Najnowsze

Najnowsze

Tranzyt gazu przez Ukrainę. "Rosyjskie propozycje nieopłacalne"

Propozycje rosyjskiego Gazpromu, który twierdzi, że może utrzymać tranzyt gazu przez Ukrainę, przesyłając przez jej rurociągi 10-15 miliardów metrów sześciennych tego surowca rocznie, są nieopłacalne - oświadczył w środę ukraiński minister energetyki Ihor Nasałyk.

Sprzeciw Polski i Węgier nie pomógł. Dyrektywa o pracownikach delegowanych przyjęta

Ambasadorowie państw członkowskich przy Unii Europejskiej przyjęli w środę ostateczny tekst dyrektywy o pracownikach delegowanych. Wynegocjowany tekst nie podoba się Polsce i Węgrom, które głosowały przeciw jego przyjęciu. Kilka innych krajów wstrzymało się od głosu. Jeśli nowe przepisy wejdą w życie, mogą być niekorzystne między innymi dla polskich firm transportowych.

Nie stracisz prawa jazdy, jeśli ratowałeś życie. Kluby za zmianą przepisów

Kierowca, który w terenie zabudowanym przekroczy prędkość o więcej niż pięćdziesiąt kilometrów na godzinę nie straci automatycznie prawa jazdy. Zasada będzie dotyczyła kierowców, którzy złamali przepisy, ale działali w stanie wyższej konieczności. Chodzi między innymi o przewożenie do szpitala rodzącej kobiety czy osoby, której życie jest zagrożone. Propozycję zmian przepisów poparły wszystkie kluby parlamentarne.

Media o słowach Merkel w sprawie Nord Stream 2. "Niezwykle ostry ton"

Ostrzejsze w tonie wypowiedzi kanclerz Angeli Merkel o rosyjskim gazociągu Nord Stream 2 sugerują, że Niemcy zajmą odtąd twardsze stanowisko w tej sprawie i będą bardziej skłonne bronić interesów krajów Europy Wschodniej - pisze "Financial Times". "Tagesspiegel" donosi, że Merkel po raz pierwszy uznała Nord Stream 2 za projekt nie tylko gospodarczy, ale i polityczny, ale jej postulat zachowania przez Ukrainę roli państwa tranzytowego nie jest nowy i Rosja może z łatwością się z niego wywiązać.

To może być rewolucja w budownictwie. Domy z drukarek 3D

Pustak, cegła, bloczki ceramiczne - sporo jest materiałów i technik w budownictwie, ale na horyzoncie pojawiła się prawdziwa rewolucja. Francuscy naukowcy opracowali wyjątkowy sposób tworzenia domów z wykorzystaniem drukarek 3D. Domy są trwałe, oszczędne i ekologiczne. Materiał programu "24 Godziny".

Najstarszy człowiek na świecie. Wpis do Księgi Rekordów Guinnessa

Masazo Nonaka jest najstarszym człowiekiem na świecie. We wtorek mieszkaniec miasta Ashoro na wyspie Hokkaido w Japonii otrzymał certyfikat od przedstawicieli Księgi Rekordów Guinnessa. Nonaka urodził się 25 lipca 1905 roku i w młodości był drwalem i rolnikiem. - Mam nadzieję, że codzienne ćwiczenia sprawią, że też będziemy tak długo żyć - mówi Sachiko Takahashi, mieszkanka Ashoro. Materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.

Najtańsi pracownicy w Unii Europejskiej. Polacy wysoko w rankingu

W Unii Europejskiej w ubiegłym roku średnie godzinowe koszty pracy w całej gospodarce wyniosły 26,8 euro. W poszczególnych krajach wspólnoty wahały się w granicach od 4,9 euro do 42,5 euro. W Polsce było to 9,4 euro, czyli niecałe 40 złotych za godzinę - wynika z danych Eurostatu.

