Najnowsze

Najnowsze

Polacy za cięciami pensji samorządowców. "Wyborców uderzyły rządowe premie"

Większość Polaków popiera decyzję o obniżeniu wynagrodzeń samorządowców. - Wyborców uderzyło to, że rządowe premie były przyznawane w sekrecie - twierdzi Marek Tatała z Forum Obywatelskiego Rozwoju. - Polacy uważają, że dużo wydajemy na administrację, a to błędne przekonanie - dodał Tatała w programie "Wstajesz i Wiesz" w TVN24.

Posłowie pożyczają z sejmowej kasy. Kwoty liczone w milionach

W poprzedniej kadencji Sejmu blisko 250 posłów pożyczyło z sejmowej kasy prawie dziewięć milionów złotych. W obecnej kadencji tempo zadłużenia wcale nie słabnie. Tylko przez pierwsze trzy miesiące bieżącego roku posłowie zadłużyli się w Sejmie na ponad milion złotych.

Zniszczyli motocykle pochodzące z przemytu

W porcie w Manili, stolicy Filipin zniszczono ponad sto motocykli pochodzących z przemytu. To efekt dyrektywy podpisanej przez prezydenta tego kraju, który tak zamierza walczyć z kontrabandą luksusowych pojazdów. Na pokazówkę zaproszono dziennikarzy, a wszystkiemu przyglądał się twórca nowego prawa - Rodrigo Duterte, któremu było trochę szkoda zniszczonych motocykli. Materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.

Zbiera pieniądze na samolot. "Tak kazał mi Jezus"

Jesse Duplantis to słynny za oceanem teleewangelista z Nowego Orleanu, który poprosił wiernych o przesyłanie pieniędzy na jego konto, ponieważ zbiera na czwarty odrzutowiec wart 54 milionów dolarów. - To Jezus mi się objawił i kazał mi kupić samolot - mówi pastor i dodaje - przecież gdyby teraz Jezus wrócił na Ziemię, to nie jeździłby na osiołku, tylko latałby samolotem. Materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.

Sprawa GetBack. "Wpływa niekorzystnie na rynek"

Sprawa GetBack niekorzystnie wpływa na nastroje na rynku obligacji korporacyjnych - uważają eksperci. Jedynym pozytywnym jej skutkiem może być wzrost świadomości inwestorów, że obligacje firm to nie lokaty bankowe.

Niepełnosprawni chcieli 500 złotych. Wiceminister wyjaśnia, dlaczego nie dostali pieniędzy

Wyrok Trybunału Konstytucyjnego, podwyższenie minimalnej emerytury i koszt dodatku. To jak wskazywał w programie "Bilans" w TVN24 BiS wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Bartosz Marczuk powody dla których rząd nie mógł wprowadzić dodatku "na życie" w wysokości 500 złotych, którego domagali się protestujący w Sejmie niepełnosprawni i ich opiekunowie. Ich protest trwał 40 dni.

"Biznes dla Ludzi". Kto zapłaci za włoski kryzys?

Kryzys polityczny we Włoszech - to główny temat programu "Biznes dla Ludzi" w TVN24 BiS. Gośćmi Roberta Stanilewicza byli Przemysław Kwiecień, główny ekonomista XTB, a także Marek Zuber, ekonomista.

Balcerowicz: kończy się najlepszy okres dla polskiej gospodarki

- Gdyby we Włoszech pogłębił się kryzys polityczny, to musiałoby się odbić na reszcie strefy euro i Unii Europejskiej - ocenił w "Faktach po Faktach" w TVN24 profesor Leszek Balcerowicz. Zdaniem byłego wicepremiera "najlepszy okres w polskiej gospodarce kończy się", a to może oznaczać kłopoty dla rządzącej partii. - Dotychczas poparcie dla Prawa i Sprawiedliwości nie załamało się właśnie dlatego, że "poprawiała się koniunktura na Zachodzie" - zwracał uwagę.

Sprawa GetBack. Były prezes odpowiada na zarzuty Komisji Nadzoru Finansowego

W okresie pełnienia przeze mnie funkcji prezesa zarządu, księgowość spółki była prowadzona zgodnie z obowiązującymi przepisami, a sprawozdania finansowe zawierały rzetelne dane - zapewnia w oświadczeniu Konrad Kąkolewski, były prezes spółki windykacyjnej GetBack. W ten sposób Kąkolewski odpowiada na zarzuty Komisji Nadzoru Finansowego.

Parlament Europejski przeciwko cięciom w unijnym budżecie

Parlament Europejski skrytykował cięcia, które zaproponowała Komisja Europejska w projekcie unijnego budżetu na lata 2021-2027. Zdaniem europosłów finansowanie wspólnej polityki rolnej i polityki spójności musi zostać utrzymane przynajmniej na obecnym poziomie.

Ubóstwo w Polsce coraz mniejsze

W 2017 roku stopa ubóstwa skrajnego wyniosła 4,3 procent i spadła w stosunku do 2016 roku o 0,6 punktu procentowego - wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego. Poprawiła się sytuacja w szczególności na obszarach wiejskich - zwrócił uwagę prezes GUS Dominik Rozkrut.

Drony dostarczą jedzenie. Jest zielone światło

Władze Szanghaju zatwierdziły pierwsze w Chinach kontynentalnych trasy dostaw jedzenia z restauracji za pomocą dronów – podały w środę lokalne media. Wykorzystanie bezzałogowych statków powietrznych ma skrócić czas i zmniejszyć koszty dostarczania posiłków.

Oto najcenniejsze marki świata

Najcenniejszą marką świata jest Google - wynika z rankingu BrandZTM przygotowanego przez WPP i Kantar Millward Brown. Wyceniono ją na ponad 302 miliardy dolarów, co oznacza, że jej wartość w stosunku do 2017 roku wzrosła o 23 procent. W czołówce zestawienia królują firmy technologiczne.

Polscy europosłowie byli "przeciw", ale zagłosowali "za". "Chaotyczne głosowanie"

Parlament Europejski zatwierdził niekorzystne z punktu widzenia polskich przedsiębiorców zmiany dotyczące delegowania pracowników do innych państw Unii Europejskiej. Część polskich europosłów opozycji zagłosowała "za", choć wcześniej opowiadała się przeciwko tym przepisom. - Pomyliło się 100 europosłów. Chcemy ponownego głosowania - powiedział TVN24 Janusz Lewandowski, europoseł PO.

Tego lepiej nie zakładaj. Lista "ciuchów wstydu" według kobiet

Panowie, miejcie się na baczności pakując walizkę na wakacje. Według jednego z największych ośrodków badania opinii publicznej w Wielkiej Brytanii, kąpielowe slipki to najbardziej znienawidzona część męskiej garderoby. Zaledwie co dziesiąta Brytyjka popatrzy przychylnie na mężczyznę w takim stroju. "Lista wstydu" jest o wiele dłuższa. Materiał programu "24 Godziny".

Lęk na rynkach. "Ryzyko egzystencjalne" dla Europy

Pogłębiający się kryzys polityczny we Włoszech sieje strach na globalnych rynkach. Wzrosło oprocentowanie włoskich obligacji, co podraża koszt długu tego państwa. Obawy, że zaszkodzi to unii walutowej, sprawiły, że spadł kurs euro - pisze "Economist".