Najnowsze

Najnowsze

"Bilans", 05.12

Zniesienie limitu składek na ZUS - to główny temat programu "Bilans" w TVN24 BiS. Gośćmi Mateusza Walczaka byli Wojciech Warski, przewodniczący Konwentu BCC oraz Arkadiusz Pączka, zastępca dyrektora generalnego Pracodawców RP. Rozmowa dotyczyła także ograniczenia sprzedaży alkoholu oraz wniosków o emerytury.

Najlepsze i najgorsze linie lotnicze na świecie

Amerykańskie GoJet Airlines są najlepszymi liniami lotniczymi na świecie. Tak wynika z rankingu przygotowanego przez brytyjskiego dostawcę ubezpieczeń medycznych Get Going. Na drugim biegunie znalazły się linie Air China i Air Asia.

Senat łata dziury w niedzielnym zakazie handlu. "Biedronka czy Lidl nie mają piekarni"

Polska Organizacja Handlu i Dystrybucji chce, żeby sklepy w Wigilię i Wielką Sobotę były otwarte przynajmniej do godziny 16, czyli o dwie godziny dłużej niż przewiduje ustawa o ograniczeniu handlu w niedziele w wersji uchwalonej przez Sejm. Z kolei Solidarność jest za przedłużeniem niedzielnego zakazu nawet do poniedziałkowego świtu. Dużo uwag ma też Biuro Legislacyjne Senatu.

Ważą się losy wielkiej fuzji na rynku bankowym w Polsce

PZU czeka na efekty rozmów między Pekao i Alior Bankiem, ale wyniki analiz będą już po Nowym Roku - poinformował prezes PZU Paweł Surówka. Zaznacza, że fuzja obu banków nie jest jedynym branym pod uwagę wariantem, możliwe są inne formy współpracy.

Ratunek dla świecącego pustkami lotniska w Radomiu? "To byłby pierwszy krok"

Port lotniczy w Radomiu znowu świeci pustkami. Pojawia się jednak światełko w tunelu w związku z planami wprowadzenia "ciszy nocnej" na Lotnisku Chopina. Samoloty, zamiast do Warszawy w godzinach objętych zakazem, mogłyby latać na południe Mazowsza. Radomski port wystąpił już o zgody na wykonywanie nocnych lotów. - To byłby dobry pierwszy krok i uwiarygodnienie lotniska - ocenia w rozmowie z tvn24bis.pl Sebastian Gościniarek, partner w firmie doradczej BBSG.

Zmiana waluty w Polsce? Trzy scenariusze w sprawie euro

Wejście do strefy euro będzie najkorzystniejsze dla Polski, mniej korzystne będzie odwlekanie tej decyzji, a najmniej korzystna formalna deklaracja, że euro nie przyjmujemy - to generalne wnioski z zaprezentowanego we wtorek raportu Fundacji Schumana "Co dalej z euro?".

Dobre informacje dla kredytobiorców. Decyzja w sprawie stóp procentowych

Rada Polityki Pieniężnej postanowiła utrzymać stopy procentowe NBP na niezmienionym poziomie - poinformowano we wtorkowym komunikacie. Prezes Narodowego Banku Polskiego Adam Glapiński podtrzymał, że stopy procentowe powinny pozostać bez zmian do końca 2018 roku. Dodał, że ostatnie dane makroekonomiczne umocniły go w tym przekonaniu.

Ta zmiana "rozkłada zupełnie budżet". Karczewski: to strzał w kolano

Strzał w kolano i propozycja, która rozkłada budżet - tak marszałek Senatu Stanisław Karczewski ocenił we wtorek przewidziane w procedowanej w Senacie ustawie zniesienie górnego limitu składek na ZUS. - Należy się zastanowić bardzo wnikliwie, sto razy zastanowić, nim się proponuje jakąś decyzję, której nie mamy w naszym programie PiS - dodał.

Przejęcia na polskim rynku medialnym i telekomunikacyjnym

Cyfrowy Polsat złożył zlecenia nabycia łącznie pakietu około 32 procent akcji Netii. Spółka poinformowała, że zamierza też ogłosić wezwanie w celu zwiększenia udziałów do 66 procent ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu akcjonariuszy telekomunikacyjnej firmy. Z kolei Grupa Polsat poinformowała, że kupiła od ZPR Media udziały w spółkach posiadających kanały telewizyjne.

Mniej na ZUS. "Pod projektem pierwszy podpis złożył prezes Jarosław Kaczyński"

Płacenie mniejszych składek przez część firm, czyli tak zwany "mały ZUS dla małych firm", może zostać wprowadzone w 2019 roku. - Zakładam, że projekt ustawy o tzw. małej działalności gospodarczej trafi pod obrady Sejmu w pierwszym lub drugim tygodniu grudnia - powiedziała wiceminister rozwoju Jadwiga Emilewicz. Przypomniała, że to projekt poselski, pod którym pierwszy podpisał się prezes PiS.

Kuchnia przyszłości. Zamówi zakupy i przygotuje obiad

Oto prawdziwa kuchnia XXI wieku. Nie tylko podłączona jest do sieci Wi-Fi, ale i potrafi umiejętnie skorzystać z internetu. Piekarnik skanuje kody kredkowe i sam dowiaduje się, jak długo ma podgrzewać danie. Automatyczna lista zakupów ma już wkrótce zamawiać w naszym imieniu odpowiednie artykuły. Materiał programu "24 godziny".

Krok w stronię nieśmiertelności. To odkrycie może wydłużyć życie

Brytyjscy naukowcy dokonali rewolucyjnego odkrycia. Chodzi o enzym mający duże znaczenie dla produkcji białek, z których zbudowane są żywe organizmy. Polimeraza RNA III była znana naukowcom, ale nie była znana rola tego enzymu w procesie starzenia. Teraz okazuje się, że ograniczenie jego aktywności pozwala na wydłużenie życia robaków i muszek owocowych o 10 procent. Naukowcy mają nadzieję, że ich odkrycie będzie miało zastosowanie również u ludzi. Materiał programu "24 godziny".

SMS-owa rewolucja. Miały informować o awariach, zdobyły niezwykłą popularność

"Merry Christmas", czyli Wesołych Świąt – tak brzmiała treść pierwszej wiadomości wysłanej za pomocą telefonu komórkowego. SMS-y powstały, by operatorzy mogli w łatwy sposób informować swoich klientów o awariach sieci. Nikt się nie spodziewał, że będą cieszyć się niezwykłą popularnością najpierw wśród nastolatków a potem wśród całego społeczeństwa. Właśnie mija 25 lat od kiedy rozpoczęła się SMS-owa rewolucja. O jej fenomenie mówił w programie "24 godziny" Patrycjusz Wyżga.