Najnowsze

Najnowsze

Największe polskie lotnisko do rozbudowy. "Zmarnowaliśmy trzy lata na płakanie"

Lotnisko Chopina w Warszawie, które jest coraz bardziej oblegane przez pasażerów, czeka wkrótce rozbudowa. - Zmarnowaliśmy trzy lata na płakanie, że Okęcie się zatyka, a nic nie zrobiliśmy w kierunku odetkania tego portu - komentuje Adrian Furgalski z Zespołu Doradców Gospodarczych TOR. Dodaje jednocześnie, że "nie ma tak naprawdę rzetelnych danych, które pokazywałyby, gdzie jest górna granica, jeśli chodzi o przepustowość stołecznego lotniska".

Coraz więcej wniosków o "matczyne emerytury"

Zarejestrowano już 17,3 tysiąca wniosków o świadczenie w ramach programu Mama 4 plus - poinformował wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Kazimierz Kuberski. Dodał, że wnioski o nie złożyło ponad 30 osób, które ukończyły 90 lat.

W Genewie królują hybrydy i elektryki

W obliczu zaostrzanych limitów emisji spalin w Europie producenci samochodów coraz bardziej koncentrują się na projektowaniu pojazdów elektrycznych i hybrydowych. To właśnie auta nisko i zeroemisyjne będą najważniejszymi premierami targów w Genewie.

Raport o zakazie handlu. "Sprawdziły się pesymistyczne przypuszczenia"

Ograniczenie handlu w niedziele, wbrew twierdzeniom jego zwolenników, nie pomogło małym sklepom, które nadal upadają i notują spadki obrotów - wynika z najnowszego raportu Związku Przedsiębiorców i Pracodawców. Jak przekonują jego autorzy, utrzymywanie zakazu jest pozbawione ekonomicznego sensu.

Skąd pieniądze na obietnice PiS? Premier mówi o nowym podatku

Jeden miliard złotych rocznie ma przynieść opodatkowanie zysków generowanych nad Wisłą przez internetowych gigantów. - Nie może być tak, że na przykład globalny koncern technologiczny, mający w Polsce miliony użytkowników, płaci u nas podatki niższe niż rodzinna sieć z kilkoma cukierniami - mówi w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" premier Mateusz Morawiecki.

Nietypowa transakcja w samolocie. Zapłacił, bo był otyły

Jeden z pasażerów samolotu, wykonującego krajowe połączenie w USA, zaproponował siedzącemu obok otyłemu mężczyźnie, aby ten zapłacił mu 150 dolarów. Pieniądze miały być rekompensatą za niewygodę podczas podróży. Sprawa wywołała ogromne poruszenie w mediach społecznościowych i podzieliła internautów. Materiał programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.

Trzecie Polsko-Brytyjskie Forum Belwederskie

Blisko 300 przedstawicieli społeczeństwa obywatelskiego, świata kultury, ekspertów, dziennikarzy i dyplomatów weźmie udział w Polsko-Brytyjskim Forum Belwederskim, które odbędzie się na Zamku Królewskim w Warszawie 6 i 7 marca 2019 roku. Celem spotkania jest poszukiwanie nowych płaszczyzn dwustronnej współpracy, w tym dyskusja o kształcie naszego partnerstwa po opuszczeniu Unii Europejskiej przez Wielką Brytanię.

Modlin w stanie zawieszenia. Oczekiwanie na wycenę

Samorząd Mazowsza zaproponował podniesienie kapitału o 50 mln zł spółki zarządzającej lotniskiem w Modlinie. Wiceminister infrastruktury Mikołaj Wild mówi, że decyzje odnośnie do potencjalnego zaangażowania państwa w port lotniczy zostaną podjęte po jego wycenie.

"Mieliśmy poczucie, że to zorganizowany proceder"

Byłemu ministrowi spraw wewnętrznych Bartłomiejowi Sienkiewiczowi sugerowałem w prywatnych rozmowach, że należy zająć się problemem szarej strefy na rynku oleju napędowego - zeznał we wtorek przed komisją śledczą do spraw VAT Piotr Niemczyk.

"Bilans". Nielegalne budynki legalne?

Abolicja samowoli budowlanych oraz spowolnienie w Chinach były głównymi tematami programu "Bilans" w TVN24 BiS. Gościem Pawła Blajera był wiceminister inwestycji i rozwoju Artur Soboń.

"Biznes dla Ludzi". Skutki twardego brexitu

Jakie prawa będą mieli Polacy po brexicie oraz propozycja braku zmiany czasu - to były główne tematy programu "Biznes dla Ludzi". Gośćmi Pawła Blajera byli adwokat Mariusz Paplaczyk z Kancelarii Wiza Paplaczyk oraz dr Bartłomiej Gabryś z Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.

Luka w VAT w Polsce. Najnowsze szacunki

Luka w VAT w Polsce spadła z poziomu 14,7 procent w 2017 rok do 7,2 procent w 2018 roku. To oznacza poziom 13,8 miliarda złotych - poinformowało Centrum Analiz Społeczno-Ekonomicznych, powołując się na swoje szacunki.

"Przestępstwa związane z VAT-em nie pojawiły się w 2008 roku"

Aktywność policji w zwalczaniu przestępstw dotyczących między innymi VAT nie była w latach 2008-2009 mniejsza niż dziś - ocenił we wtorek przed sejmową komisją śledczą do spraw VAT Adam Rapacki, były wiceszef Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w rządzie Donalda Tuska. Jak dodał, kwestie wyłudzeń VAT były mu znane w 2008 roku. - Ten mechanizm był znany w przeszłości. Pamiętam duże sprawy z wyłudzeniami VAT-u w obrocie telefonami komórkowymi w okresie 2006-2007 - stwierdził.