Śródmieście

Śródmieście

Wyroki dla siedmiu osób. Kary za burdy 11 listopada

Sąd rejonowy w Warszawie wydał w środę siedem wyroków skazujących po burdach w stolicy 11 listopada. Cztery osoby zostały skazane na 3 miesiące pozbawienia wolności. Jedna na karę grzywny, jedna na 6 miesięcy pozbawienia wolności w warunkowym zawieszeniu kary na 3 lata, a ostatnia na karę ograniczenia wolności. Wyroki nie są prawomocne.

Problemy na Trasie Łazienkowskiej. "Jest wiele błędów w projekcie"

- Stanęła przebudowa wjazdów i zjazdów z Trasy Łazienkowskiej - alarmuje "Gazeta Stołeczna". Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych dementuje te doniesienia, ale przyznaje, że w projekcie są błędy i trzeba go zaktualizować. Sytuację pogarsza fakt, że projektant zbankrutował.

Chcą delegalizacji ONR-u i Młodzieży Wszechpolskiej

Po zamieszkach podczas Święta Niepodległości Warszawskie Forum Lewicy chce delegalizacji Młodzieży Wszechpolskiej i ONR-u. Działacze piszą w tej sprawie do ministra sprawiedliwości, prokuratora generalnego i prezydent Warszawy. "Kompromitacja i wstyd na cały świat to tylko ułamek tego co mogliśmy zaobserwować na warszawskich ulicach" - czytamy we wniosku.

Skłotersi: Spróbujemy obciążyć kosztami odpowiedzialnych

- Zostaliśmy zaatakowani przez zorganizowane bojówki uczestniczące w Marszu Niepodległości. To były grupy ludzi przywożone przez organizatorów - przekonywali na zorganizowanej we wtorek konferencji przedstawiciele skłotów. Za wyrządzone szkody planują obciążyć kosztami osoby odpowiedzialne "za akcję". I zapowiedzieli, że w piątek zorganizują demonstrację przeciwko "nacjonalistycznej przemocy i terrorowi".

Są pierwsze wyroki po zamieszkach z 11 listopada

W warszawskim sądzie rejonowym zapadły we wtorek pierwsze wyroki po zajściach, do jakich doszło na ulicach stolicy 11 listopada podczas Marszu Niepodległości. Skazane zostały dwie osoby - jedną ukarano grzywną, drugą - ograniczeniem wolności.

Tęcza płonęła już pięć razy

Tylko w ciągu ostatniego roku artystyczna instalacja na placu Zbawiciela płonęła już pięć razy – poinformował Zarząd Oczyszczania Miasta.

Po pożarze tęczy. Policja: mamy podejrzewanego, analizujemy nagrania

Dwudziestokilkuletni mężczyzna związany ze środowiskiem kibiców warszawskiego klubu jest podejrzewany o podpalenie tęczy na pl. Zbawiciela podczas "Marszu Niepodległości. Stołeczna policja zbiera materiał dowodowy i analizuje nagrania z monitoringu oraz przekazów medialnych. Wczoraj mężczyzna został zatrzymany.

Powyrywane słupki i potłuczone szyby. Warszawa po marszu

We wtorkowy poranek Warszawa obudziła się zmęczona i niewyspana. Na ulicy Wilczej trwa sprzątanie po starciach chuliganów z policją. Kostka brukowa, która służyła za amunicję została już zebrana z jezdni. O zajściach przypominają powyrywane słupki i znaki drogowe, oraz potłuczone szyby samochodów, na których chuligani wyładowali swoją agresję.

72 zatrzymanych, 12 rannych policjantów. Policja podsumowuje marsz

19 rannych, 12 poszkodowanych policjantów, 72 zatrzymane osoby, zniszczone auta i spalona tęcza na Placu Zbawiciela - to najnowszy, podany przez policję bilans "Marszu Niepodległości" zorganizowanego w poniedziałek przez środowiska narodowe. Pochód został rozwiązany przez ratusz, na żądanie policji.

Mieszkańcy skłotu: Próbowali nas podpalić albo dostać nas w środku

- Wiedzieli co atakują, wiedzieli którędy wejść. Próbowali nas podpalić albo dostać nas w środku - stwierdził jeden z mieszkańców skłotu "Przychodnia" w Warszawie, przed którym doszło do zamieszek podczas "Marszu Niepodległości". Rozmówcy reportera TVN24 twierdzą, że atakujący "byli przygotowani", a policja nie reagowała.

Tak wyglądał atak na skłot. "Zaczęli chuligani"

To chuligani, którzy odłączyli się od Marszu Niepodległości, rozpoczęli zamieszki w Warszawie - mówi dziennikarz, który był na miejscu zdarzenia. Grupa zamaskowanych mężczyzn zignorowała protesty straży marszu i zaatakowała skłot przy ulicy Skorupki.