Najnowsze

Najnowsze

Polki na motocyklach podbiły Himalaje

- Szukałam miejsca, które będzie ciekawe, wyzwaniem, ale i nie za trudne. Wybrałam Himalaje i był to strzał w dziesiątkę. Naszych europejskich dróg to w ogóle nie przypomina, bo są tam bezdroża, ruch jest lewostronny, a często spotyka się słynne hinduskie ciężarówki, które rządzą na drogach. Wyzwań miałyśmy dużo - mówiła w programie "Pokaż nam świat" Aleksandra Trzaskowska, autorka projektu "Moto Birds - Tylko dla Orlic".

Ile kosztuje podróż do Finlandii?

Do Finlandii warto się wybrać o każdej porze roku. Bilety z Gdańska do Turku i z powrotem można znaleźć już za 77 złotych. Z kolei ośmiodniowa wycieczka objazdowa to koszt rzędu 5800 złotych. Za nocleg zapłacimy około 170 złotych, a za zupę z łososia w restauracji w Helsinkach - około 50 złotych. Więcej szczegółów w programie "Pokaż nam Świat" w TVN24 BiS.

Najdroższe miasta świata. Lider od lat ten sam

Singapur piąty rok z rzędu został uznany za najdroższe miasto świata. Tak wynika z najnowszego raportu Worldwide Cost of Living, przygotowanego przez Economist Intelligence Unit. Na drugim miejscu ex aequo znalazły się Paryż i Zurych.

Erozja niszczy Portoryko. Część wyspy może zostać rozmyta

Naukowcy ostrzegają, że struktura nadbrzeżnych części Portoryko została mocno osłabiona, między innymi poprzez budowanie dużych hoteli tuż nad samym morzem. Dodatkowo zaszkodziły jej ostatnie huragany, zwłaszcza wyjątkowo niszczycielska Maria. Niewykluczone, że wkrótce niemała część wyspy po prostu zostanie rozmyta, a budowle znikną w oceanie. Sprawa dotyczy aż 60 procent portorykańskich wybrzeży. Materiał programu "24 godziny" w TVN24 BiS.

"Biznes dla Ludzi", 16.03

O zarobki prezesów w spółkach Skarbu Państwa Robert Stanilewicz pytał w programie "Biznes dla Ludzi" TVN24 BiS Wojciecha Warskiego z Business Centre Club oraz Andrzeja Nartowskiego, byłego prezes Polskiego Instytutu Dyrektorów.

"Bilans", 16.03

Amerykańskie cła na stal i aluminium - to jeden z głównych tematów programu "Bilans" w TVN24 BiS. Gośćmi Roberta Stanilewicza byli Roman Rewald z Amerykańskiej Izby Handlowej oraz Sławomir Majman, ekspert do spraw inwestycji zagranicznych w kancelarii Dentos.

Kobiety bez pracy to straty dla budżetu

Blisko 4 miliony Polek w wieku 20-64 lat, które są bierne zawodowo, stanowią realny potencjał polskiej gospodarki. Do 2025 roku budżet państwa mógłby zyskać nawet ponad 50 miliardów złotych do Produktu Krajowego Brutto oraz niemal 20 miliardów danin publicznych - wynika z raportu Deloitte.

Walka ze smogiem bez wynagrodzenia. Pełnomocnik premiera dorobi w gabinecie politycznym

Premier Mateusz Morawiecki powołał Piotra Woźnego na pełnomocnika prezesa Rady Ministrów do spraw programu "Czyste Powietrze" - poinformowała w piątek kancelaria premiera. Woźny będzie sprawował tę funkcję bez wynagrodzenia, ale pensję, niższą od dotychczasowej o 40 proc., będzie pobierał z racji dodatkowego zatrudnienia w ministerstwie przedsiębiorczości i technologii.

Spółki skarbu państwa pokazują zarobki prezesów. Liczone w milionach złotych

Kolejne spółki z udziałem skarbu państwa publikują wyniki finansowe za ubiegły rok. Z raportów, które dotąd opublikowano wynika, że najwięcej spośród prezesów spółek skarbu państwa w 2017 roku zarobił Zbigniew Jagiełło, prezes PKO BP. Jego łączna roczna pensja wyniosła 3,3 miliona złotych, czyli średnio 275 tysięcy złotych miesięcznie.

Resort: Autostrada Wielkopolska oddała państwu ponad miliard złotych

Resort infrastruktury dostał od Autostrady Wielkopolskiej potwierdzenie wpłaty 1,38 miliarda złotych - poinformował rzecznik ministerstwa Szymon Huptyś. To pokłosie decyzji Komisji Europejskiej, która w ubiegłym roku nakazała spółce zwrot państwu pieniędzy z tytułu nadmiernych rekompensat, wypłacanych przez siedem lat przez polskie władze.

Jest jedynym policjantem na wyspie. Nie ma nawet radiowozu

Markus Stephan pełni służbę na zamieszkanej przez ponad tysiąc osób wyspie Pellworm w niemieckim Szlezwiku-Holsztynie. I jest jedynym policjantem na wyspie, na której nie ma nawet prawdziwego posterunku policji ani oznakowanego radiowozu. Z mieszkającymi tam ludźmi zna się świetnie. Wprawdzie najczęściej jest wobec nich wyrozumiały, ale kiedy trzeba, egzekwuje przepisy bardzo stanowczo. Materiał programu "24 Godziny".

Zakupy przy urnie. Rosyjski sposób na frekwencję

Rosyjskie władze imają się różnych sposobów, by zapewnić wysoką frekwencję w zbliżających się wyborach prezydenckich. Już wcześniej media informowały, że według zaleceń z Kremla głosowanie ma się odbywać w atmosferze rodzinnego pikniku, a przy lokalach wyborczych będzie można spotkać rosyjskie gwiazdy sportu czy estrady. Ale to nie wszystko. W Chabarowsku w lokalach wyborczych szykowane są stoiska z artykułami spożywczymi. Organizatorzy gwarantują znaczne rabaty od dostawców, więc ludzie którzy przyjdą zagłosować, będą mogli zrobić tanie zakupy. Więcej szczegółów w programie "24 godziny" w TVN24 BiS.

"Biznes dla Ludzi", 15.03

O tym jak rozliczyć się z fiskusem w programie "Biznes dla Ludzi" w TVN24 BiS mówił Grzegorz Baran, doradca podatkowy z Kancelarii Baran & Pluta. Ponadto pojawiły się informacje o raporcie Państwowej Inspekcji Pracy po pierwszej niedzieli z zakazem handlu oraz opłacie klimatycznej pobieranej przez władze Zakopanego.

"Bilans", 15.03

Piąta edycja programu Mentors4Starters - to jeden z głównych tematów programu "Bilans" w TVN24 BiS. Gośćmi Roberta Stanilewicza byli Wojciech Kostrzewa, prezes zarządu Grupy ITI oraz Maria Belka, współzałożycielka Fundacji Mentors 4 Starters. Ponadto o mocnym spadku inflacji w Polsce mówili Mariusz Adamiak, dyrektor działu strategii inwestycyjnych PKO BP oraz Ignacy Morawski, ekonomista.