Przygotuj się na:

77. ROCZNICA POWSTANIA - ZMIANY W KOMUNIKACJI

W niedzielę, w zawiązku z obchodami 77. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego stołeczna komunikacja miejska pojedzie inaczej. Zarząd Transportu Miejskiego uruchomi specjalne linie autobusowe łączące stacje metra i dworce kolejowe z Cmentarzem Wojskowym na Powązkach i Cmentarzem Wolskim. Z kolei do Muzeum Powstania Warszawskiego dowiozą zabytkowe tramwaje linii W.

TVN Warszawa | Ulice

Naprawa nie pomogła, dylatację trzeba wymienić. Utrudnienia na wiadukcie trasy S8

TVN Warszawa | Ulice

Autor:
kk/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Tomasz Zieliński / tvnwarszawa.plUszkodzona dylatacja na trasie S8

Kierowcy jadący w stronę Białegostoku muszą zwolnić na trasie S8 między węzłami Konotopa i Warszawa Zachód. Z powodu uszkodzenia dylatacji drogowcy wyłączyli z ruchu fragment prawego pasa jezdni.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE >>>

Znaki ostrzegające przed zamknięciem prawego pasa ustawione zostały w rejonie wiaduktu nad torami kolejowymi w miejscowości Jawczyce w powiecie warszawskim zachodnim. Jednocześnie obowiązuje tam teraz ograniczenie prędkości do 80 kilometrów na godzinę. Jak informuje Ewa Jasińska z warszawskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, doszło tam do uszkodzenia dylatacji.

W piątek nasz reporter Tomasz Zieliński sfotografował miejsce awarii. Na zrobionych przez niego zdjęciach widać, że stalowy element dylatacji wygiął się i nieznacznie wystaje ponad jezdnią prawego pasa.

Taka organizacja ruchu obowiązuje od 14 sierpnia.

"Konieczna wymiana całego urządzenia na nowe"

O podobnej sytuacji w tym samym miejscu informowaliśmy już wiosną tego roku. - Skutki awarii urządzenia, która miała miejsce w maju 2020 roku, były doraźnie naprawiane w ramach prac bieżących. Dylatacja chwilowo wróciła do ruchu i poddana była obserwacji. Jednak zakres uszkodzeń był na tyle duży, że konieczna okazała się wymiana całego urządzenia na nowe - wyjaśnia Jasińska.

Dodaje, że GDDKiA prowadzi postępowanie przetargowe, w którym zostanie wyłoniony wykonawca odpowiedzialny za wymianę. Nie wiadomo jednak, kiedy możemy spodziewać się rozpoczęcia prac.

Zwężony odcinek trasy S8Google Maps / TVN

Autor:kk/b

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Tomasz Zieliński / tvnwarszawa.pl