Najnowsze

Najnowsze

Szykują zmianę prawa. Wycieczkę kupioną poza biurem będzie można zwrócić

Chcemy, by ustawa o usługach turystycznych umożliwiała klientowi wycofanie się z umowy dotyczącej wycieczki, gdy została zawarta poza siedzibą touroperatora - powiedział prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów Marek Niechciał. Urząd bada rynek sprzedaży usług i towarów na pokazach, gdzie sprzedawane są m.in. imprezy turystyczne.

Łatwiej tam spotkać niedźwiedzia niż turystów. Uroki wyprawy na Kamczatkę

Kamczatka to wyjątkowy region na naszej planecie. Odludny, z zapierającą dech przyrodą, dzikimi zwierzętami i co najważniejsze, wciąż niezdeptany przez turystów. O urokach tego półwyspu, w programie "Pokaż nam świat" opowiadał Marcin Dobas, fotograf National Geographic Polska, który specjalizuje się w fotografii podróżniczej, krajobrazowej, przyrodniczej oraz podwodnej.

Zwiedzają świat na piechotę. Niezwykła pasja polskich podróżników

Ta para ma parę w nogach i tysiące pokonanych kilometrów o własnych siłach. Daria i Wojtek Kostek na piechotę pokonali trasy, które kiedyś prowadziły do trzech najważniejszych ośrodków średniowiecznej Europy - Santiago de Compostela, Rzymu i Jerozolimy. Podbili też Nową Zelandię. O swoich niezwykłych przygodach opowiadali w programie "Pokaż nam świat".

Ile kosztuje podróż do Nowej Zelandii?

Przelot z Warszawy do Auckland w obie strony z dwiema przesiadkami kosztuje trochę ponad 3 tysiące złotych. Natomiast za 17-dniową wycieczkę z biurem podróży do Nowej Zelandii trzeba zapłacić około 10 tysięcy złotych. Nocleg można znaleźć już za 13 złotych (w niewielkiej miejscowości Haast). Wypożyczenie kampera kosztuje około 400 złotych za dobę, a obiad dla dwóch osób w restauracji - około 130 złotych. Materiał programu "Pokaż nam świat".

500 plus z wyrównaniem. Na złożenie wniosku zostały ostatnie dni

Przed końcem października trzeba złożyć wniosek o 500 plus, by otrzymać świadczenie z wyrównaniem za październik. Jeśli wniosek zostanie złożony później, świadczenie będzie wypłacone od miesiąca złożenia wniosku, bez wyrównania za wcześniejsze miesiące - przypomina Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Potężne zainteresowanie doktoratem Hawkinga. Serwery ledwo to wytrzymują

Praca doktorska Stephena Hawkinga, która w tym tygodniu trafiła do internetu, cieszy się niespotykaną popularnością. Administratorzy strony należącej do Uniwersytetu w Cambridge podali, że w ciągu kilku dni zanotowali ponad dwa miliony odsłon. Natomiast pracę o konsekwencjach rozwoju wszechświata, próbowano pobrać z sieci już ponad pół miliona osób.

"Elegancki morderca" i pojedynek tenisowych legend. Na co wybrać się do kina?

Był przystojny, elegancki i pełen, uroku. Był też wielokrotnym mordercą, który grasował w Krakowie w latach 50. Jego historię opowiada thriller "Ach śpij kochanie" w reżyserii Krzysztofa Langa z plejadą polskich gwiazd. Z kolei obraz "Borg/McEnroe. Między odwagą a szaleństwem" to opowieść o rywalizacji dwóch legend tenisa, którzy królowali na kortach w latach 80. O najnowszych premierach kinowych opowiadała Ewelina Woźnica z TVN24.

Za ubezpieczenie OC płacą grosze. Ale nie polecamy tego sposobu

Zamiast kilku tysięcy, kilkaset złotych - tyle płacą niektórzy kierowcy za ubezpieczenie OC. Osoby, które mają na koncie wiele stłuczek i wypadków, coraz częściej wykupują polisy krótkoterminowe, które kosztują średnio 50 złotych za miesiąc. Teoretycznie są przeznaczone dla autokomisów, ale jak pokazuje praktyka, używają ich też inni. Materiał programu "Raport" w TVN Turbo.

