Najnowsze

Najnowsze

Bułgaria znad przepaści. "Strach jest, ale odkrywamy świat, którego byśmy się nie spodziewali"

Wielu Polaków pamięta Bułgarię z czasów PRL-u, kiedy jeździło się tam na plaże w Złotych Piaskach. Ten kraj dalej jest wspaniałym miejscem na wyprawę i to nie tylko do oczywistych turystycznych atrakcji. O tym, na co można natrafić schodząc ze szlaku, i jak w Bułgarii uprawiać "highline", czyli chodzenie po taśmie na wysokości opowiedzieli w programie "Pokaż nam Świat" Pamela Kaczmarek, podróżniczka i fotografka oraz Krzysztof Kaczmarek, highliner i wspinacz. - Oczywiście strach jest. To ekstremalne, bo trzeba wejść w wysokie góry, stać nad 100 metrowymi klifami, ale dzięki temu możemy podziwiać przepiękne miejsca i odkrywać świat, którego byśmy się nawet nie spodziewali - mówiła Pamela Kaczmarek.

Rowery, śledzie i cukierki. Na tę wyspę warto jechać

250 kilometrów pięknie położonych ścieżek rowerowych, fabryki cukierków, farmy motyli, park rozrywki oraz słynne śledzie z rzodkiewką i żółtkiem. Takie atrakcje czekają na turystów odwiedzających Bornholm. O zaletach duńskiej wyspy, w programie "Pokaż nam świat", opowiadała Joanna Rozbicka, podróżniczka i autorka bloga korpopirania.pl.

Ile kosztuje podróż do Bułgarii?

Bułgaria jest znanym i lubianym przez Polaków kierunkiem wakacyjnym. Nie bez znaczenia jest fakt, że wakacje w tym kraju nie będą stanowić dużego obciążenia dla naszych portfeli. Bilet lotniczy w obie strony z Warszawy do Burgas można kupić już za 148 złotych. Ośmiodniowa wycieczka do Sozopola to koszt około 1700 złotych. Noclegi w hostelu w Warnie zaczynają się od 30 złotych. Sałatka szopska kosztuje około 9 złotych, a tarator (chłodnik z jogurtem, ogórkami i czosnkiem) - około 5 złotych. O szczegółach, w programie "Pokaż nam świat", opowiadał Jakub Porada.

Wielki sukces i powolny upadek. Na co wybrać się do kina?

W piątek na ekrany polskich kin wszedł film dokumentalny "Whitney", przedstawiający życie Whitney Houston, jednej z najwspanialszych piosenkarek wszech czasów. - To jest wzruszająca, ale i wstrząsająca opowieść o artystce, która miała nieprawdopodobny talent. Film pokazuje jej szybką i bajkową karierę, ale też powolny i koszmarny upadek - mówi Ewelina Woźnica z TVN24. Jak dodaje, widzowie będą mieli okazję zobaczyć niepublikowane wcześniej prywatne materiały oraz wysłuchać rozmów z rodziną piosenkarki.

Niskie ceny owoców biją rolników po kieszeni. "W tym roku nie jesteśmy w stanie nic zmienić"

Resort rolnictwa chce doprowadzić do wypracowania porozumienia między przetwórcami a rolnikami w sprawie skupu owoców. Chodzi o wprowadzenie umowy kontraktacji, którą strony zawierałyby z wyprzedzeniem - powiedział wiceminister rolnictwa Jacek Bogucki. Dodał jednocześnie, że trudnej sytuacji rolników w tym roku rząd nie jest w stanie zmienić, możliwe są jedynie działania sprawdzające, czy nie doszło do zmowy cenowej w punktach skupu.

Uwaga na połączenia z egzotycznych numerów. Ostrzeżenie przed oszustami

Uwaga na "głuche telefony" z nieznanych numerów, pochodzących najczęściej z egzotycznych państw, na przykład Republiki Konga, Samoa, Gwinei czy Wybrzeża Kości Słoniowej. Tak działają oszuści, którzy wykorzystują nasz zwyczaj oddzwaniania na nieodebrane połączenia. Telefony pojawiają się najczęściej w godzinach wieczornych lub nocnych i trwają bardzo krótko. Oszuści liczą na to, że użytkownik oddzwoni z samego rana, nieświadomy faktycznych kosztów tego typu połączenia. Materiał programu "24 Godziny".

Pierwsze ciosy w wojnie handlowej. "Nikt naprawdę nie wie, co może się zdarzyć"

Trump prawdopodobnie rozumie, że Chiny są w trudnej sytuacji i że Pekin ma ograniczone pole manewru. To jest element gry. Skoro przeciwnik jest słabszy to go dociskajmy - mówił w programie "Bilans" profesor Witold Orłowski, główny doradca ekonomiczny PwC. Zdaniem Roman Rewalda z Amerykańskiej Izby Handlowej w Polsce, najczarniejszym scenariuszem wojny handlowej jest powtórka kryzysu światowego z 1929 roku.

Kierowcy płacą kartą za mandaty. Miliony złotych do budżetu

Od stycznia do końca maja tego roku policjanci drogowi przyjęli bezgotówkowo ponad 88 tysięcy płatności za mandaty na ponad 11 mln złotych - poinformowała Krajowa Izba Rozliczeniowa. Wpływy z mandatów opłaconych bezgotówkowo i na poczcie trafiają do Urzędu Skarbowego w Opolu.

"Bilans". Czarne scenariusze wojny handlowej

Skutki wojny celnej pomiędzy Chinami a USA, powołanie komisji śledczej do spraw wyłudzeń VAT, strajk pilotów Ryanaira oraz rekordowo niskie bezrobocie to główne tematy programu "Bilans", na który zaprasza Robert Stanilewicz.

Kaczyński: do polityki nie idzie się dla pieniędzy

Osoby, które funkcjonują w spółkach Skarbu Państwa, nie będą kandydowały z list PiS na żadnym szczeblu samorządu - poinformował w piątek prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński. Taką decyzję podął Komitet Polityczny PiS.

Koniec ze zmianą czasu? Komisja Europejska startuje z ankietą

Komisja Europejska chce, aby obywatele Wspólnoty wypowiedzieli się, czy są za zmianą przepisów dotyczących przestawiania zegarów na czas letni i zimowy. Komisja właśnie udostępniła ankietę, w której pyta o ewentualną nowelę unijnej dyrektywy. Zainteresowanie ankietą jest tak duże, że strona, na której można oddać swój głos, często się zawiesza.

Nowy prezes miedziowego koncernu obejmuje stanowisko

Akcjonariusze Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia KGHM Polska Miedź zakończyli w piątek obrady zatwierdzając m.in. sprawozdanie finansowe za 2017 rok. Oznacza to, że nowy zarząd z prezesem Marcinem Chludzińskim obejmuje swoje funkcje.