Przygotuj się na:

TOPIEL ZAMKNIĘTA

Stołeczny ratusz poinformował w komunikacie, że od soboty do wtorku na ulicy Topiel na Powiślu będą prowadzone prace ciepłownicze. Znaczny fragment ulicy zostanie wyłączony z ruchu.

Ulice

Wjechali na pasy tuż przed pieszymi

Ulice

Nagranie z GrójeckiejMichał / Kontakt 24
wideo 2/2

Samochody z dużą prędkością wjeżdżają na przejście dla pieszych, tuż przed parą młodych ludzi. Takie obrazki na ulicy Grójeckiej i Chruściela "Montera" zarejestrowali Reporterzy 24.

Nagranie przesłali nam na Kontakt 24.

Pan Michał nagrał niebezpieczny manewr na ulicy Grójeckiej prowadzącej w kierunku alei Krakowskiej, tuż przy skrzyżowaniu z Harfową. Data ustawiona na kamerze pokazuje sobotę, godzinę 11.31.

"Stworzył zagrożenie"

Na nagraniu widać, jak Reporter 24 jedzie środkowym pasem, a prawym samochód nauki jazdy. Tuż przed przejściem dla pieszych "elka" zatrzymuje się, chwilę później staje też autor filmu. W tym czasie na zebrę z prawej strony wchodzą dwie osoby.

"Gdy piesi byli już na przejściu na wprost mojego pojazdu, lewym pasem kierowca forda totalnie zbagatelizował to, że przez przejście przechodzą piesi i wyprzedził nas stwarzając zagrożenie w ruchu drogowym" - relacjonuje Michał. "Dobrze że piesi obserwowali pędzący samochód i zwolnili tempo" - zaznacza.

Podobna sytuacja w Rembertowie

Analogiczną sytuację zaobserwował na skrzyżowaniu Chruściela "Montera" i Paderewskiego inny Reporter 24. Miała miejsce również w sobotę, o podobnej godzinie (11.40).

Autor nagrania jechał prawym pasem Chruściela "Montera". Jak widzimy na filmie, zatrzymał się przed przejściem dla pieszych, po którym przechodziły dwie kobiety. Jedna z nich prowadziła dziecięcy wózek. Inaczej postąpił kierowca volkswagena jadący lewym pasem. Nie zatrzymał się przed zebrą. Wprost przeciwnie. Z dużą szybkością przejechał tuż przed pieszymi.

"Mogłem jedynie naciskając klakson i ostrzec kobiety z dziećmi znajdujące się na pasach" - napisał Reporter 24 i dodał - "wykroczenie wraz z nagraniem zgłosiłem na policję".

CZYTAJ TEŻ O KIEROWCACH AUTOBUSÓW ŁAMIĄCYCH PRZEPISY

Autobus na czerwonymKontakt 24, Adrian
wideo 2/8

ran/kw/pm/gp