Śródmieście

Śródmieście

Otworzyli trzy estakady Trasy Łazienkowskiej

W piątek wieczorem drogowcy otworzyli kolejne estakady Trasy Łazienkowskiej - aż trzy jednocześnie. Do przyszłego roku zamknięta pozostaje jeszcze jedna łącznica. Jak relacjonuje nasz reporter, dzień po otwarciu nowych ślimaków nie było na nich dużego ruchu.

"Syfiarze robią coraz większy chlew". Będą kary za nielegalne plakaty

Kampania wyborcza przed niedzielnymi wyborami samorządowymi jest już na ostatniej prostej. To oznacza, że w całej Warszawie można zauważyć wysyp reklam startujących kandydatów. Plakaty wieszane są praktycznie wszędzie. Pojawiają się na przystankach, latarniach, sygnalizacji świetlnej, barierkach, czy kładkach. Nie zawsze legalnie.

Organizatorzy Marszu Niepodległości: policja złamała prawo

Organizatorzy Marszu Niepodległości zarzucili w czwartek policji łamanie prawa i pobicie uczestników tego zgromadzenia; zapowiedzieli zawiadomienia do prokuratury ws. działań funkcjonariuszy. - Działaliśmy zgodnie z prawem i adekwatnie do sytuacji - odpowiada KSP.

Radni PO na państwowych posadach. "To kupowanie ich lojalności"

Ponad 830 tysięcy złotych zarobiło dziewięciu śródmiejskich radnych Platformy na stanowiskach opłacanych z publicznych pieniędzy. Stowarzyszenie Miasto Jest Nasze, które opublikowało dane twierdzi, że dawanie radnym posad w państwowych instytucjach to "kupowanie ich lojalności". - Nie zgadzam się z tym. Każdy z radnych wykonuje swój mandat na osobistą odpowiedzialność - odpowiada sekretarz PO.

Siekierkowski najbardziej zatłoczonym mostem

Zarząd Dróg Miejskich sprawdził, którymi mostami jeździmy tej jesieni najchętniej. W klasyfikacji stołecznych przepraw prym wiedzie most Siekierkowski. Stawkę zamyka Świętokrzyski.

Opozycja chce wyjaśnień od Gronkiewicz-Waltz w sprawie kamienicy

Wyjaśnień od Hanny Gronkiewicz-Waltz ws. zreprywatyzowanej warszawskiej kamienicy odziedziczonej w części przez jej męża domagają się kandydaci na prezydenta stolicy. PiS chce, by pieniądze ze sprzedaży nieruchomości zostały przekazane prawowitym właścicielom.

Kilkudziesięciu rannych, ponad 270 zatrzymanych

276 osób doprowadzonych na policję, kilkadziesiąt osób zostało rannych, w tym 23 policjantów oraz 24 osoby cywilne - to wstępny bilans Marszu Niepodległości, który we wtorek po południu przeszedł ulicami Warszawy. Pozostałe marsze i zgromadzenia, także w innych miastach, przebiegły spokojnie.

Ponad 200 zatrzymanych przez policję. Zamieszki przy Narodowym

We wtorek od rana wyłączone z ruchu są ulice w centrum stolicy. Utrudnienia mają związek z obchodami Święta Niepodległości. Policja zatrzymała ponad 200 osób, które posiadały m.in. środki pirotechniczne lub brały udział w zamieszkach. Marsz Niepodległości się skończył. Wcześniej zakończył się też marsz prezydencki "Razem dla Niepodległej". Wszystkie wydarzenia relacjonujemy na żywo na tvnwarszawa.pl.

Polski żołnierz wygrał Bieg Niepodległości

Kilkanaście tysięcy osób ubranych w białe i czerwone koszulki wyruszyło punktualnie o godz. 11.11 na 10-kilometrową trasę XXVI Biegu Niepodległości. Starterem honorowym był syn rotmistrza Witolda Pileckiego - Andrzej. Najszybciej na metę dotarł Łukasz Parszczyński.

Podwyżka opłaty za użytkowanie wieczyste w Śródmieściu

W przyszłym roku mieszkańców Śródmieścia czeka podwyżka płaty za użytkowanie wieczyste. Radny Grzegorz Walkiewicz (Twój Ruch) szacuje, że może ona dotyczyć 30 procent osób mieszkających w dzielnicy. Urzędnicy potwierdzają, że podwyżka będzie, ale nie dotknie tak wielu osób

Utrudnienia 11 listopada godzina po godzinie

We wtorek od rana mieszkańców stolicy czekają spore zmiany w organizacji ruchu. Zamknięte będą ulice, komunikacja pojedzie objazdami. W związku z Świętem Niepodległości ulicami Warszawy przejdą dwa duże marsze, a biegacze wezmą udział w Biegu Niepodległości. Zobacz gdzie i o której będą największe utrudnienia.