 złotych. Więcej w programie "Pokaż nam Świat" w TVN24 BiS.

Na co wybrać się do kina? "Tym filmem zachwycają się na całym świecie"

Na jakie filmowe premiery warto wybrać się do kina? Co nowego wydarzyło się w świecie muzyki w ostatnim tygodniu? O tym w kulturalnym przeglądzie w TVN24 BiS, opowiedziała Ewelina Woźnica z TVN24. - Filmem "Zabicie świętego jelenia" zachwycają się na całym świecie. Ma wiele bardzo dobrych recenzji. Mówi się, że to dzieło na miarę Stanley’a Kubricka z mrocznym stylem Davida Lyncha - mówiła Ewelina Woźnica.

Bunt pielęgniarek. "Chora sytuacja" w polskiej służbie zdrowia

Nie wezmą dodatkowych dyżurów i będą pracować tylko w podstawowym miejscu pracy - mowa o pielęgniarkach, które w poniedziałek 4 grudnia wezmą udział w akcji "Jeden etat". Protest ma pokazać, że polski system opieki zdrowotnej opiera się na przemęczonych osobach, które żeby podreperować domowy budżet, ale też uzupełnić braki kadrowe w służbie zdrowia, ratują się dodatkową pracą na kontraktach.

Firmy ubezpieczeniowe zapłacą więcej rodzinom ofiar wypadków

Odszkodowanie wypłacane będzie szybciej, mniej ma być także spraw sądowych - to głównie założenia szykowanej zmiany przepisów w sprawie wypłaty zadośćuczynienia dla rodzin ofiar wypadków drogowych. Efektem ma być także wzrost kwot otrzymywanych od ubezpieczycieli. Materiał programu "Raport" w TVN Turbo.

Katalog zwolnionych z obowiązku kas fiskalnych. Nowe rozporządzenie od stycznia

W 2018 roku z obowiązku stosowania kas fiskalnych będą zwolnione te same rodzaje działalności gospodarczej co w roku bieżącym, z wyjątkiem m.in. kantorów wymiany walut, a także cyrków i wesołych miasteczek - zakłada projekt rozporządzenia ministra rozwoju i finansów w sprawie zwolnień z obowiązku prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kas rejestrujących.

Jak zmienić koła w samochodzie? Błędy mogą słono kosztować

Czy zmieniając koło można uszkodzić zawieszenie? Można, a to nie jedyne zagrożenie. Niektórzy kierowcy zmieniają koła u profesjonalistów, inni robią to sami na parkingach lub w garażach. Oszczędzają tym samym czas i pieniądze, ale mogą też narazić się na dodatkowe koszty. Materiał programu "Raport" w TVN Turbo.

"Biznes dla Ludzi", 1.12

Rosnąca inflacja, rezygnacja Ministerstwa Sprawiedliwości z pomysłu podniesienia opłat sądowych - to główne tematy programu "Biznes dla Ludzi", na który zaprasza Robert Stanilewicz.

Od stycznia zmiany w deklaracjach VAT. Mikrofirmy czeka rewolucja

Ponad połowa z firm, które od przyszłego roku będzie musiała przedstawiać dokumentację VAT w Jednolitym Pliku Kontrolnym, nie jest na to gotowa - zauważa firma specjalizująca się w doradztwie księgowym Tax Care. Przepisy wejdą już od stycznia. Wymóg comiesięcznego składania JPK "zmusza mikrofirmy do zmian, które wiążą się ze stresującym, a czasami też kosztownym dostosowaniem" - oceniają eksperci.

Hiszpanie wydadzą FBI rosyjskiego hakera

Hiszpański rząd postanowił w piątek wydać władzom USA poszukiwanego przez nie rosyjskiego hakera Stanisława Lisowa, który stworzył i wykorzystywał złośliwe oprogramowanie do kradzieży danych bankowych. Za jego pomocą zdołał ukraść z kont bankowych 855 tys. dolarów.

"Bilans", 01.12

O tym, jak nie zostać "mułem" czyli fikcyjnym pośrednikiem usług finansowych mówił w programie "Bilans" w TVN24 BiS Przemysław Barbrich ze Związku Banków Polskich. Ponadto pojawiły się informacje między innymi o pieniądzach na Mistrzostwa Świata w 2018 roku w Rosji oraz o inwestycji na Wiśle.

Mistrz świata dostanie krocie. Wyższa pula nagród dla uczestników mundialu

Podczas Mistrzostw Świata w 2018 roku w Rosji pula nagród wyniesie 400 milionów dolarów. To wzrost o 12 procent w porównaniu do poprzedniego mundialu. Aż 38 milionów dolarów powędruje do mistrza świata, 10 milionów mniej dostanie wicemistrz. Ostatnie drużyny otrzymają po 8 milionów dolarów. O szczegółach w TVN24 BiS mówi Jan Niedziałek.

Polak ubogi na starość. Ekspert: za parę lat możliwa jest zmiana wieku emerytalnego

Dodatkowe pieniądze na emeryturę powinni zacząć gromadzić już obecni 30-latkowie – uważa dr Marek Szczepański. Jego zdaniem, dotychczasowe zachęty do uczestnictwa w dodatkowych systemach emerytalnych są zbyt słabe. Wskazał, że "demografia to jedno z najpoważniejszych wyzwań dla systemów emerytalnych" i "od tego nie da się uciec". - Myślę, że za parę lat możliwa jest zmiana wieku emerytalnego, ale kiedy to nastąpi – tego nie wiemy - powiedział.

Budżet na 2018 rok. Sejmowa komisja wprowadziła kilkadziesiąt poprawek

Sejmowa Komisja Finansów Publicznych opowiedziała się w piątek za uchwaleniem budżetu na 2018 rok, jednocześnie wprowadzając do projektu kilkadziesiąt poprawek. Przewidują one między innymi zwiększenie wydatków Kancelarii Sejmu, która potrzebuje pieniędzy na etaty dla nowych strażników, a także obsługę gastronomiczną.

Ministerstwo wycofuje się z podwyżek opłat sądowych. Zebrały "negatywne opinie"

Resort sprawiedliwości wycofuje się z pomysłu podniesienia opłat sądowych. W pierwotnym projekcie zakładano, że wzrośnie między innymi opłata minimalna czy opłata za rozwód. "Ostateczny kształt reformy zostanie uzgodniony w ramach trwających konsultacji społecznych, prac rządu, a następnie parlamentu" - poinformowało ministerstwo w piątek.