Największe lotniska w Polsce. Liczba pasażerów bardzo szybko rośnie

Polskie porty lotnicze obsłużyły w 2017 roku prawie 40 milionów pasażerów, co stanowi około 18-procentowy wzrost wobec 2016 roku - poinformował Urząd Lotnictwa Cywilnego. Liderem było warszawskie Lotnisko Chopina z ponad 15 milionami pasażerów, a wśród portów regionalnych lotnisko Kraków-Balice z 5,8 miliona osób. Jak przekonuje Urząd Lotnictwa Cywilnego, polski rynek po raz kolejny uzyskał lepsze wyniki od rynków europejskich i światowych.

Warzywa wyhodowane bez użycia ziemi. Sukces niemieckich naukowców

70 rzodkiewek, 18 ogórków i ponad 3 kilogramy sałaty - tyle warzyw udało się już zebrać niemieckim naukowcom na Antarktydzie. Warzywa wyhodowano bez ziemi, światła dziennego i pestycydów – w warunkach podobnych do tych, które są w kosmosie. O szklarni, która może zmienić misję na Marsa, opowiadaliśmy w programie "24 Godziny".

Dialog między religiami. Czy jest możliwy?

Czy dialog między wyznawcami różnych religii jest w ogóle możliwy? Dlaczego zamiast łączyć, zdarza się, że religie dzielą? Na te pytania odpowiadali goście Rafała Wojdy w programie "Świat".

"Bilans", 10.04

Mniejsza luka VAT, rozbudowa lotniska w Radomiu i przyszłość lotniska w Modlinie oraz skutki niższego wieku emerytalnego - to główne tematy programu "Bilans", na który zaprasza Robert Stanilewicz.

"Biznes dla Ludzi", 10.04

Sprawa przekazywania danych użytkowników Facebooka, sankcje wobec Rosji oraz strajk pracowników Air France - to główne tematy programu "Biznes dla Ludzi", na który zaprasza Robert Stanilewicz.

Walka o przejęcie pasażerów z lotniska Chopina. "Po co wydawać dwa razy te same pieniądze"

Z punktu widzenia racjonalnej analizy to Modlin ma największe szanse, żeby w najbliższych latach przejąć ruch z Lotniska Chopina - mówił w programie "Bilans" Marcin Danił, wiceprezes do spraw korporacyjnych lotniska w Modlinie. Tłumaczył, że Modlin posiada infrastrukturę, na którą Radom musi wydać 400 milionów złotych. - My już to mamy. Po co wydawać dwa razy te same pieniądze publiczne? - pytał.

Rubel gwałtownie traci na wartości po decyzji USA

Wysokie ceny ropy naftowej na światowych rynkach obronią rosyjską walutę przed silnymi wahaniami kursu, raptowny spadek wartości rubla po ogłoszeniu przez USA sankcji wobec rosyjskiego biznesu nie wpłynie w dużym stopniu na gospodarkę - ocenił we wtorek były minister finansów Aleksiej Kudrin.

Skutki niższego wieku emerytalnego. Problemy dopiero nadejdą

Na razie efekt obniżki wieku emerytalnego dla rynku pracy jest ograniczony - wynika z badania firmy Work Service. Jak podano, ponad 85 procent badanych pracodawców ocenia, że zmiany emerytalnie nie wpłynęły negatywnie na funkcjonowanie ich firm. Z danych Zakładu Ubezpieczeń Społecznych wynika jednak, że w tym roku na przejście na emerytury częściej decydują się osoby aktywne zawodowo i pracujące na etacie.

Przecena bitcoina. W tym roku stracił już połowę wartości

Kurs bitcoina we wtorek spadł poniżej bariery 7 tysięcy dolarów. Od początku roku wirtualna waluta straciła już ponad 52 procent swojej wartości. Zdaniem analityków, ostatnie spadki to efekt zbliżającego się ostatecznego terminu na złożenie rozliczenia podatkowego w Stanach Zjednoczonych.