Ryanair ściąga pilotów z upadłych linii lotniczych

Wysiłki Ryanaira mające na celu złagodzenie niedoboru pilotów, który przyczynił się do odwołania tysięcy lotów, mogą przynieść rezultaty - donosi Bloomberg. Agencja dotarła do dokumentu, z którego wynika, że irlandzkie linie zatrudniły w październiku ponad 200 pilotów.

Ile wydamy na likwidację czasu zimowego? "Koszty monstrualne"

Od kilkuset tysięcy do nawet kilku milionów złotych w jednej firmie może kosztować odejście od zmiany czasu – alarmują eksperci. Mowa o firmach, których działalność opiera się na rozbudowanych systemach informatycznych. Posłowie, którzy pracują nad projektem oceniają, że ta zmiana nie wywoła skutków finansowych dla budżetu państwa i dla samorządów. O kosztach dla gospodarki milczą.

Opłaty komornicze po nowemu. Dłużnik zapłaci mniej

Dostosowanie opłat za opróżnienie lokalu mieszkalnego do orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego z 2015 roku i wprowadzenie niższych stawek dla dłużników, którzy dobrowolnie opuszczają lokal, przewiduje nowelizacja ustawy o komornikach sądowych. Nowe przepisy weszły w życie w sobotę.

Ludzie wracają, ale problemów nie brakuje. "Przed wybuchem wojny biznes kręcił się lepiej"

- Przed wybuchem wojny biznes kręcił się lepiej. Miałem pracowników, kupców, było stabilnie, mieliśmy prąd i wodę. Teraz nie mamy nic - mówi Mohamad Al Khawatieh. Cukiernik z Aleppo powoli jednak staje na nogi, także dzięki wsparciu Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych do spraw Uchodźców, który zapewnił mu nowy piec, tace, formy i blendery. Marzący o powrocie do normalności mieszkańcy chętnie odwiedzają jego cukiernię. Materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.

Rośnie eksport polskich okien i drzwi

Polscy producenci w pierwszej połowie tego roku sprzedali na zagranicznych rynkach w pierwszym półroczu 2017 roku prawie 5 milionów okien i drzwi o łącznej wartości 871 milionów euro. W ujęciu ilościowym eksport wzrósł o 8,7 procent, a wartościowym o 11 procent - wynika z raportu Centrum Analiz Branżowych.

Maklerzy odpłynęli do internetu. Giełda w Hongkongu zmieniona w muzeum

Po ponad 30 latach kończy swoją działalność tradycyjny parkiet giełdowy w Hongkongu. Wszystko z powodu odpływu maklerów do internetu, dlatego zarządzający obiektem postanowili przekształcić budynek w obiekt muzealno-reprezentacyjny. - Zmienimy to miejsce w kolejny ważny symbol finansowego, jakim jest Hongkong. To będzie miejsce spotkań, gdzie znajdą się aule, muzeum, sala wystaw i inne miejsca otwarte dla ludzi - mówi Charles Li, prezes giełdy w Hongkongu. Materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.

Podniebna rewolucja coraz bliżej. Testy samolotu bezzałogowego

W Chinach przeprowadzono testy prototypu w pełni autonomicznego samolotu. AT 200 osiąga prędkość 300 kilometrów na godzinę, ma zasięg przeszło 2 tysięcy kilometrów i zabiera na pokład 1,5 ton ładunku. Na razie nie przewozi jednak ludzi, jest przeznaczony do transportu typu cargo, ale można się domyślać, że to dopiero początek. Materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.

Zaskakujące wyniki niemieckiego giganta. Mimo afery dieslowej

Zyski Volkswagena za trzeci kwartał wzrosły o 15 procent mimo kosztów, jakie firma ponosi w związku z aferą dieslową. Koncern zawdzięcza sukces przewyższający przewidywania analityków między innymi prowadzonym od roku cięciom kosztów w segmencie samochodów osobowych.