Śródmieście

Śródmieście

Prezydent ramię w ramię z aktywistami: ustawie krajobrazowej wybito zęby

- Jesteśmy bardzo rozczarowani projektem ustawy. Wyrwano jej wszystkie zęby - powiedziała Hanna Gronkiewicz-Waltz. Chodzi o ustawę krajobrazową, która miała pomóc w walce z reklamami. Po poprawkach wprowadzonych przez Sejm jest powszechnie krytykowana. Prezydent Warszawy dołączyła do aktywistów, którzy apelują, by Senat naprawił projekt.

CBOS: większość chce pomnika smoleńskiego

61 procent Polaków popiera budowę pomnika upamiętniającego ofiary katastrofy smoleńskiej w Warszawie - wynika z najnowszego badania CBOS. Prezydent stolicy Hanna Gronkiewicz-Waltz podtrzymuje, że sprawa stanie na najbliższej sesji Rady Warszawy.

20 lat temu ruszyło metro

Plany budowy podziemnej kolejki w Warszawie powstały już w latach 20. ubiegłego wieku. Jednak pierwszy pociąg stołecznego metra wyruszył dopiero 7 kwietnia 1995 r., a kolejka jeździła tylko między stacjami na Kabatach i przy Politechnice.

Rozkopią pl. Zamkowy i staromiejskie uliczki

Plac Zamkowy i trzy ulice Starego Miasta mają zostać w tym roku rozkopane i wyremontowane. Zarząd Terenów Publicznych ogłosił właśnie przetarg na wykonawcę tych prac. W czasie robót z utrudnieniami będą musieli liczyć się warszawiacy i turyści.

Wielkanocne śniadanie przed PKiN

Wspólna modlitwa i tradycyjne świąteczne potrawy przed Pałacem Kultury i Nauki. W specjalnym namiocie zorganizowano wielkanocne śniadanie dla "samotnych, pozbawionych rodziny, odtrąconych, opuszczonych". Fundacja Wolne miejsce nakarmiła 2,5 tys. osób.

Bulwarami przejdziemy dopiero latem. "Trwają ostatnie prace"

- Bulwar Jana Karskiego, pierwszy fragment przebudowanych bulwarów wiślanych będzie gotowy na tegoroczny sezon letni, trwają ostatnie prace - powiedział PAP wiceprezydent Warszawy Michał Olszewski. Oddanie drugiej części bulwarów jest realne w drugiej połowie 2016 r.

Tłumy wiernych na Drodze Krzyżowej

Tłumy wiernych - mimo chłodu - uczestniczyły w Drodze Krzyżowej, która w piątek przeszła przez centrum Warszawy. Wyruszyła ona w Wielki Piątek wieczorem z kościoła akademickiego św. Anny przy placu Zamkowym. Duży drewniany krzyż nieśli m.in. strażacy, duchowni, studenci.

Dłużej zaparkujemy za darmo

Do poniedziałku włącznie kierowcy nie będą musieli płacić za pozostawienie auta w strefie płatnego parkowania – informuje Zarząd Dróg Miejskich.

Wyjazdy na święta i ostatnie zakupy

W piątek rano kierowcy mogli bez problemów przejeżdżać przez stołeczne ulice, ale już po południu było trudniej. Jak relacjonowali reporterzy tvnwarszawa.pl, utrudnień trzeba było się spodziewać m.in. w centrum i na wylotówkach.

WKD skorzystała na kursie franka. 36 mln zł na nowe wiaty i tory

Miało być 6 nowych pociągów i 56 tablic informacyjnych, a będzie kompleksowa naprawa toru na trasie Warszawa - Komorów plus modernizacja przystanków i nowa sygnalizacja na przejazdach. Dzięki zmianie kursu franka i korzystnemu przetargowi na nowy tabor, Warszawska Kolej Dojazdowa zaoszczędziła blisko 36 mln złotych.

Wiaty mają mieć Wi-Fi, NFC i QR. Ale nie chronią przed deszczem

Nowoczesne, estetyczne, wyposażone w dostęp do internetu i inne technologie. Nowe wiaty przystankowe miały podnieść komfort pasażerów. Ale nie spełniają swojej podstawowej funkcji - nie chronią przed deszczem, wiatrem i śniegiem. Pasażerowie marzną, mokną i zgodnie twierdzą, że - te wiaty to wyrzucenie pieniędzy w błoto.

Pancerny centurion w prezencie od Holendrów

Wicepremier, szef MON Tomasz Siemoniak i minister obrony Holandii Jeanine Hennis-Plasschaert wzięli w środę udział w uroczystym przekazaniu Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie czołgu Centurion Mk5, podarowanego przez króla Niderlandów.

Niewygodne życie "BEZ PITU PITU"

W basenach tylko 20 cm wody, mniej wiat przystankowych i autobusów, wypożyczalnie butów zamiast rowerów - niewesoła przyszłość czeka stolicę, jeśli wszyscy mieszkańcy nie zaczną rozliczać PIT-ów w mieście. To scenariusz nowej kampanii ratusza, która ma zachęcić warszawiaków do płacenia podatków w stolicy.

Mocniej uderzyć w nielegalną reklamę. Cała nadzieja w Senacie

Jeszcze nie weszła w życie, a już jest krytykowana. Stowarzyszenie Miasto Jest Nasze nawołuje do poprawienia przegłosowanej przez Sejm ustawy krajobrazowej. Dokument miał pomóc w walce z zalewem wielkoformatowej reklamy, jednak zdaniem krytyków jest niekompletny i zachęca do obchodzenia prawa.